[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 934
87 339
113
"A Political Capitalnak a Nemzetbiztonsági Hivatal számára készített tanulmányai között akad egy, ami mind módszertanában, mind tartalmában meglehetősen kirívó. Ez a Globalizáció-kritikai Mozgalmak Magyarországon – kvalitatív kutatási jelentés címet viseli, és 2008. december 30-i keltezésű. A tanulmányban a hazai globalizáció-kritikus, antiglobalista és alternatív globalizációs mozgalmakat (a továbbiakban az egyszerűség kedvéért antiglobalista mozgalmak – szerk.) mutatja be a Political Capital, értékelve azok nemzetbiztonságra jelentett veszélyét. Az ilyen szervezetek külföldi megmozdulásai jellemzően könnygázgránátos, kirakatbezúzós képsorokként jelentek meg a magyarországi híradókban. A hazai antiglobalista mozgalom építése azonban néhány száz értelmiségi szórakozása volt és maradt azóta is, akik nem épp a balhéikról voltak híresek."


 
  • Vicces
Reactions: enzo

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 231
37 058
113
2025 közepétől megy megint a légierő a Baltikumba, addigra jó lenne a +4 gép. Korábban épp emiatt a misszió miatt mondták, hogy kevés gépünk van ehhez és nagyon ki van feszítve a légierőnk ha 4 gép oda települ.
Maradjanak a griffmadarak szépen idehaza, ne röpködjenek a balti pincsik felett, mer a végén majd a zorosz maci lecsapkodja üket a levegőbül.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 231
37 058
113
"Orosz maci" az ukránokat sem tudja lenyomni, majd pont a NATO hiányzik neki a nyakába! :D
A finn nato bővïtéssel már ott van a nyakukban, a balti pincsik meg egyre hangosabban nyüszítenek, hogy állítsák má meg a gonosz orosz medvét, a zoroszok igenis készülnek a nato ellen és nem fogja érdekelni őket, hogy magyar felségjel van a balti légtér fölött repkedő nato gépen, lecsapják, mint vak a poharat, ha kitör a balhé a natoval.
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 723
4 108
113
A finn nato bővïtéssel már ott van a nyakukban, a balti pincsik meg egyre hangosabban nyüszítenek, hogy állítsák má meg a gonosz orosz medvét, a zoroszok igenis készülnek a nato ellen és nem fogja érdekelni őket, hogy magyar felségjel van a balti légtér fölött repkedő nato gépen, lecsapják, mint vak a poharat, ha kitör a balhé a natoval.
Szia,

Ha "kitor a balhe", vagyis az oroszok ratamadnak a NATOra, akkor minden bizonnyal a leggyengebb allamot fogjak megtamadni elsonek.

Es nem a gripenek szaman mulik, hogy melyk orszag a leggyengebb, hanem azon, hogy melyiknek van a leggyengebb (a hazaja irant legkevesbe elkotelezett) vezetoje, mert csak akkor gyozhetnek az oroszok, ha a megtamadott orszag nem keri az 5. cikkely eletbe lepteteset.
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 587
17 764
113
Szia,

Ha "kitor a balhe", vagyis az oroszok ratamadnak a NATOra, akkor minden bizonnyal a leggyengebb allamot fogjak megtamadni elsonek.

Es nem a gripenek szaman mulik, hogy melyk orszag a leggyengebb, hanem azon, hogy melyiknek van a leggyengebb (a hazaja irant legkevesbe elkotelezett) vezetoje, mert csak akkor gyozhetnek az oroszok, ha a megtamadott orszag nem keri az 5. cikkely eletbe lepteteset.
A balhé nem fog kitörni,mert az oroszok nem fognak rátámadni a NATO-ra.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 096
82 759
113
Az amerikai diplomációról korábban többször írtam-nem pozitív értelemben.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter osztotta meg emlékeit külügyminisztériumi munkája kezdetéről. A Mandiner portálnak adott interjújában elmesélte, hogy egyesült államokbeli látogatása során a helyi politikusok megpróbálták nyomást gyakorolni(zsarolni) a magyar vezetésre, és érdekeik szerint megváltoztatni a jogszabályokat.
Szijjártó felidézte a találkozást Victoria Nulanddal, aki akkoriban az Egyesült Államok külügyminiszter-helyettese volt. A diplomata azt mondta, hogy egy kétoldalas dokumentumot dobott neki. Ott kötelező követeléseket írtak elő Washington részéről a kétoldalú kapcsolatok további fejlesztésére. Ezek között szerepel az alkotmány, az egyházi szabályok és a médiatörvény módosítása. A miniszter azt válaszolta, hogy ilyen feltételek lehetetlenek. „Attól a pillanattól kezdve világossá vált, hogy a demokraták nem állnak készen semmilyen együttműködésre velünk” – mondta Szijjártó.

A magyar Külügyminisztérium vezetője azt is megjegyezte, éppen ellenkezőleg, a republikánusokkal mindig is korrekt, kölcsönös tiszteleten alapuló kapcsolatokat tartottak fenn, ami a demokratáknak nem tetszik. Főleg annak nem örülnek, hogy Donald Trump rendszeresen pozitív példaként hozza fel egy politikus számára a magyar miniszterelnök ténykedését.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nyugaton a helyzet változatlan:

Németország: A migráns úgy tesz, mintha segítene két idős hölgynek, mielőtt mindkettőjükre rátámadna a nyakláncuk ellopásával

Magyarországon hetente ölnek meg valakit az ómigráncsok, napi szinten megy a késsel kéregetés, de minden nyugati hírt meg kell osztani, mert lám ott minden rossz, itt meg a béke szigete.
 

yrkon

Well-Known Member
2012. február 24.
788
2 035
93
Magyarországon hetente ölnek meg valakit az ómigráncsok, napi szinten megy a késsel kéregetés, de minden nyugati hírt meg kell osztani, mert lám ott minden rossz, itt meg a béke szigete.
Nem állítottam, hogy ez itt a béke szigete, ha nem tűnt volna fel. Ha berakod a magyar rendőrségi/belbiztonsági híres topicba a hazai eseményeket, szívesen veszem. Szerencsére az én környékemen nincs ilyen.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 498
93 700
113
Nem állítottam, hogy ez itt a béke szigete, ha nem tűnt volna fel. Ha berakod a magyar rendőrségi/belbiztonsági híres topicba a hazai eseményeket, szívesen veszem. Szerencsére az én környékemen nincs ilyen.
Másrészt mindezt örököltük, amit sehol, ahol cigányok nagy számban élnek nem tudtak kezelni, míg Nyugaton maguknak kreáltak problémát
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Magyarországon hetente ölnek meg valakit az ómigráncsok, napi szinten megy a késsel kéregetés, de minden nyugati hírt meg kell osztani, mert lám ott minden rossz, itt meg a béke szigete.
Magyarország területének úgy húsz százaléka nogozóna. Franciaország esetében ez csak tíz körül van. A nyugati migránsprobléma messze nem olyan súlyos, mint az itthon szőnyeg alá söpört kezelhetetlen cigánykérdés.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 247
113
Magyarország területének úgy húsz százaléka nogozóna. Franciaország esetében ez csak tíz körül van. A nyugati migránsprobléma messze nem olyan súlyos, mint az itthon szőnyeg alá söpört kezelhetetlen cigánykérdés.
Azért ezt baszottul benézed szerintem. Nem állítom, hogy a cigányokkal nem lenne probléma, sőt! De azért tőlük még nem nagyon hallottam, hogy kalifátust akarnának, nem akarták templomokról leszedni a keresztet mert zavarta őket, nem borogattak meg gyújtanak fel rendőrautókat, nem támadnak rá 20-30-as csoportokba rendőrökre majd napi szinten… és sorolhatnám oldalakon át mitől teljesen más a kép.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Azért ezt baszottul benézed szerintem. Nem állítom, hogy a cigányokkal nem lenne probléma, sőt! De azért tőlük még nem nagyon hallottam, hogy kalifátust akarnának, nem akarták templomokról leszedni a keresztet mert zavarta őket, nem borogattak meg gyújtanak fel rendőrautókat, nem támadnak rá 20-30-as csoportokba rendőrökre majd napi szinten… és sorolhatnám oldalakon át mitől teljesen más a kép.

Nem akarnak kalifátust, mert ők cigány országot akarnak!



Keresztet nem vetetik le, de azért a templomot párszor kirámolták felénk...
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 463
113
Az összes fenti állítás igaz, mindenkinek igazat kell, hogy adjak, de csak együtt.

A helyzet ugyanis a következő:
  • Idehaza a cigányság helyzete reménytelen, ez egy elveszett társadalmi réteg, nulla saját értékteremtő kultúrával, zéró jövőképpel. Nincs szociális háló, így a sorra jövő generációk követendő mintái a vándorlás és lerablás, felélés és nihil. Ebből fakadólag egyenes az útjuk a bűnözés felé, amit a balos, liberális jogvédők és a szalonrasszisták is egyaránt kellően önző cinizmussal "kezelnek". Az egyik a cigányok jogait "védve" tabusítja a bűnözői életvitelüket, az így negligált permanens problémahalmazt inkább hagyják elburjánzani, csak, hogy elmondhassák magukról, ők nem nácik. Szerintük nincs se cigánybűnözés, sőt, cigányok sincsenek, mindenki egyenlő, miről beszélünk? A másik véglet pedig hagyja, hogy zabálja fel őket a nyomor, a drogok, "hulljon a férgese", pusztuljon az összes, remélve, hogy a probléma így majd felszámolja valahogy önmagát. A lényeg, hogy egyik se akar a dologgal szembenézni, szarik rá. És mi az eredmény? A jelenség köszöni szépen, jól megvan, sőt szépen terebélyesedik, tekeredik a szar az ország nyakára. De mindenki mossa kezeit.
  • Nyugaton a migránsáradat egy invázió. Technikailag nem kisebbségről beszélünk, hanem népes csoportokban érkező lokális agresszív zajos többségről, aki saját törvényei szerint él, míg a tényleges országos többség inkább hallgat. Viszont így a törvényük se jut érvényre. Hiszen néma gyereknek...
  • Így tehát semmi se menti fel a hazai cigányság helyzetét, csak mert a bezzeg Nyugaton bezzeg migránsok vannak, ezért tényleg kár relativizálni.
  • Nyugaton nincs és nem is volt soha cigányság-probléma, ott a jómódú fehér középosztály kapta a nyakába barna-fekete agresszív áradatot
  • Ebből fakad, hogy mivel nekünk már van egy belső migráns problémánk, még egy ugyanilyen nem kell mellé.
(zárójelben jegyzem meg, 2015 nyara, a migránsveszély, mint politikai tőke megjelenése óta földbe állt idehaza a cigányság helyzetét firtató politikai narratíva, azóta gyakorlatilag megszűnt a kérdés is. És ez bizony megint csak a hazai politikai elit malmára hajtotta a vizet, mert így - pro és kontra egyaránt - ujjal mutogatva a Nyugat migráns politikájára, nem kell a hazai cigányság ügyével foglalkozni. És ez rövid távon sokkal olcsóbb mindkét oldalnak. Csak az ország rokkan bele...)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 247
113
Nem akarnak kalifátust, mert ők cigány országot akarnak!



Keresztet nem vetetik le, de azért a templomot párszor kirámolták felénk...
Jaaaah mert azt írta a HVG… :D :D :D Ha tényleg úgy látod, hogy ez egálban van azzal amit írtam, akkor én nagyon el vagyok csodálkozva és csak pislogok…
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 167
113
Azért ezt baszottul benézed szerintem. Nem állítom, hogy a cigányokkal nem lenne probléma, sőt! De azért tőlük még nem nagyon hallottam, hogy kalifátust akarnának, nem akarták templomokról leszedni a keresztet mert zavarta őket, nem borogattak meg gyújtanak fel rendőrautókat, nem támadnak rá 20-30-as csoportokba rendőrökre majd napi szinten… és sorolhatnám oldalakon át mitől teljesen más a kép.
Nem robbannak fel.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Azért ezt baszottul benézed szerintem. Nem állítom, hogy a cigányokkal nem lenne probléma, sőt! De azért tőlük még nem nagyon hallottam, hogy kalifátust akarnának, nem akarták templomokról leszedni a keresztet mert zavarta őket, nem borogattak meg gyújtanak fel rendőrautókat, nem támadnak rá 20-30-as csoportokba rendőrökre majd napi szinten… és sorolhatnám oldalakon át mitől teljesen más a kép.
Azért ebből kb csak a kalifátus ami nem igaz. A többire a válasz de, csinálják.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 229
113
Nem akarnak kalifátust, mert ők cigány országot akarnak!



Keresztet nem vetetik le, de azért a templomot párszor kirámolták felénk...
Mondtam már, vegyetek feleségül egy cigány csajt, aztán probléma megoldva. Nem tudom mit kell annyit válogatni.
 
Status
Not open for further replies.