[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 147
113

Na ez egy igaz pragmatikus lépés.
Szeretném mindenki figyelmébe ajánlani a tegnap esti varázsgömbbe bámulásom eredményét :rolleyes: :
Szerintem most nagyon észnél kell lenni az EU-s tárgyalások kapcsán.
Én is azt érzem, amit a "pestisrácokos" cikkben leírnak, hogy Orbánt tökéletes bűnbaknak tartják a nyugat-európai rohadékok. Csak azzal nincsennek tisztában, hogy ezt Orbán és a nyugati támogató pártjai ki fogják használni a jövő évi EP választási kampányban.
Hogy mi is a jelnlegi magyar állás, arról érdemes végigolvasni Orbán a francia lapnak adott legutóbbi nyilatkozatát.
Teljesen egyértelműen leírja, hogy Ukrajna EU csatlakozásával ne is próbálkozzanak, mert azonnali vétót fog alkalmazni, ellenben más ügyben kompromisszum képes. Ne legyünk meglepve, ha lesz megállapodás, méghozzá tompított mértékű pénzügyi támogatás átengedése révén, cserébe a mi teljes fennálló pénzügyi hátralékunk kifizetésével.
Az előbbi nekünk olynagyon nem fog fájni, hiszen az összeeurópai buli, az utóbbi viszont olyan lökés lehet a magyar gazdaságnak, hogy leszarjuk azt, ha kicsit többet kell a közösbe dobni. Ráadásul egy csökkentett (valaki már bedobta az 50%-os mértéket ide) ukrán támogatás nem húzná ki a vízből az ukránokat, csak vehetnek még egy levegőt. Jelenleg nem az a fő probléma, hogy pénzük nincsen. Hanem az, hogy már hadianyagot sem tudnak sehonnan szerezni.
A pénz önmagában nem fogja megállítani az orosz rohamcsapatokat, vagy a tüzérséget. Idén még fognak tudni nyugdíjjat meg fizetéseket adni, de jövőre tavasszal ugyan ott lesznek, mint most.

Rövidtávú előrejelzéseket garancia nélkül vállalok! A zaccot, és a csirkebelet TE hozod!
Ugyan itt Dacia felni eladó! Cseréptörést nem vállalok (különben DE)! Ingatlan ügynökök kíméljenek!
Jelige: "Orbán minden héten nálam pacalozik!"
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 234
113
Nem értem, mi a gond!
A sok szarakodás ellenére csak megjön a 10 milliárd euró. :)
Orbán úgy elszigetelődött, hogy csak. :) Ursula vanennélLejjebb telesírja ifjabb Soros zsepijét. Verhofstadt infarktust kapott.
Ha lassan két éve elfogadja Zselé és Kulabá Orbánék javaslatát, akkor most élne több mint egymillió ukrán, több millió otthon lenne és pörögne a gazdaság, akkor meg nem kéne üldözniük a fél világon keresztül a kegyekért Orbánt és Szijjártót.
Jön a 13. havi nyudíj is.
Kezdenek beérkezni a Leók! :)
Olcsóbb lett a benya, mert a bolgárok lelkére beszélt Szijjártó.
A NER főkolomposai tanfolyamon vesznek részt az Európa Parlament korrupció-optimalizálási iskolájában.
Negan leköltözött az ukrán határra... :)
Hol itt a gond? :)
Ok, ok, de a kamatokat se felejtsék el! Lassan két évet ültek a pénzünkon, azóta volt némi infláció Brüsszelben is.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 597
8 151
113
Az a vicces, hogy pontosan ezt a forgatókönyvet vázoltam fel tegnap este:

És az a vicces, hogy ez egy tökre működő forgatókönyv is lehet. (és lesz is! :cool: )

Szerk.: ha nem baj ezt a hozzászólásodat átcitálom a Biztpolba! :)


Na ez egy igaz pragmatikus lépés.


Ezt mar mondtak korabban is, hulyeseg, hogy ez 180 fok lenne, mindig is ez volt a 'tartalek' kompromisszum kartya, hogy a masikat viszont meg tudjak akasztani (de ezt is csak akkor huztak elo, amikor mar €10B elengedeserol beszelnek Brusszelben, ne feledjuk).
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 649
7 150
113
Szeretném mindenki figyelmébe ajánlani a tegnap esti varázsgömbbe bámulásom eredményét :rolleyes: :


Rövidtávú előrejelzéseket garancia nélkül vállalok! A zaccot, és a csirkebelet TE hozod!
Ugyan itt Dacia felni eladó! Cseréptörést nem vállalok (különben DE)! Ingatlan ügynökök kíméljenek!
Jelige: "Orbán minden héten nálam pacalozik!"
Ha 4 év helyett 1, akkor 50milliárd helyett 12,5.
Miután mindent kamatostúl ideadtak.

Én amúgy ennek se örülnék, sőt még a közös hitelbűl is kilépnék.
Ursula von Pfizert beperelném.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 147
113
Ezt mar mondtak korabban is, hulyeseg, hogy ez 180 fok lenne, mindig is ez volt a 'tartalek' kompromisszum kartya, hogy a masikat viszont meg tudjak akasztani (de ezt is csak akkor huztak elo, amikor mar €10B elengedeserol beszelnek Brusszelben, ne feledjuk).
Annyiban 180 fok, hogy eddig blokkoltuk még az 500M-ós ukrajnai kifizetést is.
Azért írtam, hogy észnél kell lennie, mert ha túl mereven beleállnak Ukrajna szívatásába, akkor abból csak szarul jöhetünk ki. Lehet őket úgy is hátráltatni, hogy nekünk ne fájjon. Mi több a fenti módszerrel a már mindenki által temetett befagyasztott pénzeink is kijönnek. Ráadásul az ukrajnai támogatások sürgőssége olyan faktor, ami nekünk ad taktikai előnyt. Emiatt az amerikai tartótisztek szépen le fogják adni a drótot az EU-s vezetőknek a kompromisszumra.
Nekik persze ez nem fáj. Max. odakacsintanak majd Orbánnak, hogy "Nagy menet volt, Kev!"
Ezt a pillanatot nem találtam hirtelen, de ez is ide illik:
 
  • Tetszik
Reactions: papajoe

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 147
113
Ha 4 év helyett 1, akkor 50milliárd helyett 12,5.
Miután mindent kamatostúl ideadtak.

Én amúgy ennek se örülnék, sőt még a közös hitelbűl is kilépnék.
Ursula von Pfizert beperelném.
Látom kezded pedzegetni. :)

Te ne vedd fel a "kamuparaszt" figurát, mert ezzel már páran aktívan járatják itt le magukat.
Van akinek néha bejön, de tömegével inkább kontraproduktív! :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 597
8 151
113
Annyiban 180 fok, hogy eddig blokkoltuk még az 500M-ós ukrajnai kifizetést is.
Azért írtam, hogy észnél kell lennie, mert ha túl mereven beleállnak Ukrajna szívatásába, akkor abból csak szarul jöhetünk ki. Lehet őket úgy is hátráltatni, hogy nekünk ne fájjon. Mi több a fenti módszerrel a már mindenki által temetett befagyasztott pénzeink is kijönnek. Ráadásul az ukrajnai támogatások sürgőssége olyan faktor, ami nekünk ad taktikai előnyt. Emiatt az amerikai tartótisztek szépen le fogják adni a drótot az EU-s vezetőknek a kompromisszumra.
Nekik persze ez nem fáj. Max. odakacsintanak majd Orbánnak, hogy "Nagy menet volt, Kev!"
Ezt a pillanatot nem találtam hirtelen, de ez is ide illik:
Nem, korabban is mondtak, ha nem EU-s, hanem ONKENTES, akkor Magyarorszag IS fog bele adni.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 655
76 632
113
55.000 levél szavazatot kapott a Fidesz a legutóbbi EP választáson, Ezek az uniós lakhellyel nem rendelkező magyar állampolgárok. Sztem ebből 5.000 szavazat sem lehetett kárpátaljai.
Csak érdekességképpen: a Közlönyből az látszik, hogy évente átlagosan kb. 50 külföldi nevű embertől vonják vissza a magyar állampolgárságot.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 312
12 674
113
A nyugdíjban részesülők azok, egy államközi megállapodás alapján, akik SZU állampolgárként Magyarországon dolgoztak, majd visszaköltöztek. A biológiai sajátosságok és az idő múlása folytán ők lassan kihalnak.
Nem.
Azok részesülnek magyar nyugdíjban, akik állandó magyar lakhelyet igazolnak és kiiratkoznak az ukrán nyugdíj renedszerből.
Ezért bejelentkeznek magyar lakcímekre és belépnek a magyar nyugdíj rendszerbe, miközben földrajzilag továbbra is ukrajnában élnek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 938
87 356
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 938
87 356
113
Eddig azt hitték, hogy a magyar "vétó" miatt nem kell majd támogatni Ukrajnát. Erre húz egy ilyet a kormány. :) Melyik kezükbe harapjanak, ugye? :D
Ilyenkor persze felteheti az állampolgár a kezét, hogy miért nem lehetett ezt már korábban is?

Első válaszom az lenne, hogy tényleg, miért?
A második viszont azért célzott, mert így viszont pont akkor kerül válaszút elé a nyugat-európai álszentség, amikor a legkevésbé se akarná: választások előtt, Pfizer botrány közben, ukrán felszopás idején. A támogatásról azóta kiderült, hogy először is a pénzt adó jár jól, de semmi köze a háború elnyújtásának ehhez, ugye?
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 177
113
Nem.
Azok részesülnek magyar nyugdíjban, akik állandó magyar lakhelyet igazolnak és kiiratkoznak az ukrán nyugdíj renedszerből.
Ezért bejelentkeznek magyar lakcímekre és belépnek a magyar nyugdíj rendszerbe, miközben földrajzilag továbbra is ukrajnában élnek.
Köszi a kiegészítést, tényleg. Ugye amikor a megállapodás született több volt, aki a SZUba költözött, és előtte Mo-n dolgozott, meg még nem is volt lehetséges a bejelentkezés valódi ott lakás nélkül. Akkor jó üzletnek tűnt. Szóval aki Mo-n dolgozott, átköltözött a SZU-ba, onnét kapott nyugdíjat, aki meg a SZUban dolgozott, átköltözött, az kapott Magyarországról.

Ki lehetne ezt küszöbölni, ha a lakcímbejelentést ellenőriznék, csak ugye akkor menne a visítás, hogy de így nem tud más körzetbe iratkozni, c-mentes iskolához a gyereknek.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 234
113
Most úgy csináltok mintha ez a magyar-szovjet nyugdíj csoda lenne, jujj.
De bezzeg azt nem hanytorgatja fol senki hogy 16 (?) év osztrák meló után jogosult vagy a kinti nyugdíjra.
Erről miért nem trillazik a sok csendben lapuló uszító?
És tuti van egyezményunk az orosszal meg az ukránnak is, de még a batyka népével is lehet, vagy a tadzsikokkal, hogy ki ehetsz oda dolgozni, (régen nem kevesek mentek) és akkor x év után jár a kinti nyugdíj. A romulanokkal is van hogy ne menjünk messzire.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 177
113
Most úgy csináltok mintha ez a magyar-szovjet nyugdíj csoda lenne, jujj.
De bezzeg azt nem hanytorgatja fol senki hogy 16 (?) év osztrák meló után jogosult vagy a kinti nyugdíjra.
Erről miért nem trillazik a sok csendben lapuló uszító?
És tuti van egyezményunk az orosszal meg az ukránnak is, de még a batyka népével is lehet, vagy a tadzsikokkal, hogy ki ehetsz oda dolgozni, (régen nem kevesek mentek) és akkor x év után jár a kinti nyugdíj. A romulanokkal is van hogy ne menjünk messzire.
Ebben az a pláne, h nem attól az országtól kapja a nyugdíjat, ahol dolgozott, hanem az államközi megállapodás révén attól, ahol lakik. Persze elvileg a két állam leboltolja egymással. Elvileg. Ukránokat ismerve részletekben letagadják. :) Meg ugye ez a megállapodás akkor született, amikor Ukrajna még egy pajzán gondolat se volt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 234
113
A TB dettó, itt lakik, itt megy dokihoz, jujj, satanizmus!
Aztán hogy a német TB vagy a biztosítás, kifizeti azt az ellátást arról kuss van, csak a hergeles megy mert elkopik a nyugaton kiselejtezett betegagy. Az hogy a doktor úrnak ez a betegszam csak kerekítés hiba, és a betegagy a sok privi beteg alatt kopott el fő rendelési időben, hát arról se csipog a Telex meg a DK.
 

donpepe84

Well-Known Member
2013. március 5.
430
1 685
93
.
.
Na ezen röhögtem kinomban a napokban.....! Amikor Orbanek azt nyilatkozzak, hogy Ukrajna azert nem valo az EU-ba mert korruptak!? :) :) :) Oke, azok, de pont Orbanek mondjak? :) A het vicce.
.
(Mert amugy az ukranok iszonyu korruptak, ezt magam is lattam, de pont Orbanek mutogatnak masra korrupcio temaban?? Bagoly mondja verebnek?? :) Anno a 90-es evekben az akkori baratnöm az ungvari orvosi egyetemre jart, en meg a debreceni orvosin tanultam. Sokszor mentem ki latogatoba hetvegekre, a 90-es evek Ungvarja egy hihetetlen, tragikomikus vadkelet volt, vegtelen hosszan lehetne sztorizni rola... Ök iszonyu szegenyek voltak, a magyar forint pedig hatalmas kincs volt, megemlitettuk, hogy forinttal fizetnenk, mindig minden azonnal volt. Tragikomikus jelenetek sokasaga, pl a magyar arhoz kepes fillerekert, de forintban fizetve, a benzinkutas hazhoz hozta a benzint kannakban, ez jo volt, mert amugy akadozott az ellatas a kutaknal, de egy telefon, es hozta egy oran belul mindig. Vagy vicces volt az is, amikor valami templomban nezelödtunk, jön a pap arra, es tenyleg csak hogy beszelgessunk par szot a köszönesen tul, mondtam neki, hogy milyen szep a templom, meg ezek a lathatoan regi ikonok, es ilyen szep ikonok nincsenek Magyarorszagon. Par mondat utan mar szedte volna le a falrol, hogy forintert eladja nekunk!!! :) :) Erre persze azert nemet mondtam. Valami rendör megbuntetett parkolas miatt, helyszini birsag, mondott valami filleres összeget, mondom neki, fizethetek forintban? Felcsillant a szeme, erre adtam neki mar akkor sem nagy penz papirhuszast, amivel kb önkent megduplaztam neki a kiszabott birsagot. Erre mondja, hogy ez nagyon rendes tölem, harom gyereke van, minden filler szamit, hagyjam itt nyugodtan a kocsit, majd ö figyel ra! :) ) )
Orbán kisiskolás a brüsszeli Eva Kaili-k és társai mellett!
 
Status
Not open for further replies.