[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Mind egyéni védőfelszerelés szúrás vagasallok allkarvédő kesztyű szemüveg mind eszközök szerszámok rendelkezésre álltak megfelelő mennyiségben minosegbe
Tehát képzett utász - rohamutász is vagy?

Ha nem....
Készültségben miért hagytad el a harceszközöd? Tank.
(Kivégzéses kérdés.)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Tehát képzett utász - rohamutász is vagy?
Van utász reszkepzesem. Atjaronyito műszaki zár telepítő felszámoló létesíthettek objektumokat. Terveztem is a határon lévő határvédelmi bázisok (konténer bázisok) tervezésében részt vettem több kontenerizalva objektumot is terveztünk amik nem valósultak meg a lakodalmas ház nak nevezett objektum kialakítása volt az egyik vizsgamunkam ateresz/híd kivitelezési munkálatait is felügyeltem. A civil szakmám nekem építőipari.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Ne dolj be mindennek nekem elég sok mindenre van kiképzésem vagy van végzettségem. Most is szabadidőmben pl raktározassal foglalkozom 20 db Cba üzletet 8 db dohányboltot és 3 db egyebuzeletet szolgálók ki.... Ez komoly logisztika. De a lőszer és robbanóanyag segedraktarosim is megvan katonai vonalon. Egyebkent a jelenlegi beosztasom a seregbe logisztika. De nem új dolog ez a raktározás nallam dolgoztam már benne korábban volt hogy vegyiáru raktárat vezettem... Félszáz boltot kiszolgalva
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Terveztem szerveztem szállítmányozást olaszorszagbol Spanyolország ből Magyarországról Dániába és visszfuvarral vissza számtalanszor több köztes megállót atrakodast aruvetelezest beiktatva stb...

Szeretem magam kipróbálni de inkább a tanulás érdekel mind sem az hogy éveken át csinálják 1 valamit.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Van utász reszkepzesem. Atjaronyito műszaki zár telepítő felszámoló létesíthettek objektumokat. Terveztem is a határon lévő határvédelmi bázisok (konténer bázisok) tervezésében részt vettem több kontenerizalva objektumot is terveztünk amik nem valósultak meg a lakodalmas ház nak nevezett objektum kialakítása volt az egyik vizsgamunkam ateresz/híd kivitelezési munkálatait is felügyeltem. A civil szakmám nekem építőipari
Téves.
Az alapkiképzés amiről beszélsz, talpas alap.
Nem létezik "-rész" képzés.
Van vagy nincs....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Tehát nincs.

Miért hagytad el a harceszközöd készültségben?
Van nem szervezet szerű szakkepesiteseim vannak. Parancs végrehajtás céljából. És mielőtt megkérdezed a készenlét tartaléka szolgálatba állt. Mert tudod nallunk a készenlét ék is van tartaléka pont az éles riasztások végett. Csak mert ki van dolgozva a rendszer. A gyodat telepítés egyébként meg a 3 hónapos alapkikepzesen megvolt a homokzsákkal együtt ahhoz nem kell műszaki végzettség bármily meglepő is ahogy az eap létesítéséhez sem kell aminek szintén része a gyors telepítésű drotakadaly sőt a hesco bástya is. Ezek nem tartós építmények tehát hevenyészett. A határzár is ideiglenes az is a rövidítése IBH ideiglenes biztonsági határzár ehhez a nem szervezet szerű végzettség tökéletesen elég még sok is
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 134
124 738
113
Ne keverjük már a békeidős készenléti szolgálatokat a harckészültségi szintekkel.
Amikről Filter beszél az a néphadsereg Szombathely és Lentiben települő elsővonalas dandárok magaskészültségű zászlóaljai-nak felel meg.

Ilyen nekünk az ÉKIAK volt amíg az aktív állomány adta magas készültséggel az ukrán határon utoljára ami magas készültségbe volt helyezve.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Van nem szervezet szerű szakkepesiteseim vannak. Parancs végrehajtás céljából. És mielőtt megkérdezed a készenlét tartaléka szolgálatba állt. Mert tudod nallunk a készenlét ék is van tartaléka pont az éles riasztások végett. Csak mert ki van dolgozva a rendszer. A gyodat telepítés egyébként meg a 3 hónapos alapkikepzesen megvolt a homokzsákkal együtt ahhoz nem kell műszaki végzettség bármily meglepő is ahogy az eap létesítéséhez sem kell aminek szintén része a gyors telepítésű drotakadaly sőt a hesco bástya is
Na látod, meg is érkeztünk egy lukhoz.
Nem a Te dolgod a Gyodázás.
Hk-s, az hk-val foglalkozik.
Utászok, műszakiak dolga a határzár építése és nem a tiéd!
Megcsinálod, mert katona vagy, mert parancsot kaptál, de nem a Te dolgod!
Tehát nem az a helyes irány hogy azt mondom minden fasza, hanem azt hogy bereklamálok hogy hol a túrósban vannak a műszakiak!
Ez az igazi kommunista tempo, patyomkin város.
Meló kész, jól van az úgy....
Megvagyunk, lehet egymás vállát veregetni.
Na ez a baj.
 
  • Tetszik
Reactions: J.G.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Ne keverjük már a békeidős készenléti szolgálatokat a harckészültségi szintekkel.
Amikről Filter beszél az a néphadsereg Szombathely és Lentiben települő elsővonalas dandárok magaskészültségű zászlóaljai-nak felel meg.

Ilyen nekünk az ÉKIAK volt amíg az aktív állomány adta magas készültséggel az ukrán határon utoljára ami magas készültségbe volt helyezve.
Még szerintem a v4 harccsoport és a román magyar közös zászlóalj a tartozó állomány is ide sorolható. Bár ott a készenléti idő alapból magas az országhatáron atnyulas végett.
 

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Ne keverjük már a békeidős készenléti szolgálatokat a harckészültségi szintekkel.
Amikről Filter beszél az a néphadsereg Szombathely és Lentiben települő elsővonalas dandárok magaskészültségű zászlóaljai-nak felel meg.

Ilyen nekünk az ÉKIAK volt amíg az aktív állomány adta magas készültséggel az ukrán határon utoljára ami magas készültségbe volt helyezve.
Határ idején emelt készültség volt nem?
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Na látod, meg is érkeztünk egy lukhoz.
Nem a Te dolgod a Gyodázás.
Hk-s, az hk-val foglalkozik.
Utászok, műszakiak dolga a határzár építése és nem a tiéd!
Megcsinálod, mert katona vagy, mert parancsot kaptál, de nem a Te dolgod!
Tehát nem az a helyes irány hogy azt mondom minden fasza, hanem azt hogy bereklamálok hogy hol a túrósban vannak a műszakiak!
Ez az igazi kommunista tempo, patyomkin város.
Meló kész, jól van az úgy....
Megvagyunk, lehet egymás vállát veregetni.
Na ez a baj.
Nem volt ezzel semmi baj. Nem követelték a szentesieket küldtek embert fureszeseket nehezmunkagepeseket teherautó sokat. Semmi gond nem volt a műszaki zár telepitessel HK sok közül mindegyikonknek volt rá képesítése. Készenléti szolgálatot adtunk tudtuk hogy ha kell mennünk kell és senkit nem érdekelt hogy árvíz határzár vagy meglepetésszerű támadás miatt.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Annyi hogy bejött eggyes helyeken egy új készenléti forma a határ készenlét. Ennyi volt a határ miatt ha jól emlékszem (voltam hatarkeszennletbe 2 kerek napot 3. Nap már mehettem is le. Úgyhogy ez fix)
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 671
15 064
113
Nem volt ezzel semmi baj. Nem követelték a szentesieket küldtek embert fureszeseket nehezmunkagepeseket teherautó sokat. Semmi gond nem volt a műszaki zár telepitessel HK sok közül mindegyikonknek volt rá képesítése. Készenléti szolgálatot adtunk tudtuk hogy ha kell mennünk kell és senkit nem érdekelt hogy árvíz határzár vagy meglepetésszerű támadás miatt.
Igen, erről beszélek.
Az elhivatott állomány.
De ez akkor sem normális!
A műszaki alakulatokat is el kell kezdeni pumpolni.
Főleg úgy, hogy 60-70 tonnás szekereink lettek.
 
  • Tetszik
Reactions: krisss

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 942
35 498
113
Igen, erről beszélek.
Az elhivatott állomány.
De ez akkor sem normális!
A műszaki alakulatokat is el kell kezdeni pumpolni.
Főleg úgy, hogy 60-70 tonnás szekereink lettek.
Igen szenteste rá férne. De hevenyészett műszaki munkálatokra az alegysegeknek önállóan is képesnek kell lennie a határzár pont ilyen hevenyészett erőditesi munkálat volt a neve is adja ideiglenes biztonsági határzár IBH. Ideiglenes tehát hevenyészett tehát elég a nem szervezett szerű szakképesítés nem igényel magasabbat
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 866
5 724
113
Nos, én voltam árvízen, hatékonyan megoldottuk két éhenhalás közt.
Ezek szerint semmi félnivalónk egy ukrán/román/klingon betöréstől.
Ha jól értelmezem a logika menetét.