Vera Jourová: Kemény fellépés jöhet Magyarországgal szemben a sajtószabadság terén
A médiaszabadság kérdése lehet a következő terület, ahol a kormány keményen összecsaphat Brüsszellel.
index.hu
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Nem azért mondom, de a kollektív Nyugat nem azt csinálja Ukrajnában a szabadságharcos orosz kisebbséggel, amiért bőszen köpködik itt néhányan az oroszokat 1849 kapcsán? Azzal a különbséggel, h 1849ben az oroszok egy szövetségi rendszerben voltak az osztrákokkal, az EU ill NATO meg az ukránok viszont nem.
Akkor most 1848-49 mégis pfejj, szeparatizmus volt, és hüpp-hüpp, a Habsburg Birodalom területi integritása fontosabb?
Szerintem menj el az osztrák Hadtörténeti múzeumba, baromira meg fogsz lepődni. Szerintük polgárháború volt, az örök elégedetlen, lázongó szeparatista magyarokkal, mert nem tudtuk eléggé értékelni, amit adtak nekünk.Számodra felmentést ad az oroszok 1849-es beavatkozására az hogy szövetségben voltak az osztrákokkal...?
A magyar szabadságharc senki szerint sem volt szeparatizmus, hanem szabadságharc. A Donbasz viszont történelmileg is és jogilag is Ukrajnához tartozik, ezért szeparatizmus. Ráadásul Oroszország egész Ukrajnát megakarja, meg akarta szállni. Na de ez már másik topik témája.
Mert a Telex nevezetű fos, az igen.Szemlézve alább - ha valaki hozzám hasonlóan nem hajlandó pénz kiadni a Demokrata nevezetű lapra...
Honvédelmi miniszter: Higgyük el végre, hogy erős nemzet vagyunk!
Szalay-Bobrovniczky Kristóf a Demokratának a magyar gazdaság motorjának új hengeréről és a rossz állapotban lévő európai hadiiparról is beszélt.telex.hu
Azért sem fizetek!Mert a Telex nevezetű fos, az igen.
Ha nem deklarálja a magyar országgyűlés a diktátum tőrvénytelen voltát és alkalmazásának tilalmát, akkor semmi vicces nem lesz benne.Vera Jourová: Kemény fellépés jöhet Magyarországgal szemben a sajtószabadság terén
A médiaszabadság kérdése lehet a következő terület, ahol a kormány keményen összecsaphat Brüsszellel.index.hu
Két szomszédos ország volt. Nem úgy, mint például Svédország és Görögország.Tipikus példája annak, hogy az idő megszépíti a dolgokat.
Vera Jourová: Kemény fellépés jöhet Magyarországgal szemben a sajtószabadság terén
A médiaszabadság kérdése lehet a következő terület, ahol a kormány keményen összecsaphat Brüsszellel.index.hu
Most is tiltott. Viszont ha valakinek az egyik munkaköre ügynök, akkor megfigyelés szükségessége szempontjából mellékes a többi munkaköre.Index said:Tiltott lenne kémprogramok használata az újságírók megfigyelésére.
Melyik topik született arra, hogy előzményeket és tényeket hagyj figyelmen kívül, vagy hogy hazudj?Számodra felmentést ad az oroszok 1849-es beavatkozására az hogy szövetségben voltak az osztrákokkal...?
A magyar szabadságharc senki szerint sem volt szeparatizmus, hanem szabadságharc. A Donbasz viszont történelmileg is és jogilag is Ukrajnához tartozik, ezért szeparatizmus. Ráadásul Oroszország egész Ukrajnát megakarja, meg akarta szállni. Na de ez már másik topik témája.
Off. A Donbassz történelmileg? Ne bassssz. Mikor is csatolták Ukrajnához?Számodra felmentést ad az oroszok 1849-es beavatkozására az hogy szövetségben voltak az osztrákokkal...?
A magyar szabadságharc senki szerint sem volt szeparatizmus, hanem szabadságharc. A Donbasz viszont történelmileg is és jogilag is Ukrajnához tartozik, ezért szeparatizmus. Ráadásul Oroszország egész Ukrajnát megakarja, meg akarta szállni. Na de ez már másik topik témája.
Nem lehet megkerülni, mert a szabály egyértelmű! EGYHANGÚ döntés kell.
Nem véletlen, hogy a mesterkednek a vétó eltörlésén, de ezt csak úgy tudják meglépni - ahogy már sokszor leírtam -, hogy a jelen EU-t újraalakítják. Újjászervezni nem lehet, mert oda is sok alapokmány módosításához egyhangúság kell. Majd az új EU-t amikor összehozzák a magországok (No., Fo., Hollandia,), a következő napon be lehet nyújtani a csatlakozási szerződést annak aki be akar lépni az új feltételek mellett. Kérdés, mi lesz a régi EU-val, mert azt is csak egyhangúsággal lehet feloszlatni, és ha legalább két tagja marad, akik nem akarják feloszlatni, akkor jelen EU megmarad. Mo.-nak ebben a szövetségben lenne amit keresnie. Többek között, ha a lengyel is bent maradna a tőlünk keletre eső területektől el lennének vágva a nyugati országok, sőt még egy esetleges oroszokkal történő kibékülésüket követően is csak rajtunk keresztül kaphatnának energiahordozót. Az USA is valami ilyent akar létrehozni az Itermarium nevű tervével. Szóval nem olyan egyszerű a vétót eltörölni. S ha a saját törvényeik ellenében mégis elfogadják a költségvetést, az:
1. komolytalanná teszi az egész szervezete,
2. az azt nem támogató, azaz vétózó országokra nem lenne kötelező,
3. és ezzel megindulna az EU látványos bomlása.
Nem hiszem, hogy kockáztatnának a homo Brüsszeliták.
Aha, és hogyan tovább EU? Mert, hogy el lehetne felejtenie Ro.-t és Bulgáriát az már biztos. Merthogy a szárazföldi, fejlődést biztosító kapcsolat megszűnne ezekkel az országokkal, az már biztos! Na meg még pont az hiányzik az EU-nak jelen válságos állapotában (amit magának köszönhet a sok ideológiai fa@sága miatt), hogy még egy taggal csökkenjen a létszám. Tudod mit jelent ez, jelen növekedés centrikus szemléletet magénak valló külső szemlélőnek? Azt, mint egy nagy gazdasági vállalatnál. Azaz, hogy az EU menthetetlenül depresszióba esett és meg fog szűnni. Meneküljön ki merre lát!
Horizontális feljogosító tételek!Uniós források: itt vannak a részletek, hogy mikor és milyen pénzek érkezhetnek Magyarországra
Rengeteg félreértés van arról, hogy Magyarország és az Európai Bizottság között milyen viták zajlanak a különböző uniós források lehívhatóságáról. A párhuzamos eljárások közül most a horizontális feljogosító feltételekre vonatkozó egyik eljárás zárulhat le, ami 13 milliárd eurónyi támogatást...www.portfolio.hu
Görög hadsereg is elég masszív méretű.A sved technikai szinten igen, amúgy pont ugyanolyan komolytalan a kontinensen, mint a britek.
A lengyel is egyelőre penzkoltesben komoly, meg a BW-hez kepest sincs sehol felszerelésben, a mediterrán navyk akármelyike egyedül bármikor eltuntetne a Föld színéről a lengyel flottát.
Az olaszoknak valami 180-200 ezer fős a hadsereguk, a nemetek negyedmilliós serege mögött szerintem ők a masodikak a kontinensen. A franciak a 120-140 ezer körüli lengyeleknel is kisebb haderő lehet, a spanyolok kb ugyanott jarnak, mint a franciak, 100-120 ezer koruli sereggel.
Optimálisan - tehát nem ideálisan - a MH 60-70 ezer főnél nem lenne szabad kisebbnek lennie (az ideális 80-100 ezer lenne, de az szerintem az ellenzék miatt politikailag eladhatatlan egy konkrét konfliktus nélkül.)
Nekem ebből az jön le, hogy az ország kétharmada jobboldali pártra szavazna. Ebből kiindulva egyhamar nem lesz balratolódás a választók között. Elég szar hír a balliberálisoknak és Brüsszelnek. Lehet, hogy - az EU a gazdi utasítására - már nekünk is építi a "jobboldali" új vezetőt, egy olyan Meloni, alias Dinnyécske félét. Ne becsüljük le őket.Az 1 hónappal ezelőtti Századvég felmérést a mostani Medián is megerősíti, azaz:
A választani tudó szavazókra szűkített pártpreferenciák:
Véleményem:
- Fidesz–KDNP: 45%
- DK: 10%
- Mi Hazánk: 10%
- Kutya Párt: 9%
- Momentum: 6%
- Jobbik: 6%
- A Nép Pártján (Lyákob): 5%
- Mindenki Magyarországa Néppárt (MZP): 2%
- Második Reformkor (Vona) 2%
- MSZP 2%
- LMP 2%
- Párbeszéd 1%
DK-ból úgy látszik elegük van, rájöttek, hogy Feri-Klárával nem lehet nyerni. Vagy kihalnak a választóik.
MH lassan a legerősebb ellenzéki párt lesz.
Kutyák 9%-a nekem ellenzékváltó hangulatot mond.
Én felemelném a párt támogatási küszöböt 3%-ra, nem kéne 5+ semmirekellő pártot támogatni adófizetői pénzből.
Várhatóan egyre több helyen fog nyerni a jobboldal. Nem lesz minden helyre egy Dinnyécske. Meg egyébként is ezzel semmit nem érnek el, mert a tömeg ha radikalizálódik, akkor pont tehetnek akárkit a jobboldal élére, az irány úgy is marad. Legfeljebb lekerül a vezető székből a beépített személy. Várják a lengyel eredményeket, bíznak, hogy ott hátha..., de nem lesz szerencséjük. Ha bukna a jobboldal, másnap kicsinálnák Mo.-ot, így nem fog menni. Csűrik csavarják, hogy miként is lehetne a vétót, amivel segíti a két ország egymást megszüntetni. Felrebbent, hogy úgy szavaztatnák meg a szavazati jog megszűnését, hogy az érintetteket kizárnák a szavazásról, legalábbis abból ami a másikat érinti (milyen demokratikus igaz, hogy bent hagynának abban a szavazásban, ami konkrétan minket szavazna ki), de aztán elhallgattak. Lehet, hogy nem tettek le róla, de egyelőre visszahátráltak. Persze ismerjük ez a módszerük. Ha nagyon nagy az ellenállás/elégedetlenség valami idiótaságukkal szemben, akkor szépen visszalépnek, hogy majd egy bizonyos idő után újból próbálkozzanak. A lényeg, hogy még nem annyira erősek, hogy azt csináljanak amit akarnak. Ezt kell kihasználni és nem engedni a megerősödésüket. Nem mellékesen ők is érzik, hogy nagy a baj az egység környékén (túltolták a COVidot, a háborús és klíma hisztériát), így látszatra békülékenyek. Ezen kívül azt is látják, hogy megindult az EU jobbra tolódása, éppen ezért egy csomó szar szabályozásukat most akarják nagy hirtelen elfogadtatni, hogy az új vezetés ne tudjon akadékoskodni (habár nincsenek illúzióim, látva, hogy a "jobboldali" Meloni miket csinál a jobboldaliság leple alatt).Az elmúlt évtizedek másról sem szóltak csak az EU szerződések átértelmezéséről, a belemagyarázásról, a lopakodó EU-s hatáskör bővítésről, a tagállami szuverenitás felszalámizásáról. Senkit nem érdekel Brüsszelben, hogy mi van leírva a szerződésekben. Majd a Bizottság az ellenkezőjének értelmezi és az EU Bíróság ebben készségesen partner lesz. Majd minden döntést olyan fórumra csoportosítanak át, ahol nem kell egyhangúság (megcsinálták már párszor). Vagy egyszerűen csak nyíltan és pofátlanul megsértik a szerződést. Többségi döntéssel megszavazzák, hogy a vétó innentől nem vétó. Vagy mindenkitől elveszik a szavazati jogot, aki nem úgy szavazna, ahogy ők akarják. Hogy ez szerződés ellenes? Na és? Hol lehet jogorvoslatot kapni? Mert az EU Bíróságnál biztos nem.
Ennek egyetlen akadálya van. Mégpedig az, hogy a valóságban nem vagyunk egyedül. Különben már rég megcsinálták volna. De amíg elég sok olyan vezető van, aki még szeretné megtartani az országa szuverenitásának maradékát és tudja, hogy ha ezt megszavazza, akkor neki és utódainak sem lesz többé beleszólása semmibe, addig nem merik meglépni, mert félnek hogy szétesik ez a tákolmány. Nem csak a lengyelek, most már a szlovákok, a most épp morcos románok, a bolgárok, a görögök és még páran ellenállnának, mert tudják, hogy ha ezt bármelyikőjükkel megcsinálják, akkor a többi is már csak önrendelkezés nélküli gyarmattá válik. Elég sok európai vezetőt sikerült már beállítani sorba a hálózatnak, de azért még nem mindenki vált hazaárulóvá. Ráadásul mindig történnek olyan balesetek, mint most Szlovákiában, hogy a nép nem hajlandó a hálózat emberét megválasztani. Az olaszoknál megoldották, hogy a beépített embert befestették jobboldali színre és miután meg lett választva, kiderült, hogy ő is ugyanabból a kottából játszik. De Fico nem hinném, hogy az ő emberüké vált volna.
Ezért próbálkoznak a több sebességes EU-val, hogy ahol épp a hálózat emberei vannak pozícióban, azokat az országokat már végleg megfosszák a szuverenitástól és utána már mindegy, hogy milyen választási eredmény születik majd egy-két országban. Visszafelé már nincs út. Egy-két ellenkezőt simán leszavaznak. Aki pedig most nem lép be az szorosabban zárt akolba, annál majd a következő, vagy az azt követő választáson próbálkoznak olyan vezető hatalomra juttatásával, amely az országát hajlandó eladni. Ez egyébként nem csak az EU-ra igaz, hanem a NATO-ra is. Lásd a finn luvnya, akinek az volt a feladata, hogy bevigye az országot a NATO-ba természetesen népszavazás, vagy a választáson kifejezetten erre kapott felhatalmazás, kinyilvánított választási programpont nélkül) és teljesítette is. Innentől már nem számít, hogy utána megbukott.
Csak az a probléma, hogy most, hogy kapott némi terhelést, már recseg-ropog a szervezet. A jónépből mindenhol egyre többen kezdik látni, hogy ez a képződmény nem értük van, hanem ellenük. Odáig pedig még nem jutott el a "fejlődés", hogy a mind nagyobb demokrácia jegyélben teljesen eltöröljék a választásokat. Tehát versenyt futnak az idővel. Minden elkövetkező választás egyre nagyobb kockázat, hogy itt-ott nem hálózat beépített emberei nyernek.
Ráadásul a gazda rájuk parancsolt, hogy Ukrajnán keresztül az oroszokat kell támadni, ha mindenki beledöglik is. Most az EU-n belüli felszalámizásnál fontosabbá vált az Ukrán háború fenntartása. Kénytelenek engedni az EU-s pénzek terén, az oroszellenes ügy előremozdítása érdekében. Nehéz ilyenkor EU-s bürokratának lenni. Vajon melyik "európai értéket" kell előtérbe helyezni? A renitens Magyarország szívatása, vagy a kicsit sem nácik pénzelése és fegyverrel kitömése az oroszok ellen, a béke jegyében?
Ez a sok "európai érték", mint a zöld vallás, azaz az energetika és az ipar tudatos szétverése. A bevándoroltatás, azaz a társadalom és morál felhígítása, a közrend és közbiztonság szétverése. Az LMBTQ, BLM, WOKE nyomatása, azaz a deviáns, destruktív, anarchista csoportok felhasználása a társadalom szétverésére, belső feszültség szítására. Az EU-t olcsó nyersanyaggal, energiával ellátó Oroszországgal szembeni totális gazdasági háború, ami betesz az EU gazdaságának, versenyképességének és az infláción keresztül az életszínvonalnak. A fegyveres háború Ukrajna felhasználásával, ezen belül még a banderizmus, nácizmus nyílt támogatása is, ami hitelteleníti és lejáratja az eddigi ideológiai csomagolást is. A szembefordulás Kínával, miközben majdnem iparcikk onnan jön megfizethető áron. Szóval ez a sok európai érték minden szempontból nagyon gyorsan lejmenetbe tette az EU-t. Még mielőtt sikerült volna összetákolni az európai egyesült államokat és tálcán átnyújtani washingtoni uraiknak.
Tehát most nyomás alatt vannak és már próbálnának alkudozni. De azt látni kell, hogy a céljaik, az eszközeik, a gerinctelenségük nem változott. Ha megint lépre megyünk (mint már párszor) holmi szerződésekben, meg ígéretekben bízva, akkor a vége a bedarálásunk lesz. Lehet hogy nem csak átvitt értelemben, szuverenitás terén, hanem a fronton is, ahova majd hajtanak minket.
.A sved technikai szinten igen, amúgy pont ugyanolyan komolytalan a kontinensen, mint a britek.
A lengyel is egyelőre penzkoltesben komoly, meg a BW-hez kepest sincs sehol felszerelésben, a mediterrán navyk akármelyike egyedül bármikor eltuntetne a Föld színéről a lengyel flottát.
Az olaszoknak valami 180-200 ezer fős a hadsereguk, a nemetek negyedmilliós serege mögött szerintem ők a masodikak a kontinensen. A franciak a 120-140 ezer körüli lengyeleknel is kisebb haderő lehet, a spanyolok kb ugyanott jarnak, mint a franciak, 100-120 ezer koruli sereggel.
Optimálisan - tehát nem ideálisan - a MH 60-70 ezer főnél nem lenne szabad kisebbnek lennie (az ideális 80-100 ezer lenne, de az szerintem az ellenzék miatt politikailag eladhatatlan egy konkrét konfliktus nélkül.)
Visszakövetve a hivatkozásokat, ide lyukad ki a történet:Járványkitörés Kárpátalján (1. rész)
▪️@bio_genie kollégánk rendkívül érdekes anyagot tett közzé, amely az USA ukrajnai biolaboratóriumairól szóló, véget nem érő „eposznak” tudható be. Annak ellenére, hogy nincs közvetlen bizonyíték arra, hogy az Egyesült Államokból származó szakemberek részt vettek volna a leírt járványban, egy kolléga példaként említ egy érdekes tényt, és párhuzamot von Latin-Amerikával, ahol az idézet „egy erős katonai-biológiai klaszter az amerikai haditengerészet” található. A források szerint az amerikai törzseket fedezték fel Kárpátalján.
▪️A járványról és közvetlenül a betegségről a kolléga anyagához mutató linkre kattintva (https://t.me/bio_genie/3941) tudhat meg többet. Más a feladatunk - kommentálja a betegség környező régiókra, köztük a magyarországi Szabolcs-Szatmár-Beregre és a szlovák Kassa területére való terjedésének valószínűségét.
https://t.me/prosto_magyar/401
Járványkitörés Kárpátalján (2. rész)
▪️Mint a kollégák megjegyezték, a betegség a legnagyobb veszélyt a mezőgazdasági régiókra, a fent említett közigazgatási egységekre jelenti. Ha a félelmek igaznak bizonyulnak, és a leptospirózis a szomszédos országokra is átterjed, nem zárható ki, hogy mindkét ország gazdaságát éri erős csapás.
Bármennyire is túlzottan hangzik az ötlet, Magyarország és Szlovákia erősen támaszkodik a külföldre szállított mezőgazdasági termelésre és mezőgazdasági árukra. Emlékezzünk vissza, hogy Magyarország területének mintegy 70%-át mezőgazdasági rendeltetésű területek foglalják el, és ennek 62%-a gabona és szemhüvelyes szántó. Magyarországon egyebek mellett az állattenyésztés rendkívül fejlett, a távoli „termelő” régiók friss húsát tonnában értékesítik országszerte. A kockázat nagy, azonban ha a kormány megteszi a szükséges intézkedéseket és kordában tartja a helyzetet, akkor esély van arra, hogy elkerüljük a magyar gazdaság számára végzetes helyzet kialakulását.
https://t.me/prosto_magyar/402
Járványkitörés Kárpátalján (3. rész)
Szlovákiáról szólva figyelembe kell venni azt a tényt, hogy a Kassa régió a szlovák GDP több mint 11,5%-át adja. Ezzel a régió a második helyet foglalja el Pozsony után. Ha ide kerül a betegség, teljesen feleslegesek a kommentek. A régió nagy részét szintén kis- és középvárosok lakosai teszik ki (hiába a 782 ezer fős lélekszám), akiknek életszínvonala jócskán elmarad Pozsonyétól, a GDP volumene ellenére, ami gazdálkodásra kényszeríti az embereket.
▪️Mindkét ország számára komoly csapást jelent a fertőzés esetleges terjedése, azonban még van idő, és még nem késő intézkedni. Arra is gondolni kell, hogy bárhogy is legyen, a kérdés az egyes államok polgárainak gazdaságát és jólétét érinti, nem pedig Budapest, Kijev és Pozsony politikai játszmáit.
https://t.me/prosto_magyar/403