[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 410
113
neked mit ad az ország, ami miatt kockáztatnád, hogy a családod férfi nélkül maradjon?
Mit ad? Mondjuk kb mindent. A feleségemet annak köszönhetem, hogy ebben az országba élek, ahogy a szüleimet is és a gyerekeimet is. Én dolgoztam külföldön, Németországban 5 évet. Hazajöttem mert akármennyire is jól beszéltem a nyelvet, jól ment a munka, vannak kint távoli rokonaim (anyai ágon vannak szász felmenőim) mégsem éreztem magamat otthon. Igen a politikai vezetésünk egy tolvaj korrupt társaság, igen rengeteg probléma van ebben az országban és lehet, hogy még a gyerekeimnek sem lesz jobb. De akkor is itt, ebben az országban szeretek élni és itt érzem magam itthon, Magyarország minden hibája ellenére.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Orbán általános tevékenységét figyeld az ügyben!
A minap kijelentette, hogy támogatja Románia schengeni csatlakozását (érted? Romániáét! Amikor minden épeszű vezető kézzel lábbal tiltakozik a románokra kiterjeszteni a nyilt határt). Évek óta szorgalmazza Szerbia felvételét az EU-ba.
Szerbia az ukrán balhé kirobbanása óta folyamatosan, és intenzíven közeledik az EU-hoz és a NATO-hoz. Sorban rendelik meg a NATO tagországok fegyverrendszereit. H145M, Mistral, most a Humwee-k, de tervben van ugye a Rafale-k beszerzése is! A hírek szerint közvetve, de még Ukrajnának is szállítottak fegyvert.
Magyarország geopolitikai és gazdasági érdeke Szerbia integrálása (Románokkal együtt). Ha ez megtörténik, akkor nem mi leszünk az a dél-keleti végvár, ahol összeütközés lesz a déli menekültáradattal. Ha a Szerbek a csatlakozás miatt végre rendet csinálnak országon belül, akkor végre nem lesz szükség a déli határ szigorú védelmére. Másrészt a szerbek sokkal kíméletlenebbül fogják - helyettünk és más EUs tagálamok helyett - aprítani a muszlim és fekete-afrikai tömegeket.
Amellett, hogy ez sokkal nagyobb biztonságot ad, még pénzt is spórol, mert a határvédelem jelenleg is egy komoly terhelés, mind pénzügyileg, mind élőerőben is.
Amit leírtál mind igaz.
De Brüsszel nem szeretne még egy kerékkötőt látni aki megakasztja a liberális agymenést.
Márpedig alapból a szerb társadalom olyan mint a magyar...sőt még jobban..hangsúlyosan keresztény és full konzervatív. Ez meg ugye brüsszelnek annyira kell mint ördögnek a tömjénfüst.
Borítékolható,hogy Orbán és Vucic szinte mindenben azonos véleméyen lenne,egymást erősítenék. Hát hiányzik ez nekik!?
Ráadásnak Vucic-is elég karakán. 2012-óta hatalmon van,és láss csodát,egy tapodtat sem tudott közeledni szerbia az unióhoz,na vajon miért is?
Az USA azért mesterkedett náluk is,mert a nagy terv így nem lesz jó...Kellett volna ott is egy kis felforgatás,zűrzavar keltés.
Először el kell távolítani a másként gondolkodókat,egy bábura cserélni,aki az ő kottájukból játszik,aztán lehetne csatlakozás.
Észnél kell lenni nekik délen nagyon,mert a CIA minden alkalmat megragad a felforgatásra...
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 575
113
Mit ad? Mondjuk kb mindent. A feleségemet annak köszönhetem, hogy ebben az országba élek, ahogy a szüleimet is és a gyerekeimet is. Én dolgoztam külföldön, Németországban 5 évet. Hazajöttem mert akármennyire is jól beszéltem a nyelvet, jól ment a munka, vannak kint távoli rokonaim (anyai ágon vannak szász felmenőim) mégsem éreztem magamat otthon. Igen a politikai vezetésünk egy tolvaj korrupt társaság, igen rengeteg probléma van ebben az országban és lehet, hogy még a gyerekeimnek sem lesz jobb. De akkor is itt, ebben az országban szeretek élni és itt érzem magam itthon, Magyarország minden hibája ellenére.
Le a kalappal előtted. Minden tiszteletem a tiéd!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Mit ad? Mondjuk kb mindent. A feleségemet annak köszönhetem, hogy ebben az országba élek, ahogy a szüleimet is és a gyerekeimet is. Én dolgoztam külföldön, Németországban 5 évet. Hazajöttem mert akármennyire is jól beszéltem a nyelvet, jól ment a munka, vannak kint távoli rokonaim (anyai ágon vannak szász felmenőim) mégsem éreztem magamat otthon. Igen a politikai vezetésünk egy tolvaj korrupt társaság, igen rengeteg probléma van ebben az országban és lehet, hogy még a gyerekeimnek sem lesz jobb. De akkor is itt, ebben az országban szeretek élni és itt érzem magam itthon, Magyarország minden hibája ellenére.
csakhogy olyan ország, amit most leírtál nincs. van egy keleti gyarmat, ahol a még megmaradt őslakos rabszolgák meglehetősen gyors átnevelése folyik, az utódok már ma is hunglisül beszélnek, miközben lassan Pol Pot is elégedetten csettint az értelmiség, különösen a nem humán értelmiség elleni propaganda hadjáratra, ami tökéletesen a gyarmattartók kedve szerint alakul. oktatás, egészségügy, népjólét nem hogy nem politikai cél, hanem az itt élő jó rabszolgák éljeneznek annak, ha eladjuk a céges üdülőket, felszámoljuk az oktatást, az egészségügyet, kiszedjük a szociális hálót mindenhonnan, és ők mennének tűntetni mondjuk a lakhatási válság megoldására hozott törvények ellen, mert a piac mindent megold...
Ez nem politika, ez az ország. amiért szerinted, meg ahogy még látom sokak szerint le kellene lövetnem magam, hogy majd ők nevelhessék az esetleges későbbi gyermekeimet (akik pont a fentiek miatt valószínűleg nem lesznek), és a majdani gyerekeim köpjék le a síromat, ahogy teszik most az angol, amerikai, német, fiatalok azokkal, akik naggyá tették az országaikat?
És mindezt természetesen a gyarmattartók érdekeiért, mert ők fogják megmondani mikor van az az utolsó végveszély, ami miatt fegyvert kéne fogni.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 567
18 410
113
csakhogy olyan ország, amit most leírtál nincs. van egy keleti gyarmat, ahol a még megmaradt őslakos rabszolgák meglehetősen gyors átnevelése folyik, az utódok már ma is hunglisül beszélnek, miközben lassan Pol Pot is elégedetten csettint az értelmiség, különösen a nem humán értelmiség elleni propaganda hadjáratra, ami tökéletesen a gyarmattartók kedve szerint alakul. oktatás, egészségügy, népjólét nem hogy nem politikai cél, hanem az itt élő jó rabszolgák éljeneznek annak, ha eladjuk a céges üdülőket, felszámoljuk az oktatást, az egészségügyet, kiszedjük a szociális hálót mindenhonnan, és ők mennének tűntetni mondjuk a lakhatási válság megoldására hozott törvények ellen, mert a piac mindent megold...
Ez nem politika, ez az ország. amiért szerinted, meg ahogy még látom sokak szerint le kellene lövetnem magam, hogy majd ők nevelhessék az esetleges későbbi gyermekeimet (akik pont a fentiek miatt valószínűleg nem lesznek), és a majdani gyerekeim köpjék le a síromat, ahogy teszik most az angol, amerikai, német, fiatalok azokkal, akik naggyá tették az országaikat?
És mindezt természetesen a gyarmattartók érdekeiért, mert ők fogják megmondani mikor van az az utolsó végveszély, ami miatt fegyvert kéne fogni.
Nem igazán értem, hogy miből vonsz le ilyen következtetéseket. Egyrészt én egy szóval sem mondtam neked, hogy lövesd le magad az országért. Írtam neked, hogy tiszteletben tartom a véleményed. Ha te nem fognál fegyvert az országért ne tedd. Lesz más aki megteszi. Ilyen egyszerű. Másrészt meg megkérdezted tőlem, hogy nekem mit ad a hazám amiért fegyvert fognék. Leírtam, erre te meg jössz azzal, hogy idehaza milyen közállapotok vannak, amit kb az összes országra rá lehet húzni a világon. Harmadrész meg arról volt szó, hogyha megtámadnák Magyarországot ki az aki fegyvert fogna és nem arról, hogy az ukrán - orosz háború relációjában kimennél e harcolni a Don folyóhoz idegen érdekek érvényesítésének érdekében. Az egészhez meg még csak annyit, hogyha mindenki elment volna innen amikor háborúra került sor, ez az ország már rég nem létezne. Hála istennek azért az elmúlt 1100 év alatt mégis csak voltak akik úgy gondolták megéri harcolni, függetlenül attól, hogy milyen volt a belpolitikai (köz)állapot.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 616
5 356
113
Jah! Romániában 5,5% a munkanélküliségi ráta. Itthon meg 3,3%.
Romániában 464.000 munkanélküli van. Itthon meg valahol épphogy 200.000 alatt.
Ha a románoknál is ilyen munkanélküliség lenne, mint itt, akkor csak kb.: 280.000 munkanélkülijük lenne.
Meg emellé a 2022-es deficitük a GDP 9,2-a volt. Úgy, hogy nekik rendelkezésre állnak az EU-s pénzek.
Lehet, hogy @tonyo tőlük vette a 10+%-os deficit ötletét? :rolleyes:

Ne akarjunk olyanok lenni, mint Románia!
Nem azért van Romániában elég katona és rendőr mert nagyobb a munkanélküliség, hanem azért, mert Románia hagyományosan sokkal jobban megbecsüli a katonákat és rendőröket. A 90-es években voltam Erdélyben, akkor a házigazdánk szerint a helyiek 100 - 120 ezer lejt kerestek, a rendőrök meg 250 - 300 ezret. De nehogy lemásoljuk, mert a román példa csak rossz lehet. Inkább nem kell hadsereg. :(
 

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
De ott nincs tél!
Úgy könnyű!

(Csak tudnám, hogy a skandinávok, kanadaiak, alaszkaiak hogy csinálhatják, hogy nem málnak szét az útjaik néhány év alatt...)
.
.
Úgy hogy ott meg nincs igazán nyár? :)
A svédeknél elég sűrű az útjavitás, nem végtelenül foltozgatnak, hanem jön egy gépsor, és meglepően gyorsan újrahúznak szakaszokat. Néha az az érzésem, hogy olyan szakaszt is felújitanak, amit még nem is kéne, de ők tudják.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nem igazán értem, hogy miből vonsz le ilyen következtetéseket.
mert egy hét alatt 3-szor 4-szer került elő ez a felmérés, mert minden második feminista oldal szeretné visszahozni a férfiaknak a sorkatonaságot, mert alapvetően folyamatosan előkerül, hogy ki miért gondolja azt, hogy kötelesség megvédeni az országot.
Egyrészt én egy szóval sem mondtam neked, hogy lövesd le magad az országért
én meg egy szóval sem írtam, hogy te mondtad, csak te adtál olyan választ, amire úgy gondoltam érdemes válaszolni, mert nem paneleket puffogtató szöveg.
Írtam neked, hogy tiszteletben tartom a véleményed
én is a tied, nem ellened írok.
rre te meg jössz azzal, hogy idehaza milyen közállapotok vannak, amit kb az összes országra rá lehet húzni a világon
igen, egy szóval sem mondtam, hogy az öreg kontinensen akárhol is jól mennek a dolgok.
Harmadrész meg arról volt szó, hogyha megtámadnák Magyarországot ki az aki fegyvert fogna és nem arról, hogy az ukrán - orosz háború relációjában kimennél e harcolni a Don folyóhoz idegen érdekek érvényesítésének érdekében.
de pont az a baj, hogy akkor is a haza érdekében ment ki a sok nép a frontra, mert azt mondták.
függetlenül attól, hogy milyen volt a belpolitikai (köz)állapot.
ami ha nem így lett volna, ma lehet 30-40 millióan lennénk. Pl. ha csak rákóczit és kossuthot kihagyjuk, mert nem fog fegyvert az ország valami félreértelmezett kötelességtudatból, akkor nem 40% alól és nem 1867-ben kezdjük az újra tele szüljük a Kárpát medencét projektet.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113
csakhogy olyan ország, amit most leírtál nincs. van egy keleti gyarmat, ahol a még megmaradt őslakos rabszolgák meglehetősen gyors átnevelése folyik, az utódok már ma is hunglisül beszélnek, miközben lassan Pol Pot is elégedetten csettint az értelmiség, különösen a nem humán értelmiség elleni propaganda hadjáratra, ami tökéletesen a gyarmattartók kedve szerint alakul. oktatás, egészségügy, népjólét nem hogy nem politikai cél, hanem az itt élő jó rabszolgák éljeneznek annak, ha eladjuk a céges üdülőket, felszámoljuk az oktatást, az egészségügyet, kiszedjük a szociális hálót mindenhonnan, és ők mennének tűntetni mondjuk a lakhatási válság megoldására hozott törvények ellen, mert a piac mindent megold...
Ez nem politika, ez az ország. amiért szerinted, meg ahogy még látom sokak szerint le kellene lövetnem magam, hogy majd ők nevelhessék az esetleges későbbi gyermekeimet (akik pont a fentiek miatt valószínűleg nem lesznek), és a majdani gyerekeim köpjék le a síromat, ahogy teszik most az angol, amerikai, német, fiatalok azokkal, akik naggyá tették az országaikat?
És mindezt természetesen a gyarmattartók érdekeiért, mert ők fogják megmondani mikor van az az utolsó végveszély, ami miatt fegyvert kéne fogni.

A másik féllel is egyetértek, és becsülöm!
De nem nálam van baj az "Erő(-mmel), hogy mindkét félnek igazat adok, hanem azért ez a mindkét féllel egyetértés, mert itt/ebben a hsz-ben is vannak fájó, erős igazságok!

A közös mindkettőben, hogy egészségesen nem személyhez, politikushoz, --a mi-tagadást: erősen gyarló Emberhez-- "hű", nem ahhoz ragaszkodik, nem amellett kitart --vagy az erős okok miatt nem tart ki--, hanem minden hibájával is a számára sokat adó közösséghez, annak múltjához!
Végre látok ilyen józan véleményt, de sajnos csak ezt még csak mint a szabályt erősítő kivételt/kisebbségi véleményt a magyar társadalom egészét tekintve!

A magyar társadalom lassan történelmi távlatokban meglévő példakép-hiányával visszaélni a jelenlegi helyzetben, a jelenlegi politikai vezetés részéről, ez igen gusztustalan! Nekem!
Azt is hozzátéve, hogy Én is milyen optimista vagyok: Mit is várok egy "Politikustól"!
Aki az Én ilyen --és a naiv/optimista/kezdő-demokráciás Magyar Társadalom jelenlegi téves, de többségi-- elvárásait teljesíti, az valójában nem jó politikus, az valójában nem tud magyar érdeket képviselni, mert:
nem képes szinte gátlástalanul hazudni/csalni/lopni/"elárulni" -- lásd jó értelemben folyamatosan elkövetni ezeket a "rosszakat"-- például a valóban kora meghatározó politikusát: Erdogánt !!!

Kicsit távlataiban, összefüggésében: Az egyszemélyes magyar politikai vezetés 2024 finanszíroztatja a magyar társadalommal az immár Európa-parazita Brüsszelt a 2024-es Parlamenti Választásokban bízva!!!

"Csendben" megjegyezném: a politikai ellenfél az Amerikai Egyesült Államok, aki ebben az évtizedben még biztosan a "Világ Ura" !!!
Ízlelgessülk: Orbán Viktor és Magyarországa küzd --mint kiderült: szinte egyedül az Unióban-- az Egyesült Államok akarat ellen!!!
Hmmm ...


Várom azok jelentkezését, aki szerint ezt egy számunkra sikeres befejezéssel lehet komolyan venni!!!


Van "Mindent-is-előre-látó" Vezérünk: aki ismét tesz MINDEN tétet erre a Véleményére, és nyomokban sincs több-lábon-állás, B-terv, hosszú távú (társadalmi)koncepció!!!
Hmmm ...

.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 575
113
szerintem mondjuk nagyon jót tett a 150 éves török után még gyorsan kinyiratni 500 ezer-1 millió magyart, azért mert nos nem tudom miért.
Honnan veszed a 0,5-1,0 milliós számot? Komolyan érdekel, mert én kevesebbre tenném az áldozatok számát.
Lehet azt is mondani, hogy milyen jót tett 150 évig legalább a lakósság felét legyilkoltatni.
Utólag jobb lett volna mindkét konfliktust megúszni nagyobb vèrontás nélkül.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
.
Az ostobán fölényeskedő butaságodon kivül volt valami konkrét észrevételed is? Ha igen, ne tartsd magadban. Sri Lankán meg jobb az aszfalt, furcsa, de ez van. Ha jártál ott, beszélgethetünk róla, ha meg nem, és valószinűleg nem jártál ott sese, akkor meg ebbe is minek kötsz bele?
Isten ments a fölényeskedéstől, ezt biztosan állíthatom.
Zárójelben említettem, miket tartottam marhaságnak, az általad leírtakból. Sri Lanka-i útviszonyokról, valóban nincs személyes tapasztalatom, de alapból tudnivaló, hogy általánosításon alapuló vélemény, nem szokta fedni a valóságot. Márpedig erősen kétlem, hogy a magyarországnyi területű szigetet olyan szinten bejártad volna, hogy releváns véleményt mondhass az úthálózat állapotáról.
Amely eleve csupán kb. egyharmada a magyar utaknak.
Amúgy az "ostobán fölényesekedő butaság" tetszik, egy retorikai gyöngyszem.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 539
8 032
113
Nem lesz sorkatonaság. Vagy akkor lesz, amikor már nagyon nagy a baj.

Nálunk a komoly szándék hiányzik a hadsereg fejlesztésére. Csak a marketing megy. Romániában érdekes módon van elég katona, mióta megemelték a fizetést. Náluk minden megyében van katonai alakulat.


"Dincu szerint Románia a következő tíz évben mintegy tízezerrel akarja növelni tartalékosai számát. A védelmi miniszter korábban úgy nyilatkozott: Romániának több mint 70 ezer hivatásos katonája van, és ezzel „egyike Európa legjelentősebb hadseregeinek”. Dincu a mozgósításról szóló hamis hírekre reagálva elmondta, a jelenlegi ukrajnai háborús helyzetben sem merült fel a román hadsereg létszámának bővítése, a tárca egyelőre a katonák felkészítésének, szakértelmének javítását és a felszerelés korszerűsítését tekinti prioritásnak."

Ugyan, tipikus roman BS es latszatmegoldas.
Errol szol az egesz roman letezes 150 eve: papiron minden megvan, papiron egetvero szamok vannak, kozben persze mindent ellopnak es mindenhol hazudnak, ahol csak lehet. Ez egy ilyen, egyszeruen civilizalatlan orszag, ertelmiseg es valodi elit nelkul, mai napig ezek az ex-szekus hatalmi csoportok marakodasa jelzi az iranyt, kozben meg mindent ellopnak, amit csak tudnak.
En evek ota mondom, hogy egy rohejes vicc az egesz roman hadsereg, szerintem kizarolag fogalmatlanok hiszik el az ilyenolyan nemzeti tanacsuk es hasonlok szorakoztatoan ostoba lozungjait...
Nem veletlenul bujtak most bele az amerikaiak valagaba ugy, hogy a reggelijuket is latjak mar - toluk varjak, hogy majd modernizaljak a teljesen hasznavehetetlen, semmire sem hasznalhato, primitiv szovjet rendszeru roman haderot. Ez meg is lesz, csak ugye
1. katasztrofalis az atlag roman mentalitas, a rendet es a kemeny munka gyumolcset nem ismerik el, siman lop, csal, hazudik, ha azzal elore jut
2. az amerikai haderoszervezes egy kifejezetten nagy es gazdag orszagokra alkalmazhato minta, nagyon alapos, tobbszorosen redundans, ergo eszement osszegekbe kerul a kiepitese
3. ami persze sosem lesz meg a romanoknal, mert a segguk kilog a gatyabol, no meg amikor mar csak ~13M korul jar a lakossagod, akkor kihuzni 70-80 ezer embert a privat munkaeropiacrol ugy, hogy mar eleve nagy az allami szektorod, nos, ehhez minimum Szaud-Arabianak kell lenned, ahol magatol termelodik a penz. :D

@Deidonicus irta egyszer nagyon jol le, hogy az roman gazdasagban milyen nagy sulya van meg mindig az allami szektornak, es hogyan huzza ez oket le - hat itt megint ezt latjuk, egyreszt politikai PR a rohejes sasos-sarga-piros nemzetieskedo vandorlobol lett 'osroman-hivo' idiotaknak, masreszt megint allami fizetesi listara kerult egy csomo ember, akik mind hianyoznak majd a privat szektorbol, es tovabb novelik a fejnehez allami szektor meretet.

Ezek az uj roman "tartalekosok" - azaz a szarul felszerelt, meg szarabbul kikepzett roman hivatasosoknal is meg egy nagysagrenddel sulytalanabb alakulatok - meg tovabbi kolonc lesznek, raadasul egy konfliktus eseten ezek futnak eloszor szet a szelrozsa minden iranyaba.
Az ukranok a lakossag felet vesztettek el az elmult 20 evben – en egyhavi jovedelmembe fogadok, hogy a romanok a 2/3-at veszitenek egy oroszokkal valo konfliktus eseten egy-ket heten belul; konkretan Magyarorszag tele lenne hirtelen "kirandulo" romanokkal 12-24 oran belul.

Nagyon helyes, bocskoros tanacs: meg tobb tartalekos pasztort acelbilivel, tartaskaval meg roman AKval, jo magas fizuval - csak igy tovabb!

PS: @Terminator pls tedd at a roman temaba.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 539
8 032
113
Hát azért arcpirító amiket itt írsz néha...o_O
Mert jöttek ugye a gaz nácik...
A mai Szlovákia gyakorlatilag az akkori Tiso féle bábállam mai jogutódja,szőröstől bőröstől.
És nem a gaz nácik vonultak be hozzátok,hanem a cseh csapatok szálltak meg benneteket először. A németek gyakorlatilag felszabadítottak benneteket amikor a cseheket kipaterolták. Hálából meg csatlakoztatok.. Így lettetek ti nácibbak a náciknál...háború utáni erőszakos kitelepítések,ugye rémlik valami!? Szóval azok a nácik,házon belül vannak most is!
Más!
Az illiberalizmus nem hogy nem lesz felszámolva,hanem most kezd majd "divatba" jönni...igen,hamarosan telve a pohár mindenütt,törvényszerű az ébredés.
Kína pedig visszafogja kapni Tajvant,mert az ÖVÉ! Ez csak idő kérdése,lefogja boltolni így vagy úgy....lásd Hongkong..!
Na ja, tipikus primitiv szlovak mitoszteremtes, csak a legbutabb szlovakok hiszik el, meg Ficoek is ovatosabban annal, hogy valaha nacizni kezdjenek, pontosan tudjak, nyakig saras az egesz miniallamuk ezugyben. :)
Ertheto az idegesseguk, meg a lelkes nyalasuk barkinek - ok egy sosem letezett nep, egy torpe, bevallottan mafiaallam, mastol elorozott teruleten. Meg igazi etnikum sem volt a szlovak: sajat nyelve sem volt, azt is szinte nullarol illetve a cseh alapjan meg a magyar keverekevel krealtak a szazadfordulo elott nem sokkal. (Kb amikor a romant, bar a romanoknak legalabb volt egy cirillal irt, katyvasz hegyi alban/roma/orosz/szlav keverekuk, amit eroszakkal pillanatok alatt szinte teljesen lecsereltek egy valag uj szoval, latinnak beallitva az ujonnan krealt 'roman' nyelvet. A szlovakoknak meg ez sem volt, csak egy ramaty cseh dialektusuk, aminek a szokincse 50% felett volt magyar szavakkal megtamogatva. :D Jol remlik, hogy meg ma is 30% felett van a magyar szavak szama...?)
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 144
113
Nem azért van Romániában elég katona és rendőr mert nagyobb a munkanélküliség, hanem azért, mert Románia hagyományosan sokkal jobban megbecsüli a katonákat és rendőröket. A 90-es években voltam Erdélyben, akkor a házigazdánk szerint a helyiek 100 - 120 ezer lejt kerestek, a rendőrök meg 250 - 300 ezret. De nehogy lemásoljuk, mert a román példa csak rossz lehet. Inkább nem kell hadsereg. :(
Egészen pontosan amiatt jelentkezik több ember katonának. Ráadásul ha még egy jobbnak mondható fizetést is ígérnek, akkor 2 kézzel kapkodnak a lehetőség után. De mindezt hiányból, meg hitelből finanszírozva, egy felduzzasztott állami szektorral. Kevesen dolgoznak, de legalább piszok sokat költenek az apparát fenntartására. Szerinted meddig fogja ezt eltűrni az EU. Elmondanám, hogy nem sokáig. Itthon persze a HVG-től, meg a Portfoliotól csak azt tudjuk meg, hogy bennünket csuklóztat az EU az államháztartás problémáival - gyakorlatilag az EU-s pénzekkel való genyózással párhuzamosan - miközben konkrétan a románokkal kapcsolatban már a háttérben élesítik a túlzott deficit eljárást.
Tehát lehet most sok, és sokba kerülő katonájuk, ha holnap megint nem lesz mit enni.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 261
55 388
113
Úgy mondjátok ezt a megvédést,mintha bárkitől is meg kellene védeni az országot.
Senki sem akar minket megtámadni, amíg van nato addig a szomszédaink is nyugton lesznek.
Az Oroszok leszarják az ex szu országokat,úgy kell nekik mint hányás közben a hígfosás.
2 dologra kell figyelni,hogy az Oroszokkal nem kerülhetünk katonai konfliktusba,sem itt,sem valamelyik hülyével bemenni Ukrajnába, az Oroszok ellen.
A másik meg,hogy mi fasszal védenénk a hazát?
Hány önkéntest tudna felszerelni,kiképezni,etetni,szállásolni,felmálházni a hm,a mostani tartalékosokon kívül,5000-et?
Nyugodjatok le a picsába.
 
Status
Not open for further replies.