[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 326
33 382
113
Lehet, mindenesetre nem lettem gazdasági migráns.


Ilyen nem lesz. Mert nincs átmeneti időszak, amikor mi valami buborék vagyunk, ők meg összeomlanak.
Hiszen jelenleg is fórumtársak szörnyülködnek/örömködnek azon, hogy lám Bécs. Bécsből, és eszükbe sem jut hazajönni, mert de, nagyságrendi különbség van életszínvonalban a nyugat javára. Amit mi ázsiai migránsokkal oldunk meg. Szóval mennyi időt is nyertünk? Max 10 évet. De valószínűleg még annyit se, hisz ahogy egyre jobban süllyed az a nyugat, amihez ezer szállal kötődünk, úgy fogja egyre inkább elszívni a perifériáról az erőforrásokat, és leszünk egyre inkább kici áziaiakra utalva.

Ezért kellene másfelé átkötődni, csak nem lesz egyszerű. Az amerikai hegemón húzatja fel a falakat a zárt kertje körül, ehhez minden eszközt felhasznál, bár gazdaságilag nem tud igazán nyomást gyakorolni közvetlen ránk - Magyarország viszonylag kevésbé kitett az amerikai gazdasági kapcsolatoknak, amíg benne vagyunk az EU-ban, nem csinálhatják meg velünk azt, amit mondjuk Iránnal stb. De ott a "soft power", az amerikai nagykövet talpasai a hétvégén is felvonultak Bp-en ugyebár. A soft powerjük jelenleg ilyen kis köcsögösködésekben nyilvánul meg, mint a kitiltások, meg az, hogy már csak 1 évig érvényes és 1 alkalomra szól az ESTA. Meg persze abban, hogy van pár média, amely már közismerten az USA követség anyagi szponzorációjából működik, és ennek megfelelően írnak, tematizálnak.
De persze az EU-ra nagyon is tud, és a nagyjából úgy tűnik, a kompett nyugat-európai maistream sajtót is a CIA írja... legalábbis olyan, mintha.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
699
3 246
93
, ahhoz valakinek rá kellene tudnia venni a magyar húszéves lányokat hogy szüljenek gyors ütemben alsó hangon hármat
mission impossible
Amúgy miért az? Egész európára igaz, hogy különböző okokból, de legkésőbb a 80as évek közepe óta szegényedik el.
Semmi mást nem kellene csinálni csak perspektívát adni az embereknek, hogy "legyen úgy mint régen volt"
Ennek első lépéseként kidobni a ppt huszárokat, és elkezdeni végre hagyni, hogy a valódi szakértők dolgozzanak. Ami ugye persze rövid távon drága. Gondolj bele, egy 20 éve az acélokkal/műanyagokkal/gyógyszerekkel foglalkozó szakember megtartása éves színten vagy 40 milliós tétel. A pénzügyi beszámolókban nem mutat jól. Viszont itt jön elő, hogy nagyapám aki egész életében a lakótelepekkel, és hasonló dolgokkal foglalkozó mérnök volt, nem sokkal nyugdíj előtt mit is mondott a két ifjú titán mérnök fiának (a harmadik tanár lett, a negyedik meg lány. Mondjuk ő se mérnök) amikor azok arról kérdezték, hogy nem lenne egyszerűbb ezzel a módszerrel? Kb idézem: "nektek nem csak egyszerűbb, elegánsabb is, de nekem már nem"
Amiből ugye kiderül, hogy 60 évesen is ismerte az új módszert. Tudta, hogy az elegánsabb, nagyvonalúbb, és egyszerűbb, mint az élete során ki tudja hányadik általa használt módszer, de az is, hogy miután (bár majdnem bornemissza volt) részeg álmából felverve is összedobott volna egy alapozási tervet az előző módszerrel, amivel 10+ évet dolgozott, így neki már nem egyszerűbb az új.
Csak ehhez az kell, hogy valaki ebben dolgozzon évtizedeket.
Na ezt ma nem akarjuk, mert az ilyen ember drága. A befektetőkenek baromira nem tetszik.
Ez pedig magával hozza az elszegényedést, eljelentéktelenedést, és az ipar teljes elvesztését.
Meg a kihalást.

A soft powerjük jelenleg ilyen kis köcsögösködésekben nyilvánul meg, mint a kitiltások, meg az, hogy már csak 1 évig érvényes és 1 alkalomra szól az ESTA
Ezt én súlyosabbnak látom. Jelenleg egy egész generáció már hunglisül beszél. De azért nagyjából egyetértek.
Önszorgalomból, vagy netán megbíztak vele? :D
Az obsidián rend mindent lát
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 524
44 334
113
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and fip7

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 390
93 186
113
Mki bedobja a téteket

Orbán Viktor magyar miniszterelnök felszólított Ursula von der Leyen leváltására az Európai Bizottság elnöki posztjáról, mivel az általa töltött öt évet az EU történetének “legrosszabb” éveinek nevezte.


EU zöld átállása ellentétes volt az unió gazdasági és ipari érdekeivel, és a migrációs csomagja is teljesen sikertelennek bizonyult.

“Az elmúlt öt év talán az EU történetének legrosszabb öt éve volt. Az Európai Bizottság és a brüsszeli elit sikerei gyengék”
– mondta Orbán.

Az EU-nak hatékony vezetésre van szüksége, és “rengeteg” tehetséges politikus van, akik “képesek ellátni ezt a feladatot” – mondta a magyar miniszterelnök. Azt állította, hogy a közelmúltbeli európai parlamenti választások eredménye is azt mutatta, hogy az emberek változást akarnak Brüsszelben.

A hónap elején tartott választásokon a szavazók jelentősen jobbra tolódtak, Németországban és Franciaországban a kormánykoalíciókat a jobboldali pártok győzték le.

“De ahogy most néz ki, ugyanaz a koalíció marad hatalmon. Nem örülök annak, ahogy a dolgok alakulnak”
– mondta Orbán. “
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 390
93 186
113
Tényleg az AUR-ból kizárt idiótákkal lép szövetségre Toroczkai.
Ez rém kellemetlen mind a Mi Hazánknak, de talán még kellemetlenebb Borvendeg Zsuzsannanak, akit én amúgy nagyon bírok.

A sokszor gerinctelenebb és kormányként sok kompromisszumra kényszerített Fidesz a magyarellenes AUR-ral nem megy be egy frakcióba, viszont Toroczkai a náluk magyerellenesebb párttal igen, ha ez igaz. Pedig kényszer nincs rá, csak a frakciópénz és a lehetőségek csábítása. Én még mindig nem hiszem el, hogy ez átmegy,


A Die Zeit és a Der Spiegel egybehangzó értesüléseire hivatkozva adta hírül többek között az ukrán RBC-Ukraine nevű hírportál, hogy az Alternatíva Németországnak (AfD) német nacionalista és jobboldali párt Szuverenisták néven frakció létrehozását tervezi. Egy e-mail tanúbizonysága szerint egy pártnak a képviselője az Európai Parlamentben azt kérte, hogy a parlament adminisztrációja biztosítson 100 fős helyiséget és étkeztetést az új képviselőcsoport alakuló ülésére június 27-én 10 órára.



A frakcióhoz a következő jobboldali pártok is csatlakozhatnak (zárójelben az elnyert mandátumuk száma): az
SOS Románia (2), a spanyol SeAcabó La Fiesta (3), a görög NIHK (1), a lengyel Konfederacja Wolnosc i Niedpodleglosc (6), a szlovákiai Hnutie Republika (2) és a magyar Mi Hazánk Mozgalom (1). Az AfD-nek 17 mandátuma van.

Az új csoportnak a fentiek alapján hét országból 32 képviselője lesz, a frakcióalapítás feltétele minimum 23 képviselő legalább 7 tagállamból. Ezzel nagyobb költségvetési támogatást és több megszólalást kaphatnak, mintha csak független képviselők lennének.

Az új Európai Parlament július 16-án tartja az alakuló ülését.




A SOS Románia abban különbözik az AUR-tól, hogy ők Puyinnak nyalnak és Ukrajnával szemben vannak területi követeléseik. De a magyarokról ugyanúgy gondolat okodnakl


Magyarellenes kirohanás a román parlamentben
Menj a magyar parlamentbe, ott beszélj ilyeneket! Túl sok jogot kaptál itt eddig is! Menj Magyarországra! – ordította teli torokból a hisztérikus kirohanásairól ismert Diana Sosoaca az RMDSZ képviselőjének.

Újabb magyarellenes kirohanás történt a román parlamentben. Ismét Diana Sosoaca, az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) színeiben szenátori mandátumot szerzett, majd S. O. S. Romania néven pártot alapított politikus volt a főszerepben, aki üvöltve igyekezett megzavarni Turos Lórándnak, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség szenátorának felszólalását a román nemzeti ünnep alkalmából tartott ülésen.

Menj a magyar parlamentbe, ott beszélj ilyeneket! Túl sok jogot kaptál itt eddig is! Menj Magyarországra!
– ordította teli torokból a hisztérikus kirohanásairól ismert Sosoaca a Krónika erdélyi portál beszámolója szerint.

A politikus egyebek mellett azt is üvöltötte, hogy „december 1-je Romániáé”, és azt, hogy „elmagyarosítottátok a románokat, gúnyt űztetek a románok sírjaiból”.


Turos Lóránd beszédében elmondta: 1918. december elseje fordulópont volt az erdélyi magyar közösség számára, mivel többségi nemzetből kisebbségi közösségé vált. A magyar politikus kiemelte a nemzeti, kulturális, oktatási jogok fontosságát felismerő gyulafehérvári határozat jelentőségét. – Mi hiszünk a békés és építő együttélésben, de meggyőződésünk, hogy ezt csakis kölcsönös tiszteletadás mellett lehet elérni – mondta.

Egy hétfőn közölt felmérés szerint a 2019-es, első úzvölgyi temetőgyalázásban főszerepet játszó AUR mellett Diana Sosoaca pártja, az S. O. S. Romania is átlépheti az ötszázalékos parlamenti küszöböt. Az AUR-nak az utóbbi hónapokban több alkalommal húszszázalékos támogatottságot mértek a közvélemény-kutató cégek. Ezúttal 19,5 százalékkal áll a harmadik helyen, csupán fél százalékkal a kisebbik kományzó formáció, a Nemzeti Liberális Párt mögött. Az adatok szerint Sososaca új pártja hatszázalékos eredménnyel jutna be a törvényhozásba. A listát továbbra is magabiztosan vezetik a szociáldemokraták (harminc százalék), az RMDSZ 4,9 százalékon áll.



Még fontolgatja a Mi Hazánk, ők is érzik ösztönösen, nem érdemes. Ahogy a Fidesznek sem az AUR mellé az ECR-be.


Árgyelán János, a magyar Mi Hazánk Mozgalom főtitkárhelyettese megerősítette az Euractivnak, hogy „a tárgyalások közepén” vannak az AfD-vel, további részletek nélkül. Míg a Mi Hazánk egy taggal bővítheti a szükséges delegációk számát, nem mindenki van meggyőződve arról, hogy a párt szélsőséges nézetei összehasonlíthatók az új csoporttal.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 173
36 834
113
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 390
93 186
113
Lehet magyarázni a bizonyitványt, de OV marginalizálódik az európai politikában. Addig spekulált, amig már egyik parlamenti szövetség sem nyitott előtte. Elszàmolta magát szerintem amikor törésre vitte a dolgot az európai néppárttal anélkül, hogy egyik másik frakcióhoz csatlakozhatott volna vagy új frakciót alapitott volna. Lassan de biztosan hoppon marad az európai politikàban. Kiváncsi vagyok mit hoz ki az EU elnökségből. Remélem pozitivat. Ideje volna egy új lemezt felrakni, mert szerintem a régi már eléggé recseg. Nagy OV fan vagyok, de a fáradtság jeleit vélem felfedezni, ami nem is csoda ennyi idő után. Csak ezt neki is fel kellene ismernie. Szerintem...
Sztem nem fáradt és igazából az orosz-ukranban 80%-ban helyes magyar álláspont lehetetlenítette el.

De itt van az utód. Sztem nem jelentkező, hanem Orbán jelöltje.Sztem jó jelölt, csak kell mellé egy pesti húzónév, akár Vitézyt.


Sajnos direktben nem tudom leszűrni a videót, de nekem ezt jelenti, amit mondott.

Politikai ambícióim és terveim vannak, de 25 év után eljött az ideje a megújulásnak. 2026-ban nem indulok újabb egyéni választókerületi képviselői mandátumért. A térség jó kezekben marad, hiszen az utánpótlás erős.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
699
3 246
93
Orbán Viktor magyar miniszterelnök felszólított Ursula von der Leyen leváltására az Európai Bizottság elnöki posztjáról, mivel az általa töltött öt évet az EU történetének “legrosszabb” éveinek nevezte.
Huh, mint Torgyán József anno. Megkérném Orbán Viktort, hogy monnyon le.
Nagyjából ugyanannyi a jelentősége is.
 

Nber

Well-Known Member
2021. október 15.
1 618
7 012
113
Sztem nem fáradt és igazából az orosz-ukranban 80%-ban helyes magyar álláspont lehetetlenítette el.

De itt van az utód. Sztem nem jelentkező, hanem Orbán jelöltje.Sztem jó jelölt, csak kell mellé egy pesti húzónév, akár Vitézyt.


Sajnos direktben nem tudom leszűrni a videót, de nekem ezt jelenti, amit mondott.

Politikai ambícióim és terveim vannak, de 25 év után eljött az ideje a megújulásnak. 2026-ban nem indulok újabb egyéni választókerületi képviselői mandátumért. A térség jó kezekben marad, hiszen az utánpótlás erős.
Nekem nem szimpi. Én CR2-ra gondolnék.
 
Status
Not open for further replies.