[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
<blockquote rel="formosa">Akaginak: "
Ha ismered a sportot és a színészetet is, akkor miért húzod le őket. Vagy már nem emlékszel a próbákra, a szövegtanulásra és az egész napos forgatásokra? Mint látod, fiatal korom ellenére nekem az utóbbiban volt tapasztalatom /rádióban, színházban és TV-ben is/. Már abbahagytam, mert nem lehet belőle megélni. A szinművészetire meg úgysem vennének föl!"
Látom, nem értettél meg!
Nem ellened szólok, hanem a rendszer ellen!
Országos irodalmi versenyt nyertem meg, és mégsem vettek fel anno a Színművészeti <b>főiskolára</b>! Ugye, van fogalmad, hogy akkor kik jutottak be? Pedig volt protekcióm, mert a "gettóban" nőtem fel és tanultam.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Ez a blikkes úszós téma mióta való ide???
Sokat beszelunk arrol, hogy meg kell valtoztatni a rendszert. (Finomhangilni, igazsagosabba tenni, blabla) Valahol el fog kezdodni a valtozas, es az nem a politika lesz. Ha van esze a mostani vezetesnek akkor inkabb az elere all az ilyen folyamatoknak. Tessek, a forum ujra a biztonsagpolitakae. :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<i>"Nem tudom, Te milyen idős vagy, <b>de nekem a jövőmet élik fel most ezek a sportba ölt pénzek</b>, az, hogy az éhenhalás szélén az utolsó pénzt ékszerre költi az állam. A feje tetején van minden.
De Te nem érted, miért vagyok frusztrált.... hát a székről lefordulok....

Hol élsz te, akváriumban?"</i>

1. A kiemelt részhez:
Segélyen vagy közmunkán élsz? Mert ha nem akkor kb. semmi köze nincs a sportra költött pénznek a te megélhetésednek.

2. Az egészségügyben vannak gondok, de a sport is egészségügyi kérdés. Aki sportol az egészségesebb, ennyi.

Az egészségügy helyzete meg nem most lett sz@r, amióta élek egy nagy kalap sz@r az egész. Remélem ott is elindul az a fejlődés ami más területeken már zajlik.

(Sőt, nekem van egy olyan összeesküvés elméletem, hogy azért ilyen ramaty az egészségügy, hogy minél több nyugdíjas haljon bele, így hosszú távon spórol az állam egy csomó pénzt.
De ezt nem kell komolyan venni XD )

3. Nem akváriumban élek, de a tapasztalatom az, hogy aki tanul és dolgozik annak jó. Ez az én egyik kis rövid életbölcsességem.
A másik az, hogy az embernek ne legyenek irreális igényei és akkor nem lesz frusztrált.

1. Egyiken sem. Te, mint aki gondolom a versenyszférában dolgozol, nem érzed meg, ha sorvad a piac?
Mert ha a pénzek amiket a magyar gazdaságból vettek ki, egy feneketlen zsákba kerülnek ahonnan alig folyik vissza a gyakorlatban, az bezony sorvadást jelent jelen körülmények között.

2. Remek, de ez megint csak kevés embert érint. Pl. mi túrázók köszönjük jól karban tartjuk magunkat, és nem kell hozzá milliárdos beruházás.

Az egészségügyről ezek szerint mások a tapasztalataink. Határozottan emlékszem, hogy tíz évvel ezelőtt még nem voltak ilyen gondok, illetve a mostaniakhoz képest minimálisak.
Zárójeles kérdés, milyen területeken látsz fejlődést?

Nem összeesküvés elmélet, sőt, az orvosok között is lehetne tizedelni. Édesapámnak béka feneke alatti vérnyomásra az egyik nagyobb kórházban még nyomáscsökkentőt akartak adni.
Az volt a szerencséje, hogy nem hallgatott a dokira (mondjuk nem egy évtizedet húzott le az eü-ben). Vagy ahogy ő hívja őket: mosolygós gyilkosok (az arabok főleg).


3. Egy jó adag szerencse is kell ehhez, hogy elsőre sikerüljön. Ehhez mondjuk nem rossz, ha van egy gazdaság aminek szüksége van rád...

Az irreális igényekről meg annyit, hogy ha autózol akkor ezzel a mondattal törném fel az összes sűrűn látogatott szakaszodat. Tudod, ne legyenek irreális igényeink, akinek meg terepjárója van az boldogul. Ennyit az életbölcsességedről.
A visszafejlődés ellen beszélek. S még mielőtt személyeskednél, nem azért sír a szám mert nekem rosszul megy. Tudod van aki magán kívül másra is gondol.
A jövő alatt meg nem csak a fizetést érti az ember, bár lehet ez a kis buksidba nem fér bele.
De mondjuk jó lenne nem egy marokkói színvonalon élni, hanem ha már egyszer van akkor normális egészségügy, hogy egy véletlen fertőzött vágásba ne halj bele.

Irreális igény, hogy a pénz amit befizetek oda menjen ahol tényleg szükség van rá? Eszem megáll rajtad b+...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Csak roviden, mert volt ilyen vonal is:

1. Epeszu kormany versenysportra egy fillert sem kolt, tomegsportra rengeteget.
2. Szinten nem kolt muveszetre (muveszekre) egy fillert sem, azonban kolt kozossegi helyekre, ahol az emberek tanulhatnak, muvelodhetnek, kulturalodhatnak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Csak roviden, mert volt ilyen vonal is:

1. Epeszu kormany versenysportra egy fillert sem kolt, tomegsportra rengeteget.
2. Szinten nem kolt muveszetre (muveszekre) egy fillert sem, azonban kolt kozossegi helyekre, ahol az emberek tanulhatnak, muvelodhetnek, kulturalodhatnak.

Higgadt emberfő! Igen, köszi!
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
silurusglanis

1. <i>"Te, mint aki gondolom a versenyszférában dolgozol, nem érzed meg, ha sorvad a piac?"</i>

Nem. Én az ellenkezőjét érzem.

<i>"Mert ha a pénzek amiket a magyar gazdaságból vettek ki, egy feneketlen zsákba kerülnek ahonnan alig folyik vissza a gyakorlatban, az bezony sorvadást jelent jelen körülmények között."</i>

Az egészségügy is egy feneketlen zsák. Nincs a világon annyi pénz amennyi elég lenne rá.
Ettől persze még illene rá jobban költeni, jobb feltételeket biztosítani.

2.
<i>"Remek, de ez megint csak kevés embert érint. Pl. mi túrázók köszönjük jól karban tartjuk magunkat, és nem kell hozzá milliárdos beruházás."</i>

Én se kaptam egy forint állami pénzt sem amíg versenyszerűen sportoltam. Sportja válogatja milyen beruházás kell hozzá.
Nekünk elég volt egy torna terem meg egy ring vagy egy szőnyeg. Más sportok, főleg a csapat sportok ennél azért infrastruktúra igényesebbek.
Jah, és ha jól emlékszem a jó pár turista házat is átadott a kormány, meg fejlesztették a túra útvonalakat. Én nem sajnálom tőletek...

<i>Zárójeles kérdés, milyen területeken látsz fejlődést?</i>

Államháztartási, ipari, családtámogatási, pénzügyi. Ezeknél egyértelmű a fejlődés.

<i>"Az irreális igényekről meg annyit, hogy ha autózol akkor ezzel a mondattal törném fel az összes sűrűn látogatott szakaszodat. "</i>

Van autó, de ehhez képest meglepően sokat tömeg közlekedek és sétálok. Sétálni kifejezetten szeretek, főleg, hogy sokat ülök gép előtt. De valahogy nem érzem ezt cikinek, és X6-ra sem vágyom vagy más banális baromságra.
<i>
"Irreális igény, hogy a pénz amit befizetek oda menjen ahol tényleg szükség van rá? Eszem megáll rajtad b+..."</i>

Egyelőre nem mi (te vagy én) határozzuk meg azt, hogy mire van szükség, hanem a kormány. Ha nem értünk vele egyet akkor legközelebb másra kell szavazni, vagy ki kell menni tüntetni.
Finoman szólva nem vagyok 100%-osan megelégedve a kormányzat munkájával, de lényegesen jobb munkát végeznek, mint az elődeik, szerintem.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 813
305
83
Hölgyek, Urak!
Nem szándékoztam tovább ragozni a témát, de az élet másképp gondolja!


"Kiss László lemondott a magyar úszóválogatottnál betöltött szövetségi kapitányi tisztéről. A szakvezető döntéséről telefonon tájékoztatta az MTI-t csütörtökön.

Az elhatározásra a szerdán történtek késztették, miután megalázó helyzetbe került Hosszú Katinka sajtótájékoztatóján - indokolta lépését Kiss László.

"Én jóindulattal voltam irántuk, semmit sem követtem el sem Hosszúékkal szemben, sem a magyar úszás ellen, hogy ilyen elbánást érdemeljek, mint amilyenben a médiaeseményen részem volt"

- jelentette ki. A szerdai sajtótájékoztató végén Kiss László szeretett volna beszélni az úszószövetséggel kapcsolatban bírálatokat megfogalmazó Hosszú Katinkával, ám a világ- és Európa-bajnoknő faképnél hagyta a hozzá igyekvő szakvezetőt anélkül, hogy szóba állt volna vele.

"Méltatlan ez az egész" - nyilatkozta a szakember. „Korábban négy olimpiáról is aranyéremmel térhettem haza úszóink jóvoltából, s azt kívánom, hogy Hosszú Katinkáék is éljék át ezt a boldogságot a riói olimpián, amelyen én már nem leszek ott, mert ezennel lemondok kapitányi tisztemről"
C'est la vie!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez a blikkes úszós téma mióta való ide???

<b>444:</b>

<b>Mint a kullancs, úgy csimpaszkodik az ellenzék Hosszú Katinkára</b>

"Az egész Hosszú Katinka vs. Úszószövetség botrány legviccesebb, egyben <b>legszomorúbb eleme az, ahogyan az ellenzéki politikusok megpróbálják meglovagolni az úszónőt</b>, amit érdemes szó szerint véve is elképzelni.

Miután Hosszú megtartotta a legutóbbi, svungos sajtótájékoztatóját a szerződés széttépésével mint csúcsponttal, a Gyurcsány-párt ifjúsági szervezete és az Együtt is rámozdult, nemcsak szöveges, hanem grafikai formában is.

Az IDE, vagyis a gyurcsányista Ifjú Demokraták ezzel a Hosszú-plakáttal próbálkoznak:

6oFoyCOPuhenCGCGs.png


<b>Figyeljük meg, hogy jutunk el lépésről-lépésre odáig, hogy egy sportoló és - az egyáltalán nem fideszes elnök által vezetett - szakszövetsége közti felkészülési konfliktus egyszer csak a kormánnyal szemben való karakteres kiállássá változik. </b>Külön humoros, hogy a gyurcsányfiókák szemében a hatalommal való szembeszállás legjobb példája egy olyan sportoló, aki lényegében és leegyszerűsítve azt mondja, hogy a "hatalomnak" többet kellene adnia neki és társainak. Akárhogy is, <b>mire a szöveg végére érünk, Hosszú gyakorlatilag a Sportuszoda Nagy Imréjeként emelkedik ki a habokból, mínusz bajusz. Ha kicsit fiatalabb, ő lehetne az Egyrészes Dresszek Masfeld Pétere.</b>

Az Együtt vezetője, Juhász Péter legalább ütős, sokértelmű kezdőmondattal nyitott, szintén a Facebookon - Hosszú Katinka mindenkit lepipált - aztán ő is plakátot villantott:

6oFoz54DfQJjCG9qs.png


Na, ez szimpla farvizezés csak legalább, bár a vad példaképezés olvastán azért felmerül az emberben, hogy <b>a kóválygó ellenzék eszerint már megint megtalálta az ideális anti-Orbánját</b>.

Na de ki akarna marha gyorsan úszó Falus Ferenccé válni?

Hosszú Katinka hála istennek sokkal <b>értelmesebbnek tűnik annál</b>, hogy a jövő héten már arról szóljanak a hírek, hogy <b>Bitó Lászlóéknál</b> vacsorázott.

De a dolog persze már el is kezdett eszkalálódni, a facebookos fotellenzék pedig a jelek szerint meg is találta az Új Messiást:

6oFpy0WOOroiFUDxs.jpeg
"

http://444.hu/2016/01/07/mint-a-kullancs-ugy-csimpaszkodik-az-ellenzek-hosszu-katinkara

vs.

<b>Jobbik:</b>

<b>Jobbik: Hosszú Katinka érdemi kritikát fogalmazott meg</b>

"Duró szerint Hosszú Katinka <b>szakmai alapú, érdemi kritikát fogalmazott</b> meg a szövetség működésével, <b>ez a mentalitás pedig előreviszi az országot</b>.

„<b>Ha a magyar társadalomban általános jelenség lenne, hogy a nagy szaktekintéllyel rendelkező emberek a saját szakterületükön felemelik szavukat a rendszerszintű hibákkal</b> vagy visszaélésekkel kapcsolatban, és nem lehetne őket megvenni, megfélemlíteni, elhallgattatni, sokkal előrébb tartana az ország” – vélte Dúró Dóra."

http://mandiner.hu/cikk/20160107_jobbik_hosszu_katinka_erdemi_kritikat_fogalmazott_meg

<b>Saját megjegyzés: ... akkor kérlek szépen már holnapra lángokban állna az ország, kedves Dúró Dóra.</b>

444 vs. Jobbik, DUPLA DÖBBENET!

Le a kalappal a 444 ezen cikke előtt!
 

fishbed

Well-Known Member
2013. július 5.
815
792
93
Nem Hosszú Katinkát, hanem Mrs. Tusupot hallottuk – vont konklúziót egy, a belső viszonyokat pompásan ismerő uszodai ember a tegnapi papírtépős performansz után, s bár a mondat találónak tetszik, tartózkodnék attól, hogy rögvest alapvetésként értelmezzük az aktuális sportvircsaft legfrissebb fejezetében.

Kivált, mert maga a nép – az istenadta – sem képes kapásból tűpontosan értelmezni a helyzetet, amennyiben a szigorú tekintettel, koppanó hangon megejtett Tiborc-monológ 2.0 után kiegyensúlyozott értékelésből fölöttébb kevés látott napvilágot: a véleményalkotók egy része hozzávetőleg Dél-Oszétiába küldené a komplett úszószövetségi vezérkart, másik része Hosszú Katinkát továbbítaná Amerika külsőre; körülbelül oda, ahol becses férjének-edzőjének megszületnie tetszett.

Addig is, amíg jól eszkalálódik a botrány, javaslom, a kidagadt verőereket csöppet hagyjuk hátra; vegyük át, mit tudunk eddig.
Szóval van nekünk egy remek úszóversenyzőnk, olimpiailag a legnagyobb aranyvárományosok egyike, a mi Iron Ladynk, akiből a tehetséges, tengerentúli tréner, Shane Tusup világsztárt kreált; s van nekünk egy úszószövetségünk (-struktúránk), amely eredményekben gazdag, sportdiplomáciában, versenyszervezésben kiválóan teljesít. A kettő elvileg tökéletes mixet is alkothatna, ha a totális irányításban hívő Tusup – mint mondják ismerői – ne gondolná azt, hogy nagyobbra nőtt, mint a MÚSZ, és ebbéli minőségében már mindent megtehet; s ha a szövetség valóban olyan feltételeket lenne képes kérés nélkül teremteni, amelyek, igen, az Egyesült Államokban állnak a víg uszodai testedzők rendelkezésére.

Mármost idehaza legföljebb az utóbbi öt évben tapasztalni azt, hogy az átkosban szétrohadt létesítmények komolyabb fejlesztéseken esnek át – azon most kivételesen ne rugózzunk, miért nem az inkubátorállományt újítják a vonatkozó milliárdokból –, de még ennyi sem elég az általános komfortérzethez, akár az évek óta ­Hosszú-otthonnak nevezhető Komjádiról, akár bármely más budapesti fedett uszodáról van szó. (Még körülbelül kettő van, ellenben inkább kifordul az ember a BVSC vagy az FTC létesítményéből, de legalább épül a Dagály.)

Ha innen nézzük, s megengedjük, hogy a MÚSZ-menedzsment sem tökéletes, azt is mondhatjuk: Tusupnak/Hosszúnak igaza van; csak éppen igaza volt már fél éve is meg egy éve is, amikor a nagy jókedvben éppen pompás puszik csattantak az arcokon, s amikor a páros az Egerszegi Krisztinát felépítő Kiss Lászlót kérte, ugyan már, nézze meg Hosszú hátúszását, mit lehetne javítani.

Nem tudom, adalék-e a történtekhez, hogy Kiss ment és segített; s hogy később, khm, nem feltétlenül volt kívánatos a jelenléte azon a fotózáson, amelyen Hosszú és megannyi érmes társa pózolt az aktuális világverseny után.

Az ellenben biztos, hogy a nyáron olimpia van, ekként annál rosszabbat Tusup/Hosszú aligha tehetett, mint amit elővezetett ezen az álmosító, havas délelőttön. S nem csak magával: a komplett magyar úszósporttal.

Akár igaza van, akár nem.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 614
113
Csak roviden, mert volt ilyen vonal is:

1. Epeszu kormany versenysportra egy fillert sem kolt, tomegsportra rengeteget.
2. Szinten nem kolt muveszetre (muveszekre) egy fillert sem, azonban kolt kozossegi helyekre, ahol az emberek tanulhatnak, muvelodhetnek, kulturalodhatnak.

Tökéletesen egyetértek!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 614
113
Nocsak :
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/hungary/12086883/Viktor-Orban-is-no-fascist-hes-David-Camerons-best-chance-at-EU-reform.html
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="2ndt">Csak roviden, mert volt ilyen vonal is:

1. Epeszu kormany versenysportra egy fillert sem kolt, tomegsportra rengeteget.
2. Szinten nem kolt muveszetre (muveszekre) egy fillert sem, azonban kolt kozossegi helyekre, ahol az emberek tanulhatnak, muvelodhetnek, kulturalodhatnak.

Tökéletesen egyetértek! </blockquote>

Ilyen nincs. A Horthy, Rákosi, Kádár és a módszerváltók mindegyike költött rájuk, mint ahogy a világon mindenütt megteszi, megtette, kisebb-nagyobb mértékben.

Paradoxon: ha nem költ művészekre, akkor kinek a műveit veszik kézbe, mutatják be a közösségi helyeken, iskolákban ? Ha azt mondja, hogy a beszerzendő mű árát a magánszférából nem hajlandó beszerezni, mert drága, megfizethetetlen és neki nem éri meg ? És milyen alapon döntik el kinek mijét vásárolja meg ? Hol van, és ki, mi határozza meg azt az értékrendet, amely bemutatja mit tanítsanak az állami intézményekben ? Erre a magánszféra lenne csak jogosult kizárólag ? Na, ne vicceljünk...
Inkább gondolkodjunk, Béláim.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 736
113
Én kifejezetten károsnak gondolom azt, hogy az amúgy semmit nem érő ellenzék így rászállt az ügyre. Olyanok, mint a köpőlegyek, mindent elfertőznek a saját lelki nyomorukkal.

Ez egy sportszakmai kérdés, amit a szakmán belül, zárt ajtók mögött nem sikerült megvitatni. Gondolom nem úgy kezdődött a dolog, hogy Katinka egyszer csak kiállt szerepelni, hanem úgy, hogy évek alatt sem sikerült zárt ajtók mögött zöld ágra vergődni a szövetséggel.
És amint látom egyesek szerint ez így van jól, és persze mindig az a hibás aki szólni mer, hogy valami rosszul működik.

Panzerfaust

+1 like
 
Status
Not open for further replies.