[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Amúgy stadionokon, meg autópályákon kívül is vannak építkezések, vasút, alsóbb rendű utak, kórház, mentőállomás...

Kezd "mit adtak nekünk a rómaik" érzésem lenni.

Szoktam vasúton utazni, én azt látom, hogy jelentősen fejlesztik a vasutakat/állomásokat.
 
M

molnibalage

Guest
A magánegészségbiztosítással nekem ugyanaz a problémám, mint a magánnyugdíjjal. Mi garantálja azt, hogy 40-50 vagy akár 70 év múlva is meglesz még az a cég, vagy fizetni fog, ahova év évtizedekig befizettem? Itt a HTKA-n kellene a legjobban tudjuk, hogy sokszor akkora változások vannak a világpolitikában, hogy lehetetlen arra alapozni, hogy pl. egy amerikai biztosító 50 év múlva is biztosan kifizeti nekem a műtétem. Pl. Iránban ha lettek volna amerikai vagy európai biztosítók és náluk néhány millió biztosított, akkor mi lett volna velük az embargó után? Vagy Afganisztánban, Irakban a háború után? Vagy mit kezdenél, ha nyugdíjas korodra Magyarország ellen ugyanilyen szankciókat hoznának, te pedig korházba kerülnél? A biztosító kivonul az országból, jól zsebrevágja a pénzed, téged pedig kezeljen az állam és adjon ő kenyérrevalót.
Én inkább az állami biztosítókat reformálnám meg, mert azok hosszútávon sokkal megbízhatóbban, mint a magán.
A reformokba pedig az is belefér, hogy fizessen többet az kokós, alkoholista láncdohányos.
Ki mondta, hogy ez magán egészségbiztosítás...? Az állami egészségbizotsításban mi gátolja meg különféle konstrukciók alkalmazását? Szerintem csak az akarat...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 158
15 815
113
A stadionos vitáról.
Ugye tudjátok, hogy egy stadion megépítésére költött pénz szinte teljes egészében a magyar gazdaságba áramlik?
Vagy azt, hogy az építkezésekkel rengeteg munkahelyet teremt, ezzel pénzt spórol mivel kevesebb a munkanélküli.
Vagy azt, hogy az építőipar mennyire örül ennek?
Az USA és Németország is azzal mászott ki a 29-es válságból, hogy az egyik autópályákat, a másik hadsereget épített.
Sokan már a mostani autópályaépítéseket is bírálják, mondván, hogy már túl sok van belőle.
Hadseregre ha költenek, akkor az a pénz tényleg teljes egészében kimegy az országból, mivel nincs hadiipar.
Foci és egyéb élsport: ugye azt is tudjátok, hogy a világon a legnépszerűbb sport és azokat az országokat mindenki ismeri a világon, akik jók ebben. Vagy, hogy az olimpiát több milliárd ember szokta követni a Földön, és amikor feláll egy-egy magyar sportoló a dobogóra, akkor az egész világ hall még az olyan kicsi országokról is, mint Magyarország?
Ezek a dolgok egyáltalán nem elhanyagolhatóak egy olyan ország számára, ahol a GDP 10%-át a turizmus adja. Gondolom nem kell magyarázzam, hogy az olyan országokba nem mennek a turisták, amikről mégcsak nem is hallottak. Arról nem is beszélve, hogy egy-egy sportesemény közvetlenül is rengeteg turistát vonz.
Szóval lehet, hogy sokak szerint csak pénzkidobás a sport, de ez egyáltalán nem igaz.
Egyébként meg ha korházi felszerelésre költené azt a pénzt a kormány, akkor tényleg nagyrészt kimenne az országból, hisz nem hiszem, hogy olyan sok röntgen és egyéb korházi gépet készítenek Magyarországon. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem kell több pénzt az egészségügyre költeni, csak azt, hogy erre is rá lehetne vágni, hogy felesleges pénzkidobás.
Másik dolog, ha a stadionépítés olyan nagy pénzkidobás, mit szólnátok ahhoz, ha 200 millió euróért kolostort építenének Pesten, úgy ahogy a Románia kormánya teszi? Az a Románia, ami sok magyar szerint hamarosan lekörözi Magyarországot, mégtöbb szerint már le is körözte. :)

Jó, de miért nem valami értelmesebb dolgot építenek, hogy abból áramoljon vissza a magyar gazdaságba a pénz?

Ha a vasútvonalakat tennék rendbe azokon is sokan dolgoznának.

Esetleg ha egyszerű tornacsarnokokat építenének általános-és középiskoláknak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Elérhető az uszoda minden iskolás számára?
Jut normál méretű sportpálya használati lehetőség minden iskolának?
Van jól felszerelt konditerem minden iskolában?
Jut sportszer minden magyarországi gyereknek?

Mert amíg nem, addig egyenesen takarodjanak az országból az olimpikon-paraziták, utánna meg tartsák el őket a szponzoraik, mert az adófizetők pénze a tömegsportra kell népegészségügyi okokból.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Rendes mobilnet nélkül hogy fogjuk feltöltögetni a karóbahúzós videókat a szétlőtt városainkból? Naugye! Az utolsó migráns is tudja, milyen fontos a sávszélesség...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
amúgy ki nem szarja le ezt a Hosszú Katinkás vihart a biliben? Nem tűnt fel, hogy a világháború veszélye egyre fenyegetőbb? Nem hiszem el, hogy itthon nincs fontosabb téma ennél.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Komolyan, aki itt erről beszél, az ugyanolyan mint ulippo volt az ukrán topikban. Ha nagyon bulvárról szól csak a média, az nagy bajt jelent, akkor valami fontosabbról terelik el épp a figyelmet.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
http://24.hu/sport/2016/01/08/hosszu-katinka-ferje-epp-szetveri-sajat-mestermuvet/

Mikor valami olyat csinalasz amit nem csak szeretsz de meg tehetseged is van hozza akkor sikert fogsz elerni. Amikor ezzel a sikerrel a batyudban kimesz kulfoldre akkor azzal fogsz talalkozni hogy kint sokkal kisebb tehetsegekbol faragnak nagyobb kalibereket mint pl Magyarorszagon es ennek az oka a sokkal profibb menedzsment es a folyamatos elvaras a menedezserektol a fejlodesre mind a dolgozo sportolo mind onmaguk fele. Eppen ezert kint egy atlag magyar dolgozo is hasit az ottani kornyezetben mert mar megtanult szarbol varat epiteni es egyszere harom dolgot csinalni es ami a legfontosabb szerintem kreativnak lenni .
Ez a fajta kreativitas es magyaros hatter plusz a nyugati menedzsement rendszer extra dolgokat tud elerni. ( igaz ez valamennyi kelet europai nepre is )

Aztan hazajon az ember es pofan csapja a belterjes uram batyam rendszer vagy a haverom rokonom kft ahol nem az eredmeny a fontos hanem a szek a pozicio megtartasa a politikai hovatartozas.

Az eredmeny dobbenetes es lehangolo. Szerintem Katinkaba ez verte ki a biztositekot es nem a penz amivel most probaltak megvenni majd annak ellenere hogy elutasitotta megis befeketiteni ( penzcentriku )

Meg kell erteni es el kell fogadni hogy szinte mindenben elment melettunk a vilag es sok teruleten mar latotavolsagban sincsenek. Ujra meg kell tanulnunk egy csomo mindent nyugatrol ahogy ezt tettek es nem szegyeltek a japanok koreaik kinaiak is. Meg kell nezni hol voltak es hova jutottak.

Nem eloszor vagyunk ebben a helyzetben . A torok megszallas utan ujra kelett epiteni az orszagot minden szempontbol. Ehez a nyugatrol vett mintak es tudas adott alapot. Ganz Dreher es sokan masok is nyugatrol hoztak anno tudast es tettek nagyja a magyar ipart as sajat szegletukben.

Magyaran tanulni nem hogy nem szegyen de elengedhetetlen dolog es ez az amit a mai magyarorszag nem hajlando hanem boszmen hirdeti az "mert en magyar nemes vagyok" mentalitast.

Ez az a mentalitas amivel Hosszu Katinkanak telelett a strandpapucsa.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 721
113
Ez a H.K. történet legalább arra jó, hogy a maga teljes valójában bemutatja azt a nyugati/amerikai mentalitást amitől éppen összedőlni készül az egész világ.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Kalapàcs: Azert nem kell a ló màsik oldalàra àtesni. Nyugaton sincs kolbàszbol a kerités ( tudom ez közhely). A pénztàrosnőnek pl. a Billa-ban ugyanolyan rossz a helyzete kint mint hazànkban a Tesco- ban. A nyugdijàról ne is beszéljünk. A magyarok nagyrésze külföldön se hasít, mert ha egy pedagogus elmegy Bécsbe takaritani vagy bébiszittelni vagy polcokat feltölteni, az nem hasitàs. Az se ,ha pincér vagy benzinkutas nyugatra megy. A kint dolgozok tulnyomó többsége azért megy nyugatra, hogy az ott megtakaritott pénzzel itthon lakàst stb. vegyen, igy pàr év utàn hazajön, gyakran, amikor a gyerekek iskolàba kell menjenek. Tudom, hogy orvosoknàl, kutatóknàl kicsit màs a helyzet. Nem kell elhinni, hogy " nem jövök haza", mert ez nem 3 év utàn, hanem 10 utàn dől el. Majd meglàtjuk. Az szerintem jó, hogy minél több magyar szerez munkatapasztalatot külföldön.
Aki meg nem làt fejlődést az orszàgban, akàr csak az utolsó pàr év alatt is, az vak.
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
Szerintem nem az ami mentalitással van hiba - hanem mint kalapacs is írta - az uram, bátyám, földim, rokonom, kollégiumi szobatársam típusú hozzáálással.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
Szerintem nem az ami mentalitással van hiba - hanem mint kalapacs is írta - az uram, bátyám, földim, rokonom, kollégiumi szobatársam típusú hozzáálással.
Ez a legtöbb helyen többnyire igy van ( sajnos?). Elég olvasni a külföldi sajtót. Mondhatok pl. osztràk példàt óràkon àt.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Ez a H.K. történet legalább arra jó, hogy a maga teljes valójában bemutatja azt a nyugati/amerikai mentalitást amitől éppen összedőlni készül az egész világ.

Eltel mar nyugaton/ amerikaban ? Csak mert hogy ilyen hatarozott a velemenyed.
Vannak elkonyei hatranyai de osszessegeben sokkal elhetobb mint magyarorszag. Es ezt nem en mondom hanem azok a szazezrek akik mar kimentek es azon szaezrek akik mennenek de nem beszelik a nyelvet.

M agyarorszag is lehetne egy szuper orszag de maguk a magyarok ( mi magunk ) vagyunk azok akik ennek a legnagyobb ellensegei vagyunk.

Jo nekunk ez a a mar megszokott korrupt belterjes uram batyam kultura sot meg buszkek is vagyunk rajuk.

Aztan a szlovakok romanok meg allva hagytak bennunket.

A titok hogy a jot kell ellesni es nem a roszat.
 

kalapacs

Member
2015. november 27.
565
3
18
Kalapàcs: Azert nem kell a ló màsik oldalàra àtesni. Nyugaton sincs kolbàszbol a kerités ( tudom ez közhely). A pénztàrosnőnek pl. a Billa-ban ugyanolyan rossz a helyzete kint mint hazànkban a Tesco- ban. A nyugdijàról ne is beszéljünk. A magyarok nagyrésze külföldön se hasít, mert ha egy pedagogus elmegy Bécsbe takaritani vagy bébiszittelni vagy polcokat feltölteni, az nem hasitàs. Az se ,ha pincér vagy benzinkutas nyugatra megy. A kint dolgozok tulnyomó többsége azért megy nyugatra, hogy az ott megtakaritott pénzzel itthon lakàst stb. vegyen, igy pàr év utàn hazajön, gyakran, amikor a gyerekek iskolàba kell menjenek. Tudom, hogy orvosoknàl, kutatóknàl kicsit màs a helyzet. Nem kell elhinni, hogy " nem jövök haza", mert ez nem 3 év utàn, hanem 10 utàn dől el. Majd meglàtjuk. Az szerintem jó, hogy minél több magyar szerez munkatapasztalatot külföldön.
Aki meg nem làt fejlődést az orszàgban, akàr csak az utolsó pàr év alatt is, az vak.


Csak egy kerdes.

Szerinted ki el normalisabb eletet a nemet Billa penztaros vagy a magyar CBA penztaros ?
 
T

Törölt tag 008

Guest
Csak hogy mennyire szar helyen élünk:
Pár napja belefutottam egy ex-kollégámba, aki lengyel. Azzal kezdte, hogy gratulált, hogy nekunk van egy Orbán Viktorunk és ,hogy Magyarország milyen jó hely. Ők is most ezen az úton akarnak menni de rettegnek, hogy ott is lesz egy Majdan.
-------
Amúgy akinek nem tetszik itt, nyugodtan mehet nyugatra zombit simogatni.
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 191
10 721
113
Kalapács!
A dolog nem fekete/fehér!
Nem éltem nyugaton, és már nem is fogok.
Az a nyugati "jó" amire úgy oda vagy annak az árát mások fizetik, de úgy néz ki, hogy már nem sokáig! Olvasgasd a Htka biztpol fórumát, és megérted!
 
Status
Not open for further replies.