[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 866
5 724
113
A bib az hogy busszal, miközben a felszerelésed meg egy teherautón volt...riadó alakulatként.
Az meg hogy kitelepülök katonaként nekem normális , franciáknál minimum 250 napot évente szabad ég alatt voltunk.
Napi 40km mars, teljes felszereléssel, heti 6 nap menet - 1 nap pihenő. ( 27 nap a rekordom. MP32 szubtrópusi környezet.)
Elmenni egy misszióba max 1 hét pakolás , aztán "- Irány a kék ég!".
Nekünk?
Egy kotla KFOR felkészülés (WTF? LOL ) hónapokat vesz igénybe, békeidőben. Egy bakonyra 2 hétig gereblyézik a dolgokat.
F.A.R. ( Force Action Rapide) egységben szolgáltam. Max 24 órán belül, a világ bármely pontján ,harcba tudtunk bocsátkozni tokkal-vonóval. Nem pedig egy Tata - déli határ autópályán, busszal, riadóban flexelek. Mikózben a felszerelésem, lőszerem,kajám-vizem kitudja merre kolbászol egy thg-n.
FOSZAB-osokkal nem tudnál végigpakolni egy Tata-Békéscsaba hadiutat.

Ez nem riadó,hanem turista alakulat.
Busszal.
Köszönöm! Tőled talán jobban elfogadják a tényt, hogy jelenleg alkalmatlan az alapfeladata ellátására a honvédség, és nem is látszik, hogy ez a jövőben változna.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Miért? Mert busszal tettük meg 2 pont között a távolságot? Teljes felszereléssel amiből a nem harcászati más járművel lett le szállítva? Mi a riadó? Ha az nem hogy pár órán belül menetkészen álljon az oszlop teljes felszereléssel mindennel indulásra kész?
Na itt a bibi.
A Riadó egység HARCKÉSZ, és nem menetkész!
Pár órán belül ( 2-3 max) egy normális harcoló alakulatnak harckésznek kell lennie nulláról, és nem pedig készültségből menetkésznek.
Valami huszáros dolog lesz ez a buszdeszant. Vagány lehet a hadiúton, vagy a rèten manőverezni velük miközben mindent b@szkodnak hozzájuk szemből.
Készültségi országos vármagyebérlet kell, akkor majd mehet a vonat meg a villamos deszant.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 941
35 497
113
Nem tudom miből gondoljátok hogy a magyar készenléti rendszer szar lenne. Legyen árvíz legyen vihar váratlan havazás külső fenyegetés vagy bármi a készenlét nem váltott kudarcot.
Csodálkozom hogy egyesek olyat feltételeznek hogy riasztás után kezdődik az osszecsomagolas... Nem is értem az ilyen feltételezést. Ha nem lennének osszekeszletezve a dolgok akkor az hogy lehetne készenlét ahogy a szombati sorozest sem értem ... Ha se az ember se a teknika se a felszerelés nincs készenlétbe akkor hogy lenne készenlét... Vagy ennyire diletansnak van tartva miközben a tények nem ezt mutatják...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 941
35 497
113
Na itt a bibi.
A Riadó egység HARCKÉSZ, és nem menetkész!
Pár órán belül ( 2-3 max) egy normális harcoló alakulatnak harckésznek kell lennie nulláról, és nem pedig készültségből menetkésznek.
Valami huszáros dolog lesz ez a buszdeszant. Vagány lehet a hadiúton, vagy a rèten manőverezni velük miközben mindent b@szkodnak hozzájuk szemből.
Készültségi országos vármagyebérlet kell, akkor majd mehet a vonat meg a villamos deszant.
Miért desszantoltal volna a határszakaszon hatarzarat építeni??? Nem értelek. Az lett volna baromság btr el lemenni hatarzarat építeni. Ne haragudj de baromságot írsz. Harckocsizo voltam akkor nekem 72 essel kellett volna a gyodat huznom??? Vagy 72 essel lemenni oszlopot verni?
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Nem tudom miből gondoljátok hogy a magyar készenléti rendszer szar lenne. Legyen árvíz legyen vihar váratlan havazás külső fenyegetés vagy bármi a készenlét nem váltott kudarcot.
Csodálkozom hogy egyesek olyat feltételeznek hogy riasztás után kezdődik az osszecsomagolas... Nem is értem az ilyen feltételezést. Ha nem lennének osszekeszletezve a dolgok akkor az hogy lehetne készenlét ahogy a szombati sorozest sem értem ... Ha se az ember se a teknika se a felszerelés nincs készenlétbe akkor hogy lenne készenlét... Vagy ennyire diletansnak van tartva miközben a tények nem ezt mutatják...
A tények azt mutatják hogy egy idegen hadieszköz koválygott a légterünkben 40percen keresztül , aztán nem történt semmi.
Ezek a tények.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 941
35 497
113
A tények azt mutatják hogy egy idegen hadieszköz koválygott a légterünkben 40percen keresztül , aztán nem történt semmi.
Ezek a tények.
És ehhez hogy jön a szárazföld készenléti szolgálata? A légierő mire emel mire nem az ő dolguk van hogy kisgepre gripent emelnek van hogy minyot küldenek fáról menteni. Nem azért nem emelték gripent mert ne lett volna felkészítve egy db se
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 941
35 497
113
Ha voltál készenlétbe nem feltételezés olyan baromságot hogy riadó kiadása után alsz neki osszekeszletezni. Szolgálatba se lehetsz ha nem vagy osszecculolva
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Miért desszantoltal volna a határszakaszon hatarzarat építeni??? Nem értelek. Az lett volna baromság btr el lemenni hatarzarat építeni. Ne haragudj de baromságot írsz. Harckocsizo voltam akkor nekem 72 essel kellett volna a gyodat huznom??? Vagy 72 essel lemenni oszlopot verni?
Mentem árvízhez.
Avignon - Abbeville útvonalon.
Somme áradása.
VAB és teherautó konvoly végig.
Harcjárműre vannak málházva a műszaki felszerelések.
Kerítés építéshez meg műszaki alakulatokat küldenek meg árvizekhez is, nem pedig harckocsizókat, azon egyszerű oknál fogva hogy sem felszerelésük, sem kiképzésük nincs a szakszerű munkavégzéshez. Ellenben a műszaki alakulatokkal.
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 866
5 724
113
És ehhez hogy jön a szárazföld készenléti szolgálata? A légierő mire emel mire nem az ő dolguk van hogy kisgepre gripent emelnek van hogy minyot küldenek fáról menteni. Nem azért nem emelték gripent mert ne lett volna felkészítve egy db se
Sehogy nem jön hozzá a készenléti szolgálat. Pontosabban te hoztad fel őket, hogy ők reagálnának egy kurszk szerű ukrán betörés esetén.
Mi pont arról beszélünk, hogy meztelen a király.
Se ember, se vas, se létező és kipróbált protokoll, se harci tapasztalat, se szándék ezeknek a megteremtésére.
Nincs elegendő atgm, nincs manpads, nincs géppuska, nemhogy meglévő 8*8, vagy 6*6, ifv-k, harckocsik, tüzérség, drónok, vadászgéphez és helikopterekhez fegyverzet, nincs rakéta tüzérség.
Van 3 feltöltetlen btr-es dandár, egy semmire sem elég szolnok, és a területvédelmis napközi ak-val. Pont.
 
  • Tetszik
Reactions: L.O.B and Filter

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 014
33 017
113
Abban az esetben, ha az ukránok betörnének a magyar határon egy hasonló 1-2000 fős egységgel, mint a kurszki térségben, milyen gyorsan tudnánk reagálni?
A kacagányok azonnal...szia uram...
A tények azt mutatják hogy egy idegen hadieszköz koválygott a légterünkben 40percen keresztül , aztán nem történt semmi.
Ezek a tények.
Mintha a NATO légtérellenőrzése sem jelezte volna...
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
@Szittya
Nem bántani akarlak, de túl kellene lépni a minden happy kommunista mentalitáson.
Minden fasza, minden jó, minden működik, közben meg?
Szembe kell nézni a gondokkal nem elhazudni ,vagy lefesteni zöldre!
Dolgoznak rajta, jó az irány, de nyomni kell tovább. Nem megelégedni. Verni az asztalt, bele tolni a problémákat a döntéshozók arcába.
Szemléken nem azt kell mutatni ami jó! Fordítva.
Az asztalra kell borítani a moslékot. Érintse már meg a felszerelés és a technika állapota a közvetlen pk-ságot.
A happy things-et meg el kell felejteni, a kommunizmus végetért.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
11 014
33 017
113
Nem a naton-n kérem számon hanem a miénken.
Nekem magyarország önálló hadviselő félként létezik csak.
Nincsenek szövetségeseink.
Evidens,magánvélemény.
De egy szövetségi szervezet tagjaként elvárható lett volna, hogy már a romániai radarok jelezzék...így ők adnak riasztást a magyar légvédelemnek...persze nyilván a NATO légvédelmi paranvsnokságnak is tudnia kellett róla...akkor minek vagyunk egy szövetségi rendszer tagjai?
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
De egy szövetségi szervezet tagjaként elvárható lett volna, hogy már a romániai radarok jelezzék...így ők adnak riasztást a magyar légvédelemnek...persze nyilván a NATO légvédelmi paranvsnokságnak is tudnia kellett róla...akkor minek vagyunk egy szövetségi rendszer tagjai?
Mert egyedül vagyunk, ahogyan voltunk mindig is.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 941
35 497
113
@Szittya
Nem bántani akarlak, de túl kellene lépni a minden happy kommunista mentalitáson.
Minden fasza, minden jó, minden működik, közben meg?
Szembe kell nézni a gondokkal nem elhazudni ,vagy lefesteni zöldre!
Dolgoznak rajta, jó az irány, de nyomni kell tovább. Nem megelégedni. Verni az asztalt, bele tolni a problémákat a döntéshozók arcába.
Szemléken nem azt kell mutatni ami jó! Fordítva.
Az asztalra kell borítani a moslékot. Érintse már meg a felszerelés és a technika állapota a közvetlen pk-ságot.
A happy things-et meg el kell felejteni, a kommunizmus végetért.
A készenléti szolgálat az a pont ahol nincs probléma az egyedüli probléma a létszám lehet de ez is csak döntés kérdése készenléti szint függvénye.

Többször helytállt rendszer éves szinten helyorsegenkent 2-3 éles riasztással sehol se hasalt el. ( Nem országosan 2-3 éles hanem helyorsegenkent) Bejáratott jól kidolgozott rendszer 1910as évek óta folyamatos a készenléti szolgalat adása ....

Nem tudom ebbe mi a kommunista minden fasz minden Jo közbe meg nem???

Mond el a hibát hol a hiba a több mint 100 éve működő folyamatosan adaptalodo készenléti rendszerbe??? A kiertesites modern a készletek kontenerizalva osszekeszitve többféle eseményre rugalmasan... A szabályok lefektette az eszközök mindig biztosítva üzem és harckessz allapotba a lőszer osszekeszitve biztosítva ...
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
A készenléti szolgálat az a pont ahol nincs probléma az egyedüli probléma a létszám lehet de ez is csak döntés kérdése készenléti szint függvénye.

Többször helytállt rendszer éves szinten helyorsegenkent 2-3 éles riasztással sehol se hasalt el. ( Nem országosan 2-3 éles hanem helyorsegenkent) Bejáratott jól kidolgozott rendszer 1910as évek óta folyamatos a készenléti szolgalat adása ....

Nem tudom ebbe mi a kommunista minden fasz minden Jo közbe meg nem???

Mond el a hibát hol a hiba a több mint 100 éve működő folyamatosan adaptalodo készenléti rendszerbe??? A kiertesites modern a készletek kontenerizalva osszekeszitve többféle eseményre rugalmasan... A szabályok lefektette az eszközök mindig biztosítva üzem és harckessz allapotba a lőszer osszekeszitve biztosítva ...
Első kérdés.
Te, mint HK-s, mit kerestél készültségben az ország másik végében, olyan feladatot végrehajtva amihez nem volt kiképzésed, felszerelésed?
Második kérdés.
A feladat végrehajtása közben, rendelkeztél-e a szakirányú képesítésedhez szükséges felszerelésekkel - eszközökkel via hk, hogy az esküdhöz híven fegyveres erővel meg tudd védeni magyarország határait,állampolgárainak jogait?

250km-re a tankodtol, készültségi tankosként ezt hogy tudod levezetni?
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 941
35 497
113
Első kérdés.
Te, mint HK-s, mit kerestél készültségben az ország másik végében, olyan feladatot végrehajtva amihez nem volt kiképzésed, felszerelésed?
Második kérdés.
A feladat végrehajtása közben, rendelkeztél-e a szakirányú képesítésedhez szükséges felszerelésekkel - eszközökkel via hk, hogy az esküdhöz híven fegyveres erővel meg tudd védeni magyarország határait,állampolgárainak jogait?

250km-re a tankodtol, készültségi tankosként ezt hogy tudod levezetni?
Megvolt a képesítés nem szervezet szerű műszaki zár telepítő tanfolyam formájában.
Megvolt a felszerelés kevlár állkarvédő védő szemüveg erovagok kéziszerszámok (munkagépek teherautók colopverok láncfűrészes stb de az nem a mi dolgunk volt)

Rendelkeztem a szükséges kikepzesel eszközökkel is amikor egy ateresz híd építése volt rám bízva akkor is adott volt minden földmunka géptől a teherautókat at a szakképzett műszaki allomanyig bezárólag.

Úgy tudtam levezényelni mint bárki akinek feladata emberek irányítása én a rábízott 60 rabbal is elboldogultam ahogy a közmunkásokkal is.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 941
35 497
113
Mind egyéni védőfelszerelés szúrás vagasallok allkarvédő kesztyű szemüveg mind eszközök szerszámok rendelkezésre álltak megfelelő mennyiségben minosegbe
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby