[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113
Nos, én voltam árvízen, hatékonyan megoldottuk két éhenhalás közt.
Ezek szerint semmi félnivalónk egy ukrán/román/klingon betöréstől.
Ha jól értelmezem a logika menetét.
Nem tudom hol voltál és mikor. Mint a HK soknak mind a 2 lovesznel de még a kiknyp8. Hti jebe is volt konzerv mindig ilyen esetekre főleg de bármikor hozzáférhető az első kettőnél loszeresladaba a tea konyhába az utóbbinál egy papordobozba a hutto mellett... Bpn nem tudom volt e de ott tele voltam konzervel. Úgyhogy nekem ehenhalastol sohasem kellett felnem max nem ettem olyan joizut. Én nem szoktam szégyenlős lenni ha menni kellett mindig dobtam be de saját is mindig volt a táskába mert ameg volt a zacskóba romlandó azt ettem. Megvan Bp N a korletbe volt az egyik szekrénybe a konzerv
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113
Kerítès megfog bármit....
:D
Még kell enni a konzervet vagy nem eladni spanoknak vagy hazavinni a speizba. Bezzeg ha mre T kaptak volna az lett volna nalla azért a 3 napos zsákba elfér de az 1 naposba is. Nem kell megvenni a cég adja. Nem adja a szádba de na felnőtt ember
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 135
124 748
113
Nem tudom hol voltál és mikor. Mint a HK soknak mind a 2 lovesznel de még a kiknyp8. Hti jebe is volt konzerv mindig ilyen esetekre főleg de bármikor hozzáférhető az első kettőnél loszeresladaba a tea konyhába az utóbbinál egy papordobozba a hutto mellett... Bpn nem tudom volt e de ott tele voltam konzervel. Úgyhogy nekem ehenhalastol sohasem kellett felnem max nem ettem olyan joizut. Én nem szoktam szégyenlős lenni ha menni kellett mindig dobtam be de saját is mindig volt a táskába mert ameg volt a zacskóba romlandó azt ettem. Megvan Bp N a korletbe volt az egyik szekrénybe a konzerv
azt nem érted, hogy fel se kéne merülnie annak ilyen helyzetben, hogy neked bármiféle otthonról hozott konzervtartalékodhoz kéne nyúlni.
Én jártam úgy a kerítés mellett, hogy nem ért ki a kaja....
De szerintem páran tudnának mesélni arról is amikor gátolásnál a helyiek etették a katonákat mert oda se akart kijutni..
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113
azt nem érted, hogy fel se kéne merülnie annak ilyen helyzetben, hogy neked bármiféle otthonról hozott konzervtartalékodhoz kéne nyúlni.
Én jártam úgy a kerítés mellett, hogy nem ért ki a kaja....
De szerintem páran tudnának mesélni arról is amikor gátolásnál a helyiek etették a katonákat mert oda se akart kijutni..
Miért viszi haza? Hogy eladja? A cég adja. Nem kell hazavinni mindet. Ne mondja hogy nem kap mert mindenkinek qvasok volt és szerintem most is van
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 866
5 727
113
Még kell enni a konzervet vagy nem eladni spanoknak vagy hazavinni a speizba. Bezzeg ha mre T kaptak volna az lett volna nalla azért a 3 napos zsákba elfér de az 1 naposba is. Nem kell megvenni a cég adja. Nem adja a szádba de na felnőtt ember
Nem kaptunk elég élelmiszert napi 15-17 órás kemény fizikai munka mellett. Kb 30 dkg fehérkenyér, 3-4 szelet párizsi, 1 db (nem eredeti) mackósajt volt az adagunk.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113
Nem kaptunk elég élelmiszert napi 15-17 órás kemény fizikai munka mellett. Kb 30 dkg fehérkenyér, 3-4 szelet párizsi, 1 db (nem eredeti) mackósajt volt az adagunk.
A konzervek még amit a cégtől korábban kaptál (mert kaptál ha kellett ha nem korábban mert mindenkinek annyi volt hogy kutyát dobált vele) vagy a korletekbe a szekrenyalljan vagy a szállón az asztal alatt vagy otthon a speizba ha elelmesebb akkor valami spanodnal eladva... Be kell belőle tárolni elfér a táskába. Csak sokan jobban szeretik a polcon nézegetni az ágy fölött mert mit rakjon oda máshoz magasan van
 

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 866
5 727
113
azt nem érted, hogy fel se kéne merülnie annak ilyen helyzetben, hogy neked bármiféle otthonról hozott konzervtartalékodhoz kéne nyúlni.
Én jártam úgy a kerítés mellett, hogy nem ért ki a kaja....
De szerintem páran tudnának mesélni arról is amikor gátolásnál a helyiek etették a katonákat mert oda se akart kijutni..
Bizony-bizony. Helyi csajok kockacukorral etettek minket, hogy ne essünk össze.
A hadnagyunk pedig intézett plusz 2 óra melót hajnalban, amikor aludtunk volna a gátoldalban, mint mindenki más. Valami beteges megfelési kényszere volt az embernek, persze ő csak nézte ahogy dolgoztunk.
 
  • Dühítő
Reactions: Ramzana

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
29 135
124 748
113
Miért viszi haza? Hogy eladja? A cég adja. Nem kell hazavinni mindet. Ne mondja hogy nem kap mert mindenkinek qvasok volt és szerintem most is van
Amint megkaptad az a tied. Járandóság amint kiadásra kerül onnantól cég részéről megszűnik létezni. Oké, hogy teszel félre és van a bekészített cuccaid közt kaja (Pont ezért szokott rá mindenki hogy legyen benne mert tudják, hogy a honvédségre nem számíthatsz) de attól még a készenléti raktárnak folyamatosan kéne rendelkezésre állni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113
Amint megkaptad az a tied. Járandóság amint kiadásra kerül onnantól cég részéről megszűnik létezni. Oké, hogy teszel félre és van a bekészített cuccaid közt kaja (Pont ezért szokott rá mindenki hogy legyen benne mert tudják, hogy a honvédségre nem számíthatsz) de attól még a készenléti raktárnak folyamatosan kéne rendelkezésre állni.
Kellene nem engednek a közelébe pedig ellenzék ott. A mostani munkatapasztalatom rá nem mondhatják hogy elévült vagy nem oda vág. A logisztikai és ellátó rendszerre kellene odavagni legalábbis változásokat eszközölni beindítani azokat.
 
  • Hűha
Reactions: Nemerson

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 673
15 091
113
Franciknál árvizen, az adott falu/ -k etettek minket.
Semmi fejadag!
Az önkormányzat dísztermében terítettek. Igazi francia falusi kaja.
Tornateremben- sportcsarnokban fektettek, full extra kiszolgálás.
Kocsmában 1-2 ingyen pia,doboz cigi....
Nice volt.
A Tiszáról nem szeretnék beszélni....
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113
Annyi jó tartós termék van iszonyat olcsó nagykereskedelmi áron (raktárba ralatok mind a beszerzési árakra mind az értékesítésre.) instant tesztakon pl nagyon nagy a haszon kulcs. Knorr instant tészta ételek pl 3 perces 5 perces csak forró víz kell wifon levesek én is... Különböző puha aludobozos pastetomokon. És népszerűek nem csak szerintem finomak dobozos kv ből is tudok csomót sokminden van
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113
Elofozott tasakosrizsek 3-5 perces forrazni kell csak forró vízzel leonteni üveges konzervek szószok hozzájuk.nepszeruek.
Még sütemények is vannak csak víz kell hozzá sütni sem kell. Minden egy dobozba
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

J.G.

Well-Known Member
2023. április 11.
1 866
5 727
113
A konzervek még amit a cégtől korábban kaptál (mert kaptál ha kellett ha nem korábban mert mindenkinek annyi volt hogy kutyát dobált vele) vagy a korletekbe a szekrenyalljan vagy a szállón az asztal alatt vagy otthon a speizba ha elelmesebb akkor valami spanodnal eladva... Be kell belőle tárolni elfér a táskába. Csak sokan jobban szeretik a polcon nézegetni az ágy fölött mert mit rakjon oda máshoz magasan van
Nem voltak tartalék konzervek. Mindig mindenből kevesebbet kaptunk az elegendőnél.
 

perceptron

Well-Known Member
2023. június 15.
4 990
9 223
113
azt nem érted, hogy fel se kéne merülnie annak ilyen helyzetben, hogy neked bármiféle otthonról hozott konzervtartalékodhoz kéne nyúlni.
Én jártam úgy a kerítés mellett, hogy nem ért ki a kaja....
De szerintem páran tudnának mesélni arról is amikor gátolásnál a helyiek etették a katonákat mert oda se akart kijutni..
Mit foztek? :cool:
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 943
35 514
113


Ezek ára pl mélyen a konzervek árai alatt vannak és elég magas haszon kulcs van a kiskereskedelmi áron. Egész jók az első pl 2 adag egy ember megeszi de kiadósnak mondható jól lehet vele lakni. Mondjuk annyi hogy 10 perces.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby