[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Láttad a szeptemberi külker mérleget? Sok mindent megmagyaráz. Idén olcsón vettük a gázt tavalyhoz képest. Nem kell elkölteni plusz 2000 Mrd forintot. Holnap rákérdezek az eu pénzekre, bár elvileg a terv az volt hogy nyer a PiS
És te olvastad a balhét a bolgár tranzitdíj emelésről, vagy a várható üzemanyag ármelekedést a dízel hiánnyal kapcsolatban?
Ez a jelenlegi kedvezőbb helyzet elsősorban átmeneti. A bejelentett beszerzések meg még csak nem is éven belüli lefolyásúak.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
A migránsokkal kapcsolatbn nem volt soha egyedül, csak szereti így beállítani magát. Családtámogatás máshol is van. A genderpolitika elutasítás sem hungarikum, a közmunka program sem magyar találmány. A valutalaphoz való hozzáállása sem egyedülálló.

Arról nem én tehetek, hogy te a keleti befolyásolást nem tekinted külföldinek.
Akkor gondold végig az összes általam felsorolt témát szépen magadban még egyszer! Keress hozzájuk tételesen ellenpéldákat is, mert ez így elég karcsú.
Ha megvannak, akkor küldd el nekem ezeket privátba. Én meggyőzhető vagyok. Alapvetően magam sem voltam meggyőzve a fentebbi példák mindegyikében, Orbán álláspontjának helyességében. Hja a családpolitikával ne fáradj! :rolleyes:
Sajnos a Magyar Biztpol topic zárva, oda akartam ezt átvinni.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 557
79 708
113
Akkor gondold végig az összes általam felsorolt témát szépen magadban még egyszer! Keress hozzájuk tételesen ellenpéldákat is, mert ez így elég karcsú.
Ha megvannak, akkor küldd el nekem ezeket privátba. Én meggyőzhető vagyok. Alapvetően magam sem voltam meggyőzve a fentebbi példák mindegyikében, Orbán álláspontjának helyességében. Hja a családpolitikával ne fáradj! :rolleyes:
Sajnos a Magyar Biztpol topic zárva, oda akartam ezt átvinni.
Lengyelország migráció kérdésében egyoldalon áll velünk mióta ez probléma, ugyanúgy egyoldalon állnak velünk genderpolitikában is (sőt, mi liberálisok vagyunk hozzájuk képest). Azt meg gondolom nem kell magyarázni, hogy a nálunk nagyobb szociális jólétben senyvedő észak-európai országoknál nálunk sokkal kiterjedtebb családpolitikai támogatás van. Közmunka programból sem egy vagy kettő létezik a világon.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Lengyelország migráció kérdésében egyoldalon áll velünk mióta ez probléma, ugyanúgy egyoldalon állnak velünk genderpolitikában is (sőt, mi liberálisok vagyunk hozzájuk képest). Azt meg gondolom nem kell magyarázni, hogy a nálunk nagyobb szociális jólétben senyvedő észak-európai országoknál nálunk sokkal kiterjedtebb családpolitikai támogatás van. Közmunka programból sem egy vagy kettő létezik a világon.
Majd szólj, ha abbahagytad a komolytalankodást! Mikor jelentek meg az első migránsok a lengyel határon? Addig leszarták az ügyet. Röhögtek a hátsó sorban.
Még talán a szemöldöküket is összehúzták a kerítés emlegetése kapcsán.
És mikor állt be Lengyelország Magyarország mögé a Európa Tanács gyerekvédelmi törvény elleni bírósági perében? Idén kezdtek bele hasonlóba! Nálunk 2021-ben hirdették ki a Gyermekvédelmi törvényt. De Santis deklaráltan a magyar Gyerekvédelmi Törvényt nevezte meg mint követendő példát, otthon Floridában.
A közmunka programnak az a sikere, hogy jelenleg csak jelképesen létezik. Ezen szintén gondolkozz el!
Azt meg gondolom nem kell magyarázni, hogy a nálunk nagyobb szociális jólétben senyvedő észak-európai országoknál nálunk sokkal kiterjedtebb családpolitikai támogatás van.
Ez így megint kevés lesz! :oops:
Akkor sorolom neked, hogy 3 gyerekesként mit kapunk/tunk, vagy csak tudunk róla!
ingyenes orvosi elláttás, ingyenes oktatás, terhesgondozás, védőnői szolgálat, fizetett szülési szabadság (apának is!), munkavállalóknak gyerek után járó pótszabadság, tartósan beteg gyerek esetén emelt családi pótlék, és extra szabadságok, kiterjesztett GYES, (majdnem) ingyenes utazás,
TGYÁS, GYED, diplomás GYED, GYES, GYET, szociális támogatások, ingyenes tankönyv, kedvezményes gyerek étkeztetés (alergiásoknak is!), támogatott szabadidős tevékenységek, Bozsik program, Úszó Nemzet Program, Erzsébet táborok, stb.
CSOK, falusi CSOK, CSOK hitel, CSOK plusz jövőre. Egyéb támogatott hitelek.
Baba kötvény.
26 alattiak adókedvezménye, 4 gyerekes anyáknak SZJA mentesség, nők 40-éves nyugdíjkedvezménye (nem hiszed el, de nagyon hasznos, ha ott a nagymama!)
És akkor még nem beszéltünk a különböző állami alkalmazottak által igényelhető családi kedvezményekről, albérleti támogatásról.
És igen, a gyerekvédelmi törvényt is ide kell venni!
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Majd szólj, ha abbahagytad a komolytalankodást! Mikor jelentek meg az első migránsok a lengyel határon? Addig leszarták az ügyet. Röhögtek a hátsó sorban.
Még talán a szemöldöküket is összehúzták a kerítés emlegetése kapcsán.
És mikor állt be Lengyelország Magyarország mögé a Európa Tanács gyerekvédelmi törvény elleni bírósági perében? Idén kezdtek bele hasonlóba! Nálunk 2021-ben hirdették ki a Gyermekvédelmi törvényt. De Santis deklaráltan a magyar Gyerekvédelmi Törvényt nevezte meg mint követendő példát, otthon Floridában.
A közmunka programnak az a sikere, hogy jelenleg csak jelképesen létezik. Ezen szintén gondolkozz el!

Ez így megint kevés lesz! :oops:
Akkor sorolom neked, hogy 3 gyerekesként mit kapunk/tunk, vagy csak tudunk róla!
ingyenes orvosi elláttás, ingyenes oktatás, terhesgondozás, védőnői szolgálat, fizetett szülési szabadság (apának is!), munkavállalóknak gyerek után járó pótszabadság, tartósan beteg gyerek esetén emelt családi pótlék, és extra szabadságok, kiterjesztett GYES, (majdnem) ingyenes utazás,
TGYÁS, GYED, diplomás GYED, GYES, GYET, szociális támogatások, ingyenes tankönyv, kedvezményes gyerek étkeztetés (alergiásoknak is!), támogatott szabadidős tevékenységek, Bozsik program, Úszó Nemzet Program, Erzsébet táborok, stb.
CSOK, falusi CSOK, CSOK hitel, CSOK plusz jövőre. Egyéb támogatott hitelek.
Baba kötvény.
26 alattiak adókedvezménye, 4 gyerekes anyáknak SZJA mentesség, nők 40-éves nyugdíjkedvezménye (nem hiszed el, de nagyon hasznos, ha ott a nagymama!)
És akkor még nem beszéltünk a különböző állami alkalmazottak által igényelhető családi kedvezményekről, albérleti támogatásról.
És igen, a gyerekvédelmi törvényt is ide kell venni!
Ja csak közben aki fizeti az adókat az meg le se van szarva. (kirepültek a gyerekek, elváltak.... sorolhatnánk még)
Nálunk mos esnek pofára a kedvezményes adózású fiatalok akik betöltötték a 25 ik életévüket.... sírnak is. Habzsi dözsinek hirtelen vége szakadt.
Nem kell azért annyira fényesíteni mert hamar lekopik....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 148
113
Ja csak közben aki fizeti az adókat az meg le se van szarva. (kirepültek a gyerekek, elváltak.... sorolhatnánk még)
Nálunk mos esnek pofára a kedvezményes adózású fiatalok akik betöltötték a 25 ik életévüket.... sírnak is. Habzsi dözsinek hirtelen vége szakadt.
Nem kell azért annyira fényesíteni mert hamar lekopik....
Akár hiszed, akár nem, de én most elmorzsoltam egy kis könnycseppet! :)
Megjegyzem, hogy nyilván sokkal könnyebb lenne gyereket vállalni mindezek nélkül. És remélem azzal is tisztában vagy, hogy te most fizeted apádék nyugdíját, Aztán meg az én gyerekem fogja a tiédet. Ez már csak ilyen a modern nyugdíj rendszerben.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Akár hiszed, akár nem, de én most elmorzsoltam egy kis könnycseppet! :)
Megjegyzem, hogy nyilván sokkal könnyebb lenne gyereket vállalni mindezek nélkül. És remélem azzal is tisztában vagy, hogy te most fizeted apádék nyugdíját, Aztán meg az én gyerekem fogja a tiédet. Ez már csak ilyen a modern nyugdíj rendszerben.
Egy felnőtt és egy iskolás gyerekem van
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 016
38 349
113
Az egy érdekes kérdés lesz mert ezáltal lesz tengeri határátkelő mégha csak ekkora terület is ott az magyar területnek fog számítani.
Közjogilag is Magyarország része lesz az a kikötő? :eek:
EU-n belül igazából tök mindegy, hogy az oda érkezőket az olasz vagy magyar vám kezeli-e mert ha beengedték szabadon mozoghat az áru...
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 493
8 253
113
Közjogilag is Magyarország része lesz az a kikötő? :eek:
EU-n belül igazából tök mindegy, hogy az oda érkezőket az olasz vagy magyar vám kezeli-e mert ha beengedték szabadon mozoghat az áru...
Nem mindegy hogy ki kezeli annak az ország kasszájába megy aki kezeli,de mivel magyar határnak fog minősülni jogilag legjobb tudomásunk szerint más nem is kezelheti.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 016
38 349
113
Dehogy :) Csak tartós bérbe vettünk egy kikötőt ami a célnak nem felel meg ezért jó sokat rá kell költeni
Az nem világos, hogy attól hogy még tulajdon jogilag a magyar államé, attól még adó és vám jogilag miért nem az olaszok intézkednek? Ha én veszek egy házat külföldön attól még nem fognak ott kizárólag a magyar jogszabályok érvényesülni, pontosabban hiába az enyém a ház, az adott ország jogszabályai érvényesek. Ez kb. csak dipolmáciai kirendeltségekre igaz, hogy ott a magyar jog érvényes - persze bizonyos korlátok között...
Kötöttünk erre valami spéci szerződést az olaszokkal?
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 493
8 253
113
Az nem világos, hogy attól hogy még tulajdon jogilag a magyar államé, attól még adó és vám jogilag miért nem az olaszok intézkednek? Ha én veszek egy házat külföldön attól még nem fognak ott kizárólag a magyar jogszabályok érvényesülni, pontosabban hiába az enyém a ház, az adott ország jogszabályai érvényesek. Ez kb. csak dipolmáciai kirendeltségekre igaz, hogy ott a magyar jog érvényes - persze bizonyos korlátok között...
Kötöttünk erre valami spéci szerződést az olaszokkal?
Off téma majd admin atrakna?
Ilyenkor hasonló szabályok vonatkoznak mint a diplomáciai létesítményekre a bérlés és az adott államé addig amíg bérli ott.
Egy eléggé bonyolult jogi helyzet ez itt a nemzetközi jog, két ország közötti kétoldalú megállapodás és az uniós vamkodex is közre játszik. Ergo olyan bonyolult és kusza, hogy én ehhez kishal vagyok és nem tudom kifejteni :oops: De azért nem veszünk súlyos pénzekért kikötőt hogy olasz fináncok olaszba vamoljanak és oda menjen a pénz
 
Status
Not open for further replies.