[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 651
113
Emlékeztek rá, hogyan támadták Orbán Viktor miniszterelnököt a Türk Tanács miatt. Íme a példa, hogy "A magyaroknak nem igazuk van, hanem igazuk lesz! "
Ezért ide teszem be!

Teljesen elemzői figyelem nélkül zajlott le a közép-ázsiai és az EU külügyminisztereinek luxemburgi találkozója . Mindeközben ott aktívan zajlik a közeledés, csakúgy, mint a befolyási övezetek elosztása.

A találkozó során a felek megvitatták a térség államai és az EU közötti kapcsolatok elmélyítését célzó közös útiterv kialakítását. Kiegészítk a meglévő stratégiát, de jelentősen bővítik az interregionális együttműködés területeit.

A dokumentum meghatározza az interakció kulcsfontosságú területeit, beleértve a Transzeurópai Közlekedési Hálózat (TEN-T, amely szintén fontos szerepet játszik a Három Tenger Kezdeményezés által összekapcsolt országok számára ) fejlesztését . Különösen a Global Gateway és a Green Deal kulcsfontosságú európai stratégiáiról szól .

Emellett Murat Nurtleu Kazahsztán miniszterelnök-helyettese és külügyminisztere beszédében külön felszólította az európai exportőröket, hogy aktívabban használják ki az Európából Ázsiába vezető szállítási útvonalat. A Kaszpi-tengeren átnyúló folyosóról beszélünk , amely megkerüli az Orosz Föderációt , és amely iránt az európai tisztviselők nagyon érdeklődnek.

A Közép-Ázsia-Európai Unió miniszteri találkozójának következő találkozóját Türkmenisztánban tervezik, az első hivatalos csúcstalálkozót pedig Üzbegisztánban tartják, mindkét eseményre jövőre kerül sor.

Így az EU – stratégiájának megfelelően – egyre inkább megerősíti befolyását Üzbegisztánban, Kazahsztánban, Tádzsikisztánban, Kirgizisztánban és Türkmenisztánban . Korábban Joe Biden amerikai elnök találkozott ezen országok vezetőivel a C5+1 formátumú első elnöki csúcstalálkozón, az ENSZ Közgyűlése margójára.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
10 495
35 690
113
Majd ha megkaptuk a pénzeinket,kifizetik a kerítést,leállítják az ngo-at,amelyek a migriket gyűjtik be a vízről,visszállítják az ukránok az smo előtti tranzitdíjakat,így hirtelen,addig lóf szt a p csájukba.
;)
Finneket is kurva gyorsan megszavaztuk amint erdogan zöld lámpát adott nekik szóval ne reménykedj ilyenbe;)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 567
89 737
113
"David Pressman nagykövet Svédország és a NATO-tagországok budapesti nagykövetei előtt fejezte ki aggodalmát az Orbán–Putyin-találkozó miatt. Pressman úr szerint Magyarország a NATO szövetségese, ezért háborús konfliktusok idején nem szabadna tárgyalnia az oroszokkal, mert az biztonsági aggályokat vet fel. Szerintünk viszont az vet fel Magyarországra nézve biztonsági aggályokat, hogy nyugati „barátaink” elvágnák az előnyös keleti gazdasági kapcsolatainkat, s helyettük a sokkal előnytelenebb nyugatiakat kényszerítenék ránk. Továbbá Pressman úr nem szólt nekünk, hogy a NATO háborúban áll Oroszországgal, vagyis már kitört a harmadik világháború. Így aztán a Pressman-féle biztonsági aggályokat sem értjük."
 

Nagy Csaba

Well-Known Member
2017. július 26.
1 329
2 379
113
Speciel az elmúlt 340 évben akik minket megszálltak, azok legtöbbször németül beszéltek.

1849-ben sem tudok orosz megszállásról, csak legfeljebb olyan orosz csapatokról, akiket kedves osztrák barátaink hívtak ellenünk és akik az érvényben lévő Szent Szövetség szerződés alapján voltak kénytelenek jönni és akik messze jobban bántak a legyőzött magyar csapatokkal, mint sógorék. Dolguk végeztével haza is mentek. Viszont akkoriból emlegetnek egy Haynau nevű, jóindulatú, filantróp, bajszos bácsit, akit szívébe zárt az egész magyarság. Na ő tartósan berendezkedett nálunk a boldogításunkra.
Ahhoz azért történelem átértelmezési tehetség kell, hogy a Habsburgok elleni sokadik szabadságharcunk bukása és az utána következő osztrák rémuralom fő bűnösének az oroszokat hozza ki bárki.

1944-ben is mintha egy másik németül beszélő (mellesleg osztrák) bajszos bácsi csapatai vakációztak volna errefelé. És ha már kitalálták a gondolatunkat is, hogy mennyire vágyunk rájuk, meg a háború folytatására és kérés nélkül is megjelentek, hát hatalomra is segítették az oly közkedvelt nyilasokat. Azok pont ugyanazt csinálták akkor Magyarországgal, mint amit most csinál a nagy Z. Ukrajna népével. Sőt még az ideológiájuk és a módszereik is jórészt megegyeztek a most láthatóval. 1945-re megszálltak minket a szovjetek? (Kb. a fele nem orosz volt, hanem ukrán volt.) Igen, megszálltak, miközben mellesleg felszabadítottak. Mert tegye fel a kezét az, aki akkoriban jobban szeretett volna Szálasi Feri bácsi atyai iránymutatásai és a már említett bajszos osztrák festő intelmei szerint tovább élni! Egyébként annak, hogy jöttek a szovjetek, volt némi előzménye, mert '41-ben mi mentünk hozzájuk látogatóba. Nem ők kezdték ellenünk azt a háborút, aminek mi végül is a vesztes oldalán kötöttünk ki. Amúgy ha 1944-ről van szó, akkor említést érdemel még egy ország, akikre egy puskalövést nem adtunk le, de akiktől szép számban kaptunk szabadesésű, robbanó demokráciát, ami 20 ezer magyar életébe került. Lehet találgatni, hogy melyik ország volt. Annyit segítek, hogy egy óceánnal arrébb kell keresni.

1956-ban a szovjetek nem csináltak mást, mint amit előtte az osztrákok néhányszor, ha lázadozni merészeltünk. Akkoriban a gyarmatbirodalmukat feladni csak nehezen hajlandó angolok, franciák, vagy a világszerte befolyást szerző jenkik és bábjaik százszor csúnyább dolgokat műveltek az általunk megszállt, vagy ellenőrzés alatt tartott országok tucatjaiban. És ki is volt az, aki érdemi segítség nélkül a végsőkig való ellenállásra buzdította a magyar kölyköket? Miközben tudták hogy semmi esély, csak értelmetlenül a halálba küldik őket. Esetleg a Szabad Európa Rádió és a nyugat? Vigyorogva nézvén végig némileg hasonlót, mint amit most is művelnek Ukrajnában szintén értelmetlenül és esélytelenül. Csak akkor nem az utolsó ukránig kellett az oroszok ellen harcolni, hanem az utolsó magyarig a szovjetek ellen. Pont mint 1944-ben. És pontosan ugyanolyan feláldozható népség voltunk Lajtán túli barátaink számára, mint most az ukránok.

De ha már megszállók, nem kell, hogy szomszédok legyenek. Nem emlékszem, hogy szomszédosak lettünk volna Franciaországgal 1918-19-ben. Mégis egy Vix nevű bajszos francia kedvenc elfoglaltsága volt mindenféle jegyzékeket átadni, hogy nekünk ameriaki-angol-francia döntés alapján az ország mely részeit kell átengednünk. A nyomaték kedvéért meg is jelent itt egy nagyobb adag francia katona. Meg persze ránk küldték a románokat, szerbeket, mint ahogy 70 évvel korábban a Habsburgok is ellenünk használták fel a horvátokat, szerbeket, románokat. Csak közbevetőleg kérdezem: Az 1918-ig tartó háborút kinek is köszönhetjük? Egy bajszos bácsinak, akinek a neve valami Ferenc volt. Vagy talán Jóska? De rémlik, hogy közel 70 évvel korábban is lehetett némi köze az eseményekhez. Nem orosz volt az illető.

Szóval ha már történelmi alapon van kedve bárkinek a hivatásos rettegőt játszani, akkor kelet helyett esélyesebb, ha a fényességes nyugatról várja a megszállást. Onnan sűrűbben szokott jönni. Megszállás is. Parancsolgatás is.

Apropó ha már megszállás, csak halkan kérdezem, konkrétan mely országok és katonai szövetség idegen katonái vannak most Magyarország területén? Nem ezer km-re innen, hanem itt nálunk. Mert mintha nem oroszok lennének. Kiknek a fegyverei utaznak át rendszeresen Magyarországon? Kiknek a gépei röpködnek időnként felettünk? A környező országokba is kik települtek be idegen haderőként és kik hergelik, bíztatják, buzdítják ellenünk ezen országok vezetését? Ki is erőszakolt ránk nemrég egy védelmi együttműködési megállapodást? Most így nem ugrik be, hogy a DCA vajon a magyar csapatok amerikai állomásoztatásáról szól és arról, hogy a magyar katonák mi mindent tehetnek meg az USA-ban, vagy talán fordítva? Az árnyékkormánnyal vajon CSTO vezetők tárgyaltak, vagy NATO vezetők? Vajon az orosz nagykövet jár kormányellenes tüntetésekre Magyarországon, hivatásos "forradalmárokkal" karöltve? Kik is fenyegették az utóbbi időben meglehetős sűrűséggel Magyarországot katonai megszállással? Az oroszok, vagy az amerikai pórázon lévő ukrán vezetés emberei? Kik is küldtek át fölöttünk katonai drónt, ami a fontosabb magyar katonai és stratégiai objektumok mellett repült el? Kik tesztelgették a közelmúltban berepülésekkel a légierőnk reakcióját? Kik követelik, hogy adjuk oda azt a nevetségesen kevés fegyverünket is, amink van?
1956? 1849?
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 744
11 915
113
Apropó ha már megszállás, csak halkan kérdezem, konkrétan mely országok és katonai szövetség idegen katonái vannak most Magyarország területén?
Az ugye megvan, hogy jelenlegi "mexállókhoz" ÖNKÉNT csatlakoztunk?
Ugye az is megvan, hogy a függetlenségére oly büszke kurmányunk csont nélkül megszavazta, hogy ne legyen joghatóságunk az itt állomásozók felett?
 
  • Tetszik
Reactions: Flamand

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 817
67 112
113
Az ugye megvan, hogy jelenlegi "mexállókhoz" ÖNKÉNT csatlakoztunk?
Ugye az is megvan, hogy a függetlenségére oly büszke kurmányunk csont nélkül megszavazta, hogy ne legyen joghatóságunk az itt állomásozók felett?
Az "önkéntes" csatlakozás is erősen véleményes. Ugye nem arra a szerencsétlen, távolról sem reprezentatív népszavazásra gonolsz?
Pláne a soft power világában, amikor mindenki "önkéntesen" jelentkezik, hogy ide meg oda csatlakozzon.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 744
11 915
113
Az "önkéntes" csatlakozás is erősen véleményes. Ugye nem arra a szerencsétlen, távolról sem reprezentatív népszavazásra gonolsz?
Pláne a soft power világában, amikor mindenki "önkéntesen" jelentkezik, hogy ide meg oda csatlakozzon.
Ha az a választás véleményes, akkor mi a helyzet a Fidesz 4dik kétharmadával?
Az nem véleményes?
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 817
67 112
113
Ha az a választás véleményes, akkor mi a helyzet a Fidesz 4dik kétharmadával?
Az nem véleményes?
Ott ne a győztes felelősségét keresd, mert azért a győzelemért nem kellett megizzadni. Ott az ellenzék nem volt képes érdemi okot szolgáltatni arra, hogy miért ne legyen vesztes.
A NATO-népszavazást megelőző protest kampány finoman szólva sem volt korrekt. A pro-vélemény hazugság volt (nem kell majd hadsereg, mert majd megvéd minket a NATO), míg az ellenvéleménynek szimplán csak nem adtak teret. Pedig létezett ellenvélemény. Nem úgy, mint 2010 óta az ellenzék.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 744
11 915
113
Ott ne a győztes felelősségét keresd, mert azért a győzelemért nem kellett megizzadni. Ott az ellenzék nem volt képes érdemi okot szolgáltatni arra, hogy miért ne legyen vesztes.
Mi a helyzet a legutóbbi választási kampánnyal?
Ott nem ment a hazudozás, félelemkeltés minden kormányhoz közeli platformon?
Nem a francokat nem!
Mennyit szerepelhetett egy ellenzéki politikus vagy ellenzéki álláspont a "közmédiában" a kormánypártiakhoz képest?
A NATO népszavazás, minden hibája ellenére, ezerszer demokratikusabb volt, mint az elmúlt 2 parlamenti választás!
 
  • Vicces
Reactions: rappali_ and cirqle

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
9 093
50 340
113
Ha az a választás véleményes, akkor mi a helyzet a Fidesz 4dik kétharmadával?
Az nem véleményes?
Választás =/= népszavazás.
Illetve volt itt egy kis "ügy" az érvényességi küszöb állítgatásával is:

"A NATO 1997. július 8-án három közép-európai országot – Magyarországot, Csehországot és Lengyelországot – hívott meg a szervezetbe. A meghívás nyomán az Országgyűlés ügydöntő népszavazást kezdeményezett, amelyet Göncz Árpád 1997. november 16-ára tűzött ki.

A NATO-népszavazás az új népszavazási törvény főpróbája is volt. Az Országgyűlés 1997 nyarán úgy határozott, hogy akkor minősül eredményesnek egy népszavazás, ha a megjelentek többsége, de legalább a választásra jogosult POLGÁROK 25 SZÁZALÉKA AZONOS VÁLASZT AD A FELTETT KÉRDÉSRE. Ezzel a lépéssel az volt a parlamenti többség célja, hogy véletlenül se legyen érvénytelen a szavazás.
"




Persze végül 49,24% lett a részvétel, így ebből nem lett probléma, viszont a szándék látszott.
Tehát:
1. Az országot hivatalosan is meghívták a NATO-ba (1997. július 8.)
2. Törvényt módosítanak a népszavazások érvényességének küszöbértékeiről (többek közt) (1997. július 15.)
3. A kt. elnök kiírja a népszavazás időpontját

Annyira látszott az igyekezet, hogy az ORTT többször elmarasztalta a NATO-propagandistákat:
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 221
3 230
113
Az "önkéntes" csatlakozás is erősen véleményes. Ugye nem arra a szerencsétlen, távolról sem reprezentatív népszavazásra gonolsz?
Pláne a soft power világában, amikor mindenki "önkéntesen" jelentkezik, hogy ide meg oda csatlakozzon.

Hóttmindegy neked/nekem mi a "véleményes", megszavaztuk azután lehet viselni a következményeket (jót és rosszat egyaránt), ahogy orbángyurcsány, zelenszkijporosenko, trumpbiden megszavazásának is megvannak a maguk következményei.
Mellesleg innét azért mégiscsak ki lehet lépni.
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 221
3 230
113
Választás =/= népszavazás.
Illetve volt itt egy kis "ügy" az érvényességi küszöb állítgatásával is:

"A NATO 1997. július 8-án három közép-európai országot – Magyarországot, Csehországot és Lengyelországot – hívott meg a szervezetbe. A meghívás nyomán az Országgyűlés ügydöntő népszavazást kezdeményezett, amelyet Göncz Árpád 1997. november 16-ára tűzött ki.

A NATO-népszavazás az új népszavazási törvény főpróbája is volt. Az Országgyűlés 1997 nyarán úgy határozott, hogy akkor minősül eredményesnek egy népszavazás, ha a megjelentek többsége, de legalább a választásra jogosult POLGÁROK 25 SZÁZALÉKA AZONOS VÁLASZT AD A FELTETT KÉRDÉSRE. Ezzel a lépéssel az volt a parlamenti többség célja, hogy véletlenül se legyen érvénytelen a szavazás.
"




Persze végül 49,24% lett a részvétel, így ebből nem lett probléma, viszont a szándék látszott.
Tehát:
1. Az országot hivatalosan is meghívták a NATO-ba (1997. július 8.)
2. Törvényt módosítanak a népszavazások érvényességének küszöbértékeiről (többek közt) (1997. július 15.)
3. A kt. elnök kiírja a népszavazás időpontját

Annyira látszott az igyekezet, hogy az ORTT többször elmarasztalta a NATO-propagandistákat:

Többször előkerült a téma, a nato csatlakozásra félmillióval többen szavaztak mint a mostani kétharmadra (az eu csatlakozásra "csak" annyian), de ha nem ezt a lovat akartuk bátran ki lehet(ne) lépni, csak nem akaródzik.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 910
33 082
113
Ott ne a győztes felelősségét keresd, mert azért a győzelemért nem kellett megizzadni. Ott az ellenzék nem volt képes érdemi okot szolgáltatni arra, hogy miért ne legyen vesztes.
A NATO-népszavazást megelőző protest kampány finoman szólva sem volt korrekt. A pro-vélemény hazugság volt (nem kell majd hadsereg, mert majd megvéd minket a NATO), míg az ellenvéleménynek szimplán csak nem adtak teret. Pedig létezett ellenvélemény. Nem úgy, mint 2010 óta az ellenzék.
Meg ugye az érvényességi küszöb leszállítása.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
30 528
132 373
113
Hányszor kitárgyaltuk már ezt a kérdést...
Te vagy az a nagy csaba aki a tiborus fosbook zárt csoportban nyíltan megmondta egy poszt alatt, hogy ide csak trollkodni jár? Mondjuk a padló cirkálós profilkép stimmel.
Fogadjuk már el azt, hogy esetleg akiknek a nagyanyját megerőszakolták a szovjet katonák, utána meg a családját kiforgatták mindenéből a komcsik az ne szeresse annyira az oroszokat, még ha a szovjetek nem csak oroszok voltak akkor is. Esetlegsen akit elűztek a partiumból nem fogja szeretni a románokat még akkor se ha a Vasgárda ma már nem aktív szervezet.
(Jó tudom, hogy jelenleg ott tart a lemez, hogy a szovjetúnió minden negatívumáért az ukránok feleltek amúgy....)

A történelmi tapasztalatok családonként valamennyire változnak és ez kihat az egyén világnézetére.
 
Status
Not open for further replies.