[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 642
18 755
113
Csak egy kis érdekes sztori. Magyar munkaerő piac 2023. Most beszéltem telefonon egy nagyon jó barátommal aki egy Magyarországon tevékenykedő német cégnél melózik. A cég éppen marketing asszisztenst keres. Mondja, hogy az egyik jelentkező aki most jött ki az egyetemről (tehát zéró tapasztalata van) a fizetését nettó 800 ezerben jelölte meg, plusz céges kocsi, plusz teló és teljes home office. Mielőtt azt gondolnátok, hogy ez egyedi eset, azt is elmesélte, hogy a jelentkezők bérigénye tekintetében a legkisebb igény nettó 450k volt, de mindegyik jelölt kocsit, telót és home office-t jelölt meg igényként.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 456
56 545
113
Csak egy kis érdekes sztori. Magyar munkaerő piac 2023. Most beszéltem telefonon egy nagyon jó barátommal aki egy Magyarországon tevékenykedő német cégnél melózik. A cég éppen marketing asszisztenst keres. Mondja, hogy az egyik jelentkező aki most jött ki az egyetemről (tehát zéró tapasztalata van) a fizetését nettó 800 ezerben jelölte meg, plusz céges kocsi, plusz teló és teljes home office. Mielőtt azt gondolnátok, hogy ez egyedi eset, azt is elmesélte, hogy a jelentkezők bérigénye tekintetében a legkisebb igény nettó 450k volt, de mindegyik jelölt kocsit, telót és home office-t jelölt meg igényként.




Mit csinál 1 marketing asszinsztens?
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 886
31 394
113
Csak egy kis érdekes sztori. Magyar munkaerő piac 2023. Most beszéltem telefonon egy nagyon jó barátommal aki egy Magyarországon tevékenykedő német cégnél melózik. A cég éppen marketing asszisztenst keres. Mondja, hogy az egyik jelentkező aki most jött ki az egyetemről (tehát zéró tapasztalata van) a fizetését nettó 800 ezerben jelölte meg, plusz céges kocsi, plusz teló és teljes home office. Mielőtt azt gondolnátok, hogy ez egyedi eset, azt is elmesélte, hogy a jelentkezők bérigénye tekintetében a legkisebb igény nettó 450k volt, de mindegyik jelölt kocsit, telót és home office-t jelölt meg igényként.
Ha már német cég, akkor megkérte a német minimálbért meg egy kicsit. Most hogy ez mennyire hiányszakma és mennyire volt tehetséges azt nem tudom. Viszont cégautót mégis mi a fasznak olyannak, aki homeofficeban van végig? A cégautó arra van, hogy azzal járj cégügyben, nem azért hogy bevásárolni meg kirándulni járj vele.

Egy kis kitérő, de visszakanyarodunk. Volt egy elbaszott kormányunk (sok volt, de ez az egyik emlékezetes) akinek a fasza megtelt, hogy az összes képzett orvos meg ápoló egyetem után vagy szakvizsga után elmegy németországba s Románia marad a költségekkel, orvoshiánnyal, a német meg röhög a markába. Uh az orvosoknak, ápolóknak, tanároknak nagyot emeltek a fizetésén, volt akinek megduplázták vagy még többet. Az elején néztünk, hogy ebbe beledöglik a költségvetés, de az eredménye csak az lett, hogy sok orvos itthon maradt és a magas bérek lecsörgedeztek a magánszektorba is. Szóval remélem a magyar kormány is meglépi ezt, ami után a magán szektor is meg kell lépje hanem elfogynak az emberei.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 642
18 755
113
Ha már német cég, akkor megkérte a német minimálbért meg egy kicsit. Most hogy ez mennyire hiányszakma és mennyire volt tehetséges azt nem tudom. Viszont cégautót mégis mi a fasznak olyannak, aki homeofficeban van végig? A cégautó arra van, hogy azzal járj cégügyben, nem azért hogy bevásárolni meg kirándulni járj vele.
Én sem nagyon értem, hogy minek neki céges kocsi, ráadásul ez nem egy vezetői pozíció.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 427
16 440
113
Csak egy kis érdekes sztori. Magyar munkaerő piac 2023. Most beszéltem telefonon egy nagyon jó barátommal aki egy Magyarországon tevékenykedő német cégnél melózik. A cég éppen marketing asszisztenst keres. Mondja, hogy az egyik jelentkező aki most jött ki az egyetemről (tehát zéró tapasztalata van) a fizetését nettó 800 ezerben jelölte meg, plusz céges kocsi, plusz teló és teljes home office. Mielőtt azt gondolnátok, hogy ez egyedi eset, azt is elmesélte, hogy a jelentkezők bérigénye tekintetében a legkisebb igény nettó 450k volt, de mindegyik jelölt kocsit, telót és home office-t jelölt meg igényként.
Nézd, egy embernek ált. munkahelyre történő belépéssel van esélye arra, hogy komolyabb béremelést sikerüljün kiharcolnia.

Nagyon helyes, hogy bátran megkérik az árukat, a munkáltató meg majd eldönti akar-e ennyiért a jelentkezőt, vagy nem, esetleg megalkudnak félúton.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 427
16 440
113
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 466
11 590
113
Igen, ehhez kell egy ürügy. Igen, ez egyeseknek nem tetszik (nyilván politikai hovatartozástól függően).

*függetlenül :)

De képzeljük el, ha mondjuk év közben minden alkalommal parlamenti szavazáson kellene dönteni.

Csak reggel ki kell küldeni egy kör sms-t, aztán úgyis megszavazza az egypárt.

egy-egy ilyen évközi szavazás különben is csak formaság, és időhúzás lenne.

Na látod, meg lehetne csinálni. Azon a pár órán meg nem múlik a gazdaság.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 039
23 394
113
Nem is tudom hova tegyem, talán a típus topikjában elfér.
Hazaértem és magamhoz vettem postaládám becses tartalmát. Közte volt az Oľano kampányanyaga, és mit látok:
0ff141ba408050211611ea25bcb94460.jpg

Az ép Göteborgból a Volvo-val tárgyalásokat folytató onnan távozó szlovák delegáció fotózta rémülten a magyar gépet felismerve, hogy utánuk a magyar delegáció jött tárgyalni a svédekkel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 152
113
Nem is tudom hova tegyem, talán a típus topikjában elfér.
Hazaértem és magamhoz vettem postaládám becses tartalmát. Közte volt az Oľano kampányanyaga, és mit látok:
0ff141ba408050211611ea25bcb94460.jpg

Az ép Göteborgból a Volvo-val tárgyalásokat folytató onnan távozó szlovák delegáció fotózta rémülten a magyar gépet felismerve, hogy utánuk a magyar delegáció jött tárgyalni a svédekkel.
Több kérdés is felmerül bennem...de az most nem fontos... :oops:
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
5 138
13 330
113
Nem is tudom hova tegyem, talán a típus topikjában elfér.
Hazaértem és magamhoz vettem postaládám becses tartalmát. Közte volt az Oľano kampányanyaga, és mit látok:
0ff141ba408050211611ea25bcb94460.jpg

Az ép Göteborgból a Volvo-val tárgyalásokat folytató onnan távozó szlovák delegáció fotózta rémülten a magyar gépet felismerve, hogy utánuk a magyar delegáció jött tárgyalni a svédekkel.
Ezek meg sz.rni se tudnak elmenni hogy abban valamilyen formaban a magyarok ne legyenek benne. :D
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 466
11 590
113
Nem is tudom hova tegyem, talán a típus topikjában elfér.
Hazaértem és magamhoz vettem postaládám becses tartalmát. Közte volt az Oľano kampányanyaga, és mit látok:
0ff141ba408050211611ea25bcb94460.jpg

Az ép Göteborgból a Volvo-val tárgyalásokat folytató onnan távozó szlovák delegáció fotózta rémülten a magyar gépet felismerve, hogy utánuk a magyar delegáció jött tárgyalni a svédekkel.

Őőőő, mit akarnak ezzel?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
7 039
23 394
113
Őőőő, mit akarnak ezzel?
Még 2022.2.22 Göteburgban tárgyalt a szlovák delegáció a Volvo autógyár szlovákiába hozataláról. Ahogyan az általam fényképezett anyag irja, érezték, hogy nincsenek egyedül, akik a Volvo gyárat szerették volna elhozni, de ezek szerint nem tuták, hogy Magyarország is kilincsel a beruházásért. Akkor eszméltek fel, amikor távozóban megpillantották a magyar honvédség gépét (le is fotózták, lásd kép) és kideritették, hogy a magyar delegáció is a Volvo gyár kapcsán érkezett a szlovákok után tárgyalni.
Az ügy pikantériája, hogy a svédek teljes titoktartást kértek, ennek ellenére a SAS-os gazdasági miniszter R. Sulik hazaérve telekürtölte a sajtót a tárgyalásokról, roppant kinos helyzetbe hozva a kormányt és a küldöttség többi tagjait. A svédek az előzetes megállapodás súlyos megsértéseként kezelték a dolgot, de végül visszalapátolták a lóba a kakit,...teszem fel a kérdést szerintetek milyen áron?
  • 2022 februárja volt ez.
  • 2022 áprilisától kezdve a svédek elkezdték megkötni az egyes cégekkel az előszerződéseket a CV-k egyes elemeinek gyártására
  • 2022 júliusában bejelentik a VOLVO gyárat
  • 2022 decemberében aláirják a végleges szerződést a CV90-ek beszerzésére