[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 434
33 746
113
Szerintem jelentkezz az orosz nagykövetségen muszkavezetőnek. Szégyelld magad.

Tetszik nem tetszik, ilyenhez hasonló véleménnyel én is találkoztam eleget. Tomcat is hasonlóan vélekedett anno:

Kérdezzetek meg bárkit, aki átélte 1956-ot, megmondja, kik voltak az utcán fegyverrel november elején: a csőcselék. Bűnözők, fosztogatók, volt nyilasok, azok, akiknek egyszerűen a balhé kellett. Azok, akiket most is láthattok egy Fradi meccsen vagy egy hídlezárásnál. S tényleg, mit kerestek gyerekek a Corvin közben, kezükben puskával? Nos, ezek közönséges utcagyerekek voltak, ha úgy tetszik, a kurvák kölykei. Ezt ismét nem a kisujjamból szopom, hanem azoknak a visszaemlékezéseiből, akik ott voltak. Javító-nevelő intézetekből szabadult, iskolát kerülő kölykök voltak ezek mind, akiknek részeg lumpenproletárok nyomták kezébe a puskát, hogy nesze, öcsi, lőjél magadnak te is egy ruszkit. (...) A zavargások kiszélesedtek, elveszett felettük az irányítás, és nem volt megállás. (...)
Forrás: https://kuruc.info/r/6/30823/
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 309
113
Az orosz minden megszállásuk elleni szabadságtörekvést fasizmusnak állít be. Ezt megszokhattad volna. Legyen az bárhol a világon. Lehet lengyel, balti, Grúz, Magyar, most épp Ukrán.
Lol, kezdjük el vizsgálni a többi szomszédunk tankönyveit is? Paliék, rományok, osztrákok? Azon is fogsz hisztizni, h 1848 polgárháború volt, holmi lázadozó, örök elégedetlen, szeparatista magyarokkal?
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 830
113
Tetszik nem tetszik, ilyenhez hasonló véleménnyel én is találkoztam eleget. Tomcat is hasonlóan vélekedett anno:

Kérdezzetek meg bárkit, aki átélte 1956-ot, megmondja, kik voltak az utcán fegyverrel november elején: a csőcselék. Bűnözők, fosztogatók, volt nyilasok, azok, akiknek egyszerűen a balhé kellett. Azok, akiket most is láthattok egy Fradi meccsen vagy egy hídlezárásnál. S tényleg, mit kerestek gyerekek a Corvin közben, kezükben puskával? Nos, ezek közönséges utcagyerekek voltak, ha úgy tetszik, a kurvák kölykei. Ezt ismét nem a kisujjamból szopom, hanem azoknak a visszaemlékezéseiből, akik ott voltak. Javító-nevelő intézetekből szabadult, iskolát kerülő kölykök voltak ezek mind, akiknek részeg lumpenproletárok nyomták kezébe a puskát, hogy nesze, öcsi, lőjél magadnak te is egy ruszkit. (...) A zavargások kiszélesedtek, elveszett felettük az irányítás, és nem volt megállás. (...)
Forrás: https://kuruc.info/r/6/30823/
Minden forradalomban van ilyen. De nem ez volt a fő irány. Nem ez volt a cél, hanem a magyar függetlenség, szabadulni a megszálló szovjet csapatoktól és a magyar szabadság, szabadulni komcsi pribékektől. Mert Rákosiék, anno nem Kádárt játszottak, inkább Ceaucescut.

Szal minden forradalmi hibájával együtt büszkék lehetünk rá. Büszkék lehetünk a nemzetre, hogy volt gerince.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
Nah, akkor itt a megjelent orosz tankönyv.

1693585140-temp-iDPpDj_cover@2x.jpg



Az 1956-os „események”
A tankönyvben a Magyarországot érintő rész (lásd a cikk elején lévő fotót) így szól:

„A felkelő radikálisok – akik között nem kevesen korábban az akkor még fasiszta Magyarország fegyveres alakulatainak harcosai voltak – a felkelés során nem csak a szovjet emlékművek és jelképek elleni vandalizmussal ’vétették észre magukat’, hanem számtalan gyilkossággal, amelyeket a Magyar Dolgozók Pártja képviselői, a rendfenntartó erők tagjai és családtagjaik ellen követtek el. Az embertelen leszámolás áldozatai között még sorozott katonák is voltak, akik [a büntetés-végrehajtási és katonai] objektumokat védték.”
A lengyelországi tüntetések nyomán induló magyarországi megmozdulásokról a tankönyv ezt írja:

A tüntetők a magyar vezetést a szovjetbarát irányzatért kritizálták, követelve Magyarország kilépését a Varsói Szerződésből. Teljes megalapozottsággal feltételezve, hogy a magyarországi krízis katalizátorai a belső ellenzéket támogató nyugati titkosszolgálatok voltak, a Szovjetunió csapatokat vezényelt Magyarországra, segítve a magyar hatóságoknak elnyomni az akciót.”



Ez a rész egyértelműen negatív képben tünteti fel a forradalmat.
Nem tér ki arra, hogy a magyarországi szovjet csapatok megszálló csapatok, a magyar kormány egy külföldi bábkormány volt, csalással szovjet fegyverek árnyékában hatalomra jutva. Így azt a természetes magyar ellenállást, hogy a külföldi érdekeket szolgáló bábkormányt elsöpörjük a Nyugat bújtogatásának állítja be.


Ezzel szemben fasisztának sugallja a forradalmat, ami számtalan embertelen gyilkossággal tűnt ki. Akik kínozták, megölték ,kitelepítették, az államosítással vagyonuktól megfosztották a magyarok tömegeit egy forradalomban sokszor kötélen végzik. Azok is, akik ezt fegyveresen védik. A forradalom márcsak ilyen, de ettől nem fasiszta. A magyar függetlenségi és szabadságharc volt. ( ilyen alapon 48-ban is haltak meg osztrákok, mégsem mi voltunk az elnyomók )


Ez az orosz hozzáállást engem nem lep meg, nem is kérem számon, de sztem nem érdemes mentegetni a magyar igazsággal szemben az oroszok igazságát, ami ez esetben csúsztatás, hazugság. Még akkor is, ha sok geopolitikai és társadalmi kérdésben az oroszok véleménye ma szimpatikusabb, mint a nyugati idiotizmus. Ez is csak addig szimpatikus, amíg az oroszok gyengék. Ha erősek lennének újra szivatnának, ha nem is egyből a kötelező orosz tanulással és ciril betűkkel, de ránkerőltetnék az orosz érdekeket a magyar helyett.
Barki, aki az oroszokat-szovjeteket mentegeti, a magyarokkal szemben kepes az oroszokat "hosnek" titulalni es hasonlok, az az en szememben pontosan ugyanaz, mint a Tanacskoztarsasag ota Magyarorszagot bomlaszto-rohaszto-visszahuzo kommunistak es hasonlok - egy hazaarulo senkihazi.

Az meg mar a mentalis zavar kategoriaja lehet, amikor valaki ketsegbeesetten ismetelgeti, hogy nem is volt rossz (sic!) 56 utan a magyaroknak...

Lol, kezdjük el vizsgálni a többi szomszédunk tankönyveit is? Paliék, rományok, osztrákok? Azon is fogsz hisztizni, h 1848 polgárháború volt, holmi lázadozó, örök elégedetlen, szeparatista magyarokkal?
Kezdjuk, pontosan kezdjuk. Engem ugyanugy irritalnak, de a kulonbseg az, hogy a szlovakok kinjukban egy teljesen elkepzelt tortenelmet fabrikalnak, ami leginkabb rohejes barkinek, viszont az oroszok, akiknek semmi kozuk a Karpatok kozotti terulethez, a sajat tortenelmunket irjak at, pusztan azert, hogy sajat eroszakos, veres, gyilkos invaziojukat megmagyarazzak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 309
113
Itt nagyon sok a fiatal, akik nem emlékezhetnek alla, hogy meg akaltunk szabadulni a luszkiktól. Bolzasztó veszélyes volt még a közelükbe is menni.
Számomla hátbolzongató, ami most tölténik, és hogy ellől vita lehet...
Sőt, olyan fiatalok is vannak, akik 1848/49ről azt hiszik, h az osztrákok meglehet, ott sem vótak. És tekintve, h a tankönyveket ismerem, az a gyanúm, h ezek a fiatalok tüncikézni jártak tanulás helyett.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Szerintem jelentkezz az orosz nagykövetségen muszkavezetőnek. Szégyelld magad.
Nem szégyellem, miért tenném? Nagyanyám, nagyapám, nagyanyám testvérei egyszerű melósok voltak, nem Ávósok, s kurvára ugyan azt mesélték el lényegében, mind, amit írtam. Bármilyen könyvvel, dokumentumokkal szemben nekik fogok hinni.

Ez nálam eldöntött tény. Senkit nem akarok bántani azért ha neki szent 56, az Ő dolga, esetleg saját családi vesztesége van, megértem, elfogadom.

Nekem meg ez amit a család átadott, elmesélt, egyöntetűen.
Szégyelje magát az a szabadságharcos, aki sorban álló kenyérjegyes nők közé/irányába lőtt pl., vagy random besorozott semmiről sem tehető MAGYAR! rossz helyen lévő szintén fiatal kiskatonákat, netán smasszereket koncolt fel.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 309
113
Barki, aki az oroszokat-szovjeteket mentegeti, a magyarokkal szemben kepes az oroszokat "hosnek" titulalni es hasonlok, az az en szememben pontosan ugyanaz, mint a Tanacskoztarsasag ota Magyarorszagot bomlaszto-rohaszto-visszahuzo kommunistak es hasonlok - egy hazaarulo senkihazi.

Az meg mar a mentalis zavar kategoriaja lehet, amikor valaki ketsegbeesetten ismetelgeti, hogy nem is volt rossz (sic!) 56 utan a magyaroknak...


Kezdjuk, pontosan kezdjuk. Engem ugyanugy irritalnak, de a kulonbseg az, hogy a szlovakok kinjukban egy teljesen elkepzelt tortenelmet fabrikalnak, ami leginkabb rohejes barkinek, viszont az oroszok, akiknek semmi kozuk a Karpatok kozotti terulethez, a sajat tortenelmunket irjak at, pusztan azert, hogy sajat eroszakos, veres, gyilkos invaziojukat megmagyarazzak.
Osztrákok? Ők azért nem egy 30 éves Szlovákia.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Tetszik nem tetszik, ilyenhez hasonló véleménnyel én is találkoztam eleget. Tomcat is hasonlóan vélekedett anno:

Kérdezzetek meg bárkit, aki átélte 1956-ot, megmondja, kik voltak az utcán fegyverrel november elején: a csőcselék. Bűnözők, fosztogatók, volt nyilasok, azok, akiknek egyszerűen a balhé kellett. Azok, akiket most is láthattok egy Fradi meccsen vagy egy hídlezárásnál. S tényleg, mit kerestek gyerekek a Corvin közben, kezükben puskával? Nos, ezek közönséges utcagyerekek voltak, ha úgy tetszik, a kurvák kölykei. Ezt ismét nem a kisujjamból szopom, hanem azoknak a visszaemlékezéseiből, akik ott voltak. Javító-nevelő intézetekből szabadult, iskolát kerülő kölykök voltak ezek mind, akiknek részeg lumpenproletárok nyomták kezébe a puskát, hogy nesze, öcsi, lőjél magadnak te is egy ruszkit. (...) A zavargások kiszélesedtek, elveszett felettük az irányítás, és nem volt megállás. (...)
Forrás: https://kuruc.info/r/6/30823/
Most erre mit írhatnék, ha az én családom aki ott élt a sűrűjében nem vidéken valahol onnan messze, átélte, ezeket mesélte el nekem is full érdek és tét nélkül a rendszerváltás után is?!

Igen, átélték, ott a sűrűjében, és ilyenekre emlékeznek/emlékeztek míg éltek akik már nem élnek. Mind

Ez van.

Ettől még én soha nem fogom elvitatni azt hogy a SZU megszálló volt, bábkormányunk volt, kommunista barát sem vagyok, még az orosz nagykövetségre sem tervezem hogy beadnám a jelentkezésem, de bevallom azt is leszarom ha valakinek fáj az én, de leginkább az én családom igazsága!
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
Nyilván Nekünk sosem lesz ugyan az 56 mint nekik. Én a rokonokkal sokat beszélgettem erről, már fiatalon érdekelt az ilyesmi, marhára nem meséltek olyanokat amiért én 56 ra nagyon szeretnék emlékezni/ünnepelni szeretném.

Nyilván megszállók voltak ettől függetlenül a szovjetek, ez is tény. Ismerve az USA pl. arab tavaszait, Szíriát, Majdant, etc. ettől nem tartom kizártnak azt sem hogy részben/saját olvasatukban igazuk van az oroszoknak is, és az US kavart be, némi titkos szolgálati akcióval akár nálunk is anno.

S nem, nem csak kommunistákkal meg ávósokkal buziztak a "szabadság harcosaink" akik gyakran mondom köztörvényes kiszabadult erőszakos bűnözők, vagy épp feltüzelt 13 éves felelőtlen kisgyerekek voltak, akik hősöst játszottak, csak igazi PPSH-kkal, amik tömegével kerültek hozzájuk, sajnos.

Te teljesen keszen vagy, baszki. Megis milyen merce szerint lenne IGAZA a ruszkinak az 56-os aggresszio es meszarlas kapcsan, a 40+ evi megszallas, elnyomas es kirablas indokakent? :eek::mad::mad::mad:
Az hagyjan, de azonnal megprobalod az amerikaiakat belekavarni, ennyire melyen bemaszott mar az orosz propaganda...
Kezdem erteni, miert kell ujrairni a magyar tankonyveket, valami egeszen elkepeszto zurzavar es uresseg van a fejekben... :eek::eek:
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 309
113
Te teljesen keszen vagy, baszki. Megis milyen merce szerint lenne IGAZA a ruszkinak az 56-os aggresszio es meszarlas kapcsan, a 40+ evi megszallas, elnyomas es kirablas indokakent? :eek::mad::mad::mad:
Az hagyjan, de azonnal megprobalod az amerikaiakat belekavarni, ennyire melyen bemaszott mar az orosz propaganda...
Kezdem erteni, miert kell ujrairni a magyar tankonyveket, valami egeszen elkepeszto zurzavar es uresseg van a fejekben... :eek::eek:
A szemtanúk megbízhatatlanok :)

Mező Gábor Anna nénijének történetét ajánlom, és Mező Gábort aztán nehéz ruszkibarátsággal vagy kommunista elhajlással vádolni. Mindenki látott egy pici szeletet, és az időbeli távolság azt felnagyította. Azok a sztorik, amiket én hallottam, nagyon mások, és mindhárom sztori teljesen különböző.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal and Kim Philby

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Az orosz minden megszállásuk elleni szabadságtörekvést fasizmusnak állít be. Ezt megszokhattad volna. Legyen az bárhol a világon. Lehet lengyel, balti, Grúz, Magyar, most épp Ukrán.
Nos ebben az a szarság Mister, hogy az ukránt pont látjuk, igen, milyen pöti problem a nackulásuk, szinte semmiség... Grúzok sem voltak teljesen hibátlanok azért, csak oda oda basztak az oszétoknak, abházia os kapott a jóból ugye?

Biztosan nem hibátlanok az oroszok, meg velünk szemben bármit követnek el nyilván nekik a kurva anyjukat, de pont igen szar példákat hoztál szerintem, mert sem Grúzia, sem most Ukrajna nem egy Jó-Rossz, fekete - fehér helyzet!!!
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Barki, aki az oroszokat-szovjeteket mentegeti, a magyarokkal szemben kepes az oroszokat "hosnek" titulalni es hasonlok, az az en szememben pontosan ugyanaz, mint a Tanacskoztarsasag ota Magyarorszagot bomlaszto-rohaszto-visszahuzo kommunistak es hasonlok - egy hazaarulo senkihazi.

Az meg mar a mentalis zavar kategoriaja lehet, amikor valaki ketsegbeesetten ismetelgeti, hogy nem is volt rossz (sic!) 56 utan a magyaroknak...


Kezdjuk, pontosan kezdjuk. Engem ugyanugy irritalnak, de a kulonbseg az, hogy a szlovakok kinjukban egy teljesen elkepzelt tortenelmet fabrikalnak, ami leginkabb rohejes barkinek, viszont az oroszok, akiknek semmi kozuk a Karpatok kozotti terulethez, a sajat tortenelmunket irjak at, pusztan azert, hogy sajat eroszakos, veres, gyilkos invaziojukat megmagyarazzak.
De te csak egy amerikai fasz vagy, akik miatt buktuk az országunk kétharmadát, aki lelkesen tapsol a népírtásoknak, és akinek az egész magyarság egy kiírtandó entitás, így az esetedben ez nem más mint bomlasztás. Az, hogy itt vagy a fórumon, bizonyítéka, hogy a kurva országod megszállt gyarmata vagyunk, és mocskosul be kéne fognod a tetves szádat, mert nem vagy más csak egy népírtó, emberiség ellenes ország szekértolója.
Úgyhogy ne hazaárulózzál amerikából, te amerikai senkiházi, mert aki 90 után lelépett külföldre, az nem más, mint egy gerinctelen féreg, aki a magyarság alapelvét szegi meg mindenben: tudod, na jó nem tudod, mert honnan is tudnád amerikaiként: "áldjon vagy verjen sors keze, itt élned halnod kell"
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nos ebben az a szarság Mister, hogy az ukránt pont látjuk, igen, milyen pöti problem a nackulásuk, szinte semmiség... Grúzok sem voltak teljesen hibátlanok azért, csak oda oda basztak az oszétoknak, abházia os kapott a jóból ugye?

Biztosan nem hibátlanok az oroszok, meg velünk szemben bármit követnek el nyilván nekik a kurva anyjukat, de pont igen szar példákat hoztál szerintem, mert sem Grúzia, sem most Ukrajna nem egy Jó-Rossz, fekete - fehér helyzet!!!
Jah hát az ensz felhatalmazással békefentartó oroszok ellen támadni teljesen jó ötlet, meg a kurva anyjukat, hogy nem hagyják békésen népet írtani a jófej grúz csapatokat. Hát ember az ilyen?
Amúgy a dédapámat azérz ítélték halálra, és kellett menekülnie, mert a nyilasból lett ávósokkal közölte, hogy a köpönyegnek két oldala van, és nem kezdjük el lelövöldözni a visszajött cisztercieket, mert forradalmárnak hazudjuk magunkat.
Tudom miről beszélsz.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 216
29 309
113
Nos ebben az a szarság Mister, hogy az ukránt pont látjuk, igen, milyen pöti problem a nackulásuk, szinte semmiség... Grúzok sem voltak teljesen hibátlanok azért, csak oda oda basztak az oszétoknak, abházia os kapott a jóból ugye?

Biztosan nem hibátlanok az oroszok, meg velünk szemben bármit követnek el nyilván nekik a kurva anyjukat, de pont igen szar példákat hoztál szerintem, mert sem Grúzia, sem most Ukrajna nem egy Jó-Rossz, fekete - fehér helyzet!!!
Pláne a baltiak, akik ma is ünneplik az SS-es divízióikat.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Te teljesen keszen vagy, baszki. Megis milyen merce szerint lenne IGAZA a ruszkinak az 56-os aggresszio es meszarlas kapcsan, a 40+ evi megszallas, elnyomas es kirablas indokakent? :eek::mad::mad::mad:
Az hagyjan, de azonnal megprobalod az amerikaiakat belekavarni, ennyire melyen bemaszott mar az orosz propaganda...
Kezdem erteni, miert kell ujrairni a magyar tankonyveket, valami egeszen elkepeszto zurzavar es uresseg van a fejekben... :eek::eek:
Nem. Nem én, a családom egybehangzóan akik átélték a sűrűjében.

Titeket belekeverni? Folyamatosan ment a hergelés/bíztatás, aztán az amcsi segítség meg nem jött.

Amit én írtam, hogy nem tartom kizártnak a titkosszolgálatok rájátszását, azt meg tartom, ebben hatalmasak vagytok, azért lássuk be pár puccsot, forradalmat sikerült már összehoznia a CIA-nak.

Azt nem állítottam és állítom hogy így volt, nem tudom, de elképzelhetőnek tartom, igen. Hidegháború közepén voltunk, érdeketek fűzödött mindenhez ami fájt a SZU-nak.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 668
8 391
113
A szemtanúk megbízhatatlanok :)

Mező Gábor Anna nénijének történetét ajánlom, és Mező Gábort aztán nehéz ruszkibarátsággal vagy kommunista elhajlással vádolni. Mindenki látott egy pici szeletet, és a távolság azt felnagyította. Azok a sztorik, amiket én hallottam, nagyon mások, és mindhárom sztori teljesen különböző.
A szemtanuk egyes torteneteket meselnek, es sajat szemszogbol, tehat nem megbizhatatlanok, hanem empirikusak, igy egyesevel nincs jelentoseguk, de tomegeben mar van.

56 lenyege Budapesten es a nagyvarosokban meg ipari kozpontokban bontakozott ki, tehat peldaul a keleti mezovarosok vajmi keveset lattak belole az atvnulo tankokon kivul.
Nekem apam - aki anno a IX-ben elte at, ahol a legsurubb harcok mentek - meselt eleget az elmebeteg szovjet hk hasznalatrol a kenyerert sorbanallokon stb.

Viszont a tortenelemtudomany eleg pontosan felterkepezte a szovjetek es plane a magyar kommunistak legalja viselkedeset, a meszarlasokat, sortuzeket, stb. Es nem, attol, hogy a felboszult, 10+ eve terrorizalt tomeg felakasztott a koromletepos, kinzassal gyilkolo avosokbol parat, attol meg senki nem lett fasiszta - inkabb az a baj, hogy nem huztak fel az osszeset a Korut menten, hogy petergaborok bekes kelenfoldi nyugdijaskent fordultak fel, nem a biton 60 evvel korabban. Egy rendes leszamolas orokre felszamolta voln a azt a reteget, amelyikbol aztan kinott az impexes csuszomaszok kora, akik aztan $300-400 milliard (!) penzt szivattyuztak ki Magyarorszagrol maganszamlakra 1978-1992 kozott.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 221
113
Jah hát az ensz felhatalmazással békefentartó oroszok ellen támadni teljesen jó ötlet, meg a kurva anyjukat, hogy nem hagyják békésen népet írtani a jófej grúz csapatokat. Hát ember az ilyen?
Amúgy a dédapámat azérz ítélték halálra, és kellett menekülnie, mert a nyilasból lett ávósokkal közölte, hogy a köpönyegnek két oldala van, és nem kezdjük el lelövöldözni a visszajött cisztercieket, mert forradalmárnak hazudjuk magunkat.
Tudom miről beszélsz.
Akkor ennyi. Mondom még egyszer, környezetemben nagyobb magyar nálam nem sok van, de felőlem a családom beszámolói miatt ezt az 56-ot nyugodtan hívhatnák fegyveres zavargásoknak is, szabadságharc helyett, ez az igazság!