[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Én nem is diplomához, hanem érettségihez kötném :p :D
Teljesen felesleges.
Tudás és nem papír kell.
Azon lehetne polémiázni, hogy miért olyan a hazai oktatás, hogy akár 8 év után is tulajdonképen nulla nyelvtudással kerül ki belőle az ember, de az ugye nem a papírról szól.

Legutóbbi diplomámon is ott van a "kiváló" kifejezés -és hiába sikerült volna, ha nincs nyelvvizsga mehet a kukába, még valaki átbukdácsolt, meg kétszer annyi idő alatt teljesítette, de egyszer valamikor valahogy csinált nyelvvizsgát és mégis ő gyakorolhatná szakmáját, a másik meg nem. Azért ennek se sok értelme van szerintem.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Tudtommal már nincs klasszikus szakmunkásképző, de még ha van is, akkor is egy olyan irányba terel, ami egyáltalán nem jó.
Ha @tonyo ötletével kombinálva akár, de anélkül is, arról szólna, hogy a végzettség megszerzése után 5 évig, de legfeljebb 35 éves korig járna, a végzettséghez hozzáértve értelemszerűen a mestervizsgát, okjt stb, akkor azt mondom szuper. Így továbbra is azt tartom, a gyerekpotyogtatóknak kedvez, nem a gyereknevelőknek.
De ez olyan mint a csok. Nem elvből tartom rossznak, csak a megvalósulását.
Nem tudom, hogy van, keresztfiam 3 éves szakiskolában megcsinálta az asztalos szakmát, aztán 1 év műbútorasztalost, majd 2 év érettségi. Hát akkor mi, ha nem szakma?
Az más kérdés, hogy az osztályukból kb 2-en, 3-an tudnak önálló munkát végezni és kb. fele el se végezte, vagy épp bejárt néha és átrugdosták. De ez megint más kérdés és elsősorban nem az iskola hibájának gondolom.
Nem gondolom, hogy a gyerekpotyogtatóknak jobb, mert mondjuk nem mindegy, hogy mennyit keresel és mennyinek a közel bruttóját kapod meg; tehát ösztönözve van valamennyire, hogy elvégezze, mint ahogy az ösztöndíjjal is ösztönözve lenne, hogy bejárjon és minél jobb eredményt érjen el, hisz annál több az ösztöndíj is. Tehát szerintem igazából az jár jól, aki neveli és ösztönzi a gyerekét; még ha sokszor az van, hogy leszarják, de el kell fogadni, hogy nem mindenki törekvő a valóságban.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 347
9 089
113
Azt a messzebb menő következtetést meg hagyjuk is, hogy mást ez sem szolgál, mint
minél kevésbé tudjanak esetleg máshol, mint Mo élni, vagy minél kevesebb nem-magyar infóhoz juthassanak stb...
Elég vicces ezt a következtetést, pont tőled olvasni, aki vélhetően kiválóan beszél angolul, lehetősége lenne a ködös szutyokban élni, helyszínen, első kézből hallgathatná a tévedhetetlen igazságokat autentikus személyek szájából, ennek ellenére, itt a mi szerény kis országunkban rontod a levegőt és mérgezed a hangulatot.
Higgi, menj, gyűjts még több infót máshol és add tovább ott, ahol igény van rá.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 189
29 189
113
Ennyire futotta :D

Továbbra sem gondolom, hogy ez egyáltalán komolyan fel kéne merüljön,
hogy miért jó nem tudni nyelveket :/
Van épp elég jó ok arra, hogy nyelveket tanuljunk, nem kell hozzá meséket kitalálni. Az is vicces, hogy nálad a nyelvismeret = angol. Miért nem propagálod a szomszédaink nyelveit? Szolván, szlovék, román, szerb. Megannyi szép és hasznos nyelv, és sokkal valóságszagúbb, hogy romány embercsempészt kell kihallgatni, minthogy a Zodiákus bukkan fel Erdőkürtön.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 189
29 189
113
Nem tudom, hogy van, keresztfiam 3 éves szakiskolában megcsinálta az asztalos szakmát, aztán 1 év műbútorasztalost, majd 2 év érettségi. Hát akkor mi, ha nem szakma?
Az más kérdés, hogy az osztályukból kb 2-en, 3-an tudnak önálló munkát végezni és kb. fele el se végezte, vagy épp bejárt néha és átrugdosták. De ez megint más kérdés és elsősorban nem az iskola hibájának gondolom.
Nem gondolom, hogy a gyerekpotyogtatóknak jobb, mert mondjuk nem mindegy, hogy mennyit keresel és mennyinek a közel bruttóját kapod meg; tehát ösztönözve van valamennyire, hogy elvégezze, mint ahogy az ösztöndíjjal is ösztönözve lenne, hogy bejárjon és minél jobb eredményt érjen el, hisz annál több az ösztöndíj is. Tehát szerintem igazából az jár jól, aki neveli és ösztönzi a gyerekét; még ha sokszor az van, hogy leszarják, de el kell fogadni, hogy nem mindenki törekvő a valóságban.
Ismerős lánya cukrásznak tanul, versenyről versenyre küldik, mert azon kevesek közé tartozik, akit érdekel is, meg ráadásnak kreatív is, olyan tortadíszítéseket csinál, hogy :eek:.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
15% a jövedelemadó, majdnem 50% a teljes járulék. Azért ez közel sem a majdnem bruttó.
És még mindig, egy mérnök, tanár, vagy informatikusnak akár 1 évig is jár.
Jó, már kicsit sem szabad túlozni? Kicsit tág kerekítési hibahatár nnna. :D
Igen, ez a része nem feltétlen lett kitalálva, ez igaz, azt aláírom, amit azt hiszem Te is írtál fentebb, hogy valahogy a megszerzett szakmától kellett volna számolni mondjuk pár évet.
 
  • Tetszik
Reactions: Centquri prime

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 189
29 189
113
Teljesen felesleges.
Tudás és nem papír kell.
Azon lehetne polémiázni, hogy miért olyan a hazai oktatás, hogy akár 8 év után is tulajdonképen nulla nyelvtudással kerül ki belőle az ember, de az ugye nem a papírról szól.

Legutóbbi diplomámon is ott van a "kiváló" kifejezés -és hiába sikerült volna, ha nincs nyelvvizsga mehet a kukába, még valaki átbukdácsolt, meg kétszer annyi idő alatt teljesítette, de egyszer valamikor valahogy csinált nyelvvizsgát és mégis ő gyakorolhatná szakmáját, a másik meg nem. Azért ennek se sok értelme van szerintem.
1, Kiejtésfétis.
2, Nyelvtanfétis.
3, Valamiért azt képzelik a diákok, h az iskolai heti 3 nyelvórán kell megtanulni idegennyelven, ahhoz nekik semmit hozzátenni már nem kell. Napi 20 perccel már lenne eredmény. De sokan ehhez is lusták. Aztán a Zorbán a hülye.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ismerős lánya cukrásznak tanul, versenyről versenyre küldik, mert azon kevesek közé tartozik, akit érdekel is, meg ráadásnak kreatív is, olyan tortadíszítéseket csinál, hogy :eek:.
OFF/ Én ortodox vagyok e téren. Kevésbé szeretem nézegetni a tortát és leginkább az íze érdekel, ami legtöbbször fordított arányban van a cicomával.
Skandallum de egyszer kellett már kibaszni olyan kapott süteményt, ami valami nagyonmenő városi cukrászdából 80 km-ről lett hozatva és cuki rózsaszín volt, meg ment a dekorhoz, de íze szar volt. /ON
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 490
113
A fityisz meg a mitanyánk talán nem a szavazósdi miatt ugrándozhat?

Kicsit kevered a baloldaliságot, meg liberalizmust, meg még ki tudja mit :D
Én keverem? Pont ez a lényeg. Az egész egy és ugyanaz a massza.
Pont erről beszélek. Csak a szerencsétlen baloldali hiszi magáról, hogy ő aztán egy független, útkereső, haladó, elhajló, miközben végig a kapitalizmus marionett figurája.
Mindenki ugyanabban a csónakban ül, csak valaki evez, valaki meg csak dirigál, de mindkettő azt hiszi, hogy tőle függ a másik.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
OFF/ Én ortodox vagyok e téren. Kevésbé szeretem nézegetni a tortát és leginkább az íze érdekel,
Ezzel a legteljesebb mértékben egyet tudok érteni.
Elég vicces ezt a következtetést, pont tőled olvasni, aki vélhetően kiválóan beszél angolul, lehetősége lenne a ködös szutyokban élni, helyszínen, első kézből hallgathatná a tévedhetetlen igazságokat autentikus személyek szájából, ennek ellenére, itt a mi szerény kis országunkban rontod a levegőt és mérgezed a hangulatot.
Higgi, menj, gyűjts még több infót máshol és add tovább ott, ahol igény van rá.
Létezik sokféle érdeklődés, sok nézőpont, sok mindenről.
Inkább örülnél neki, hogy van egy másmilyen is /most a belpol bullshittől eltekintve - belpolnak semmi értelmét nem
látom itt a fórumon/.

Van épp elég jó ok arra, hogy nyelveket tanuljunk, nem kell hozzá meséket kitalálni. Az is vicces, hogy nálad a nyelvismeret = angol. Miért nem propagálod a szomszédaink nyelveit? Szolván, szlovék, román, szerb. Megannyi szép és hasznos nyelv, és sokkal valóságszagúbb, hogy romány embercsempészt kell kihallgatni, minthogy a Zodiákus bukkan fel Erdőkürtön.
Németül, hollandul tanultam. De mivel nem használom mindennap, mint az angolt pl, így el is sikkadt.
Szívesen megtanulnék csehül pl, mert imádom azt az országot, de arra sajnos nincs lehetőségem,
hogy annyit tartózkodjak ott, vagy használhassam, hogy ne jusson az előzők sorsára.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
1, Kiejtésfétis.
2, Nyelvtanfétis.
3, Valamiért azt képzelik a diákok, h az iskolai heti 3 nyelvórán kell megtanulni idegennyelven, ahhoz nekik semmit hozzátenni már nem kell. Napi 20 perccel már lenne eredmény. De sokan ehhez is lusták. Aztán a Zorbán a hülye.
Részben képesség kérdése is a nyelvtanulás, ugyan úgy, mint minden tantárgy.
Szerintem elég gáz, ha heti 4 órában, 8 év alatt nulla nyelvi, vagy bármilyen tudással jön ki valaki az iskolából. Ott azért már rendszerszintű hibát lehet feltételezni.
Nyilván, egy szint fölött igen, kell a plusz bele tett saját munka is, de az plusz és nem biztos, hogy azt kellene elvárni csak úgy random mód egy diplomához.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 061
33 089
113
Az egész egy és ugyanaz a massza.
Az ideológia pont,hogy nagyon nem ugyan az.
Gond az,hogy a liberalizmus magában valójában pár alapelvet jelent,amik magukban se nem jobboldaliak,se nem baloldaliak.Polgári konzervatizmus is a liberális elveken alapszik,és a szociáldemokrácia is.Inliberális polgári eszme egyszerűen nincs.A liberalizmus az maga a polgári eszme.
A polgárosodás viszont együt jár a kapitalizmussal,hisz a polgárság gazdasági alapja a piacgazdaság.
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 305
93
Délelőtt írtam egy választ Negan számára... semmi sértő és személyeskedés nem volt benne...
ki is lett gyomlálva mostanra...o_O
Közben meg " rémisztő fehér képződmények " nyomják a kretént fullba,minden következmény nélkül... ki érti ezt...? :confused:
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 189
29 189
113
Részben képesség kérdése is a nyelvtanulás, ugyan úgy, mint minden tantárgy.
Szerintem elég gáz, ha heti 4 órában, 8 év alatt nulla nyelvi, vagy bármilyen tudással jön ki valaki az iskolából. Ott azért már rendszerszintű hibát lehet feltételezni.
Nyilván, egy szint fölött igen, kell a plusz bele tett saját munka is, de az plusz és nem biztos, hogy azt kellene elvárni csak úgy random mód egy diplomához.
A heti 3 óra mellé kell a diák részéről otthon a napi 20 perc. Ami lehet sorozatnézés is, vagy újságolvasás. Ha viszont nincs meg az a napi 20 perc, akkor nem fog rögzülni.
 
  • Tetszik
Reactions: csibeszke

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 061
33 089
113
Délelőtt írtam egy választ Negan számára... semmi sértő és személyeskedés nem volt benne...
ki is lett gyomlálva mostanra...o_O
Közben meg " rémisztő fehér képződmények " nyomják a kretént fullba,minden következmény nélkül... ki érti ezt...? :confused:
Nyugi,ki fogják az egészet gyomlálni,mert elvadult.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 189
29 189
113
OFF/ Én ortodox vagyok e téren. Kevésbé szeretem nézegetni a tortát és leginkább az íze érdekel, ami legtöbbször fordított arányban van a cicomával.
Skandallum de egyszer kellett már kibaszni olyan kapott süteményt, ami valami nagyonmenő városi cukrászdából 80 km-ről lett hozatva és cuki rózsaszín volt, meg ment a dekorhoz, de íze szar volt. /ON
Egy jó ízű, semmi flanc tortát én is megsütök, olyant nem fogok cukrászdában rendelni. De ha finom is, és szép is, azért hajlandó vagyok pénzt kiadni.
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
A heti 3 óra mellé kell a diák részéről otthon a napi 20 perc. Ami lehet sorozatnézés is, vagy újságolvasás. Ha viszont nincs meg az a napi 20 perc, akkor nem fog rögzülni.
Az a gond, hogy ezek magukban a kommunikációs készséget nem nagyon fejlesztik. Hiába tud a gyerekem jobban németül vagy angolul nálam, ha nincs meg a magabiztos kommunikációs képessége, viszont nekem meg már van annyi önbizalmam, hogy kézzel lábbal angol-német-magyar keveréknyelvvel viszonylag bonyolultabb dolgokról is elbeszélgessek olyan némettel, aki nem tud magyarul.
Hasznosabb -szerintem- ha ennek a maszek időnek egy része valami aktív kommunikációs formában van megvalósítva.
 
Status
Not open for further replies.