[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az a gond, hogy ezek magukban a kommunikációs készséget nem nagyon fejlesztik. Hiába tud a gyerekem jobban németül vagy angolul nálam, ha nincs meg a magabiztos kommunikációs képessége, viszont nekem meg már van annyi önbizalmam, hogy kézzel lábbal angol-német-magyar keveréknyelvvel viszonylag bonyolultabb dolgokról is elbeszélgessek olyan némettel, aki nem tud magyarul.
Hasznosabb -szerintem- ha ennek a maszek időnek egy része valami aktív kommunikációs formában van megvalósítva.
A párom úgy tud jobban angolul, hogy én beszélek jobban. Csak vele a kiejtésbuzi angoltanára, na találjuk ki mit mondott, játszott, mert nem tetszett a kiejtése. Az eredmény az, hogy 2 évembe telt megértetni vele, hogy beszéljen nyugodtan, nem fogják kinevetni. De így is sokszor lefagy.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 498
64 366
113
Az ideológia pont,hogy nagyon nem ugyan az.
Gond az,hogy a liberalizmus magában valójában pár alapelvet jelent,amik magukban se nem jobboldaliak,se nem baloldaliak.Polgári konzervatizmus is a liberális elveken alapszik,és a szociáldemokrácia is.Inliberális polgári eszme egyszerűen nincs.A liberalizmus az maga a polgári eszme.
A polgárosodás viszont együt jár a kapitalizmussal,hisz a polgárság gazdasági alapja a piacgazdaság.
Inliberális valóban nincs, maximum illiberális, de csak azért, mert a liberalizmus egy önfelszámoló ideológia.
Aki liberális és szabadjára engedi az emberek érdekeit, egymással szemben is, az az érdekütközések mentén hoz létre újabb korlátokat.

Mégegyszer leírom: az ideológia csak a címzés, de azért nem adnak kenyeret a boltban.
Mindig a pénz beszél és mindenki a kapitalista markából eszik, a kapitalizmus játékszabályai szerint él és a kapitalistának hajtja fel a profitot. Tökmindegy, hogy közben mit hisz naívan magáról.
Amúgy is, az elv olyan mint a fing, mindenki tarja, amíg tudja.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 698
113
Na meg ez is olyan, hogy kb. bármilyen nyelvvizsgával megvan a diploma, na de egy Kelet-Magyarországon élő tűzoltó, rendőr hamarabb szorul román nyelvtudásra, mint angolra, hisz rendszeresen szoktak jönni onnan rendőrök, vagy a határforgalom révén is hamarabb szükséges lehet. De ugyan ez az egészségügytől kezdve a villanyszerelésig, az MVM-en át kb. bárhol. Tehát igazából kb. kenheti a falra az angol, vagy német nyelvtudását ebben a formában. Tehát önmagában nonszensz volt ez az egész.
Ezt is tegyük gyorsan tisztába szerintem, a kollégák nagy része romungrót vagy eszperantót tanult, nem angolt. Aminek híre ment hogy egy fokkal könnyebb a nyelv/ megértőbbek a nyelvvizsgán, oda mentek az öreg csocsók.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 169
113
Az a gond, hogy ezek magukban a kommunikációs készséget nem nagyon fejlesztik. Hiába tud a gyerekem jobban németül vagy angolul nálam, ha nincs meg a magabiztos kommunikációs képessége, viszont nekem meg már van annyi önbizalmam, hogy kézzel lábbal angol-német-magyar keveréknyelvvel viszonylag bonyolultabb dolgokról is elbeszélgessek olyan némettel, aki nem tud magyarul.
Hasznosabb -szerintem- ha ennek a maszek időnek egy része valami aktív kommunikációs formában van megvalósítva.
Anyanyelvi tanár. Lehetőleg olyan, aki magyarul nem tud.
Máshogy szerintem nem megy.
Ja de, kint élni pár évig. És nem magyar társaságban létezni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ezt is tegyük gyorsan tisztába szerintem, a kollégák nagy része romungrót vagy eszperantót tanult, nem angolt. Aminek híre ment hogy egy fokkal könnyebb a nyelv/ megértőbbek a nyelvvizsgán, oda mentek az öreg csocsók.
Ja, meg adventista teológiát. Meg kisállattenyésztőt. :D

Egy ismerősöm megszívta ezzel; ugye tanulták a szituációkat, buli, lovak, esküvő -szóval ilyen sztereotíp dolgok. Vizsgán: Németországból érkezett csoportnak mutassa be az -épp akkor- épülő Nemzeti Színházat. Szóval bukta lett. :D
De még cigány ismerős is mondta, hogy nem volt könnyű.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Ez szép/"Jó"/...
Ilyen képek tucatjával vannak az ingyenesen orosz valós/fantázia változatokról a Stealth-fun oldalaikon, + 100€-ért főiskolás/hobbi-3D-s emberek tucatjával csinálnak bárkinek!

Az egy dolog, hogy a hazai "Gyorsítunk" propiba ennyi tudás, +"kidobott-pénz" sem fér bele!
Itthon az is elég!

U.I.: Nem "bántásilag" írtam! ;) + :hadonaszos: (... kicsit több valós hírt, szoktál "ilyet"! + Kössz )

.
Hááát én úgy vagyok vele mindegy melyik oldal dob ki 6 gen gépes animációt megéri belinkelni! A z10 topicba van 1 2 kép ahol dolgoznak az új gen harci helikopteren.cdak arról nem nyomjak az animációt, pedig hidd el valóságosabb mint az orosz program.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Anyanyelvi tanár. Lehetőleg olyan, aki magyarul nem tud.
Nekem volt anyanyelvi tanárom, aki kb. azt tudta normálisan mondani, hogy "hülyék".
Sokra nem mentünk vele.
Van már olyan nyelvviskola, ahol online vezetett csoportos beszélgetések vannak, csak még ahhoz kicsi a gyerek, meg ugye ami esetleg ingyenes, van ilyen ingyenes beszélgetős oldal is. Tizenegykéthá éves gyerek elég nehezen tud évekre kiköltözni, meg amúgy se költözzön. Nyilván lesz rá megoldás, mert van mindenféle nyelvtudással, meg többféle származású ismerős, csak kell egy szintű alap és szókincs és szerencsére jó magántanárokhoz jár mindkét nyelvből.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 164
7 699
113
Az a gond, hogy ezek magukban a kommunikációs készséget nem nagyon fejlesztik. Hiába tud a gyerekem jobban németül vagy angolul nálam, ha nincs meg a magabiztos kommunikációs képessége, viszont nekem meg már van annyi önbizalmam, hogy kézzel lábbal angol-német-magyar keveréknyelvvel viszonylag bonyolultabb dolgokról is elbeszélgessek olyan némettel, aki nem tud magyarul.
Hasznosabb -szerintem- ha ennek a maszek időnek egy része valami aktív kommunikációs formában van megvalósítva.
általános törvény, ha munkafüzetet látsz hagyj fel minden reménnyel. Az a tanár egy nulla.

Középiskolában is, meg nyelviskolában is nem láttunk munkafüzetet angolból...középiskolás tanár fel is hozta az osztályt 4-5 szintre, 2-3 átlagról 11-12-ik osztály végére...
több száz mondat fordítása per az adott nyelvtani rész amit tanultunk épp (nyelvtan,szókincs) és beszélgetés/ tételek.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 900
47 698
113
Ja, meg adventista teológiát. Meg kisállattenyésztőt. :D

Egy ismerősöm megszívta ezzel; ugye tanulták a szituációkat, buli, lovak, esküvő -szóval ilyen sztereotíp dolgok. Vizsgán: Németországból érkezett csoportnak mutassa be az -épp akkor- épülő Nemzeti Színházat. Szóval bukta lett. :D
De még cigány ismerős is mondta, hogy nem volt könnyű.
Én mondjuk minden gádzsónak kiszívtam minden csepp vérét az ismerősi körben aki az angol/német/francia/orosz/spanyol helyett ráment a cigányra :D ! Sokan sokat nyertek ezzel hogy nem kellett ezt a papírt is beszerezni hozzá, hogy tisztek lehessenek, ez a lényeg. Főleg annak a fényében mondom hogy szerintem meg jó döntés volt, hogy előtte pár évvel meg tömegesen borultak meg emberek hogy az Ecserin vették a nyelvvizsgájukat.

Ez legalább tiszta játék.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 169
113
Nekem volt anyanyelvi tanárom, aki kb. azt tudta normálisan mondani, hogy "hülyék".
Sokra nem mentünk vele.
Van már olyan nyelvviskola, ahol online vezetett csoportos beszélgetések vannak, csak még ahhoz kicsi a gyerek, meg ugye ami esetleg ingyenes, van ilyen ingyenes beszélgetős oldal is. Tizenegykéthá éves gyerek elég nehezen tud évekre kiköltözni, meg amúgy se költözzön. Nyilván lesz rá megoldás, mert van mindenféle nyelvtudással, meg többféle származású ismerős, csak kell egy szintű alap és szókincs és szerencsére jó magántanárokhoz jár mindkét nyelvből.
Nekem dán meg skót tanárom volt, akiktől legtöbbet tanultam. Bejött.
/a dán milyen részeg tudott lenni bzmg :eek: /
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 093
33 215
113
Inliberális valóban nincs, maximum illiberális, de csak azért, mert a liberalizmus egy önfelszámoló ideológia.
Aki liberális és szabadjára engedi az emberek érdekeit, egymással szemben is, az az érdekütközések mentén hoz létre újabb korlátokat.

Mégegyszer leírom: az ideológia csak a címzés, de azért nem adnak kenyeret a boltban.
Mindig a pénz beszél és mindenki a kapitalista markából eszik, a kapitalizmus játékszabályai szerint él és a kapitalistának hajtja fel a profitot. Tökmindegy, hogy közben mit hisz naívan magáról.
Amúgy is, az elv olyan mint a fing, mindenki tarja, amíg tudja.
Nem éppen.
A liberalizmus alapvetően két dolgot jelent.Tagadja a születési előjogokat,a törvény elötti egyenlőséget valja.A másik alapelv egy törvényértelmezési szemlélet.A megengedő törvények helyett a tiltó törvénykezési gyakorlatot követi.Leforditva ez azt jelent,hogy a megengedő törvénykezésben azt szabad,amit a törvény megenged.A liberális szemléletben viszont mindent szabad,amit a törvény nem tilt (de amit tilt,azt tilos,és a törvény megszegése büntett,amit büntetni kell).
Ez se nem jobboldali,se nem baloldali igy önmagában.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 308
29 842
113
Nekem volt anyanyelvi tanárom, aki kb. azt tudta normálisan mondani, hogy "hülyék".
Sokra nem mentünk vele.
Van már olyan nyelvviskola, ahol online vezetett csoportos beszélgetések vannak, csak még ahhoz kicsi a gyerek, meg ugye ami esetleg ingyenes, van ilyen ingyenes beszélgetős oldal is. Tizenegykéthá éves gyerek elég nehezen tud évekre kiköltözni, meg amúgy se költözzön. Nyilván lesz rá megoldás, mert van mindenféle nyelvtudással, meg többféle származású ismerős, csak kell egy szintű alap és szókincs és szerencsére jó magántanárokhoz jár mindkét nyelvből.
fanfiction.net, a szleng szókincsem jó része onnét jön :D
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nekem dán meg skót tanárom volt, akiktől legtöbbet tanultam. Bejött.
/a dán milyen részeg tudott lenni bzmg :eek: /
Én nem tanulok semmilyen nyelvet. Dafke azért sem. Úgyis ahol kell, ott van magyar, vagy aki tud magyarul, vagy mert diák volt itt; ahol nincs magyar, oda nem kell menni, az élhetetlen.

(Egyszer voltam egy skót társaságban, diákok, valami Isten háta mögötti, legészakibb városok egyikéből, valami olajbányász városból. Kézzel lábbal igyekeztem beszélgetni, meg, hogy milyen jópofán néznek ki a skót felföldi marhák, mire egy idő után kiderült, hogy a 15 fős társaságból 2-3 magyar van és épp egy magyarral igyekeztem beszélgetni.
De voltak már nálunk japán diákok is -ők is tudtam magyarul, mert magyar szakra jártak Japánban.
Ismerős valami kisebb Svéd városban ment át a zebrán, ráléptek a lábára, mire elkezdett káromkodni magyarul; megszólal az ürge, hogy ne haragudjon uram, engem is löktek. )

Meg egy csomó ilyen sztori van... szóval aki magyarul nem boldogul átlag emberi szinten (nem a szakmai dolgokról van szó), lehet, hogy nem a nyelvtudásban van a hiba. :) :p
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 430
2 810
113
Akkor este összeirom.
Na, ami késik nem múlik.
Alapvetően nem nagy trúváj, amiről lesz szó, a mostani vezetés hozott is hasonló döntéseket.

1. Születés szám növelése.
2. Kivándorolt, kitántorgott mai, vagy egykori polgáraink leszármazottainak haza hívása.
3. Ellenőrzött szakmunkás bevándorlás.
4. Vip bevándorlás.

A fenti négy témát egyben kell elindítani úgy, hogy már indulás előtt el van döntve, hogy ezek közül mely program hány évig fog élni. Alapvetően ezek a döntések szinte több is, mint elégségesek a népesedési katasztrófa megfordításához. Itt mindig a társadalom helyzetértékelésének a milyensége a döntő. Látják-e, hogy hol állunk most? Tudják-e, hogy a változatlan helyzet 15-25 év múlva hová vezet? Hajlandóak-e ezért vállalni akár kényelmetlenségeket is? Valahol ez egy lehetőség az újra közép hatalommá válásunkhoz is, ha jól kezeljük a lehetőségeket és menet közben nem követünk el hibákat. Pénzügyileg a négy téma egyben nem jelenteni nagyobb költségvetési hiányt. Sőt. Ha rendesen beindult, akkor gdp növelő ez rendesen.


1. Mivel lehetne növelni az 1,5 körüli rep. számot (persze csak szűken, mert innen 2,08 fölé már nem tud menni a rendszer magától sajnos)? Miért nem vállalnak gyereket? Anyagi helyzet, lakhatás, önmegvalósítás...
Pl. fogantatástól a gyerek 1 vagy 2 éves koráig anyu ne a mostani havi apanázst kapja, hanem legalább annak az 5x 8x akkora összeget havonta. Az állam az örökölt és nav által foglalt ingatlanokat ne kereskedőknek adja el, hanem kizárólag fiatal párok kaphassák meg (kedvezőbb lakbérrel), ha vállalnak, vagy már vállaltak gyereket, de még nincs saját ingatlan. Meglepő, de évente több, mint 2000 ingatlan kerül állami tulajdonba örökösödésből. A navos számokat nem is néztem. Könnyen jó program lehet belőle és még az állam kassza sem járna rosszabban. A terhességet megszakítani akaróknak pedig nagy összeget (több milliós) lehetne feldobni, ha mégis megszülik a gyereket, akár ha örökbe is adják. A karrierre pedig a versenyképes szakmák kedvező oktatását, illetve vállalkozás indítási lökést lehetne adni. Legvégső esetben támogatnám a külföldről történő ellenőrzött adoptálás lehetőségét is (akár állami támogatással).

2. A kárpát medencéből legalább 10-15 éve kivándorolt honfitársainkra, eleink leszármazottaira kell összpontosítani. Pl csak az usaban 3 millió azoknak a száma, akiknek a felmenői között magyarok voltak, vannak. Röhejesnek tűnik egy jóléti államból bárkit ide édesgetni próbálni, de nem lehetetlen, csak egy jó program kell hozzá (elvégre mi nem a harmadik világ vagyunk). Dél Amerikától Ausztráliáig egész nagy csoportot meg lehet szólítani. Ez lehet akár magánszemély szintjén, vagy céges szinten, ha az adott illető, vagy család olyan háttérrel rendelkezik, hogy nem akar onnan elszakadni, csak ide fektetne be és évente eltölteni itt pár hónapot. Meglepő lesz amit mondok, de szerintem a négy téma közül ez lenne a legegyszerűbb megvalósítani. Egyébként ez természetes úton ma is zajlik csak kicsiben: Péterffi Tamás, Széchenyiék, satöbbi...

3. Ez a legvitatottabb rész. Viszont itt lehet a legjobban halászni/kszálni a jó/hiány szakmákkal rendelkezők közül. Minél szélesebb a gazdaságunk mindhárom alrendszere primer/sekinder/tercier annál több munkaerőre (a jövőben már inkább skillekkel rendelkezőre) van szükség (el lehet ettől tekinteni, de akkor tessék macedónia és moldova szintjén szétnézni). A lényeg a kiindulási országok jó kiválasztása. Jelenleg a mostani kormány nagyjából szerintem jól lőtte körbe ezt az ország kört.

4. Ez a felső 10 ezer bevonzásának a programja lenne. Volt is ilyen jó pár éve, viszont ott kevés plusz jogot adtak kis összegért és az államkassza sem járt jól vele. Olyan konstrukció kell, ami motiválja az ide jövőt a konstans sikeres ittlétre, hogy abból ő is tudjon jobban profitálni. Egyetlen sarokpontja van, hogy nagyon szélesnek kell majd lennie a származási országoknak, hogy egyetlen egy ország/régió se adhassa a bejöttek több, mint 20 % nál nagyobb részt. Alapvetően ki kell választani legalább két régiót, amire lőni akarunk, lehetőleg legyen köztük feltörekvő.


A fekete leves: Az valamikori éves 15 ezer fős születés / halálozási deficithez képest már bőven 30 ezer fölött tartunk, vagyis az eddigi programok a csökkenés lassítására sem voltak alkalmasak. Mindezt úgy, hogy az utóbbi években még az elvándorlás is megfordult és nettó vissza vándorlás van. Tehát mi lesz amikor nem csak tovább gyorsul a születés csökkenés, de még az vándorlás is nettó mínuszos lesz..

Érdekesség, hogy a havi szinten ca 2300 fő a mínusz friss adatok alapján. Míg a háború miatt ca 50-130 fő közötti manapság a napi menedékkérők száma. Erről tudjuk, hogy egy év után a menedékkérők legalább 85 % itt van még (vagyis tavaly ca 31 e Fő itt maradt). Ha napi átlag 80 fő érkezővel számolunk, akkor az egy hónapban 2400 fő, ami már pariban van az első számmal. ..
 
  • Tetszik
  • Imádom
Reactions: Kim Philby and enzo

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 430
2 810
113
Mert nincs jövő. Mert ami dédapádnak aki kubikus volt alap volt, az nagyapádnak aki érettségizett volt alap, apádnak a diplomával, de neked már nincs meg, és az utódodnak kevesebb lesz.
Milyen lenne a jó jövő? Ajánlom figyelmedbe Olaszországot az 50 es 60 as években..
Más,
Van személyes jövő és van közösségi, illetve nemzet jövő....
Én például megtaláltam itthon a személyes jövőmet!
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 498
64 366
113
Nem éppen.
A liberalizmus alapvetően két dolgot jelent.Tagadja a születési előjogokat,a törvény elötti egyenlőséget valja.A másik alapelv egy törvényértelmezési szemlélet.A megengedő törvények helyett a tiltó törvénykezési gyakorlatot követi.Leforditva ez azt jelent,hogy a megengedő törvénykezésben azt szabad,amit a törvény megenged.A liberális szemléletben viszont mindent szabad,amit a törvény nem tilt (de amit tilt,azt tilos,és a törvény megszegése büntett,amit büntetni kell).
Ez se nem jobboldali,se nem baloldali igy önmagában.
Ez az elmélet. Avagy, mikor a definícióhoz próbálja magát valahogy igazítani az ideológia, csak, hogy legyen neve a gyereknek.
Mi több, te csak jogértelmezés oldaláról nézed a liberálist, de a világ nem csak jogból áll.
A gyakorlatban a liberális szemlélet a közösségben magát kereső egyén egójára építve ígér valamiféle felszabadítást, önmegvalósítást.
Ami egy permanens önellentmondáshoz vezet, hiszen folyamatosan a közösségi normákat akarja megfelelteni az egyén minél nagyobb szabadságával, pedig a kettő egymást üti.

Igen, egy liberális lehet valóban akár jobb, akár baloldali, de csak mert a két térfél valóban egy és ugyanaz és ez volt a mondókám lényege.
Sajnos hajlamosak vagyunk magunkat továbbfejlesztettnek hinni a természet alapszabályainál, pedig ránk is csak ugyanaz vonatkozik.
A szomorú valóság az, hogy minden és mindenki a kapitalizmus játékszabályai szerint él és mozog. Onnantól, hogy meghatározza magát, vállalkozik, erőforrásokat allokál, hatalomra törekszik és megpróbál túlélni. A túlélés No.1 szabálya pedig az önzés.
A kapitalizmus igazi nagyágyúinak számító nációk identitástudata a nagy krízisek túléléseire épít, az állandó üldöztetések áldozatszerepére adott válaszuk pedig kifejezetten nárcisztikus tulajdonságokkal vértezik fel őket, ami - azon túl, hogy erkölcsileg elítélednő, tehát ellenszenvet és így újabb üldözetést generálhat - a mások kárára érvényesülés arroganciáját is magával hozza. Így záródik be a kör.

A liberális kapitalista leszarja a születési előjogokat, a törvény előtti egyenlőség pedig csak pénz (érdekérvényesítés) kérdése, a korrupció ugyanis a megfelelő eszköz arra, hogy a törvény minél kevesebbet tiltson számára.

A kapitalizmus nem erkölcsös műfaj, a baloldali megpróbálja magát rendre fölé helyezni, de a végén mindig meghasonlik. Akár megengedő, akár tiltó gyakorlatot követett.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
. A túlélés No.1 szabálya pedig az önzés.
Nem. És amíg ebből nem lépsz ki, marad a téves alapgondolat.

A szomorú valóság az, hogy minden és mindenki a kapitalizmus játékszabályai szerint él és mozog.
Erről se a szelekció, se a természet nem tud. Sőt, az 1800as évekig az emberiség se tudott. Mert nem is igaz. A kapitalizmus ugyanannak a hazugságnak a másik oldala, amit kapitalizmusnak hívnak.
A természet ugyanis nem versenyre, hanem stabilitásra törekszik. Ehhez csak annyi versenyt megvalósítva ami szükséges. A túlzottan versengő fajok kihalnak, ahogy a túlzott stabilitás is öl.