Semmilyen értelme nincs most a Huxitnak és nincs idő is olyan párt aki ezt tűzte a zászlójára. Viszont ha folytatódnak a trendek, akkor az ide vezethet. Egyrészt a brüsszeli gazdasági, pénzügyi háború Magyarország ellen politikai célok érdekében.
Másrészt Európa ipari leépülése. Ez automatikusan eredményezne a magyar export csökkenését az Unióba. Már ma is ezért állt meg a hazai ipari növekedés. Ha csak kilengés, akkor ez semmi. Ha trend marad és erre is van esély, azzal hogy több európai cég az amerikai támogatások és az olcsóbb energiaárak miatt az USA-ba költözik, akkor ezzel számolni kell és készülni a változásra.
A Brexit rövid távon káros volt. Nem tudom mi lesz közép távon a kihatása. 1 dolgot ismerek nagyon picit. A Bentley beszállítói hálózatát. Nos, ezt elkezdték lokalizálni Nagy-Brittaniába, az Unió kárára. Sikeres lesz, csőd passz, de ez a trend.
Már az orosz szankciókkal megégett Európa. Egyelőre nekünk több kárt okoz, mint az oroszoknak. Ráadásul nemcsak ezért irracionális, hanem mert a NATO két legnagyobb riválisát tolja össze. Kínát és Oroszországot. Pont a kissingeri sikeres hidegháborús stratégiával megy szembe a washingtoni Demokrata elit és az általa irányított brüsszeli provincia.
Abban igazad van, hogy ma Korea / Kína számára csak az Unióban vagyunk vonzóak. Ezért jön ide a Ázsia pénz, gyárak, amiket vicces, de most trend utálni.
Te most részben ideológiai, részben a múltbeli tapasztalatok alapján, azt mondod a Huxit a végromlásba vinne. Vannak viszont jelek, ami szerint az Unió vége ugyanide vezet. A kérdés amikor már nettó befizetők leszünk 2030-ra, akkor még többet fog-e hozni nemzetgazdasági szempontból, mint vinni. Ha többet, mással, ami előnyösebb ki lehet-e váltani. Ez lehet az USA, lehet a Kelet, lehet ennek mixe. Az Unio engedi-e a lecsatlakozast. Egyedül vagy mással. Ha nem engedi és büntet, akkor rábaszunk, de ha ez lenne az ára a magyar vétók megszűnésének és az EU kiélhetné magát szabadon a magyar kötekedés nélkül, akkor lehet elenged. Akkor boldogan tobzódhat a saját gyönyörűségébe, ahogy Macron már megmutatta a társadalmi víziót a párizsi olimpiai bemutatón.
Ne csak a kozvetlen gazdasági szempontot nézd, hanem a demográfiait és szociálisat is. Konkrétan a HUNXIT egy kivándorlás hullámot okozna, amely arányokat nézve biztos látványosabb lenne, mint amit BREXITnél tapasztaltunk. Mekkora emberveszteséget engedhet meg magának Mo és milyenek lennének ennek a kozvetet gazdasági kovetkezményei?