[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 275
68 229
113
Az összes fenti állítás igaz, mindenkinek igazat kell, hogy adjak, de csak együtt.

A helyzet ugyanis a következő:
  • Idehaza a cigányság helyzete reménytelen, ez egy elveszett társadalmi réteg, nulla saját értékteremtő kultúrával, zéró jövőképpel. Nincs szociális háló, így a sorra jövő generációk követendő mintái a vándorlás és lerablás, felélés és nihil. Ebből fakadólag egyenes az útjuk a bűnözés felé, amit a balos, liberális jogvédők és a szalonrasszisták is egyaránt kellően önző cinizmussal "kezelnek". Az egyik a cigányok jogait "védve" tabusítja a bűnözői életvitelüket, az így negligált permanens problémahalmazt inkább hagyják elburjánzani, csak, hogy elmondhassák magukról, ők nem nácik. Szerintük nincs se cigánybűnözés, sőt, cigányok sincsenek, mindenki egyenlő, miről beszélünk? A másik véglet pedig hagyja, hogy zabálja fel őket a nyomor, a drogok, "hulljon a férgese", pusztuljon az összes, remélve, hogy a probléma így majd felszámolja valahogy önmagát. A lényeg, hogy egyik se akar a dologgal szembenézni, szarik rá. És mi az eredmény? A jelenség köszöni szépen, jól megvan, sőt szépen terebélyesedik, tekeredik a szar az ország nyakára. De mindenki mossa kezeit.
  • Nyugaton a migránsáradat egy invázió. Technikailag nem kisebbségről beszélünk, hanem népes csoportokban érkező lokális agresszív zajos többségről, aki saját törvényei szerint él, míg a tényleges országos többség inkább hallgat. Viszont így a törvényük se jut érvényre. Hiszen néma gyereknek...
  • Így tehát semmi se menti fel a hazai cigányság helyzetét, csak mert a bezzeg Nyugaton bezzeg migránsok vannak, ezért tényleg kár relativizálni.
  • Nyugaton nincs és nem is volt soha cigányság-probléma, ott a jómódú fehér középosztály kapta a nyakába barna-fekete agresszív áradatot
  • Ebből fakad, hogy mivel nekünk már van egy belső migráns problémánk, még egy ugyanilyen nem kell mellé.
(zárójelben jegyzem meg, 2015 nyara, a migránsveszély, mint politikai tőke megjelenése óta földbe állt idehaza a cigányság helyzetét firtató politikai narratíva, azóta gyakorlatilag megszűnt a kérdés is. És ez bizony megint csak a hazai politikai elit malmára hajtotta a vizet, mert így - pro és kontra egyaránt - ujjal mutogatva a Nyugat migráns politikájára, nem kell a hazai cigányság ügyével foglalkozni. És ez rövid távon sokkal olcsóbb mindkét oldalnak. Csak az ország rokkan bele...)
Én azért nem általánosítanek, mondjuk azt hogy fele ilyen másik fele O.K, viszont nincs és nem is lehet választó vonalat húzni közéjük, mert teljesen el van mosoda a határ a két véglet közt.
Továbbá echte magyar ember is el úgy, vagy bunozik, szóval itt is nehéz meghuzni a határt. Sokuk ráadásul olyan fehér hogy még se mondaná senki hogy cigány. Nem jó általánosítani, láttam már nem egy indiai kinézetű cigányt jobban dolgozni mint sok sok magyart.
Nyugaton meg azért nincsenek sokan mert nagy részüket sok orszagbol elzavartak több száz évvel ezelőtt, míg ide beszorultak a török felfordulás idején.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Jaaaah mert azt írta a HVG… :D :D :D Ha tényleg úgy látod, hogy ez egálban van azzal amit írtam, akkor én nagyon el vagyok csodálkozva és csak pislogok…
baszottul közönséges a stílusod, és nem érv az, hogy muhahahahvg. A probléma valós, és a súlyossága hasonló, csak nálunk vidéki kis falvakban van terror, nyugaton a nagy városokban.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 244
113
baszottul közönséges a stílusod, és nem érv az, hogy muhahahahvg. A probléma valós, és a súlyossága hasonló, csak nálunk vidéki kis falvakban van terror, nyugaton a nagy városokban.
Nos, a számodra nem tetsző stílusomra még véletlenül sem reagálnék, mert gyanítom érzékenyen érintene, hogy telibeseszarom, hogy neked tetszik-e vagy sem.
Ami a többit illeti elég bőre engedve fogom kifejteni. Én ott és abban élek és dolgozom amiről neked szerintem csak írnak az újságok. Bitang kíváncsi leszek te vajon hol élsz, mit csinálsz és mi alapján vagy ilyen nagyon jól informált és okos ebben a témában. Szóval igaz, hogy itt Bécsben csak 7-8 éve élek, de mivel a testvérem lassan 20 éve így cirka 2 évtizednyi viszonyítási alapom van csak ezt a várost tekintve. 1-2 topicban írtam már nagyrészt mivel foglalkozom, ha úgy volt fotókat is tettem be, de mivel ezek könnyen elkerülhették becses figyelmedet így ismét: néhány éve prémium elektromos és normál autókat közvetítek ki leginkább Németországba és kevés esetben Ausztriában. Ebből kifolyólag minden hónapban 4-6 alkalommal utaztam Németországba repülővel vagy vonattal majd egyéb járgányokkal tömegközlekedve. És miközben rengeteget beszélgettem az ügyfeleimmel láttam mi van az állomásokon, mi lesz akár 1-2 év alatt is városrészekkel és hogy milyen szinten ömlik a mocsok napi szinten a szerencsétlen németek pofájába. Gondolom ez a pár év, állandó 10-12 német város és környékén való utazás, szállás, ügyfélkapcsolat elegendő arra, hogy valós képet kapjak és reális véleményt alkossak.
Aztán akkor legyen pár példa is innen és onnan úgy általában:
480 kikúrt Eurót fizetek havonta a privát iskolára és napközire azért, hogy a gyerekeim ne a mindenféleszínűszarokkal együtt tanuljon az első 4 évben és még így is megkapja a kisfiam az osztályban, hogy ő egy büdös disznó, mert eszik disznót. Igen, sajnos ezek között a faszfejek között is van, aki szintén fizet ennyit privát iskolára és vannak muszlim osztálytársai, akik ezt mondják neki, mert otthon ezt hallják. Természetesen ez nem feltétlenül baj, kert így már 6 évesen el tudunk beszélgetni arról, hogy mi meg vagyunk keresztelve, fehér Európaiak vagyunk és mik is az értékeink. De valójában érted mitől baj ez, mit hoznak ezek a kis köcsögök otthonról és mi a probléma ezzel??? Remélem igen! Sajnos csak 4. osztálytól lehet őket katolikus privát iskolába íratni. Akkor pedig, hogy ezt a sok szart elkerüljék és biztos legyek benne, hogy megfelelő osztálytársakkal tanulhatnak, játszhatnak, edzhetnek… blablabla cirka 850 Eurómba fog fájna havonta egészen az érettségi végéig. Akik nem tudnak ennyi pénzt erre fordítani azok gyerekei el tudod képzelni mikbe futhatnak bele, amikor vannak olyan helyek és osztályok, hogy a 3/4-e a gyerekeknek ilyen telibebaszott muszlim szar?! És ezeket a sztorikat a saját tapasztalásom kívül meghallgattam Hamburgtól kezdve Kölnön vagy Hannoveren át Münchenig.
Aztán, hogy egy kis mellékszálként becsempészve kitérjek a dübörgő német gazdaságra is a 2023-ás évben nekem több, mint 20 %-al csökkent a komoly prémium kiszállításom vagy cserém és több ügyfelem adta vissza a második autóját vagy azt cserélte le egy kategóriával lefele. Míg például tavaly decemberben volt, hogy hármasával vittem a 65 ezer Eurós Polestar2-t cégekhez és volt olyan, hogy Karácsony és Szilveszter között 5 Tesla 3-at kellett egy nagyon VIP ügyfelem cégének leszerveznem és vinnem, addigra idén decemberben már alig voltak 1-1 darabok. 2022-ben havonta volt egy 100-120 ezer Eurós BMW i50x rendelésem plusz akadt X5M, addigra 2023 tavaszától talán a fele. Ebből azért elkezdhet leesni, mennyire faszán pörögnek most a Fritzek. És innen vissza is kanyarodnék Ausztriába, mert ahogy csökkent az említett munkám úgy kezdett el egyre inkább érdeklődés lenni a mellékes melóm iránt és eljutottunk oda, hogy 2023 utolsó napján öltöny alatt Armadillo Tex-ben meg G17-el vártam az éjfélt a családomtól távol.
És akkor nagy vonalakban ennyit a “muhahahahvg” érvemről és egyebekről. Kíváncsi lennék a tiédre és, hogy a HVG-n meg a bármi más médiákon kívül mire is alapozod az érveidet vagy tartod egy lapon említhetőnek a két dolgot?!
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 101
3 065
113
Nos, a számodra nem tetsző stílusomra még véletlenül sem reagálnék, mert gyanítom érzékenyen érintene, hogy telibeseszarom, hogy neked tetszik-e vagy sem.
Ami a többit illeti elég bőre engedve fogom kifejteni. Én ott és abban élek és dolgozom amiről neked szerintem csak írnak az újságok. Bitang kíváncsi leszek te vajon hol élsz, mit csinálsz és mi alapján vagy ilyen nagyon jól informált és okos ebben a témában. Szóval igaz, hogy itt Bécsben csak 7-8 éve élek, de mivel a testvérem lassan 20 éve így cirka 2 évtizednyi viszonyítási alapom van csak ezt a várost tekintve. 1-2 topicban írtam már nagyrészt mivel foglalkozom, ha úgy volt fotókat is tettem be, de mivel ezek könnyen elkerülhették becses figyelmedet így ismét: néhány éve prémium elektromos és normál autókat közvetítek ki leginkább Németországba és kevés esetben Ausztriában. Ebből kifolyólag minden hónapban 4-6 alkalommal utaztam Németországba repülővel vagy vonattal majd egyéb járgányokkal tömegközlekedve. És miközben rengeteget beszélgettem az ügyfeleimmel láttam mi van az állomásokon, mi lesz akár 1-2 év alatt is városrészekkel és hogy milyen szinten ömlik a mocsok napi szinten a szerencsétlen németek pofájába. Gondolom ez a pár év, állandó 10-12 német város és környékén való utazás, szállás, ügyfélkapcsolat elegendő arra, hogy valós képet kapjak és reális véleményt alkossak.
Aztán akkor legyen pár példa is innen és onnan úgy általában:
480 kikúrt Eurót fizetek havonta a privát iskolára és napközire azért, hogy a gyerekeim ne a mindenféleszínűszarokkal együtt tanuljon az első 4 évben és még így is megkapja a kisfiam az osztályban, hogy ő egy büdös disznó, mert eszik disznót. Igen, sajnos ezek között a faszfejek között is van, aki szintén fizet ennyit privát iskolára és vannak muszlim osztálytársai, akik ezt mondják neki, mert otthon ezt hallják. Természetesen ez nem feltétlenül baj, kert így már 6 évesen el tudunk beszélgetni arról, hogy mi meg vagyunk keresztelve, fehér Európaiak vagyunk és mik is az értékeink. De valójában érted mitől baj ez, mit hoznak ezek a kis köcsögök otthonról és mi a probléma ezzel??? Remélem igen! Sajnos csak 4. osztálytól lehet őket katolikus privát iskolába íratni. Akkor pedig, hogy ezt a sok szart elkerüljék és biztos legyek benne, hogy megfelelő osztálytársakkal tanulhatnak, játszhatnak, edzhetnek… blablabla cirka 850 Eurómba fog fájna havonta egészen az érettségi végéig. Akik nem tudnak ennyi pénzt erre fordítani azok gyerekei el tudod képzelni mikbe futhatnak bele, amikor vannak olyan helyek és osztályok, hogy a 3/4-e a gyerekeknek ilyen telibebaszott muszlim szar?! És ezeket a sztorikat a saját tapasztalásom kívül meghallgattam Hamburgtól kezdve Kölnön vagy Hannoveren át Münchenig.
Aztán, hogy egy kis mellékszálként becsempészve kitérjek a dübörgő német gazdaságra is a 2023-ás évben nekem több, mint 20 %-al csökkent a komoly prémium kiszállításom vagy cserém és több ügyfelem adta vissza a második autóját vagy azt cserélte le egy kategóriával lefele. Míg például tavaly decemberben volt, hogy hármasával vittem a 65 ezer Eurós Polestar2-t cégekhez és volt olyan, hogy Karácsony és Szilveszter között 5 Tesla 3-at kellett egy nagyon VIP ügyfelem cégének leszerveznem és vinnem, addigra idén decemberben már alig voltak 1-1 darabok. 2022-ben havonta volt egy 100-120 ezer Eurós BMW i50x rendelésem plusz akadt X5M, addigra 2023 tavaszától talán a fele. Ebből azért elkezdhet leesni, mennyire faszán pörögnek most a Fritzek. És innen vissza is kanyarodnék Ausztriába, mert ahogy csökkent az említett munkám úgy kezdett el egyre inkább érdeklődés lenni a mellékes melóm iránt és eljutottunk oda, hogy 2023 utolsó napján öltöny alatt Armadillo Tex-ben meg G17-el vártam az éjfélt a családomtól távol.
És akkor nagy vonalakban ennyit a “muhahahahvg” érvemről és egyebekről. Kíváncsi lennék a tiédre és, hogy a HVG-n meg a bármi más médiákon kívül mire is alapozod az érveidet vagy tartod egy lapon említhetőnek a két dolgot?!
Dánia ..tesom dettó....haver München mellett dettó......
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 326
20 749
113
Ami a cigányokat illeti ott sem a valós ismeretek tombolna. Akinek ilyen ismeretek kellenek azoknak adok egy kis útmutatót.






Mint látható a cikkek elég változatos forrásokból vannak.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 185
29 166
113
Ami a cigányokat illeti ott sem a valós ismeretek tombolna. Akinek ilyen ismeretek kellenek azoknak adok egy kis útmutatót.






Mint látható a cikkek elég változatos forrásokból vannak.
És akkor még ott van Forgács István, Ábrahám Róbert...
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Én ott és abban élek és dolgozom amiről neked szerintem csak írnak az újságok.
Nagyon jó. @Veér Ispán meg ott és abban, amiről te meg vagy győződve, hogy nem olyan vészes. @Pogány t szintén hívom, mert ő is el fogja tudni mondani, hogy jelent meg a 20 éve még Imladrisnak számító Kalászon is pár hordatag, hogy aztán mostanra már itt is legyen olyan környék, ahova nem szívesen mész.

olyan helyek és osztályok, hogy a 3/4-e a gyerekeknek ilyen telibebaszott muszlim szar?!
Lassan már az elit szentendrei, szegedi, rózsadombi stb iskolákban is nehéz elkerülni, hogy ne legyen ork hordatag, borsodban vagy éppen baz megyében meg nyugodt lehetsz, több lesz a rétinéger mint a fehér. Csak ugye ezt nem mondja be az m1, így azt gondolod, hogy nálunk ez nincs. Hát most mondom, van.
Kíváncsi lennék a tiédre és, hogy a HVG-n meg a bármi más médiákon kívül mire is alapozod az érveidet vagy tartod egy lapon említhetőnek a két dolgot?!
Mondjuk arra, hogy tudom, neki is volt már szerencséje ahhoz a felemelő érzéshez, amikor késsel a nyakán adakozott a rejtett erőforrásoknak. Budapesten. Nekem ehhez a Blahán volt majdnem szerencsém, az egyetlen oka, hogy nem így történt az, hogy Fradi Ute után mentek haza az ultrák, és beszálltak segíteni.
Jut eszembe a 850 euródra:
Ugyanez magyarhonban évi 2-6 millió forintba fáj. Csak ugye azok a fránya fizuk...
Szóval igaz, hogy itt Bécsben csak 7-8 éve élek, de mivel a testvérem lassan 20 éve így cirka 2 évtizednyi viszonyítási alapom van csak ezt a várost tekintve.
Akkor ha ott olyan rossz, hajrá, vár a béke szigete, a büszke magyarhon, ahol semmi ilyen gondod nincs. Gyere haza, és máris nem kell aggódnod a muszlimok miatt. Mármint de, mert a cigányokon felül 100 ezer szám importáljuk őket filippiniából, és egyéb ázsiai országokból.
De még egyelőre nem miattuk lépsz át vértócsát, ha véletlen a szigony utcában dolgozol.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 244
113
Nagyon jó. @Veér Ispán meg ott és abban, amiről te meg vagy győződve, hogy nem olyan vészes. @Pogány t szintén hívom, mert ő is el fogja tudni mondani, hogy jelent meg a 20 éve még Imladrisnak számító Kalászon is pár hordatag, hogy aztán mostanra már itt is legyen olyan környék, ahova nem szívesen mész.


Lassan már az elit szentendrei, szegedi, rózsadombi stb iskolákban is nehéz elkerülni, hogy ne legyen ork hordatag, borsodban vagy éppen baz megyében meg nyugodt lehetsz, több lesz a rétinéger mint a fehér. Csak ugye ezt nem mondja be az m1, így azt gondolod, hogy nálunk ez nincs. Hát most mondom, van.

Mondjuk arra, hogy tudom, neki is volt már szerencséje ahhoz a felemelő érzéshez, amikor késsel a nyakán adakozott a rejtett erőforrásoknak. Budapesten. Nekem ehhez a Blahán volt majdnem szerencsém, az egyetlen oka, hogy nem így történt az, hogy Fradi Ute után mentek haza az ultrák, és beszálltak segíteni.
Jut eszembe a 850 euródra:
Ugyanez magyarhonban évi 2-6 millió forintba fáj. Csak ugye azok a fránya fizuk...

Akkor ha ott olyan rossz, hajrá, vár a béke szigete, a büszke magyarhon, ahol semmi ilyen gondod nincs. Gyere haza, és máris nem kell aggódnod a muszlimok miatt. Mármint de, mert a cigányokon felül 100 ezer szám importáljuk őket filippiniából, és egyéb ázsiai országokból.
De még egyelőre nem miattuk lépsz át vértócsát, ha véletlen a szigony utcában dolgozol.

Nem reagálnék az egészre, mert szerintem komplett agymenés… ki ne találd már, hogy egálban van a pár cigány gyerek az osztályban bármelyik nagyobb városban otthon azzal, mint amikor az osztály fele ilyen-olyan országokból, de muszlim… Ne kábítsál már el baszki. Berlinben, Kölnben, Grazban és a belga vagy francia városokat el sem kezdem sorolni nehogy már egálba legyenek a “pár hordatag” szituval. És tovább nem is írnám, mert teljesen más sorban vagy. Azzal kezdődött a beszélgetés, hogy a cigányok valóban problémát jelentenek otthon, de ne tegyük már egy kategóriába Európa városait elözönlő és egy részüket uraló migráns retkekkel. Közel nem egyforma méretű és fokú probléma. Innen indult ez a beszélgetés. Amit pedig erre hoztatok az kb. helyi probléma szintű egy-egy vagy pár tucat büdös cigány miatt, ami nagyon nem egál a rendőrökre bandákba támadó, rendőrautók az felgyújtó hordákkal például. Nem azt írtam nem probléma, hanem azt, hogy rohadtul nem ugyanazon a szinten van… Aztán ezzel részemről zártam is.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
ki ne találd már, hogy egálban van a pár cigány gyerek az osztályban bármelyik nagyobb városban otthon azzal, mint amikor az osztály fele ilyen-olyan országokból, de muszlim…
Milyen pár cigánygyerek? Az osztály többsége. Kapis?
A tíz éve még elit iskolákban is már ott vannak baszod.
Berlinben, Kölnben, Grazban és a belga vagy francia városokat el sem kezdem sorolni nehogy már egálba legyenek a “pár hordatag” szituval.
Budapestnek nem egy része van, ahol fehér emberként túlélni egy éjszakát nehezebb, mint Jefferson Davises pólóban I hate niggerses kabátban végigmenni a Harlemen. De igen, pár hordatag... És ez nem nógrád, meg borsod, ahol baltával verik agyon heti rendszerességel a megmaradt fehér népességet.


a rendőrökre bandákba támadó, rendőrautók az felgyújtó hordákkal például
Vannak települések, nem is kevés, ahova a mentő ki se megy, vagy csak rohamrendőr kisérettel, mert amúgy életveszély oda menni.
Hetente vannak rendőrökre támadó kiscsaládok. Hetente ölik egymást, és mindenkit aki a környékre kerül már Pest vármegyében is kardokkal, botokkal a gizscsaládok. És akkor ide jössz, és elmagyarázod, hogy ez nem is létezik, és helyi probléma.
Nem azt írtam nem probléma, hanem azt, hogy rohadtul nem ugyanazon a szinten van…
Nem, rosszabb. Halmstadtban, éjszaka, teljesen nyugodtan lehet sétálgatni. A hasonló kategóriás Balasagyarmaton ez instant kés a vesédbe. Upsala egy nyugodt, békés város. Hall in Tirolban nem is láttak még muszlimot, miközben a hasonló méretű Vámosmikolán éjszaka már nem megy ki magyar ember az utcára. Stb..
Ja hogy ezt nem mondja be a propitv?
Az a baj, hogy te úgy magyaráol, hogy azt hiszed más nem jár nyugaton, miközben te nem jársz magyarhonban.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Nos, a számodra nem tetsző stílusomra még véletlenül sem reagálnék, mert gyanítom érzékenyen érintene, hogy telibeseszarom, hogy neked tetszik-e vagy sem.
Ami a többit illeti elég bőre engedve fogom kifejteni. Én ott és abban élek és dolgozom amiről neked szerintem csak írnak az újságok. Bitang kíváncsi leszek te vajon hol élsz, mit csinálsz és mi alapján vagy ilyen nagyon jól informált és okos ebben a témában. Szóval igaz, hogy itt Bécsben csak 7-8 éve élek, de mivel a testvérem lassan 20 éve így cirka 2 évtizednyi viszonyítási alapom van csak ezt a várost tekintve. 1-2 topicban írtam már nagyrészt mivel foglalkozom, ha úgy volt fotókat is tettem be, de mivel ezek könnyen elkerülhették becses figyelmedet így ismét: néhány éve prémium elektromos és normál autókat közvetítek ki leginkább Németországba és kevés esetben Ausztriában. Ebből kifolyólag minden hónapban 4-6 alkalommal utaztam Németországba repülővel vagy vonattal majd egyéb járgányokkal tömegközlekedve. És miközben rengeteget beszélgettem az ügyfeleimmel láttam mi van az állomásokon, mi lesz akár 1-2 év alatt is városrészekkel és hogy milyen szinten ömlik a mocsok napi szinten a szerencsétlen németek pofájába. Gondolom ez a pár év, állandó 10-12 német város és környékén való utazás, szállás, ügyfélkapcsolat elegendő arra, hogy valós képet kapjak és reális véleményt alkossak.
Aztán akkor legyen pár példa is innen és onnan úgy általában:
480 kikúrt Eurót fizetek havonta a privát iskolára és napközire azért, hogy a gyerekeim ne a mindenféleszínűszarokkal együtt tanuljon az első 4 évben és még így is megkapja a kisfiam az osztályban, hogy ő egy büdös disznó, mert eszik disznót. Igen, sajnos ezek között a faszfejek között is van, aki szintén fizet ennyit privát iskolára és vannak muszlim osztálytársai, akik ezt mondják neki, mert otthon ezt hallják. Természetesen ez nem feltétlenül baj, kert így már 6 évesen el tudunk beszélgetni arról, hogy mi meg vagyunk keresztelve, fehér Európaiak vagyunk és mik is az értékeink. De valójában érted mitől baj ez, mit hoznak ezek a kis köcsögök otthonról és mi a probléma ezzel??? Remélem igen! Sajnos csak 4. osztálytól lehet őket katolikus privát iskolába íratni. Akkor pedig, hogy ezt a sok szart elkerüljék és biztos legyek benne, hogy megfelelő osztálytársakkal tanulhatnak, játszhatnak, edzhetnek… blablabla cirka 850 Eurómba fog fájna havonta egészen az érettségi végéig. Akik nem tudnak ennyi pénzt erre fordítani azok gyerekei el tudod képzelni mikbe futhatnak bele, amikor vannak olyan helyek és osztályok, hogy a 3/4-e a gyerekeknek ilyen telibebaszott muszlim szar?! És ezeket a sztorikat a saját tapasztalásom kívül meghallgattam Hamburgtól kezdve Kölnön vagy Hannoveren át Münchenig.
Aztán, hogy egy kis mellékszálként becsempészve kitérjek a dübörgő német gazdaságra is a 2023-ás évben nekem több, mint 20 %-al csökkent a komoly prémium kiszállításom vagy cserém és több ügyfelem adta vissza a második autóját vagy azt cserélte le egy kategóriával lefele. Míg például tavaly decemberben volt, hogy hármasával vittem a 65 ezer Eurós Polestar2-t cégekhez és volt olyan, hogy Karácsony és Szilveszter között 5 Tesla 3-at kellett egy nagyon VIP ügyfelem cégének leszerveznem és vinnem, addigra idén decemberben már alig voltak 1-1 darabok. 2022-ben havonta volt egy 100-120 ezer Eurós BMW i50x rendelésem plusz akadt X5M, addigra 2023 tavaszától talán a fele. Ebből azért elkezdhet leesni, mennyire faszán pörögnek most a Fritzek. És innen vissza is kanyarodnék Ausztriába, mert ahogy csökkent az említett munkám úgy kezdett el egyre inkább érdeklődés lenni a mellékes melóm iránt és eljutottunk oda, hogy 2023 utolsó napján öltöny alatt Armadillo Tex-ben meg G17-el vártam az éjfélt a családomtól távol.
És akkor nagy vonalakban ennyit a “muhahahahvg” érvemről és egyebekről. Kíváncsi lennék a tiédre és, hogy a HVG-n meg a bármi más médiákon kívül mire is alapozod az érveidet vagy tartod egy lapon említhetőnek a két dolgot?!
De továbbra is mondom, ha annyira rossz Bécs, haza lehet jönni. Itthon nem kell majd 850 eurót fizetni az oktatásért. És béke van, max helyi problémák vannak.
Hajrá
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 147
23 244
113
Szia, Boldog Újévet! Ha ilyen tapasztalataid vannak azon a környéken, ahol laksz Bécsben, akkor el kell költözni egy jobb környékre, ahol nincs vagy alig van söpredék. Vagy esetleg Bécs mellé, a "Speckgürtelbe". Mert akkor privát iskolát sem kell fizetni. Unokáim (2 fiú, 9,12) pl Hietzingbe laknak és ott járnak általánosba és gimibe.A gimi (Gentzgasse) szigorú, a teljesitmény számit.Vannak muszlimok, de kevés. Aki nem akar rántott húst enni, az szó nélkül mást eszik. A szülőknek általában szivügyük, hogy a gyerekük tanuljon, viselkedjen, legyenek szerbek, mongólok, törökök, indiaiak,oroszok, ukránok, vietnámiak,latinamerikaiak vagy nigériaiak és kijöjjenek egymással. Biztos vannak gazdagok is, de a többség egyszerűen középosztályhoz tartozó. Ráadásul van egy jó fociklub is, ahol el vannak foglalva,sok hasonlószőrű barátot szereznek, sportszerűséget is tanulnak és nincs idejük hülyeségekkel foglalkozni.
Lányomék a zöld Práter mellől, ahol szivesen laktak, költöztek a 13.kerbe,amikor az idősebb gyerek elsős volt. Ott a tananyagban sokkal előrébb jártak. De szerencsére gyorsan behozta a lemaradást.

Köszönöm, boldogot oda is! Meidlingben lakunk, nem problémásabb a hely, mint Hietzing, de már nagyon nem ugyanaz, mint 8 de akár 5 éve volt. Azt gondolom előbb vagy utóbb bárhol laksz bele fog futni a gyerek abba amit írt és éj azt gondolom jobb előbb, mint utóbb. Jobb ha hamarabb el tudja helyezni magában ezeket a dolgokat. Írok egy példát: egy kollégám Grünbachban lakik, kis falu nagyrészt osztrákok és kb 90 százalékban mindenki európai a környéken… a lánya jövőre jön be ide egyetemre egy tulajdonképpen “búrából” és szakad rá a főváros minden mocska. Hát nem nyugodt a pali abban biztos lehetsz.
A suli… gimiben már azért egyszerűbb a dolog, mert oda ugye ezekből a moslékokból elenyészően kevés jut el. De nekünk még 1-4-így aztán 5-től ez jóval nehezebb. Ezt a sulit elsősorban azért választottuk, amiért írtam is. Másodsorban pedig a kínált lehetőségek miatt, amiket fontosnak tartunk. Egyenlőre nem szeretnénk Bécsből kifelé menni, élvezzük a város adta ezernyi lehetőséget és mivel Meidling nem szar kerület így a költözés sem pálya. Talán később.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Nos, a számodra nem tetsző stílusomra még véletlenül sem reagálnék, mert gyanítom érzékenyen érintene, hogy telibeseszarom, hogy neked tetszik-e vagy sem.
Ami a többit illeti elég bőre engedve fogom kifejteni. Én ott és abban élek és dolgozom amiről neked szerintem csak írnak az újságok. Bitang kíváncsi leszek te vajon hol élsz, mit csinálsz és mi alapján vagy ilyen nagyon jól informált és okos ebben a témában. Szóval igaz, hogy itt Bécsben csak 7-8 éve élek, de mivel a testvérem lassan 20 éve így cirka 2 évtizednyi viszonyítási alapom van csak ezt a várost tekintve. 1-2 topicban írtam már nagyrészt mivel foglalkozom, ha úgy volt fotókat is tettem be, de mivel ezek könnyen elkerülhették becses figyelmedet így ismét: néhány éve prémium elektromos és normál autókat közvetítek ki leginkább Németországba és kevés esetben Ausztriában. Ebből kifolyólag minden hónapban 4-6 alkalommal utaztam Németországba repülővel vagy vonattal majd egyéb járgányokkal tömegközlekedve. És miközben rengeteget beszélgettem az ügyfeleimmel láttam mi van az állomásokon, mi lesz akár 1-2 év alatt is városrészekkel és hogy milyen szinten ömlik a mocsok napi szinten a szerencsétlen németek pofájába. Gondolom ez a pár év, állandó 10-12 német város és környékén való utazás, szállás, ügyfélkapcsolat elegendő arra, hogy valós képet kapjak és reális véleményt alkossak.
Aztán akkor legyen pár példa is innen és onnan úgy általában:
480 kikúrt Eurót fizetek havonta a privát iskolára és napközire azért, hogy a gyerekeim ne a mindenféleszínűszarokkal együtt tanuljon az első 4 évben és még így is megkapja a kisfiam az osztályban, hogy ő egy büdös disznó, mert eszik disznót. Igen, sajnos ezek között a faszfejek között is van, aki szintén fizet ennyit privát iskolára és vannak muszlim osztálytársai, akik ezt mondják neki, mert otthon ezt hallják. Természetesen ez nem feltétlenül baj, kert így már 6 évesen el tudunk beszélgetni arról, hogy mi meg vagyunk keresztelve, fehér Európaiak vagyunk és mik is az értékeink. De valójában érted mitől baj ez, mit hoznak ezek a kis köcsögök otthonról és mi a probléma ezzel??? Remélem igen! Sajnos csak 4. osztálytól lehet őket katolikus privát iskolába íratni. Akkor pedig, hogy ezt a sok szart elkerüljék és biztos legyek benne, hogy megfelelő osztálytársakkal tanulhatnak, játszhatnak, edzhetnek… blablabla cirka 850 Eurómba fog fájna havonta egészen az érettségi végéig. Akik nem tudnak ennyi pénzt erre fordítani azok gyerekei el tudod képzelni mikbe futhatnak bele, amikor vannak olyan helyek és osztályok, hogy a 3/4-e a gyerekeknek ilyen telibebaszott muszlim szar?! És ezeket a sztorikat a saját tapasztalásom kívül meghallgattam Hamburgtól kezdve Kölnön vagy Hannoveren át Münchenig.
Aztán, hogy egy kis mellékszálként becsempészve kitérjek a dübörgő német gazdaságra is a 2023-ás évben nekem több, mint 20 %-al csökkent a komoly prémium kiszállításom vagy cserém és több ügyfelem adta vissza a második autóját vagy azt cserélte le egy kategóriával lefele. Míg például tavaly decemberben volt, hogy hármasával vittem a 65 ezer Eurós Polestar2-t cégekhez és volt olyan, hogy Karácsony és Szilveszter között 5 Tesla 3-at kellett egy nagyon VIP ügyfelem cégének leszerveznem és vinnem, addigra idén decemberben már alig voltak 1-1 darabok. 2022-ben havonta volt egy 100-120 ezer Eurós BMW i50x rendelésem plusz akadt X5M, addigra 2023 tavaszától talán a fele. Ebből azért elkezdhet leesni, mennyire faszán pörögnek most a Fritzek. És innen vissza is kanyarodnék Ausztriába, mert ahogy csökkent az említett munkám úgy kezdett el egyre inkább érdeklődés lenni a mellékes melóm iránt és eljutottunk oda, hogy 2023 utolsó napján öltöny alatt Armadillo Tex-ben meg G17-el vártam az éjfélt a családomtól távol.
És akkor nagy vonalakban ennyit a “muhahahahvg” érvemről és egyebekről. Kíváncsi lennék a tiédre és, hogy a HVG-n meg a bármi más médiákon kívül mire is alapozod az érveidet vagy tartod egy lapon említhetőnek a két dolgot?!
Ja, hogy Bécsből osztod azt észt, hogy itthon nincsenek is azok a gondok, amiket leírtam? Testvérem Pest vármegyei iskolában volt tanár, és késsel fenyegette meg a cigány, amiért a családvédelmet kiküldte a nem bejáró gyerek miatt. Ezt az osztály előtt munkaidőben fényes nappal, Budapesttől kevesebb, mint 50km-re. De majd a státusztörvény ezt is rendbe fogja tenni, mint Pintér bácsi már oly sok dolgot rendbe tett. Bár most épp az egészségügyre fordítja tekintetét. Aki nem tud itthon havi 300-500€-t magán/egyházi oktatásra fordítani, az el tudod már képzelni mikbe futhat bele?

Nem hallgattam a sztorikat Hamburgból, hanem a torkomon volt a kése a cigány galerinek, Budapest belvárosában este 11kor a Ferenciek tere mellett...

A dübörgő német gazdaságot nem tudom miért citáltad ide, de mivel itthon minden is jobb szerintetek, gyere haza! Nem kell a muszlim terrortól sem tartanod, meg a cigánysággal sem lesznek gondok, hisz Bécsből meg mindenhonnan nyugatról oly sokan tanúsítjátok itt a fórumon, hogy itthon nincs gond, mint ahányan itthonról rettegnek a berlini helyzet miatt, azt jobban ismerve, mint a helyiek!

A stílusod pedig továbbra is alpári, magadat minősíted csupán ezzel a dacosan bunkó vagyok előadással.

Nagyon jó. @Veér Ispán meg ott és abban, amiről te meg vagy győződve, hogy nem olyan vészes. @Pogány t szintén hívom, mert ő is el fogja tudni mondani, hogy jelent meg a 20 éve még Imladrisnak számító Kalászon is pár hordatag, hogy aztán mostanra már itt is legyen olyan környék, ahova nem szívesen mész.


Lassan már az elit szentendrei, szegedi, rózsadombi stb iskolákban is nehéz elkerülni, hogy ne legyen ork hordatag, borsodban vagy éppen baz megyében meg nyugodt lehetsz, több lesz a rétinéger mint a fehér. Csak ugye ezt nem mondja be az m1, így azt gondolod, hogy nálunk ez nincs. Hát most mondom, van.

Mondjuk arra, hogy tudom, neki is volt már szerencséje ahhoz a felemelő érzéshez, amikor késsel a nyakán adakozott a rejtett erőforrásoknak. Budapesten. Nekem ehhez a Blahán volt majdnem szerencsém, az egyetlen oka, hogy nem így történt az, hogy Fradi Ute után mentek haza az ultrák, és beszálltak segíteni.
Jut eszembe a 850 euródra:
Ugyanez magyarhonban évi 2-6 millió forintba fáj. Csak ugye azok a fránya fizuk...

Akkor ha ott olyan rossz, hajrá, vár a béke szigete, a büszke magyarhon, ahol semmi ilyen gondod nincs. Gyere haza, és máris nem kell aggódnod a muszlimok miatt. Mármint de, mert a cigányokon felül 100 ezer szám importáljuk őket filippiniából, és egyéb ázsiai országokból.
De még egyelőre nem miattuk lépsz át vértócsát, ha véletlen a szigony utcában dolgozol.
Ámen!
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 408
63 460
113
Továbbá echte magyar ember is el úgy, vagy bunozik, szóval itt is nehéz meghuzni a határt. Sokuk ráadásul olyan fehér hogy még se mondaná senki hogy cigány.
Attól, hogy a magyar emberek közt is vannak cigánykodók, nem negligálja a cigány emberek helyzetét.
Magyarország kb 9.6 - 9.7 milliós lakosságából kb 800 ezer fő cigány és ez utóbbi szám növekszik.
Gyönyörű statisztikát lehetne készíteni úgy, hogy hasraütésszerűen fogunk a többségi fehér társadalomból is 800 ezer tényleges "cigánykodót" és azt mondjuk, hogy a 800 ezer fős cigányság mellé állítva ez lám, fele-fele.
Csakhogy statisztikát máshogy is lehet csinálni.
Ha ugyanis a teljes 9.6 millió fős társadalomból kiveszünk 800 ezer főnyi magyar cigánykodót és a 800 ezer fős cigányságot, akkor a fennmaradó 8 millióhoz képest a magyar cigánykodók csak 10%, míg a cigányok esetében a teljes 100 százalékról beszélünk.
Ilyen teoretikus arányszámokból kiindulva kell értelmezni azt, hogy "de a cigányok közt is akad rendes, becsületes, dolgos ember".
Akad bizony, de nem jellemző és csak emiatt nem kéne ignorálni a többségük kilátástalan helyzetét.
Magyarán, az a helyzet, hogy az a csúnya, rossz általánosítás az egyetlen valós alapja a problémával való szembenézésnek.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Szerintem a nyugat rothadásának fő oka sokkal korábbi, az 1968-as generàció és vilàgnzetük lassu trhóditàsa. Németül ezt " hosszú mars az intèzményeken keresztűl"-nek hivják. Az eredmény pl. hogy az ujságirók 70-80%-a egyrtelműen balos zöld, nincs egy rendes konzervativ újság sok országban, hogy komoly tudománynak szàmit a genderelmélet, hogy nem röhögik ki a "transzembereket", egy szoknyába bújt frfi katonatisztet, a gyermekek jogát, hogy nemet változtassanak, hogy tönkretesznek akárkit a metoo jegyében, ahol elèg, ha egy nő azt állitja, hogy fenekre csaptál 30 vvel ezelőtt, hogy a birók nagy része is "ballibsi" és ennek az ideológiának szellemben itélkezik, hogy ha nem tetszik ez, akkor az gyülöletbeszès és te nàci vagy, a " normális" fogalom teljes kiűritését. Lehetne a végtelensègig folytatni..... :(
Csak a gazdasági megrendülésre utaltam. Az emberi hülyeség és értékrendi válság ugyanúgy terjed a világon mindenhol, ahol az életszínvonal eléri a fejlett nyugat szintjét. Itt is terjed nálunk, csak még nem annyira szembetűnő.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
Nem reagálnék az egészre, mert szerintem komplett agymenés… ki ne találd már, hogy egálban van a pár cigány gyerek az osztályban bármelyik nagyobb városban otthon azzal, mint amikor az osztály fele ilyen-olyan országokból, de muszlim… Ne kábítsál már el baszki. Berlinben, Kölnben, Grazban és a belga vagy francia városokat el sem kezdem sorolni nehogy már egálba legyenek a “pár hordatag” szituval. És tovább nem is írnám, mert teljesen más sorban vagy. Azzal kezdődött a beszélgetés, hogy a cigányok valóban problémát jelentenek otthon, de ne tegyük már egy kategóriába Európa városait elözönlő és egy részüket uraló migráns retkekkel. Közel nem egyforma méretű és fokú probléma. Innen indult ez a beszélgetés. Amit pedig erre hoztatok az kb. helyi probléma szintű egy-egy vagy pár tucat büdös cigány miatt, ami nagyon nem egál a rendőrökre bandákba támadó, rendőrautók az felgyújtó hordákkal például. Nem azt írtam nem probléma, hanem azt, hogy rohadtul nem ugyanazon a szinten van… Aztán ezzel részemről zártam is.
Hát baràtom menned kéne egy pár kört a keleti fertàlyban mert még nincs egálban a probléma, de hamarosan lesz...

Nyugat Dunántúli kisváros mindenki az egyházi általános sulikba igyekszik betolni a gyerekét mert azok nem felvételkötelesek és van felvételi teszt...
És ez egy jómódú fejlett kisváros.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Nem reagálnék az egészre, mert szerintem komplett agymenés… ki ne találd már, hogy egálban van a pár cigány gyerek az osztályban bármelyik nagyobb városban otthon azzal, mint amikor az osztály fele ilyen-olyan országokból, de muszlim… Ne kábítsál már el baszki. Berlinben, Kölnben, Grazban és a belga vagy francia városokat el sem kezdem sorolni nehogy már egálba legyenek a “pár hordatag” szituval. És tovább nem is írnám, mert teljesen más sorban vagy. Azzal kezdődött a beszélgetés, hogy a cigányok valóban problémát jelentenek otthon, de ne tegyük már egy kategóriába Európa városait elözönlő és egy részüket uraló migráns retkekkel. Közel nem egyforma méretű és fokú probléma. Innen indult ez a beszélgetés. Amit pedig erre hoztatok az kb. helyi probléma szintű egy-egy vagy pár tucat büdös cigány miatt, ami nagyon nem egál a rendőrökre bandákba támadó, rendőrautók az felgyújtó hordákkal például. Nem azt írtam nem probléma, hanem azt, hogy rohadtul nem ugyanazon a szinten van… Aztán ezzel részemről zártam is.

Annyit tennék hozzá, hogy 18 éve a fogorvosom Kelenföldön cigány csaj volt.
De mostani lakhelyemen is bolti eladók között egyre több van közülük, dolgoznak teszik a dolgukat.
Nagyon kevés fiatal cigány csajt látok gyerekkel (sokkal kevesebbet, mint magyart), ellenben nőgyógyászat tele van folyamatosan velük mert rohan elvetetni ha bekapna egyet.
Akinek sikerült kicsit kivakaróznia már nem akar tenyészkanca lenni, élni akarja az életét, mint mindenki más.

Vasúti kocsik, állomások takarítását is nagyrészt cigányok végzik országszerte.
Persze van köztük bőven rothadt alma, de messze nem 5-10%-os közöttük a foglalkoztatottság, mint a nyugati friss bevándorlóknál.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 924
123 407
113
Annyit tennék hozzá, hogy 18 éve a fogorvosom Kelenföldön cigány csaj volt.
De mostani lakhelyemen is bolti eladók között egyre több van közülük, dolgoznak teszik a dolgukat.
Nagyon kevés fiatal cigány csajt látok gyerekkel (sokkal kevesebbet, mint magyart), ellenben nőgyógyászat tele van folyamatosan velük mert rohan elvetetni ha bekapna egyet.
Akinek sikerült kicsit kivakaróznia már nem akar tenyészkanca lenni, élni akarja az életét, mint mindenki más.

Vasúti kocsik, állomások takarítását is nagyrészt cigányok végzik országszerte.
Persze van köztük bőven rothadt alma, de messze nem 5-10%-os közöttük a foglalkoztatottság, mint a nyugati friss bevándorlóknál.
A keleti országrész ami leginkább veszélyeztetett a tömbökben élő cigánysággal.
 

gafzhu

Well-Known Member
2019. június 15.
4 529
10 161
113
Annyit tennék hozzá, hogy 18 éve a fogorvosom Kelenföldön cigány csaj volt.
De mostani lakhelyemen is bolti eladók között egyre több van közülük, dolgoznak teszik a dolgukat.
Nagyon kevés fiatal cigány csajt látok gyerekkel (sokkal kevesebbet, mint magyart), ellenben nőgyógyászat tele van folyamatosan velük mert rohan elvetetni ha bekapna egyet.
Akinek sikerült kicsit kivakaróznia már nem akar tenyészkanca lenni, élni akarja az életét, mint mindenki más.

Vasúti kocsik, állomások takarítását is nagyrészt cigányok végzik országszerte.
Persze van köztük bőven rothadt alma, de messze nem 5-10%-os közöttük a foglalkoztatottság, mint a nyugati friss bevándorlóknál.
Rossz tapasztalataim vannak, szerintem létezik a "cigány módra végzett munka", hiába a nagy foglalkoztatottság. Létezik amúgy a nem cigányoknál is, lefordítva" nehéz jó szakembert találni". Mellékesen a németeknél az elakadt gazdaság nem termelte ki a sok új munkahelyet a bevándorlóknak, ez is egy tényező az alacsony foglalkoztatottságnál. Mondhatni dupla öngól.
 
Status
Not open for further replies.