[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 095
9 463
113
Tetszik nem tetszik, ilyenhez hasonló véleménnyel én is találkoztam eleget. Tomcat is hasonlóan vélekedett anno:

Kérdezzetek meg bárkit, aki átélte 1956-ot, megmondja, kik voltak az utcán fegyverrel november elején: a csőcselék. Bűnözők, fosztogatók, volt nyilasok, azok, akiknek egyszerűen a balhé kellett. Azok, akiket most is láthattok egy Fradi meccsen vagy egy hídlezárásnál. S tényleg, mit kerestek gyerekek a Corvin közben, kezükben puskával? Nos, ezek közönséges utcagyerekek voltak, ha úgy tetszik, a kurvák kölykei. Ezt ismét nem a kisujjamból szopom, hanem azoknak a visszaemlékezéseiből, akik ott voltak. Javító-nevelő intézetekből szabadult, iskolát kerülő kölykök voltak ezek mind, akiknek részeg lumpenproletárok nyomták kezébe a puskát, hogy nesze, öcsi, lőjél magadnak te is egy ruszkit. (...) A zavargások kiszélesedtek, elveszett felettük az irányítás, és nem volt megállás. (...)
Forrás: https://kuruc.info/r/6/30823/

Ezt az elmebeteget. Ki ez a ficko? Nem veletlenul valami komcsi-proli csaladbol jon? A komcsi rendszerbol profitalok csaladja szokta ezeket nyomni, valamint jellemzoen a felemelt proletarcsaladok kozott divott a hivatalos partpropaganda nonstop ismetelgetese, bar a valodi melosok es az egyetemistak kezdtek 56-ot is, szoval a munkassag tobbsege tamogatta a forradalmat, ez teljesen egyertelmu.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 343
30 047
113
A szemtanuk egyes torteneteket meselnek, es sajat szemszogbol, tehat nem megbizhatatlanok, hanem empirikusak, igy egyesevel nincs jelentoseguk, de tomegeben mar van.

56 lenyege Budapesten es a nagyvarosokban meg ipari kozpontokban bontakozott ki, tehat peldaul a keleti mezovarosok vajmi keveset lattak belole az atvnulo tankokon kivul.
Nekem apam - aki anno a IX-ben elte at, ahol a legsurubb harcok mentek - meselt eleget az elmebeteg szovjet hk hasznalatrol a kenyerert sorbanallokon stb.

Viszont a tortenelemtudomany eleg pontosan felterkepezte a szovjetek es plane a magyar kommunistak legalja viselkedeset, a meszarlasokat, sortuzeket, stb. Es nem, attol, hogy a felboszult, 10+ eve terrorizalt tomeg felakasztott a koromletepos, kinzassal gyilkolo avosokbol parat, attol meg senki nem lett fasiszta - inkabb az a baj, hogy nem huztak fel az osszeset a Korut menten, hogy petergaborok bekes kelenfoldi nyugdijaskent fordultak fel, nem a biton 60 evvel korabban. Egy rendes leszamolas orokre felszamolta voln a azt a reteget, amelyikbol aztan kinott az impexes csuszomaszok kora, akik aztan $300-400 milliard (!) penzt szivattyuztak ki Magyarorszagrol maganszamlakra 1978-1992 kozott.
Nos, a rendes elszámolást pont a ti nagykövetetek*, Palmer úr akadályozta meg, mert a csúszómászókkal közös üzletet hozott tető alá.
Tényleg ajánlom Mező Gábor Anna nénijének történetét, nagyon szomorú és tanulságos.

Az általam ismert 3 különböző történetből az egyik a mosonmagyaróvári sortűzhöz kapcsolódik.

* Jut eszembe, nem érdekes, h milyen kevés nagykövet nevét jegyzi meg az ember? Az '56os szovjet nagykövet, Andropov neve van meg mindenkinek, meg Palmerre emlékszünk. Milyen különös véletlen.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 095
9 463
113
Nem. Nem én, a családom egybehangzóan akik átélték a sűrűjében.
Aha, hat persze - hol volt az a suruje? A Covin-kozben, vagy az Ulloin, mint az apam?

Legalabb valami hihetot probalj eloadni, maskulonben inkabb serto, hogy igy probalsz minket hulyere venni...

Titeket belekeverni? Folyamatosan ment a hergelés/bíztatás, aztán az amcsi segítség meg nem jött.
Milyen titeket, te fogyatekos vagy? En Budan nottem fel, es a cisztereknel tanultam latint, baszki.

Amit én írtam, hogy nem tartom kizártnak a titkosszolgálatok rájátszását, azt meg tartom, ebben hatalmasak vagytok, azért lássuk be pár puccsot, forradalmat sikerült már összehoznia a CIA-nak.
Azaz halvanylila fingod nincs, de probalod idekeverni, hatha ugy kevesbe tunik aljas feregnek a szovjet viselkedes? Eleg bena probalkozas, de mondjuk jellemzo az orosz tempora...

Azt nem állítottam és állítom hogy így volt, nem tudom, de elképzelhetőnek tartom, igen. Hidegháború közepén voltunk, érdeketek fűzödött mindenhez ami fájt a SZU-nak.
Quod erat demonstrandum - azaz pontosan, ahogyan irom: fogalmad sincs, de probalod idekeverni az amerikaiakat, mert azzal is relativizalhatod a felallati szovjetek remtetteit. Szanalmas.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 357
9 201
113
Félve jegyzem meg, nekem a saját családom olyasmit mesélt mát rendszerváltás után is, tét nélkül, sima melósként, ami kb. egybevág az orosz tankönyvvel...

Nagyanyámra full random tizenéves kölykök löttek rá, míg állt sorba a tej meg kenyér jeggyel, és igen azt is mesélték többen, hogy köztörvényesek szabadultak és kegyetlenkedtek össze vissza fegyverrel, totál random, sima magyar ártatlanokkal, kiskatonákkal, nem kellett AVH-s nak lenni hozzá!

Arról hogy mit gondolok én erről aki nem éltem még akkor? Hát a családom idős tagjai vagy 5-en kb. egybevágóan azt mondták, hogy fostak végig, de leginkább a "suhancoktól", szégyen nem szégyen, örültek mikor a "ruszkik" helyreállították a rendet.

Bocs mindenkitől akit bánt, ez az én családom igazsága, ez van!
Az igazság, soha nem csak fekete vagy fehér. Avagy nem csak egyetlen, és kizárólagos igazság létezik.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 095
9 463
113
Nos, a rendes elszámolást pont a ti nagykövetetek*,
Milyen "ti" nagykovetetek, te is elmeroggyant vagy?
En az elso sorban meneteltem 89-ben, meg a hirados felveteleken is rajta voltam.

Az elszamolasnak 56-ban kellett volna megtortennie, mit nem ertesz ezen?

Palmer úr akadályozta meg, mert a csúszómászókkal közös üzletet hozott tető alá.
Palmer egy volt a sok fereg kozul, akikkel az avosok, az impexeseknek kikepzett gyerekeik stb uzleteltek.

Ennek a vilagon semmi koze az 56-os szovjet meszarlasoknak meg terrornak utana.

Tényleg ajánlom Mező Gábor Anna nénijének történetét, nagyon szomorú és tanulságos.

Az általam ismert 3 különböző történetből az egyik a mosonmagyaróvári sortűzhöz kapcsolódik.

Mezot kedvelem, mert nem adja fel, es nem ijed meg. Musorvezetonek nem tul jo, de ujsagironak remek. Borvendeg kutatasai es konyvei meg szo szerint kritikusan fontosak.

* Jut eszembe, nem érdekes, h milyen kevés nagykövet nevét jegyzi meg az ember? Az '56os szovjet nagykövet, Andropov neve van meg mindenkinek, meg Palmerre emlékszünk. Milyen különös véletlen.

Neked. Nekem megvan meg tobb tucatnyi feregnek a neve, nem is fogom soha elfelejteni, es az osszes szemelyes ismerosom fejbol tudja mindet - ez ugye az iskolai stb hattertol is fugg... o_O

En Kadar sirjanak kirablasat tulzasnak es eleg gusztustalannak tartom, de ugyanakkor siman meg tudom erteni, peldaul ha valakinek az apjat kivegeztette az a primitiv, gerinctelen senki, akkor el tudom kepzelni, hogy az illeto igy allt bosszut.
A bosszunak nagyon fontos szerepe van egy konfliktus lezarasaban, mert ha nincsen karterites es jovatetel, akkor a sertett szemszogebol ez az egyetlen modja annak, hogy elegtetelt vegyen, igazsagot szolgaltasson maganak.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Az igazság, soha nem csak fekete vagy fehér. Avagy nem csak egyetlen, és kizárólagos igazság létezik.
De csak egyetlen igazság létezik. Hazugság az több lehet, de sosincs két igazság.
Az igazság szubjektív megélése lehet más.
1552 lehet hatalmas kudarc ha török vagy, és világraszóló győzelem, ha magyar. De Egervár ostroma egyféleképpen játszódott le.
@Tcat Meddig kell tűrnünk, hogy valaki itt nyíltan hazudja, hogy ciszterci gimnáziumba járt, és a délszláv válság alatt sorkatona volt?
 
  • Tetszik
Reactions: Mark1993 and deze75

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 938
48 175
113
Aha, hat persze - hol volt az a suruje? A Covin-kozben, vagy az Ulloin, mint az apam?

Legalabb valami hihetot probalj eloadni, maskulonben inkabb serto, hogy igy probalsz minket hulyere venni...


Milyen titeket, te fogyatekos vagy? En Budan nottem fel, es a cisztereknel tanultam latint, baszki.


Azaz halvanylila fingod nincs, de probalod idekeverni, hatha ugy kevesbe tunik aljas feregnek a szovjet viselkedes? Eleg bena probalkozas, de mondjuk jellemzo az orosz tempora...


Quod erat demonstrandum - azaz pontosan, ahogyan irom: fogalmad sincs, de probalod idekeverni az amerikaiakat, mert azzal is relativizalhatod a felallati szovjetek remtetteit. Szanalmas.
Elmész már a picsába tényleg :D !

Igen, az egyik rokon konkrétan Corvin köz, másik Üllői környéke, nagyanyám meg Csepelről baktatott be egy 10-est gyalog valahova a Boráros környékére a kajajeggyel ahol hason kúszva menekült a sorból mikor pár röhögcsélő kiskölök feléjük lőtt dobtárassal!

Milyen titeket?!
Már megbocsáss, de eddig úgy tudtam amerikai tengerész vagy! Nyilván az USA-t értem innentől alatta, ha nem volt világos!

Az meg extra vicc, hogy tagadni akarod azt hogy volt pl. Szabad Európán hergelés, vagy pont azt kéred számon amit le is írok, hogy NEM TUDOM BIZTOSAN, de nem tartom kizártnak hogy van alapja annak amit most az oroszok is állítanak, hogy rá is dolgoztatok(igen TI, az amcsik! nem a budai ciszterciek!), pusztán mert érdeketek az pont fűzödött volna hozzá, és hát a CIA meg erre van.

Továbbiakban a kultúrált beszélgetést hajlandó vagyok veled folytatni, másmilyen viszont nem fog sokáig menni!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 938
48 175
113
Az igazság, soha nem csak fekete vagy fehér. Avagy nem csak egyetlen, és kizárólagos igazság létezik.
Pont ezt próbáltam leírni. Csak hát sejtettem ha frankón leírom amit nekem átadott a család, lesz azonnal valami hülye aki oáros lábbal stoplissal hátulról belém száll.

Lett, több is.

Kibírom...
 
  • Tetszik
Reactions: kegyetlen petymeg

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 095
9 463
113
Újra lebuktál. A ciszterek tiltottak voltak.
Hazudsz mint a vizfolyás.
Te milyen remosztoen tajekozatlan vagy, ezert is ignoralom a muveletlen-iskolazatlan hablatyodat. :D
Az osszes ciszter, akit nem csuktak le es eredetileg tanitott, megmaradt tanarnak. Nemcsak magantanarnak, de a hetvenes-nyolcvanas evekben mint regi szentimreskent a Villanyin, a szentistvanosok a fehervari Joskaban es mashol tanitottak. Latod, fogalmad nincs az egesz katolikus tortenelemrol, csak orbakolsz. :)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 106
3 101
113
a mai nap legnagyobb öröme......kamm anno elhúzott innen.........komolyan mondom egy ilyen értelmes ember ,hogy lehet ekkora ........tengeri uborka........tiszta Molni azt hiszi igaza van és úgy beszélhet itt velünk,mint a kutyákkal......Kamm szedd össze magad beszélj normálisan vagy szégyeld megad és ne kommentálj tovább........és mielőtt belekezdenél te semmit nem teszel MO-t 0.0 adót fizetsz ide...te anno a menekülést választottad és most bennünket rugdosol.....ember te tényleg asszimilálódtál....a sajátodat rugdosod ahogy az újhazád teszi mindenkivel a világon.
 
  • Tetszik
Reactions: Shed and cirqle

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 357
9 201
113
Idáig arról ment a vita, mit ír az orosz tankönyv.
Anélkül, hogy bármely állításodat megkérdőjelezném, vagy egyetértenék vele, csupán a pontosság kedvéért megjegyzem, hogy a vita nem az általad bemutatott, már forgalomban lévő tankönyvön ment, hanem egy, még előkészületben lévő tervezeten, melynek ki tudja mikor készül el a végleges verziója.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Te milyen remosztoen tajekozatlan vagy, ezert is ignoralom a muveletlen-iskolazatlan hablatyodat. :D
Az osszes ciszter, akit nem csuktak le es eredetileg tanitott, megmaradt tanarnak. Nemcsak magantanarnak, de a hetvenes-nyolcvanas evekben mint regi szentimreskent a Villanyin, a szentistvanosok a fehervari Joskaban es mashol tanitottak. Latod, fogalmad nincs az egesz katolikus tortenelemrol, csak orbakolsz. :)
Te hazudtad, hogy katolikus gimibe jártál.
Én viszont tényleg. Így azt is tudom, hogy baromira nem maradtak meg tanárnak.
Tudod hol voltak? Internálva, meg börtönben, meg nagyon max világi papként, vagy kántorként.
Iskola közelében sem.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 938
48 175
113
Pláne a baltiak, akik ma is ünneplik az SS-es divízióikat.
Igen, őket kihagytam, újkori történelmet hoztam csak direkt, ami nekünk kortárs.

Ha valaki nekem ma el akarja magyarázni azt hogy ukrajna full ártatlan, csak egy áldozat, azt mivel látom a konfliktust, az én életemmel kortárs, azt őszintén pofán röhögöm! A régi dolgok azért nehezebb diók, mert csak mások által leírt, elmesélt dolgokra hagyatkozharunk.

Az ukránok és a grúzok sem voltak teljesen ártatlanul bántva, az a helyzet. Ettől még az oroszokat sem kell és szabad minden alól felmenteni amit elkövettek ellenük, de itt nincs fekete - fehér, leginkább csak a mesében. S ezeket meg tudom ítélni saját magam is, nem vesznek a régmúlt ködébe.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 095
9 463
113
Elmész már a picsába tényleg :D !

Igen, az egyik rokon konkrétan Corvin köz, másik Üllői környéke, nagyanyám meg Csepelről baktatott be egy 10-est gyalog valahova a Boráros környékére a kajajeggyel ahol hason kúszva menekült a sorból mikor pár röhögcsélő kiskölök feléjük lőtt dobtárassal!
Az Ulloi uton a szovjet tankok konkretan lottek a kenyerert sorbanallo nokre es gyerekekre.

Milyen titeket?!
Már megbocsáss, de eddig úgy tudtam amerikai tengerész vagy! Nyilván az USA-t értem innentől alatta, ha nem volt világos!
Dehogy vagyok tengeresz. :D Informatikus voltam mindig is, de mgmt beosztasokban dolgozom mar evek ota.

Az meg extra vicc, hogy tagadni akarod azt hogy volt pl. Szabad Európán hergelés, vagy pont azt kéred számon amit le is írok, hogy NEM TUDOM BIZTOSAN, de nem tartom kizártnak hogy van alapja annak amit most az oroszok is állítanak, hogy rá is dolgoztatok(igen TI, az amcsik! nem a budai ciszterciek!), pusztán mert érdeketek az pont fűzödött volna hozzá, és hát a CIA meg erre van.
Reges-regen nyilvanos az osszes archiv dokumentum, talan olvass utana. Szo sem volt semmifele elokeszitesrol, az amerikaiakat teljesen varatlanul erte a forradalom kitorese. Utana persze ment a lelkesito kamuzas a radiokban, de Eisenhowernek vilagos volt, hogy keptelenseg a magyarokon segiteni, mert ahhoz tul messze vannak a nyugattol, minimum 250 ezer katonat kellene bedobni ahhoz, hogy a szovjeteket visszaszoritsak, es azok lehet, hogy cserebe megindulnak a nyugatnemeteknel.

Továbbiakban a kultúrált beszélgetést hajlandó vagyok veled folytatni, másmilyen viszont nem fog sokáig menni!
Akkor ne irjuk ujra a tortenelmet, maradjunk a dokumentalt tenyeknel. :)
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
5 095
9 463
113
Te hazudtad, hogy katolikus gimibe jártál.
En abba jartam, de te nem ertesz semmit az egeszbol. FYI kapasbol barki jarhatott a piaristakhoz stb.
Én viszont tényleg. Így azt is tudom, hogy baromira nem maradtak meg tanárnak.
Dehogynem. Fogalmad nincs az egeszrol, meg a cserkesztanarok (!) kozul is megmaradtak. Sot, latint is tanitottak.
Latod, milyen fogalmatlan vagy?

Tudod hol voltak? Internálva, meg börtönben, meg nagyon max világi papként, vagy kántorként.
Egy reszuk.

Iskola közelében sem.
Dehogynem. Szemelyesen is ismertem beloluk, fogalmad nincs az egeszrol.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 343
30 047
113
De csak egyetlen igazság létezik. Hazugság az több lehet, de sosincs két igazság.
Az igazság szubjektív megélése lehet más.
1552 lehet hatalmas kudarc ha török vagy, és világraszóló győzelem, ha magyar. De Egervár ostroma egyféleképpen játszódott le.
@Tcat Meddig kell tűrnünk, hogy valaki itt nyíltan hazudja, hogy ciszterci gimnáziumba járt, és a délszláv válság alatt sorkatona volt?
Mit rejteget az ítélet?
"Egy rész igazságot, egy rész tévedést, egy rész tudatlanságot. Az ember csak embermódra ítélhet."
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
En abba jartam, de te nem ertesz semmit az egeszbol.
Nem, nem jártál abba, a ciszterci hazudozásoddal, végleg lebuktál.

FYI kapasbol barki jarhatott a piaristakhoz stb.
Járhatott, de te nem jártál. Azokban az évfolyamokban, ami szóba jöhet nem vagy. Bocs nekem tényleg van onnan ismeretségem.

Dehogynem. Fogalmad nincs az egeszrol, meg a cserkesztanarok is megmaradtak
A börtönben. Az MCSSz volt vezetőségi tagjaként megint picit többet tudok a dologról mint te.
latint is tanitottak.
A Ferences Gimnáziumban. De pont nem a ciszterek

Szemelyesen is ismertem beloluk, fogalmad nincs az egeszrol.
Nem ismretél te semmit, hazudsz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 938
48 175
113
Nem, nem jártál abba, a ciszterci hazudozásoddal, végleg lebuktál.


Járhatott, de te nem jártál. Azokban az évfolyamokban, ami szóba jöhet nem vagy. Bocs nekem tényleg van onnan ismeretségem.


A börtönben. Az MCSSz volt vezetőségi tagjaként megint picit többet tudok a dologról mint te.

A Ferences Gimnáziumban. De pont nem a ciszterek


Nem ismretél te semmit, hazudsz.
Nekem fogalmam sincs ezekről, de tényleg 100% hogy kambázott egy nagyot, biztos vagy benne teljesen?