[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 420
113
Nem értem, mi a gond!
A sok szarakodás ellenére csak megjön a 10 milliárd euró. :)
Orbán úgy elszigetelődött, hogy csak. :) Ursula vanennélLejjebb telesírja ifjabb Soros zsepijét. Verhofstadt infarktust kapott.
Ha lassan két éve elfogadja Zselé és Kulabá Orbánék javaslatát, akkor most élne több mint egymillió ukrán, több millió otthon lenne és pörögne a gazdaság, akkor meg nem kéne üldözniük a fél világon keresztül a kegyekért Orbánt és Szijjártót.
Jön a 13. havi nyudíj is.
Kezdenek beérkezni a Leók! :)
Olcsóbb lett a benya, mert a bolgárok lelkére beszélt Szijjártó.
A NER főkolomposai tanfolyamon vesznek részt az Európa Parlament korrupció-optimalizálási iskolájában.
Negan leköltözött az ukrán határra... :)
Hol itt a gond? :)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 231
37 063
113

A Fidesz megszavazta a Mi Hazánk javaslatát​

Visszaállítják a listás választási rendszert Budapesten, a jövő júniusi önkormányzati választáson már pártlistákra is lehet szavazni a fővárosban. Az Országgyűlés fideszes többsége megszavazta a Mi Hazánk Mozgalom törvénymódosító javaslatát, amellyel fél évvel az önkormányzati választás előtt átírják a szabályokat. A javaslatot 135 képviselő támogatta, 40-en nemmel szavaztak, 6-an tartózkodtak.

A Mi Hazánknak volt egy másik határozati javaslata is az országgyűlési választás szabályainak módosításáról, azt azonban nem szavazta meg (156 nem) a Fidesz.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 485
8 201
113
Nem értem, mi a gond!
A sok szarakodás ellenére csak megjön a 10 milliárd euró. :)
Orbán úgy elszigetelődött, hogy csak. :) Ursula vanennélLejjebb telesírja ifjabb Soros zsepijét. Verhofstadt infarktust kapott.
Ha lassan két éve elfogadja Zselé és Kulabá Orbánék javaslatát, akkor most élne több mint egymillió ukrán, több millió otthon lenne és pörögne a gazdaság, akkor meg nem kéne üldözniük a fél világon keresztül a kegyekért Orbánt és Szijjártót.
Jön a 13. havi nyudíj is.
Kezdenek beérkezni a Leók! :)
Olcsóbb lett a benya, mert a bolgárok lelkére beszélt Szijjártó.
A NER főkolomposai tanfolyamon vesznek részt az Európa Parlament korrupció-optimalizálási iskolájában.
Negan leköltözött az ukrán határra... :)
Hol itt a gond? :)
Hat most hogy így tételesen felsoroltad kevésbé lett szar a fizetésem..
Koszonom.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 558
15 420
113
Hat most hogy így tételesen felsoroltad kevésbé lett szar a fizetésem..
Koszonom.
Szívesen. Az enyém még szarabb, de itt béke van. Meleg van. Lemegyek sétálni a csajjal... tankolok... eszem, iszom....
Lesz@rom a melegedést (mindegyiket).
Ezt a nemzetet - a közhiedelemmel ellentétben - az tartotta meg az évszázadok viharában, hogy tudott:
1. panaszkodni
2. röhögni (akár a saját hülyeségén is).
NYUGODTAN ALSZOM.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
Nem, csak sokkal könnyebb a jófiút mutatni és a Magyarország által kitaposott úton a többieknek sajnálkozások közepedte azt mondani, hogy jaj szegény ukránok most nem lesznek EU-sak a magyar veto miatt, mint gerincet növeszteni és nyíltan elmondani, hogy basszák meg az ukránok.
Az EU-s csatlakozásért a keleti tagok rengeteg feltételt kellett teljesítsenek, évtizedes projekt volt és vannak országok akik most is évtizede várnak, de még nem csatlakozhattak. Erre a semmiből előjön Ukrajna, ami a feltételekből semmit nem teljesít, de hirtelen fel akarják venni. Szokásos kettős mérce, nem szabad hagyni. Elsősorban nem demokrácia, egypártrendszer van, a választásokat betiltották. A világ harmadik legkorruptabb országa, igaz lehet a második helyezett lehet pont ezért vonzódik hozza. Az országnak nincs ipara, lassan mezőgazdasága sem lesz, az államadóssága meg a deficitje szárnyal, konkrétan segélyekből él, le van nullázva. A kisebbségeket államilag elnyomják, jah és háború van a területén. Egy csatlakozás az EU területére hozná a háborút, szétbaszná az egész támogatási rendszert, az agrártámogatások kiesése miatt a francia paraszt jobban gyújtogatna mint a nigériai migráns, az egész EU-s költségvetést fejjel beleállítaná a szarba egy ukrán csatlakozás. Ezek a realitások.
Ami a szavazós agymenésedet illeti. Igen, a külhoni magyarok egy részének van egy hálaérzete Viktor fele a magyar állampolgárság miatt, mások meg azt mondják az nekik jár, a harmadik meg leszarja. Hogy most mennyi szavazat folyt be és az kire azt nem tudom, de a kétharmad nem abból jön össze, de még az 50%+1 sem. És egyszerű a képlet, menjetek el szavazni baszdmeg, elvégre ott vagytok 10 millióan, ahelyett hogy picsogtok néhány tízezer szavazat miatt.
Magyarországon én jelenleg nem látok egy pártot sem akire szavaznék. Annak ellenére, hogy rühellem azt amit az Orbán most csinál, simán el tudom képzelni, hogy a többi rosszabb. Szóval ott tartunk mint az oroszok. Putyin a legkisebb rossz.... Majd nézz utána, hogy hány szavazatok múlnak választások felénk, de még az USA-ban is. Él egy barátom Erdélyben! Szeretem, tisztelem. De már nagyon románosan él... Aki jár ki azt tudja mire gondolok. Megveszekedett Orbán fán. Felújított uk a templomokat, minden évben lap a családjuk támogatást, stb stb. Gyakorlatilag meg lettek véve. De ő maga is azt mondja, hogy nem érti miért kell neki szavazna ahhoz, amihez amúgy sem ismertük, sem tudásuk. De a támogatások miatt szavaz.... Nézzetek meg egy filmet Ditroit pusztulásából. Aztán rájöttök, hogy hová vezet az amikor ellepi a várost (országot) a megvehető, ostoba, szavazó bázis.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
712
2 692
93
Orbánék lopnak (mint az összes politikusunk) az tény, de aki az ukránokhoz (vagy akár románokhoz) hasonlítja őket az szimplán hazudik.
Amíg nem lettek felszopva mindenhol fekete-afrikai szinteken hozták az ukránokat, most is ukrajnának adományozott fegyverekkel támadják Izraelt, de az albán maffia is kapott bőven Stinger-t, Javelint tőlük és ez csak egy aspektus...

Csak egy aprócska példa legelső utamról a demokrácia földjére 2003-ban:
-átérve a hídon mobiltelefon eldug, mert különben a kiskatona "elkéri" gyorsan felhívni az "anyját".
-fenti kiskatonának 100ft-os a markába ha nem akarod, hogy kukacoskodjon.
-határőr, ha gyorsan akarsz végezni legelső útlevélbe egy 1000ft-os, a norma 200ft/fő.
-vámos, 500ft ha nem akarsz az üres autóval fél órás vámvizsgálatot.
-kapuőr 200ft, különben nehezen nyilik a sorompó.
-minden rendőr útközben 200ft...

És ezek csak az egyszerű egyenruhások, sehol sincsenek a főnökeikhez képest...
Egy dollárosokat kell osztogatni az a titka.... sokat jártam Kárpátaljára a háború előtt 1-2 dolláral minden rendőrt és vámost megkentél....
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ukrajnából, hogy a picsába???

Sokkal több külföldi szavaz Pesten az önkori választáson magyar állampolgárság nélkül
Jó lenne egyszer egy tényleges nyugdíj folyósítás kimutatás is ukrajna felé...... ezzel együtt megvan a több tíz ezer. Megjegyzem hogy a kettős állampolgár/nyugdíjban részesülök igen nagy hányada csak pár szót tudna mekegni magyarul..... Egyébként pont ők azok akik azoktól veszik el a támogatást akik megérdemelnék. Kárpátaljai magyaroktól....
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
Jó lenne egyszer egy tényleges nyugdíj folyósítás kimutatás is ukrajna felé...... ezzel együtt megvan a több tíz ezer. Megjegyzem hogy a kettős állampolgár/nyugdíjban részesülök igen nagy hányada csak pár szót tudna mekegni magyarul..... Egyébként pont ők azok akik azoktól veszik el a támogatást akik megérdemelnék. Kárpátaljai magyaroktól....
55.000 levél szavazatot kapott a Fidesz a legutóbbi EP választáson, Ezek az uniós lakhellyel nem rendelkező magyar állampolgárok. Sztem ebből 5.000 szavazat sem lehetett kárpátaljai.

1.824.000 Fidesz szavazat volt. Teljesen jelentéktelen és elenyésző az ukrajnai magyar állampolgárok szavazata. Csak szimbolikus.
Tipikus proli hergelés ukranozni,, mintha bármit számítana a szavazatuk, Annyiban számít, ha aktivizálhatják a határon túli magyarokkal szemben rasszista magyarországi baloldali szavazókat, Ez főleg a DK.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 701
113
55.000 levél szavazatot kapott a Fidesz a legutóbbi EP választáson, Ezek az uniós lakhellyel nem rendelkező magyar állampolgárok. Sztem ebből 5.000 szavazat sem lehetett kárpátaljai.

1.824.000 Fidesz szavazat volt. Teljesen jelentéktelen és elenyésző az ukrajnai magyar állampolgárok szavazata. Csak szimbolikus.
Tipikus proli hergelés ukranozni,, mintha bármit számítana a szavazatuk, Annyiban számít, ha aktivizálhatják a határon túli magyarokkal szemben rasszista magyarországi baloldali szavazókat, Ez főleg a DK.
Ezzel szemben 114.000 külföldi szavazott az önkori választáson, döntő többsége Pesten.
47.000 szavazattal nyert KariGeri.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 177
113
Jó lenne egyszer egy tényleges nyugdíj folyósítás kimutatás is ukrajna felé...... ezzel együtt megvan a több tíz ezer. Megjegyzem hogy a kettős állampolgár/nyugdíjban részesülök igen nagy hányada csak pár szót tudna mekegni magyarul..... Egyébként pont ők azok akik azoktól veszik el a támogatást akik megérdemelnék. Kárpátaljai magyaroktól....
A nyugdíjban részesülők azok, egy államközi megállapodás alapján, akik SZU állampolgárként Magyarországon dolgoztak, majd visszaköltöztek. A biológiai sajátosságok és az idő múlása folytán ők lassan kihalnak.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 234
113
.
.
Nem tudom, sose legyen ilyen, de pl ahogy anno Barcs is. "Navigacios hiba", "muszaki meghibasodas", "nem tudjuk ki lött, nem mi voltunk", valami, de valami Barcs jellegu enyhe provokacio szerintem lassan jönne, ha a NATO nem lenne mögöttunk. hanem csak ugy lennenk egy kis random ellenszenves orszag Ukrajna mögött, aki eppen jelentös politikai karokat kezd okozni nekik (az ö olvasatuk szerint nyilvan....!!)
Valamiért teljesen titkosítottak az esetet a román-magyar-horvát kormányok. Soha nem tudjuk már meg mi célból járt erre az ukrán Tu 141.
Egy biztos, néztünk mint hal a szatyorban.
 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
705
1 950
93
55.000 levél szavazatot kapott a Fidesz a legutóbbi EP választáson, Ezek az uniós lakhellyel nem rendelkező magyar állampolgárok. Sztem ebből 5.000 szavazat sem lehetett kárpátaljai.

1.824.000 Fidesz szavazat volt. Teljesen jelentéktelen és elenyésző az ukrajnai magyar állampolgárok szavazata. Csak szimbolikus.
Tipikus proli hergelés ukranozni,, mintha bármit számítana a szavazatuk, Annyiban számít, ha aktivizálhatják a határon túli magyarokkal szemben rasszista magyarországi baloldali szavazókat, Ez főleg a DK.
Ha nem számít az a pár ezer szavazat, akkor minek ez a nagy hajcihő... Választás elötte hidd el, hogy 5ezer szavazatert, kb mindent is meg tesznek. Én amúgy abszulut támogatom azt, hogy istápoljuk azokat akik magyarnak gondolják magukat, értéket tudnak hozzátenni az országhoz, és szeretnének Magyarországon élni. De aki nem itt éll, és nem is itt akár, azoknak a vonat élment 45-ben. Ez van. Minél előbb asszimilálodnak ott ahol élnek, annál könnyebb lesz nekik. A folyamat úgy sem állítható meg, de választási ciklusokban mérve, jól kihasználható! Most, hogy lassan körbeelőz minket mindenki, úgysem akarnak majd annyian magyarok lenni. (mint a burgerlandi magyarok) 2x jártam az idén a románoknál. Döbbenet amúgy ahogyan évről évre pl az úthálózatunk fejlődik. Nálunk meg már vízszintesen aszfaltozni sem tudnak 5 méternél hosszabbat. Szín magyar falvakban is laktam napokig. De ha volt is régen miért irigyelni a székely mentalitást, én ma nem látok már ilyet. Oly mértékű a román asszimiláció hatása, hogy ez már rég túlmutat azon, ami még visszaforditható lenne. És ez tenyleg negatív befolyás. Azt szoktam mondani az ismerőseimnek mikor hazajövök Romániából, hogy ha a világ összes pénzét a nyakukba öntenék, akkor is max egy újabb félkész badogházat építenének belőle az udvar végébe, egy nagy adag lommal az oldalába. Az ottani magyarok is!!! Én továbbra is felháborítónak tartom, hogy az én életem folyasat bárki befolyásolja, akinek semmi köze ahhoz ami itt történik. Ahogy persze azt is felháborítónak tartom, hogy egy nulla iq-s is szavazhasson, és pont annyit számítson a szavazata mint egy intelligens embernek. Szerintem az a demokrácia, ahol nem az intelligencia dönti el, hogy hová kerül az X, hanem egy zsák krumpli, vagy pár tízezer forint küldés a határon túlra, az nem demokrácia. Talán a társadalmi berendetkedesek közül a leghosszabb!
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113

Na ez egy igaz pragmatikus lépés.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 147
113

Na ez egy igaz pragmatikus lépés.
Az a vicces, hogy pontosan ezt a forgatókönyvet vázoltam fel tegnap este:
Szerintem most nagyon észnél kell lenni az EU-s tárgyalások kapcsán.
Én is azt érzem, amit a "pestisrácokos" cikkben leírnak, hogy Orbánt tökéletes bűnbaknak tartják a nyugat-európai rohadékok. Csak azzal nincsennek tisztában, hogy ezt Orbán és a nyugati támogató pártjai ki fogják használni a jövő évi EP választási kampányban.
Hogy mi is a jelnlegi magyar állás, arról érdemes végigolvasni Orbán a francia lapnak adott legutóbbi nyilatkozatát.
Teljesen egyértelműen leírja, hogy Ukrajna EU csatlakozásával ne is próbálkozzanak, mert azonnali vétót fog alkalmazni, ellenben más ügyben kompromisszum képes. Ne legyünk meglepve, ha lesz megállapodás, méghozzá tompított mértékű pénzügyi támogatás átengedése révén, cserébe a mi teljes fennálló pénzügyi hátralékunk kifizetésével.
Az előbbi nekünk olynagyon nem fog fájni, hiszen az összeeurópai buli, az utóbbi viszont olyan lökés lehet a magyar gazdaságnak, hogy leszarjuk azt, ha kicsit többet kell a közösbe dobni. Ráadásul egy csökkentett (valaki már bedobta az 50%-os mértéket ide) ukrán támogatás nem húzná ki a vízből az ukránokat, csak vehetnek még egy levegőt. Jelenleg nem az a fő probléma, hogy pénzük nincsen. Hanem az, hogy már hadianyagot sem tudnak sehonnan szerezni.
A pénz önmagában nem fogja megállítani az orosz rohamcsapatokat, vagy a tüzérséget. Idén még fognak tudni nyugdíjjat meg fizetéseket adni, de jövőre tavasszal ugyan ott lesznek, mint most.
És az a vicces, hogy ez egy tökre működő forgatókönyv is lehet. (és lesz is! :cool: )

Szerk.: ha nem baj ezt a hozzászólásodat átcitálom a Biztpolba! :)
 
Status
Not open for further replies.