[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 355
9 175
113
Ez a választásosdi egyelőre inkább a fideszt zavarja...
Én személy szerint szerettem -amig volt értelme.
Szerintem jó móka és volt olyan idő, amikor még számított is, hogy beleszólj a politikába.
De akkor még programok is voltak.
Lárifári.
Az piszkálja a csőrödet, hogy több mint egy évtizede, nemhogy labdába rúgni, de még a labda közelébe sem tudtok jutni.
Köszönhetően, a sokkal inkább mozgalmárnak kiképzett ifjú titánnak, vagy a múltból ittragadt, elvtelen haszonlesőknek az ellenzék oldalán, akik politikusnak hiszik magukat.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
Baromság az egész demokrácia, meg szavazósdi,többségi akarat,meg a fszom az.
Csak azért van az egész kula,hogy be tudjanak férkőzni a momentumok, szdszek,meg a sok kula,mind kurvaokos,kurvára tudja washingtonból,hogy nekünk itt hogy kellene élni.
Fasság az egész, csakis úgy mehet előre egy nép,egy nemzet,ha 1.ember irányítja,feltéve,ha nincs megbillemlntve,mint a fszkalap vajk,vagy vége a dalnak,csak szélmalomharc az egész, azok irányítanak minket,akiket a politikai döntéshozás közelébe se szabadna engedni.
Pontosan látni milyen faszán alakult a sorsunk vajk után, egyik zakó a másik után, elvesztett háborúk,területek,iparágak,mostmár tuti kiszaporodnak minket a helyünkről,kifizethetetlen államadósság, elszámoltathatatlan politikusok,ellenünk dolgozó igazságügy,mi a fszt akarunk?
Vicc az egész, ha ezt Álmos látja,tuti nem jön le beültetni Emesét,elbasztuk,ennyi.
A fityisz meg a mitanyánk talán nem a szavazósdi miatt ugrándozhat?
A baloldalinak definiált identitáspolitika
Kicsit kevered a baloldaliságot, meg liberalizmust, meg még ki tudja mit :D
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Ma már egyetem mellett elég sokan dolgoznak, gyakorlaton vannak,. Nekik is qrvajól jön a 0% SZJA.
Nem értek egyet. Normális egyetem mellett gyakorlatilag nem lehet dolgozni. Visszaugrunk oda, hogy évvesztesen 22-23 évesen tud valaki érdemben dolgozni kezdeni, az meg halottnak a csok. Már csak azért is, mert a diák munkát eddig is csak szja terhelte gyakorlatilag. Az meg minimális különbség. A 25 év alatti adókedvezmény akkor jelentős, ha 16 évesen mész lapátóni.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 636
21 187
113
A bűnelkövetőnek joga van anyanyelvi tolmácshoz. A turistának dettó.
És ha pl a mentős, rendőr, tűó épp egy csupa külföldivel kapcs intézkedik?
Hogy érti meg, hogy milyen allergiája van
Hogy érti meg, hogy merre ment a rablógyilkos
Hogy érti meg, hogy a kárhelyen még van két másik kocsi a szakadékban
?
Ok. Nyilván elbábozni mindent lehet, bár egy sokkos embernél necces.
Meg hasonlók.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Egy vidéki kisváros rajparancsnoka meg simán csak jó szakember, aki pl szds ként rendszerben maradt így, és úgy oltja a tarlót, fészert vagy konyhát, hogy nem beszél középfokon.
Na meg ez is olyan, hogy kb. bármilyen nyelvvizsgával megvan a diploma, na de egy Kelet-Magyarországon élő tűzoltó, rendőr hamarabb szorul román nyelvtudásra, mint angolra, hisz rendszeresen szoktak jönni onnan rendőrök, vagy a határforgalom révén is hamarabb szükséges lehet. De ugyan ez az egészségügytől kezdve a villanyszerelésig, az MVM-en át kb. bárhol. Tehát igazából kb. kenheti a falra az angol, vagy német nyelvtudását ebben a formában. Tehát önmagában nonszensz volt ez az egész.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 311
29 856
113
Elég sok helyen.

Skandinávia?
Kb anyanyelvi szinten beszélnek angolul a suli végére.
Persze, papíron Ausztriában is, gyakorlatban meg nem. Ausztriában nem csak azért felvidéki meg erdélyi magyar kb mindenhol a pincér, mert olcsóbbak, hanem mert 3-4 nyelven beszélnek. Olaszokat, spanyolokat, portugálokat hagyjuk is, a francia, ha beszél idegen nyelven, és hajlandó is megszólalni, abban sincs köszönet.

Amúgy tudod, kitől lenne elvárható némi nyelvtudás? Mondjuk ami a protokollhoz elég? Egy főpolgármestertől.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az ismerős angol tanár mesélte, hogy igazából ha benne is van a feltételben, hogy angol nyelvtudás kell, szemrebbenés nélkül be kell adni, mert az esetek jelentős részében valójában nem is kell, ha meg kell, max néhány évente az annyi, hogy tudjál egy hotelszobát foglalni levélben. -Ha ő tódított, akkor én is, de ezt mondta.
Nem tudom megítélni, most olyan helyen dolgozom, ahol azért havi 1-2szer tényleg kell. De itt nem papírt kértek, hanem leraktak elém egy szakcikket, kaptam "elég időt, de maximum 10 percet" hogy elolvassam, aztán megkérdezték miről szólt.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 311
29 856
113
És ha pl a mentős, rendőr, tűó épp egy csupa külföldivel kapcs intézkedik?
Hogy érti meg, hogy milyen allergiája van
Hogy érti meg, hogy merre ment a rablógyilkos
Hogy érti meg, hogy a kárhelyen még van két másik kocsi a szakadékban
?
Ok. Nyilván elbábozni mindent lehet, bár egy sokkos embernél necces.
Meg hasonlók.
Aha, a sokkos állapotú olasz előbb fog tudni angolul, mint activitizni. :) Történeteket bárki ki tud találni.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
18 évesen nem vagy szakmunkás. 18 évesen egy segédmunkás vagy. A minimum a 19-20 év, hogy szakmunkás legyél.
Bocs, lehet, hogy egy évet tévedtem. 18 évesen már befejezik a 3 éves szakiskolát és van szakma a kezükbe. Rokonnak -igaz érettségit megcsinálta és még egy egy évest, de kezdő fizetése is nulla papíron levő szakmai előélettel (persze már előtte kicsit maszekolt) bőven 400 felett volt; szerintem nem veszi zokon, hogy majdnem a bruttót kapja készhez pár évig.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Nem tudom megítélni, most olyan helyen dolgozom, ahol azért havi 1-2szer tényleg kell. De itt nem papírt kértek, hanem leraktak elém egy szakcikket, kaptam "elég időt, de maximum 10 percet" hogy elolvassam, aztán megkérdezték miről szólt.
Ezért mondom, hogy szerintem nem gond ha valahol okkal elvárás a munkáltató felől és legyen ilyen formán érdeke egy meglévő nyelvtudás megléte és fenntartása, mint hogy X éve valahogy épp akkor sikeresen átesett egy vizsgán.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Bocs, lehet, hogy egy évet tévedtem. 18 évesen már befejezik a 3 éves szakiskolát és van szakma a kezükbe. Rokonnak -igaz érettségit megcsinálta és még egy egy évest, de kezdő fizetése is nulla papíron levő szakmai előélettel (persze már előtte kicsit maszekolt) bőven 400 felett volt; szerintem nem veszi zokon, hogy majdnem a bruttót kapja készhez pár évig.
Tudtommal már nincs klasszikus szakmunkásképző, de még ha van is, akkor is egy olyan irányba terel, ami egyáltalán nem jó.
Ha @tonyo ötletével kombinálva akár, de anélkül is, arról szólna, hogy a végzettség megszerzése után 5 évig, de legfeljebb 35 éves korig járna, a végzettséghez hozzáértve értelemszerűen a mestervizsgát, okjt stb, akkor azt mondom szuper. Így továbbra is azt tartom, a gyerekpotyogtatóknak kedvez, nem a gyereknevelőknek.
De ez olyan mint a csok. Nem elvből tartom rossznak, csak a megvalósulását.