[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Capslock27

Well-Known Member
2017. október 30.
2 597
6 034
113
Ez a cigánymentalitás-dicsőítés szerintem ijesztő. Elnézést. Valami emberi tartást meg kéne őriznünk és politikusainkkal őriztetnük. Mert minket is kirabolnak, csak elhitetik velünk hogy ez a 30 centi. És korruptabbak a korruptaknál is, mégis másokat vádolnak vele. Nálam ez nem kelt tisztelete vagy szimpátiát.
.
.
Na ezen röhögtem kinomban a napokban.....! Amikor Orbanek azt nyilatkozzak, hogy Ukrajna azert nem valo az EU-ba mert korruptak!? :) :) :) Oke, azok, de pont Orbanek mondjak? :) A het vicce.
.
(Mert amugy az ukranok iszonyu korruptak, ezt magam is lattam, de pont Orbanek mutogatnak masra korrupcio temaban?? Bagoly mondja verebnek?? :) Anno a 90-es evekben az akkori baratnöm az ungvari orvosi egyetemre jart, en meg a debreceni orvosin tanultam. Sokszor mentem ki latogatoba hetvegekre, a 90-es evek Ungvarja egy hihetetlen, tragikomikus vadkelet volt, vegtelen hosszan lehetne sztorizni rola... Ök iszonyu szegenyek voltak, a magyar forint pedig hatalmas kincs volt, megemlitettuk, hogy forinttal fizetnenk, mindig minden azonnal volt. Tragikomikus jelenetek sokasaga, pl a magyar arhoz kepes fillerekert, de forintban fizetve, a benzinkutas hazhoz hozta a benzint kannakban, ez jo volt, mert amugy akadozott az ellatas a kutaknal, de egy telefon, es hozta egy oran belul mindig. Vagy vicces volt az is, amikor valami templomban nezelödtunk, jön a pap arra, es tenyleg csak hogy beszelgessunk par szot a köszönesen tul, mondtam neki, hogy milyen szep a templom, meg ezek a lathatoan regi ikonok, es ilyen szep ikonok nincsenek Magyarorszagon. Par mondat utan mar szedte volna le a falrol, hogy forintert eladja nekunk!!! :) :) Erre persze azert nemet mondtam. Valami rendör megbuntetett parkolas miatt, helyszini birsag, mondott valami filleres összeget, mondom neki, fizethetek forintban? Felcsillant a szeme, erre adtam neki mar akkor sem nagy penz papirhuszast, amivel kb önkent megduplaztam neki a kiszabott birsagot. Erre mondja, hogy ez nagyon rendes tölem, harom gyereke van, minden filler szamit, hagyjam itt nyugodtan a kocsit, majd ö figyel ra! :) ) )
 
T

Törölt tag 1711

Guest
(Mert amugy az ukranok iszonyu korruptak, ezt magam is lattam, de pont Orbanek mutogatnak masra korrupcio temaban?? Bagoly mondja verebnek?? :) Anno a 90-es evekben az akkori baratnöm az ungvari orvosi egyetemre jart, en meg a debreceni orvosin tanultam. Sokszor mentem ki latogatoba hetvegekre, a 90-es evek Ungvarja egy hihetetlen, tragikomikus vadkelet volt, vegtelen hosszan lehetne sztorizni rola...

Orbánék lopnak (mint az összes politikusunk) az tény, de aki az ukránokhoz (vagy akár románokhoz) hasonlítja őket az szimplán hazudik.
Amíg nem lettek felszopva mindenhol fekete-afrikai szinteken hozták az ukránokat, most is ukrajnának adományozott fegyverekkel támadják Izraelt, de az albán maffia is kapott bőven Stinger-t, Javelint tőlük és ez csak egy aspektus...

Csak egy aprócska példa legelső utamról a demokrácia földjére 2003-ban:
-átérve a hídon mobiltelefon eldug, mert különben a kiskatona "elkéri" gyorsan felhívni az "anyját".
-fenti kiskatonának 100ft-os a markába ha nem akarod, hogy kukacoskodjon.
-határőr, ha gyorsan akarsz végezni legelső útlevélbe egy 1000ft-os, a norma 200ft/fő.
-vámos, 500ft ha nem akarsz az üres autóval fél órás vámvizsgálatot.
-kapuőr 200ft, különben nehezen nyilik a sorompó.
-minden rendőr útközben 200ft...

És ezek csak az egyszerű egyenruhások, sehol sincsenek a főnökeikhez képest...
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Ezek azért elég erős állítások. Valami 5-10% jön az összes visszatartott pénznek és van lehetőség hitel felvételére.
Politico tehát Orbán párti lap :D ;)
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 987
80 734
113
Politico tehát Orbán párti lap :D ;)
Amit bejelentett tényként a külgazdasági miniszter az nagyon nem 10 milliárd. Amit te linkeltél az vélekedés még csak.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 406
14 290
113

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 792
15 854
113

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 164
7 699
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 171
88 517
113

Sékeljobboldal, herbálterror és szkíták – erősen zárja az évet a parlament​

Sékeljobboldal​

A Mi Hazánk alelnöke olyan interpellációt nyújtott be, ahol a dollárbaloldal mintájára sékeljobboldalként utal a kormányra. Novák Előd többek között azt nehezményezi, hogy a kormány beavatkozott az Izraelben zajló konfliktusba. Értékelése szerint az izraeli háborúval kapcsolatos magyar parlamenti nyilatkozat egyoldalú kiállás volt Izrael mellett, béke helyett háborús uszítással ért fel.
Sékeljobboldal hehehe

Most úgy elképzelem, ahogy Orbán beavatkozik az Izraelben zajló konfliktusba azon kívül, hogy kihozza a magyarokat ...

Ahogy Toro mondta 2018-ban amikor felvonult Gyurcsánnyal IS, hogy: "Láttam néhány száz politikust, közöttük olyanokat, akiktől rosszul vagyok, de a tüntetés nem veszítette el a civil jellegét." Na ez egy ugyanolyan történet.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 637
3 342
113
"Azt viszont szerette volna, ha – mielőtt meghal – Göncz átadná neki a Köztársasági Érdemérem Nagykeresztjét.

Sokan csodálkoztak ezen: miért fontos egy haldoklónak egy kitüntetés. Én nem csodálkoztam.

Eszembe jutott egy emlék. A miniszterelnök meghívott a rezidenciára egy vasárnap délután. Beszélgetés közben megkérte a fiát, hogy vegye ki a vitrinből, s mutassa meg nekem a Nagykeresztet, amit az édesapja kapott annak idején, s amelyet örökségül ráhagyott. Nos, Antall nem magának akarta a Nagykeresztet. Örökségül akarta hagyni idősebb fiára. Azt remélte, ő lesz az a családból, aki tovább viszi az általa képviselt eszmeiséget.

Göncz, amikor Boross közölte vele a miniszterelnök kívánságát, először hallani sem akart róla, később aztán beadta a derekát. Amikor szombat délután beviszi a kórházba a kitüntetést, homlokon csókolja az ágyában kiszolgáltatottan fekvő miniszterelnököt. Szemtanúk egyöntetű állítása szerint Antall arca ettől a csóktól megvonaglik. Debreczeni Józsefnek alighanem igaza van, amikor a miniszterelnökről szóló könyvében azt írja, hogy ebben a pillanatban Antall valószínűleg azt érezhette, amit Jézus érezhetett a Getsemáne-kertben az elfogatása előtti pillanatokban…"

„Apám azt gondolta: az állam vezetőinek az a feladata, hogy felemelje azokat, akiknek kevesebb jutott, s ne leszálljon hozzájuk. A modern politikában ez teljesen máshogy van” – mondja a Válasz Online-nak Antall György. Antall József elsőszülött fia annak ellenére nem beszélt édesapjáról eddig részletesen a nyilvánosságban, hogy az első szabadon választott miniszterelnök „titkos tanácsosaként” sok mindent látott és hallott. Exkluzív nagyinterjú.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 302
29 825
113

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 861
31 130
113
Szóval rajtunk kívűl mindenki hülye? Legyen így. Vagy akár lehet így is. De biztos, hogy ennyire meg kell útáltatni magunkat mindenkivel? Mi ennek a valós haszna? Egyre kevésbé érzem azt, hogy jó úton haladunk. Függetlenűl az ukránoktól. Egy pici jelentéktelen, egyre ostobább és szűklátókörűbb társadalommá alakít minket Viktorunk. Gyakorlatilag a vetózgatáson kívűl semmilyen súlyuk nincs Európában. Egy menekülőpályánk lehetett volna, az pedig a szürkeállomány fejlesztése! Na ezt zuhanópályára tették a hatalmuk egyetlen lehetséges megőrzése miatt. Már ott tartunk, hogy saját magunkat is rühelljük! Egy kibaxott bánatországgá váltunk az elmúlt évtizedekben. Egyszerűen nem értem ezt a bődületes kiállást a kinti magyarokért sem. Mi nem vagyunk zsidók! Nem a hitünk, hanem a határainak és az egyéni érdekek miatt magyar a magyar. Az épkézláb ukrajnai magyarok már vagy itt vannak, vagy jól elvannak ott. A következő generáció pedig már nem lesz magyar csak max hírből. Nézzetek már utána, hogy kikért harcolunk ennyire! A nagytöbbseg szavazni átjáró cigány!!! Akiket muszály a szavazatokért ott etetni, mert ha idejonnek megeszik a Viktort nyersen!!! Sajnálom azokat akik kivételek, és érdemes értük kiállni! De sajnos nagyon nagyon kevesen vannak. Rájuk kellene koncentrálni! Akár be lehetne őket hozni a kihalofelben lévő magyar vidékre is. De csak őket!!! Nem az ukránmagyarcigányt!!! Jaaa!! Hogy aki valamirevaló volt az nem állt meg itt.... Hmmm! Hát Viktor, ez nagyrészt a te bűnöd is!!! Velük kellett volna foglalkozni, nem a szavazocigányaiddal!!! Sajnos borzasztó elkeserít ami ebben az országban történik. És még kilátás sincs semmire (senkire) ami biztató!
Nem, csak sokkal könnyebb a jófiút mutatni és a Magyarország által kitaposott úton a többieknek sajnálkozások közepedte azt mondani, hogy jaj szegény ukránok most nem lesznek EU-sak a magyar veto miatt, mint gerincet növeszteni és nyíltan elmondani, hogy basszák meg az ukránok.
Az EU-s csatlakozásért a keleti tagok rengeteg feltételt kellett teljesítsenek, évtizedes projekt volt és vannak országok akik most is évtizede várnak, de még nem csatlakozhattak. Erre a semmiből előjön Ukrajna, ami a feltételekből semmit nem teljesít, de hirtelen fel akarják venni. Szokásos kettős mérce, nem szabad hagyni. Elsősorban nem demokrácia, egypártrendszer van, a választásokat betiltották. A világ harmadik legkorruptabb országa, igaz lehet a második helyezett lehet pont ezért vonzódik hozza. Az országnak nincs ipara, lassan mezőgazdasága sem lesz, az államadóssága meg a deficitje szárnyal, konkrétan segélyekből él, le van nullázva. A kisebbségeket államilag elnyomják, jah és háború van a területén. Egy csatlakozás az EU területére hozná a háborút, szétbaszná az egész támogatási rendszert, az agrártámogatások kiesése miatt a francia paraszt jobban gyújtogatna mint a nigériai migráns, az egész EU-s költségvetést fejjel beleállítaná a szarba egy ukrán csatlakozás. Ezek a realitások.
Ami a szavazós agymenésedet illeti. Igen, a külhoni magyarok egy részének van egy hálaérzete Viktor fele a magyar állampolgárság miatt, mások meg azt mondják az nekik jár, a harmadik meg leszarja. Hogy most mennyi szavazat folyt be és az kire azt nem tudom, de a kétharmad nem abból jön össze, de még az 50%+1 sem. És egyszerű a képlet, menjetek el szavazni baszdmeg, elvégre ott vagytok 10 millióan, ahelyett hogy picsogtok néhány tízezer szavazat miatt.