[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Azért, mert nem használhatták többé a sajátot. Az az eszköz, amivel kapcsolatban felmerül a gyanú, hogy az ellenség hozzáfért, az többé nem használható, mert nem ismered az ellenség eszköztárát, tehát nem tudod biztonságosan lepucolni. Nem tudod mit csinálhatott vele, mikor fog aktivizálódni valami, aminek a létezése se tűnik fel a te eszköztáradnak. Nem úgy megy ez, hogy lefuttatsz egy überszuper kormányzati vírusirtót és akkor teszel egy plecsnit a munkaállomársra, hogy "tiszta". Azt se tudod mit csináltak azonkívül amit sikerült felfedned és ez utóbbi gyakran nem több, minthogy behatoltak.

4000 munkaállomás és 930-nál több szerver vált megbízhatatlanná. Ezeket mind cserélni kell vagy legalább alapjaiból újrarakni formatát adathordozókkal és mivel ez a lépték a teljes Külügyminisztérium ott valószínűleg beszartak az IT-n amikor ezt megcsinálták. És valószínűleg meg kellett csinálniuk, mert nekem még azt tanították (az én szempontomból mellékes dolog volt ez a tudás, csak érintőlegesen kellett ilyesmivel is megismerkednem), hogy azért kell megelőzni ezt, mert utána ocsortány nagy szopás van, ha nem sikerül és nagy mélységű behatolás történik. Szerinted miért lett olyan ideges a Szíjjártó, amikor meglátta a levelet? Ők ott valószínűleg túl vannak ezen a macerán, nem tudtak dolgozni rendesen hetekig akár és most a pofájába tolják ráadásul mekkorát szopott. Legalábbis amit a 444 videóban látok az arckifejezésén az szerintem ez.
Nahát mint kiderült, így kellett volna történjen:

Igen, nincs lehetőség ilyen mélységű esetben a rendszer teljes megtisztítására:
"hogy a rendszer olyan mértékben kompromittálódott, hogy azt teljes mértékben megtisztítani már nem lehet."

Írja is a magyar szolgálatokból szerveződött munkacsoport, hogy teljesen új hálózatot kellene ott építeni. Az új rendszer kiépítése 30,5 milliárd forintba kerülne, és évi 2,8 milliárd forintot kellene fordítani a fenntartására a 2021-es árak szerint. Azt is leírják, amit én is, hogy több hetes leállással járna az átállás. Nem meglepő, aszerint a protokoll szerint kell eljárni, amit én is ismerek és mindenki akinek halvány fogalma van erről: a kompromittált eszközök és rendszerek kuka. Hozzá se nyúlsz többé, eldobod, megsemmisíted, végleg kizáród minden további operációból. Ez az alap, ez volt mindig is.

Egy dologban tévedtem csak, Szíjjártó nem azért lett ideges, mert elvégezték a dolgukat és túlvannak ezen a procedúrán, hanem:

Mindezek ellenére lényegében semmit nem tettek annak érdekében, hogy ezt megvalósítsák, a külügyminisztérium még mindig ugyanazt a feltört rendszert használja, amit eddig.

Szíjjártónak, ennek az idiótának tényleg le kell mondania, pontosabban bilincsben kell elvezetni a minisztériumból, mert ez így már tudatos és következetesen végrehajtott hazaárulás.
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 636
3 340
113
Talán ide illik leginkább:
"Nem ismerünk más magyart, aki hozott már össze tűzszünetet oroszok és más nép között, Gyarmati István ráadásul azt mondja, most is meg tudná csinálni, orosz–ukrán-viszonylatban. A veterán csúcsdiplomata a Magyar Atlanti Tanács főtitkáraként és intézetvezetőként 73 évesen is aktív – a szocializmusban indult külügyi karrierje során vádolták már CIA- és BND-ügynökséggel, tanácsokat adott Horn Gyulától Antall Józsefen át Orbán Viktornak és Gyurcsány Ferencnek is. Játszottunk hát vele egy kis igaz-hamist a kormány legutóbbi, világháborúval riogató közleményének állításairól, de szó esett Orbán Viktor zsarolhatóságáról is. És persze egy elképesztő diplomatakarrier állomásairól. Nagyinterjú."
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 011
15 500
113
  • Tetszik
Reactions: zsolti

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 903
113
Van egy bája ezeknek a telex-es videóknak :) Nem a teljes igazságot akarják kibontani, hanem csak egy szeletét, ami nekik tetszik. Vagy lehet amit kértek tőlük.

A korábbi Gyarmati István-al készült VálaszOnline-so intejúban benne van két fontos idevágó kijelentés:

– És az, hogy az oroszok széthekkelik a magyar külügyet, de Szijjártó Péter még le is tagadja ezt?

– Én vagyok az utolsó, aki mentegetné Szijjártó Pétert, de nem mondhatott mást – ha elismerte volna, államtitkot sértett volna.

– Miért kell az oroszoknak meghekkelni a velük nagyon is baráti magyar külügyet?

– Az oroszok saját magukban sem bíznak, nemhogy másokban.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 865
113
Van egy bája ezeknek a telex-es videóknak :) Nem a teljes igazságot akarják kibontani, hanem csak egy szeletét, ami nekik tetszik. Vagy lehet amit kértek tőlük.

A korábbi Gyarmati István-al készült VálaszOnline-so intejúban benne van két fontos idevágó kijelentés:

– És az, hogy az oroszok széthekkelik a magyar külügyet, de Szijjártó Péter még le is tagadja ezt?

– Én vagyok az utolsó, aki mentegetné Szijjártó Pétert, de nem mondhatott mást – ha elismerte volna, államtitkot sértett volna.

– Miért kell az oroszoknak meghekkelni a velük nagyon is baráti magyar külügyet?

– Az oroszok saját magukban sem bíznak, nemhogy másokban.
Lázár tudná megfogni Viktort, senki más. Én ha Cica lennék, őt akarnám behálózni mindenáron, jobb mint Viktor.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Tudjátok, ezzel az a baj, ha megoldják és meg kell oldaniuk. Egy felpörgött hadiipar és győztes sereg fog szembenállni az lmbtq NATO-val. Ahol a CIA (Sorosék mint assets) minket, kelet-európaiakat szánnak ágyútölteléknek vagy inkább kihullásnak (fallout).

A magyar kormányzatnak kell legyen politikai akcióterve a NATO tagság országgyűlési felfüggesztésére pár órán belül krízishelyzetben, hogy kimaradjunk a nukleáris holokausztból. Ahogy a magyar haderőnek is arra, amit a finnek tettek, amikor kiugrottak a második világháborúból.

Ha túl akarunk élni, akkor a hadseregből el kell kezdenünk leépíteni a túlzottan NATO szimpatizáns tiszteket, nehogy úgy járjunk mint Horthy!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 764
46 865
113
Tudjátok, ezzel az a baj, ha megoldják és meg kell oldaniuk. Egy felpörgött hadiipar és győztes sereg fog szembenállni az lmbtq NATO-val. Ahol a CIA (Sorosék mint assets) minket, kelet-európaiakat szánnak ágyútölteléknek vagy inkább kihullásnak (fallout).

A magyar kormányzatnak kell legyen politikai akcióterve a NATO tagság országgyűlési felfüggesztésére pár órán belül krízishelyzetben, hogy kimaradjunk a nukleáris holokausztból. Ahogy a magyar haderőnek is arra, amit a finnek tettek, amikor kiugrottak a második világháborúból.

Ha túl akarunk élni, akkor a hadseregből el kell kezdenünk leépíteni a túlzottan NATO szimpatizáns tiszteket, nehogy úgy járjunk mint Horthy!
Ez egyértelmű, mint az 1*1. Horthy is meglepődhetett, mikor színt kellett vallani, hogy a hadvezetése nem hozzá/a hazájához hűséges, hanem a nagy testvérhez!

Szerintem is valós fenyegetés ez mindenkor, most is.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 011
15 500
113
Talán ide illik leginkább:
"Nem ismerünk más magyart, aki hozott már össze tűzszünetet oroszok és más nép között, Gyarmati István ráadásul azt mondja, most is meg tudná csinálni, orosz–ukrán-viszonylatban. A veterán csúcsdiplomata a Magyar Atlanti Tanács főtitkáraként és intézetvezetőként 73 évesen is aktív – a szocializmusban indult külügyi karrierje során vádolták már CIA- és BND-ügynökséggel, tanácsokat adott Horn Gyulától Antall Józsefen át Orbán Viktornak és Gyurcsány Ferencnek is. Játszottunk hát vele egy kis igaz-hamist a kormány legutóbbi, világháborúval riogató közleményének állításairól, de szó esett Orbán Viktor zsarolhatóságáról is. És persze egy elképesztő diplomatakarrier állomásairól. Nagyinterjú."

– Mégis kit kentek meg az oroszok, hogy ennyire hintázni támadt kedvünk?

– A rendszert.

– Pakssal?

– Nem csak. Szerintem a magas gázárnál is érdemes keresgélni. Kapjuk biztos forrásból és még egy rakás pénzt is el lehet belőle tenni. Mészáros Lőrinc másfélszeresére növeli amúgy is tetemes vagyonát egy év alatt? Ilyen Amerikában sincs! A rendszerhasználati díj a gázszámlában márpedig hozzá csurog be.

– Akkor tehát ön szerint sem zsarolják Orbánt?

– Orbán Viktor nem olyan, akit zsarolni lehetne. Ha elkezdi valaki, akkor csak azért is mást csinál. Az oroszok hízelegnek neki – az nála sokkal jobban beválhat.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 746
3 925
113
– Mégis kit kentek meg az oroszok, hogy ennyire hintázni támadt kedvünk?

– A rendszert.

– Pakssal?

– Nem csak. Szerintem a magas gázárnál is érdemes keresgélni. Kapjuk biztos forrásból és még egy rakás pénzt is el lehet belőle tenni. Mészáros Lőrinc másfélszeresére növeli amúgy is tetemes vagyonát egy év alatt? Ilyen Amerikában sincs! A rendszerhasználati díj a gázszámlában márpedig hozzá csurog be.

– Akkor tehát ön szerint sem zsarolják Orbánt?

– Orbán Viktor nem olyan, akit zsarolni lehetne. Ha elkezdi valaki, akkor csak azért is mást csinál. Az oroszok hízelegnek neki – az nála sokkal jobban beválhat.
Akkor a németeknél mennyit lehetne keresgélni, hisz sokkal magasabb a gáz ára.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 125
4 148
113
Akkor a németeknél mennyit lehetne keresgélni, hisz sokkal magasabb a gáz ára.
Náluk nincs rezsicsöki, mint nálunk, amit aztán itthon adók formájában jócskán vissza is szednek!
Egyik kézzel adnak, jól megreklámozva, aztán szép csendben, a különadókon keresztül visszalopják!
Az Európa bajnok inflációnkat nem a verebek hordták össze nemrég!
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 971
22 903
113
Nem a Nyugathoz, hanem Kínához kell fordulnunk, ha növekedni akarunk és ők engedik és segítik is a saját, egyre zsugorodó gazdagságát és ami a nyugatiaknak fontosabb: felsőbbrendűségi tudatát egyre agresszíven védelmező, ezért minket egyre gyarmatibb stílusban lekezelő Nyugattal ellentétben, akik már kifejezetten és szándékosan akadályozzák is a gazdasági fejlődésünket! Szóval, ha akarnánk se tudnánk más irányba orientálódni, mint Kelet felé, akiknek a saját gyarmatosítási modellje pont emiatt lesz sikeres. Ahogy a Nyugat szorul vissza úgy válik egyre idegesebbé, arrogánsabbá és ezzel űzi el maga mellől a még kitartó utolsó maradékokat is mindenkit Kína karjaiba lökve.
Szerintem ez egy teljesen logikus és korrekt meglátás - sajnos. Lehet ezen a folyamaton talán érdemesebb volna minnél gyorsabban végigmenni, mint elodázni, lassitani,...mert az már világos, hogy megakadályozni ezt gyakorlatilag csak a nemzeti önrendelkezés teljes felszámolásával lehetne.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Én lefújtam volna már az EU parlamenti választásokat is. Minek képviselet, ha nem kapjuk meg a nekünk járó felzárkóztatási támogatásokat a piacnyitásért cserébe! (egyfajta fordított teadélután)

Fel kellett vonla függeszteni az Uniós tagságot --és befizetést--, csak:
  • az Uniós tagság miatt vagyunk jók Kínának,
  • onnan jön a pénz --talán, és majd-- a Brüsszel-i helyett,
  • aminek a "sikeres" osztogatása elegengedhetetlenül szükséges a túléléshez "Hatalom-technikailag"... :oops:

A terület "Kő-Papír-Olló"-ja alapján kb. a főbb motivációk ... :oops:
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 687
16 870
113
Fel kellett vonla függeszteni az Uniós tagságot --és befizetést--, csak:
  • az Uniós tagság miatt vagyunk jók Kínának,
  • onnan jön a pénz --talán, és majd-- a Brüsszel-i helyett,
  • aminek a "sikeres" osztogatása elegengedhetetlenül szükséges a túléléshez "Hatalom-technikailag"... :oops:

A terület "Kő-Papír-Olló"-ja alapján kb. a főbb motivációk ... :oops:
Nem bántásból írom, ne vedd magadra. Ugyan ezt csinálnám, mint a kormány, ugyanis tök mind1, h mit csinál a kormány, amíg nem fogad migránsokat, b.zikat az ovikba, stb. addig no cash. Kétség ne legyen, h honnan kerültek bizalmas infók a 444-hez (melyik a vszínűbb, az, h az oroszok nyomták a kezükbe, vaaaagy...). Küszöbön a majdan (egy ex ner-lovaggal az élen). Ilyen háttér mellett akkor tudsz kivédeni beavatkozást/megszállást, ha eléred, h az ellenpólus (kína) felhalmozzon annyi befektetést nálunk, amit már megvédene. Ha ez sikerül, mi lehetünk az új svájc. Ha nem, szétkapnak moldáv szintig vagy rosszabb. Értem, h nem tetszik a kurzus, de kit látsz potens, magyar érdeket felvállalni kész alternatívának? Volner párt? Mi hazánk? Többet nem említek, mert már a minimális képesség sincs meg, nemhogy a nemzet képviselet akarata.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 118
14 507
113
. Kétség ne legyen, h honnan kerültek bizalmas infók a 444-hez (melyik a vszínűbb, az, h az oroszok nyomták a kezükbe, vaaaagy...).
Ez a kétség ne legyen dumától megyek a falnak. Pont ez az ügy kapcsán is bebizonyosodott, hogy lófaszt se lehet elhinni. Persze értem, én, hogy logikusan a CIA-t véled sejteni a dolog mögött, de én egy sima belsős embert is el tudok képzelni, aki pont a nemzetbiztonságunkért aggódva szivárogzatott, hogy felhívta a figyelmet az inkompetens vezetésre, hiányosságokra, a felelősök sunnyogására.
De ha valami nyugati titkosszolgálat volt az legalább annyira gáz, mert ezek szerint ki-be járkál aki akar.
Mindkét verzió ultragáz. Az, hogy ezek után még Szíjártót Lavrov kitünteti, van egy bukéja.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 142
113
Magyarországot bíráló eddig sem volt - csak a fidesz-kormány bírálták meg az általa egyoldalúan kiépített politikai rendszert. A kettő nagyon nem ugyanaz!
Ez egy akkora politikai naivitás, hogy leesik a térképről.
Egyoldalúan hogy lehet 4, egymást követő 2/3-adot összehozni?
Az ország EU-s forrásainak befagyasztása - és az emellett agitáló svéd képviselők - nem csak a Fideszt büntetik ezzel, hanem a nem rájuk szavazó magyar állampolgárokat is. Akik szándékosan nem rájuk szavaztak, vagy akik nem is szavazhattak.

Erre nem kell válaszolnod (ha továbbmegyünk ezen a vonalon, akkor már könnyű belpolbűnözésbe szaladni), csak gondolkozz el ezen!