[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

AlbaRegia

Well-Known Member
2019. december 23.
397
1 046
93
Sztem nem fáradt és igazából az orosz-ukranban 80%-ban helyes magyar álláspont lehetetlenítette el.

De itt van az utód. Sztem nem jelentkező, hanem Orbán jelöltje.Sztem jó jelölt, csak kell mellé egy pesti húzónév, akár Vitézyt.


Sajnos direktben nem tudom leszűrni a videót, de nekem ezt jelenti, amit mondott.

Politikai ambícióim és terveim vannak, de 25 év után eljött az ideje a megújulásnak. 2026-ban nem indulok újabb egyéni választókerületi képviselői mandátumért. A térség jó kezekben marad, hiszen az utánpótlás erős.
Ne ő legyen az OV utódja! Akkor már inkább Szijjártó! Olyan ember kell OV után aki ha kell megmeri mondani a tutit és ismert a világban! Szijjártó már vagy 2x bejárta a világot rengeteg érdek barátja van kimeri nyitni a száját! Lázár ellenben inkább sunyi meg alkuvo!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 526
113
Sztem nem fáradt és igazából az orosz-ukranban 80%-ban helyes magyar álláspont lehetetlenítette el.

De itt van az utód. Sztem nem jelentkező, hanem Orbán jelöltje.Sztem jó jelölt, csak kell mellé egy pesti húzónév, akár Vitézyt.


Sajnos direktben nem tudom leszűrni a videót, de nekem ezt jelenti, amit mondott.

Politikai ambícióim és terveim vannak, de 25 év után eljött az ideje a megújulásnak. 2026-ban nem indulok újabb egyéni választókerületi képviselői mandátumért. A térség jó kezekben marad, hiszen az utánpótlás erős.
Vitáztam erről korábban egy barátommal. Ő is így látja mint te, de szerintem meg Lázár kiképzésen van. Szerintem ő lesz az utód eldöntötten. Szíjjártó nagyon képben és előtérben van, de ettől függetlenül Lázár aki csak úgy eltűnt, kapja a komoly nemzetközi képzést. Néha van egy-egy emlékeztető jellegű említés, megszólalás, hogy létezik, aztán mintha mi sem történt volna úgy fog visszatérni és feltűnően gyorsan ismét pozíciót kapni ahonnan nem látnak megoldást, csak hogy ő vezesse a pártot és a kormányt.
Khm, khm. Ja, én megmondtam. @Busho3301 kérek legyintős ásítós fejet má'.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 833
56 431
113
Nagy OV fan vagyok, de félek, hogy OV Merkel (Kohl?) sorsára kezd hasonlitani. Túl sokáig ragaszkodik a hatalomhoz, nem engedi fel a potenciális utódokat, az "ideológiát" egyre inkább a pragmatikus politika fölé helyezi, igy egyre szűkül a mozgástere stb. Bár csak tévednék.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 080
24 414
113
Ne ő legyen az OV utódja! Akkor már inkább Szijjártó! Olyan ember kell OV után aki ha kell megmeri mondani a tutit és ismert a világban! Szijjártó már vagy 2x bejárta a világot rengeteg érdek barátja van kimeri nyitni a száját! Lázár ellenben inkább sunyi meg alkuvo!
Nem tudom, hogy Szíjjártó jó választás lenne-e a miniszterelnöki posztra természetesen igen, hiszen a képzettsége megvan hozzá, és róla én is csak a legjobb véleménnyel vagyok, de mivel tényleg az eddigi legjobb külügyminiszter lehet jobb lenne meghagyni ebben a pozícióban, hiszen amint Te is írod a nemzetközi politikában ismert, itthon is az egyik legnépszerűbb Fideszes politikus, az eredményeit sokszor még az ellenzéki szavazok sem vitatják, azt meg már meg sem említem, hogy a Kovács László-féle "külügyminiszterek" a táskáját sem vihetnék, szóval Péter abban a pozícióban a lehető legjobb választás amiben jelenleg is van, itthonra meg olyan "nehézsúlyú" kellene, mint mondjuk Kósa (csak ugye neki ott a mr. 20%) vagy Lázár, mert a nemzetközi diplomácia valahol még mindig egy úriembert igényel, a hazai belpol mocsara meg sajnos inkább egy erőszakosabb jellemű "rendcsinálót" akiről sokminden lepereg.

nem lesz egyszerű a választás, mert én is nagyon hajlanék Szíjjartó felé, csak így az őt követő külügyminisztert megint fel kellene építeni, ami sok időbe kerül.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 753
15 685
113
Nem tudom, hogy Szíjjártó jó választás lenne-e a miniszterelnöki posztra természetesen igen, hiszen a képzettsége megvan hozzá, és róla én is csak a legjobb véleménnyel vagyok, de mivel tényleg az eddigi legjobb külügyminiszter lehet jobb lenne meghagyni ebben a pozícióban, hiszen amint Te is írod a nemzetközi politikában ismert, itthon is az egyik legnépszerűbb Fideszes politikus, az eredményeit sokszor még az ellenzéki szavazok sem vitatják, azt meg már meg sem említem, hogy a Kovács László-féle "külügyminiszterek" a táskáját sem vihetnék, szóval Péter abban a pozícióban a lehető legjobb választás amiben jelenleg is van, itthonra meg olyan "nehézsúlyú" kellene, mint mondjuk Kósa (csak ugye neki ott a mr. 20%) vagy Lázár, mert a nemzetközi diplomácia valahol még mindig egy úriembert igényel, a hazai belpol mocsara meg sajnos inkább egy erőszakosabb jellemű "rendcsinálót" akiről sokminden lepereg.

nem lesz egyszerű a választás, mert én is nagyon hajlanék Szíjjartó felé, csak így az őt követő külügyminisztert megint fel kellene építeni, ami sok időbe kerül.
Kósa és Lézer Jani konkrétan katasztrófa lenne. Ha OV után a ilyen arcok kerülnének a miniszterelnöki székbe, akkor tényleg harangoztak a Fidesznek.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
152
897
93
Nagy OV fan vagyok, de félek, hogy OV Merkel (Kohl?) sorsára kezd hasonlitani. Túl sokáig ragaszkodik a hatalomhoz, nem engedi fel a potenciális utódokat, az "ideológiát" egyre inkább a pragmatikus politika fölé helyezi, igy egyre szűkül a mozgástere stb. Bár csak tévednék.
Viktor elég nyíltan elmondta a tervét. Még 1 ciklust akar lenyomni, hogy biztos legyen benne, hogy a 2030-ra kialakuló új multipoláris világrendben Magyarország nyertes pozícióban legyen. Szóval nem ragaszkodik, csak van egy 6 éves terve. 30ban már nem indul és biztos vagyok benne, hogy az utolsó ciklusában kineveli az utódját.
Apropó, nem fura, hogy ha az ember odafigyel az interjúkra, konferenciákra akkor már 5 éve látja, hogy mi lesz a világban? Csak senki sem lép hátra kettőt, hogy a teljes egész képet nézze.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 526
113
Nagy OV fan vagyok, de félek, hogy OV Merkel (Kohl?) sorsára kezd hasonlitani. Túl sokáig ragaszkodik a hatalomhoz, nem engedi fel a potenciális utódokat, az "ideológiát" egyre inkább a pragmatikus politika fölé helyezi, igy egyre szűkül a mozgástere stb. Bár csak tévednék.
Valahogy kényszerpályán kell tartani az országot, hogy mindenképpen a birodalom tartományává legyen.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
152
897
93
Valahogy kényszerpályán kell tartani az országot, hogy mindenképpen a birodalom tartományává legyen.
Ahogy fent írtam, lépj hátra kettőt.
Ez az eredeti terv. Mi is az EU birodalom kis szürke kirabolandó csatlósának lenni. Ez nem tetszik Viktornak és ezért próbálja semleges irányba húzni az országot, hogy a végén itt legyen egy semleges ország. Nem leszünk a birodalom része. A birodalmisták elég jól megmitatták magukat az EUban. Buktak is jó nagyot.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 080
24 414
113
Kósa és Lézer Jani konkrétan katasztrófa lenne. Ha OV után a ilyen arcok kerülnének a miniszterelnöki székbe, akkor tényleg harangoztak a Fidesznek.
igen, de ha megnézed ki, illetve kik a Fideszben a "legerősebb karakterek" akkor biztosan nem egy Menczer Tamás vagy Hollik István lesz a várható befutó,most hogy elgondolkodtam ezen .. még azon sem lepődnék meg ha mondjuk egy Gulyás Gergely.féle ismertebb arc kerülne oda, elég jól állja a sarat a kormányifók alatt,meg ugye kérdés az is,hogy Orbán ha le is mond a pártvezetésről, a háttérből mennyire akarja majd koordinálni a továbbiakat (mert szerintem igen) , és oda tényleg kevésbé önjáró ember kell .. a Lázár meg nem olyan.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 550
15 351
113
Szerintem pedig Talleyrand maradjon Talleyrand.... Szijjártó a külügyben jó, maradjon is ott. Ki legyen OV. helyett? Hmmm..... Már korábban írtam, hogy a kormánypárt is egy gyűjtőpárt, amelyet OV. kiválóan integrált. Tehát: kell egy integrátor, különben ezer felé robban a Fidesz. Ki az, aki integrálni tud?
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 314
20 682
113
Nem ismeritek fel, hogy nem csak Orbán kérdés van. Amíg ő építgette magát mint európai tényezőt (elefánt és egér a hídon...), addig az ország gazdaságilag lemaradt. Nem csak Románia a példa, minden volt szoci szomszédunk gyorsabban lépked mint mi.
Márpedig az alap, amire egy kormány építkezhet, mindig a gazdaság. Ott is komoly személycserék kellenek. És nem csak Varga meg Nagy Márton, de Nagy István is. Meg egy rakás gazdasági államtitkár is.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 039
18 714
113
Nem ismeritek fel, hogy nem csak Orbán kérdés van. Amíg ő építgette magát mint európai tényezőt (elefánt és egér a hídon...), addig az ország gazdaságilag lemaradt. Nem csak Románia a példa, minden volt szoci szomszédunk gyorsabban lépked mint mi.
Márpedig az alap, amire egy kormány építkezhet, mindig a gazdaság. Ott is komoly személycserék kellenek. És nem csak Varga meg Nagy Márton, de Nagy István is. Meg egy rakás gazdasági államtitkár is.

Általában egy multinál 5 évre neveznek ki egy vezérigazgatót. Amennyiben nagyon jól megy minden, kap újabb 5 évet. De ennyi, bárhogy is megy tovább, váltás van. Persze ez nem a legjobb példa. Da azt látni kell, Viktor és csapata gerince még a rendszerváltás előtt szocializálódott. A munkahelyi lopás ( közpénzek ) , a közszféra helybenjárása, teljesen elfogadott nekik ma is.
Nem dolgoztak soha a versenyszférában, pláne nem nyugati nagyvállalatoknál.
Beleöregedtek mára abba a hatalmi állapotba, amiben éltek és amibe az országot próbálják vinni.
lemaradunk sajnos, elsősorban gazdasági értelemben, de oktatásban, egészségügyben is.
A külpolitikai zsákutcákról nem is beszélve, amivel már érezhető károkat okoznak az országnak.
Váltani kell, nem csak a fő embereket, a teljes gondolkodásmódot is cserélni illene.
Amennyiben lehetséges, akkor egy jobboldali fiatal, de a mostani rendszertől alapvetően különböző generációnak illene következni.
Viktor szerintem ne akarjon még 2030-ig hatalmon maradni, mert a felemelkedési szakasz már véget ért, talán a vegetálás is. Mert ma már úgy érzékelhető a lejtő következik, ha nem lesz gyökeres fordulat.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 801
25 401
113

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 080
24 414
113

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 386
67 526
113
Ahogy fent írtam, lépj hátra kettőt.
Ez az eredeti terv. Mi is az EU birodalom kis szürke kirabolandó csatlósának lenni. Ez nem tetszik Viktornak és ezért próbálja semleges irányba húzni az országot, hogy a végén itt legyen egy semleges ország. Nem leszünk a birodalom része. A birodalmisták elég jól megmitatták magukat az EUban. Buktak is jó nagyot.
És te komolyan elhiszed, hogy ez erő nélkül menni fog, ebből fakadóan tényleg valós cél? :D
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 602
5 335
113
Nem ismeritek fel, hogy nem csak Orbán kérdés van. Amíg ő építgette magát mint európai tényezőt (elefánt és egér a hídon...), addig az ország gazdaságilag lemaradt. Nem csak Románia a példa, minden volt szoci szomszédunk gyorsabban lépked mint mi.
Márpedig az alap, amire egy kormány építkezhet, mindig a gazdaság. Ott is komoly személycserék kellenek. És nem csak Varga meg Nagy Márton, de Nagy István is. Meg egy rakás gazdasági államtitkár is.
Nem elég pár embert elküldeni, mert a rendszer alapjaival van gond.

A 2 nap alatt átvert törvények, a totális központosítás, az önkormányzatok feladatainak és pénzének elvonása, a december 23-án kivetett rendkívüli adók stb. rombolják a bizalmat, a bizalom hiánya pedig akadályozza a gazdaság fejlődését.

Magyarország erősen elindult egy bizánci típusú gazdasági modell felé, ahol az állam dönti el, hogy ki lesz sikeres vállakozó. Ez pedig azzal jár, hogy aki elveszti a hatalmat, az előbb vagy utóbb elveszti a vagyonát is, hacsak nem vitte időben külföldre. Nem véletlenül propagálják mostanában a "kifektetés" politikáját. Ezzel adják el a híveiknek azt, hogy egyre nagyobb összegeket visznek ki az országból és helyeznek biztonságba.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 833
56 431
113
Általában egy multinál 5 évre neveznek ki egy vezérigazgatót. Amennyiben nagyon jól megy minden, kap újabb 5 évet. De ennyi, bárhogy is megy tovább, váltás van. Persze ez nem a legjobb példa. Da azt látni kell, Viktor és csapata gerince még a rendszerváltás előtt szocializálódott. A munkahelyi lopás ( közpénzek ) , a közszféra helybenjárása, teljesen elfogadott nekik ma is.
Nem dolgoztak soha a versenyszférában, pláne nem nyugati nagyvállalatoknál.
Beleöregedtek mára abba a hatalmi állapotba, amiben éltek és amibe az országot próbálják vinni.
lemaradunk sajnos, elsősorban gazdasági értelemben, de oktatásban, egészségügyben is.
A külpolitikai zsákutcákról nem is beszélve, amivel már érezhető károkat okoznak az országnak.
Váltani kell, nem csak a fő embereket, a teljes gondolkodásmódot is cserélni illene.
Amennyiben lehetséges, akkor egy jobboldali fiatal, de a mostani rendszertől alapvetően különböző generációnak illene következni.
Viktor szerintem ne akarjon még 2030-ig hatalmon maradni, mert a felemelkedési szakasz már véget ért, talán a vegetálás is. Mert ma már úgy érzékelhető a lejtő következik, ha nem lesz gyökeres fordulat.
Ebben van valami...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 833
56 431
113
persze a labancok .. de ha le vannak vonatoztatva Röszkéről a migrók az osztrák határig,és ott szélnek vannak eresztve (biztos hogy nem ide fognak visszajönni :D ) akkor meg azért járna a pofájuk, mondjuk nekünk is lenne követelnivalónk pl az Őrvidék .. jobb lenne nekik kussolni.
Közelednek ott a választások, ezért most harciasabb a hangnem a plebsnek... :)
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 110
28 689
113
Szerintem pedig Talleyrand maradjon Talleyrand.... Szijjártó a külügyben jó, maradjon is ott. Ki legyen OV. helyett? Hmmm..... Már korábban írtam, hogy a kormánypárt is egy gyűjtőpárt, amelyet OV. kiválóan integrált. Tehát: kell egy integrátor, különben ezer felé robban a Fidesz. Ki az, aki integrálni tud?
Ez a fő probléma Lázárral, nem integrátor.
 
Status
Not open for further replies.