[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 924
113
Na, vajon mit mernek erre válaszolni?



Figyeljünk a részletekre.
1. A Barátság vezetéken keresztül továbbra is jön az olaj.
2. Az orosz olaj is jön a Barátság vezetéken át.

Mi történt? A Lukoilnak tiltotta meg Ukrajna a szállítást. Ez évi 2 millió tonna nyersolajimport Magyarországra, ugyanennyi Szlovákiába és vmennyi Csehországba.

A magyar olajimport 6 millió tonna, harmadát érinti.
Hogyan lehet pótolni?
1. Visszavonja Ukrajna az intézkedést és ugyanígy a Lukoillal
2. Váltunk más orosz szállítóra. Rosznyeft, ő szállíthat.
3. Váltunk kazah olajra, ahogy a németek. Ugyanúgy Oroszországon,, Ukrajnán át a Barátság vezetéken át jön, csak kazah.
4. Adria vezeték. Csak a tetves horvátok durvábban növelték a tranzitfîjat,
jobban mint az ukrik.

Azok a valaszreakciók, mi sem adunk áramot stb.Ukrajnának sztem nem túl hatékony. Máshonnan is potolhatják, másrészt Ukrajnában megszokott az aramkimaradás nagy törést a lakosságnak már nem okoz

Míg nálunk ha 1 napig nem tudsz tankolni halálhörgés, siralom.
Többet ésszel, mint indulattal
Majd ha jön Trump beléjük töröljük a lábunk és törlesztünk. Még lesz a bosszú ideje, sztem már nem kell sokat várni. Addig ezt is felirjuk a törlesztendő lapra.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
756
3 433
93
Figyeljünk a részletekre.
1. A Barátság vezetéken keresztül továbbra is jön az olaj.
2. Az orosz olaj is jön a Barátság vezetéken át.

Mi történt? A Lukoilnak tiltotta meg Ukrajna a szállítást. Ez évi 2 millió tonna nyersolajimport Magyarországra, ugyanennyi Szlovákiába és vmennyi Csehországba.

A magyar olajimport 6 millió tonna, harmadát érinti.
Hogyan lehet pótolni?
1. Visszavonja Ukrajna az intézkedést és ugyanígy a Lukoillal
2. Váltunk más orosz szállítóra. Rosznyeft, ő szállíthat.
3. Váltunk kazah olajra, ahogy a németek. Ugyanúgy Oroszországon,, Ukrajnán át a Barátság vezetéken át jön, csak kazah.
4. Adria vezeték. Csak a tetves horvátok durvábban növelték a tranzitfîjat,
jobban mint az ukrik.

Azok a valaszreakciók, mi sem adunk áramot stb.Ukrajnának sztem nem túl hatékony. Máshonnan is potolhatják, másrészt Ukrajnában megszokott az aramkimaradás nagy törést a lakosságnak már nem okoz

Míg nálunk ha 1 napig nem tudsz tankolni halálhörgés, siralom.
Többet ésszel, mint indulattal
Majd ha jön Trump beléjük töröljük a lábunk és törlesztünk. Még lesz a bosszú ideje, sztem már nem kell sokat várni. Addig ezt is felirjuk a törlesztendő lapra.
Nem értem hogy lehet ilyen, végig örömködtétek a fórumot, hogy az eu már megoldotta. Tehát nyilván kapjuk az eu megoldott olajat. Vagy esetleg egy bocsánatkérés?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 432
113
Nem értem hogy lehet ilyen, végig örömködtétek a fórumot, hogy az eu már megoldotta. Tehát nyilván kapjuk az eu megoldott olajat. Vagy esetleg egy bocsánatkérés?
Az eu tagállamai oldották meg, kettő kivételével, akik nem is igazán akarják. Ez ennek a két országnak figyelmeztetés.
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
756
3 433
93
Az eu tagállamai oldották meg, kettő kivételével, akik nem is igazán akarják. Ez ennek a két országnak figyelmeztetés.
Semelyik eu tagállam nem oldotta meg. Az ugyanis nem megoldás, hogy figyelj kedves BASF: takarodj innen, mert nincs alapanyag.
Az sem megoldás, hogy hála az égnek globális felmelegedés van, mert így nincs már 10. Éve tél, de ha véletlen lesz, akkor rápacsáltunk.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 467
10 481
113
Figyeljünk a részletekre.
1. A Barátság vezetéken keresztül továbbra is jön az olaj.
2. Az orosz olaj is jön a Barátság vezetéken át.

Mi történt? A Lukoilnak tiltotta meg Ukrajna a szállítást. Ez évi 2 millió tonna nyersolajimport Magyarországra, ugyanennyi Szlovákiába és vmennyi Csehországba.

A magyar olajimport 6 millió tonna, harmadát érinti.
Hogyan lehet pótolni?
1. Visszavonja Ukrajna az intézkedést és ugyanígy a Lukoillal
2. Váltunk más orosz szállítóra. Rosznyeft, ő szállíthat.
3. Váltunk kazah olajra, ahogy a németek. Ugyanúgy Oroszországon,, Ukrajnán át a Barátság vezetéken át jön, csak kazah.
4. Adria vezeték. Csak a tetves horvátok durvábban növelték a tranzitfîjat,
jobban mint az ukrik.

Azok a valaszreakciók, mi sem adunk áramot stb.Ukrajnának sztem nem túl hatékony. Máshonnan is potolhatják, másrészt Ukrajnában megszokott az aramkimaradás nagy törést a lakosságnak már nem okoz

Míg nálunk ha 1 napig nem tudsz tankolni halálhörgés, siralom.
Többet ésszel, mint indulattal
Majd ha jön Trump beléjük töröljük a lábunk és törlesztünk. Még lesz a bosszú ideje, sztem már nem kell sokat várni. Addig ezt is felirjuk a törlesztendő lapra.
Hogy ez csak a harmada a gazdaság életben tartó nyersanyagának? Megnyugodtam. Akkor ha én a jövedelmed 1/3 azt mondom hogy ilyen meg ilyen feltételeimmel nem kapod meg, de adok lehetőséget neked egy kis lótifutira hogy mégis, aztán meggondolom magam és más feltételeket szabok, a többiek pedig kuncognak rajta, akkor elmondom a kapcsolatunk lényegét, én vagyok a zaklatód te pedig az áldozatom, és ha meg sem próbálsz megütni legalább akkor egyre keményebben leszel zaklatva.

Ha ezek a technikai részletkérdések megoldják a problémát akkor hajrá, csakhogy mire megkötöd az új szerződést, az ukránok ismét módosítanak egyet és már baszhatod, mert ha azt akarják tenni megteszik, és minden "szövetségesünk" elégedettem mosolyog közben. Ott hajtanak rajtunk pinát ahol akarnak, és ez jellemzi az egész magyar politikát évek óta. Elő lehet adni a győzelmeket, csak egyre nehezebb emészteni a valóságot.


Trump meg a csodavárás, előbb nyerje meg, és ha meg is nyeri semmit nem jelent, a koreaiaknál is ahogy elbukott mert nem az lett amit ő akart kb feléjük sem nézett utána. Ide meg nem volt képes küldetni egy baráti nagykövetet az elnöksége alatt, de még a fene se ette ide, ennél még az angolok is jobbak, nekik legalább sikerül szalonképes nagykövetet küldeni.

Hol van a földindulásszerű Brüsszel elfoglalás? Hol van a 100 milliárdos ukrán pénz elfogadása utáni nagy győzelem meg a vastagon folyó pénzfolyó? De legalább megkonzultálták... hogy két hétre rá az legyen amit utasítanak nekik.

A nagy taktikázás közepette eddig még két szék közül a földet találtuk el mindig. Már annyi ilyen nagy taktikázást olvastam tőled és elég felemás de inkább csúnya vége lett.

Amúgy nem engem kell legyőzni, én most is ezeket támogatnám, de a kritika nélküliség az oda vezet mint ami 1945 ben Berlinben volt..... , a kritika jó, abból lehet építkezni, főleg ha fáj mert akkor jogos, és bizony mi nem győzünk hanem folyamatosan hátrálunk évek óta. Talán ideje lenne változtatni a módszereken.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 774
28 763
113
1. Visszavonja Ukrajna az intézkedést és ugyanígy a Lukoillal
2. Váltunk más orosz szállítóra. Rosznyeft, ő szállíthat.
Van egy olyan érzésem, hogy az összes orosz olajszállításra rá akarják húzni, szóval én a helyükben inkább a "kazah" vonalat vinném. Plusz na, azért ha pár napig nem kapnának dízelt lehet meggondolnák magukat
Majd ha jön Trump beléjük töröljük a lábunk és törlesztünk.
Nem véletlenül raktam ki a videómat, hogy ne várjunk csodát Trumptól, mert ha erre rakunk fel mindent akkor kurvára pofára fogunk esni. Still jobb Mo szempontjából, mint a mostani bagázs, de nem lesznek megváltók. Vagy ha mégis kimennek az ukránok mögül, az azért lesz, hogy a Közel-Keleten/Ázsiában ismét bedurrantsanak
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 924
113
Az eu tagállamai oldották meg, kettő kivételével, akik nem is igazán akarják. Ez ennek a két országnak figyelmeztetés.
Nem oldották még meg. Csak átcîmkéziik indiainak. Meg tudják oldani csak drága lenne nem is akarják. A németeknek a mieinkkel azonos csőben folyó kazah olajnak is indiai szaga van...
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 127
2 973
113
Jó és ha kiirok egy szavazást ahol nincs meg az 50,1% de nagyvonalú leszek 50% küszöb, akkor az érvényes?

Jelen esetben azt próbálod magyarázni, hogy ha az ország lakosságából csak 10-en szavaznak, és ebből 8 igen, akkor is érvényes lenne... mivel 80% arra szavazott.

holott arról van szó, hogy az érvényességi küszöböt sem érte el a szavazók létszáma.

Nem véletlen hogy nem merik még napirendre sem tűzni az esetleges kilépést, vagy az erről való népszavazást, pedig mind a NATO mind az EU előtt is volt élet Magyarországon, csak olyan hatalmi körök érdekei sérülnének meg amiben vastagon benne vannak a politikusok is.

Leírtam a számokat, és egyértelmű, hogy a 3,3 a 3,9-ből az egyértelmű többséget jelent ?

Azonban normális helyen először is az érvényességi küszöböt nézik.

Szerinted minek van olyan az, egyáltalán ?

A 49,24 % az átlépi az érvényességi küszöböt, vagy nem ?

Ha a részvételi arány a 49,24 % helyett "csak" 43 % vagy akár 32 % lett volna, és abból hoznak össze 85 %-os eredményt, az is rendben lett volna ?

A NATO-csatlakozásról szóló népszavazáson egyértelműen érződik, hogy azt a politikusok akarták elsődlegesen, és ügydöntően, nem pedig a kisemberek.

Keressetek rá az akkori ervényességi feltételekre !
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 787
14 872
113
Keressetek rá az akkori ervényességi feltételekre !

Az Országgyűlés 1997 nyarán úgy határozott, hogy akkor minősül eredményesnek egy népszavazás, ha a megjelentek többsége, de legalább a választásra jogosult polgárok 25%-a azonos választ ad a feltett kérdésre.

Szerinted jól történt, hogy ilyen alacsonyra levitték a megugrandó lécet ?

Nem érzel hátsó szándékot az ilyenben ?

Úgy csatlakoztunk a NATO-hoz, hogy nem tudtuk, Mivel jár, illetve voltak olyan politikusok, akik arra apelláltak, hogy majd jól el lehet sikkasztani a támogatási pénzeket.

Különben 1991. után Mi értelme volt a NATO-nak ?
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 432
113
Semelyik eu tagállam nem oldotta meg. Az ugyanis nem megoldás, hogy figyelj kedves BASF: takarodj innen, mert nincs alapanyag.
Az sem megoldás, hogy hála az égnek globális felmelegedés van, mert így nincs már 10. Éve tél, de ha véletlen lesz, akkor rápacsáltunk.
Európában nincs elég gáz, az usában és az oroszoknál meg van. Ez mindíg versenyhátrány lesz, akármit csinálsz, és ezekben az országokban mindig olcsóbb lesz a gáz.

Meg lehetne védeni a vegyipart vámokkal, de akkor meg a gazdaság más szereplői fognak jajgatni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 228
15 936
113
Figyeljünk a részletekre.
1. A Barátság vezetéken keresztül továbbra is jön az olaj.
2. Az orosz olaj is jön a Barátság vezetéken át.

Mi történt? A Lukoilnak tiltotta meg Ukrajna a szállítást. Ez évi 2 millió tonna nyersolajimport Magyarországra, ugyanennyi Szlovákiába és vmennyi Csehországba.

A magyar olajimport 6 millió tonna, harmadát érinti.
Hogyan lehet pótolni?
1. Visszavonja Ukrajna az intézkedést és ugyanígy a Lukoillal
2. Váltunk más orosz szállítóra. Rosznyeft, ő szállíthat.
3. Váltunk kazah olajra, ahogy a németek. Ugyanúgy Oroszországon,, Ukrajnán át a Barátság vezetéken át jön, csak kazah.
4. Adria vezeték. Csak a tetves horvátok durvábban növelték a tranzitfîjat,
jobban mint az ukrik.

Azok a valaszreakciók, mi sem adunk áramot stb.Ukrajnának sztem nem túl hatékony. Máshonnan is potolhatják, másrészt Ukrajnában megszokott az aramkimaradás nagy törést a lakosságnak már nem okoz

Míg nálunk ha 1 napig nem tudsz tankolni halálhörgés, siralom.
Többet ésszel, mint indulattal
Majd ha jön Trump beléjük töröljük a lábunk és törlesztünk. Még lesz a bosszú ideje, sztem már nem kell sokat várni. Addig ezt is felirjuk a törlesztendő lapra.

Kijev részben a katonai kiadásokra is fordított orosz energiabevételeket akarja csökkenteni, de abból sem csinálnak titkot, hogy ezzel Magyarországra is nyomást gyakorolnak.

„Kipróbáltuk az összes diplomáciai megoldást, és soha nem működtek. Úgy tűnik, hogy más megközelítést kell találnunk, hogy hogyan beszélhetünk velük”

– idézi a Politico Inna Szovszun ukrán képviselőt, a Rada energiabizottságának tagját arról, hogy a tranzit korlátozásával Ukrajna szeretné csökkenteni
Magyarország ellenállását a fegyverszállítások támogatásával és az ukrán EU-csatlakozással szemben.

Csicskulás lesz ebből megint.
 

Kávé

Well-Known Member
2022. január 26.
2 547
8 438
113
Kijev részben a katonai kiadásokra is fordított orosz energiabevételeket akarja csökkenteni, de abból sem csinálnak titkot, hogy ezzel Magyarországra is nyomást gyakorolnak.

„Kipróbáltuk az összes diplomáciai megoldást, és soha nem működtek. Úgy tűnik, hogy más megközelítést kell találnunk, hogy hogyan beszélhetünk velük”

– idézi a Politico Inna Szovszun ukrán képviselőt, a Rada energiabizottságának tagját arról, hogy a tranzit korlátozásával Ukrajna szeretné csökkenteni
Magyarország ellenállását a fegyverszállítások támogatásával és az ukrán EU-csatlakozással szemben.

Csicskulás lesz ebből megint.
Jó nagy csúcs kukás már biztosan mennek a találgatások ezt hogy kommunikálják
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 924
113
Hogy ez csak a harmada a gazdaság életben tartó nyersanyagának? Megnyugodtam. Akkor ha én a jövedelmed 1/3 azt mondom hogy ilyen meg ilyen feltételeimmel nem kapod meg, de adok lehetőséget neked egy kis lótifutira hogy mégis, aztán meggondolom magam és más feltételeket szabok, a többiek pedig kuncognak rajta, akkor elmondom a kapcsolatunk lényegét, én vagyok a zaklatód te pedig az áldozatom, és ha meg sem próbálsz megütni legalább akkor egyre keményebben leszel zaklatva.

Ha ezek a technikai részletkérdések megoldják a problémát akkor hajrá, csakhogy mire megkötöd az új szerződést, az ukránok ismét módosítanak egyet és már baszhatod, mert ha azt akarják tenni megteszik, és minden "szövetségesünk" elégedettem mosolyog közben. Ott hajtanak rajtunk pinát ahol akarnak, és ez jellemzi az egész magyar politikát évek óta. Elő lehet adni a győzelmeket, csak egyre nehezebb emészteni a valóságot.


Trump meg a csodavárás, előbb nyerje meg, és ha meg is nyeri semmit nem jelent, a koreaiaknál is ahogy elbukott mert nem az lett amit ő akart kb feléjük sem nézett utána. Ide meg nem volt képes küldetni egy baráti nagykövetet az elnöksége alatt, de még a fene se ette ide, ennél még az angolok is jobbak, nekik legalább sikerül szalonképes nagykövetet küldeni.

Hol van a földindulásszerű Brüsszel elfoglalás? Hol van a 100 milliárdos ukrán pénz elfogadása utáni nagy győzelem meg a vastagon folyó pénzfolyó? De legalább megkonzultálták... hogy két hétre rá az legyen amit utasítanak nekik.

A nagy taktikázás közepette eddig még két szék közül a földet találtuk el mindig. Már annyi ilyen nagy taktikázást olvastam tőled és elég felemás de inkább csúnya vége lett.

Amúgy nem engem kell legyőzni, én most is ezeket támogatnám, de a kritika nélküliség az oda vezet mint ami 1945 ben Berlinben volt..... , a kritika jó, abból lehet építkezni, főleg ha fáj mert akkor jogos, és bizony mi nem győzünk hanem folyamatosan hátrálunk évek óta. Talán ideje lenne változtatni a módszereken.
Most hogy kukacoskodjak a harmada az exportnak, de a lényegen nem változtat
Persze az ukránok ahogy ma ezt, átîrhatják másra is, sőt akár a kazahra is.

Néha ha időt nyersz életét nyersz.
És itt erre lehet játszani. Mivel két zaklató szomszédunk van olajügyben. Ukrán, horvát. ( Valszeg a horvátok csak az INA irányítását akarják). Mások a motivációk, de ők tudnak minket zsarolni olajjal, mi őket semmivel sem. Most még nem!!
(A gázzal ellentétben, ahol szerbektől jövő déli vezeték életmentő lett. Ki is építette?)

Milyen vezeték is épül Szerbia felé most? Olaj....

Nincsenek győzelmek a magyar külpolitikában totális defenzîvában vagyunk, amióta Putyin megindította a háborút. Minket a kedves kereskedelmi partnerét állított a szakadék szélére. Majd ezt neki is meg kell, ha egyszer egyáltalán lehet köszönni.

Az első Trump elnökség teljesen más volt, mint amilyen a második lehet. Ma már Orbán kint hivatkozási alap. Pozitív és negatív példának is. Az alelnöke Vance, folyamatos kapcsolatban van a kormánnyal vagy a kinti lobbistáival, akár kormányprogram stratégiai egyeztetések kérdésében is. Kevés közös érdekünk van az USA-val, de lehet ezekre fókuszálni és egy baráti szövetséges lehet belátóbb más érdekeink felé. Mikor volt utoljára ilyen amerikai elnök? Talán Reagen. De az se nekünk szólt,

Egyébként Trump baráti nagykövetet küldött, Cornstein sokszor kiállt mellettünk szemben a Demokratákkal és az adminisztrációval. Nagy különbség a kövi Trump elnökségnél, hogy az adminisztracióban most nagytakarítás lesz, építik a csapatot. Illetve már a pártot is uralja, anno kívülálló volt. Látszik is az alelnökén, full trumpista.

De persze ehhez nyernie kell. Mindenesetre erre most 50+% a sansz.

Elfoglajuk Brüsszelt, Sztem nem vagy naiv, hogy választási lózungokat kérj számon egy politikuson. Mindenesetre a semmiből lettek a Patrióták, Orbán alapította, ahová felvette Le Pent, miután kihúzta alóla a frakcióját, Érdemes ezekre a részletekre figyelni, Létszámban VOXMelonitól az átigazolásával a harmadik legnagyobb frakció lett maga mögé utasítva éppen Melonit.
Szal a harmadik pozit már elfoglalta. És érdekes mozgásban van Meloni. Kockáztatva az olasz államadósság unios finanszírozását kilépett Ursula mellől. Könnyen átigazolhat Orbán frakciójába november után ő is és a konzervek nagy része. Igen, Amerikától sok függ itt Európában, ez is.

Sztem az uniós pénz jön, ha akadozva is, de ez a max. Azt látni kell Ursula is csak úgy tudta magát megszavaztatni a Parlamentben, ha Orbannak nekimegy. Még egyszer. Trumpig csak defenziva és időnyerés lehet. Ha nem jön, fel kell adni pár állást és hátrébb vonulni. Ha jön bármi lehet.

Mi lenne egy alternatív stratégia?Nyílt sisakos mohácsi küzdelem???

Bőven lehet mit kritizálni. Pl. hogy nem áll Paks, de folyamatos kettős emberhátrányban ritkán van győzelem, Alapvetően kisebbségből kuzdottünk a Sorosista Brüsszellel szemben, de Putyin a háborúval a szövetségeseinket is megtizedelte az EU-n belül. Egy olyan háborúval, ahol qrvára elszámolta magát. Ettől még nyerhet, de ekkora árát nem akart fizetni, éz gyors blitzkriegre volt tervezve.

Mi is a nagyot bukók közt vagyunk a németekkel együtt. Pont azért mert nem szakitottunk az oroszokkal.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 562
93 924
113
Van egy olyan érzésem, hogy az összes orosz olajszállításra rá akarják húzni, szóval én a helyükben inkább a "kazah" vonalat vinném. Plusz na, azért ha pár napig nem kapnának dízelt lehet meggondolnák magukat

Nem véletlenül raktam ki a videómat, hogy ne várjunk csodát Trumptól, mert ha erre rakunk fel mindent akkor kurvára pofára fogunk esni. Still jobb Mo szempontjából, mint a mostani bagázs, de nem lesznek megváltók. Vagy ha mégis kimennek az ukránok mögül, az azért lesz, hogy a Közel-Keleten/Ázsiában ismét bedurrantsanak
Meglátjuk mekkora csoda lesz, ha lesz Trump.
Mindenesetre fordulat lesz csak mértéke kérdéses.
Nem tudom mennyi Diesel megy Ukrajnába, de biztosan nem annyira jelentős, mintha a teljes olajexportunkat leállítják. Márpedig azzal ezt kockáztatnánk, Náluk meg max kevesebb jut a lakosságnak. Nálunk felfordulás lenne, nekik még egy bolhacsípés.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 930
56 872
113
Semelyik eu tagállam nem oldotta meg. Az ugyanis nem megoldás, hogy figyelj kedves BASF: takarodj innen, mert nincs alapanyag.
Az sem megoldás, hogy hála az égnek globális felmelegedés van, mert így nincs már 10. Éve tél, de ha véletlen lesz, akkor rápacsáltunk.
Az semmegoldás, hogy harmadik féltől veszed magasabb áron ugyanazt az orosz nyersanyagot. :)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 494
67 937
113
Hát már meg ne haragudj, de elég érdekes bagolyok lehetnek felétek :D
623eb249081ad3ad0080dee4f82fa497.jpg
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 648
5 432
113
Nem oldották még meg. Csak átcîmkéziik indiainak. Meg tudják oldani csak drága lenne nem is akarják. A németeknek a mieinkkel azonos csőben folyó kazah olajnak is indiai szaga van...
A németeknél ez egy kis tétel. Ha kiesik sincs komoly gond. Nálunk meg ez a fő forrás, ha kiesik bajban vagyunk.
 
Status
Not open for further replies.