[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
<blockquote rel="szuvorov">Rendőrökre támadtak a hálás menekültek a kiskunhalasi befogadó központban - két egyenruhás megsérült
Forrás: https://kuruc.info/r/2/153832/

https://youtube.com/watch?v=YUYiXbUg_IM

56-ban mi verekedtünk bécsben? Nem. Táborokban kussoltak a magyarok. Örültek, hogy kijutottak. Kultúra.</blockquote>

+1

<blockquote rel="lgabo">kicsit bővebben lehetne? nem mindenki ért félszavakból :-(

Ásotthalomnál megindultak a zozók, nagy a készenlét.</blockquote>


Fasza... :( Vízágyúk most pont jól jön(né)nek és valóban hatékonyak lennének, tekintve a hőmérsékleti viszonyokat.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 151
88 431
113
<blockquote rel="szuvorov">Rendőrökre támadtak a hálás menekültek a kiskunhalasi befogadó központban - két egyenruhás megsérült
Forrás: https://kuruc.info/r/2/153832/

https://youtube.com/watch?v=YUYiXbUg_IM

56-ban mi verekedtünk bécsben? Nem. Táborokban kussoltak a magyarok. Örültek, hogy kijutottak. Kultúra.</blockquote>

56-ban a helyzet:

http://mult-kor.hu/cikk.php?id=14380

Szóval, aki a mostani fakkereket hasonlítja össze az 56-os magyarokkal, annak a JKA!
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 151
88 431
113
<blockquote rel="tomcat1"><blockquote rel="szuvorov">Rendőrökre támadtak a hálás menekültek a kiskunhalasi befogadó központban - két egyenruhás megsérült
Forrás: https://kuruc.info/r/2/153832/

https://youtube.com/watch?v=YUYiXbUg_IM

56-ban mi verekedtünk bécsben? Nem. Táborokban kussoltak a magyarok. Örültek, hogy kijutottak. Kultúra.</blockquote>

56-ban a helyzet:

http://mult-kor.hu/cikk.php?id=14380

Szóval, aki a mostani fakkereket hasonlítja össze az 56-os magyarokkal, annak a JKA!</blockquote>

Megjegyzem, akkor az osztrákoknál ÖVPs volt a kancellár, nem butafakk szoci, mint most ez a segg taxis.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 639
5 596
113
<blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="lgabo">kicsit bővebben lehetnue? nem mindenki ért félszavakból :-(

Ásotthalomnál megindultak a zozók, nagy a készenlét.</blockquote>

Köszönöm
A hírekben néma csend </blockquote>

Nyugi! Semmi extra,volt egy apró próbálkozás. Ennyi.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 426
2 800
113
Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.
Lehet azon, hogy Ungvár melyik végén legyen az új magyar - orosz határ ... :) (bocsánat)
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 866
4 156
113
Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.

Fogalmam sincs, de valahogy nem tudom bánni, ha Orbán és Putyin tárgyalgat. Jól teszik. Persze amíg nem a netkorlátozásról van szó!




<blockquote rel="joker">Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.
Lehet azon, hogy Ungvár melyik végén legyen az új magyar - orosz határ ... :) (bocsánat)
</blockquote>

:D
De amúgy pont ezen filóztam pár hónapja... Hogy a ruszinok vajon mit akarnának? Magyarországhoz tartozni, Szlovákiához tartozni, vagy totál függetlenedni?
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.

Az olajárral történtek azért tudják befolyásolni a szerződést részleteiben. Az oroszok vállalták a kölcsön nyújtását és lehet most nem úgy alakulnak a bevételi számok. 30 alatt van. Irán pedig visszajött a piacra.
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 851
31 046
113
<blockquote rel="joker">Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.

Az olajárral történtek azért tudják befolyásolni a szerződést részleteiben. Az oroszok vállalták a kölcsön nyújtását és lehet most nem úgy alakulnak a bevételi számok. 30 alatt van. Irán pedig visszajött a piacra.</blockquote>
Ha a pénzt elkülönítették a szerződés alapján, akkor mindegy, hogy mi van az olajárral, mert ahoz a pénzhez már nem nyúlhatnak hozza. És így sem akkora katasztrófa nekik, elvégre a pénz egy jelentős része náluk marad az orosz cégeknél. A rubel jelenlegi árfolyama mellett amit abban el tudnak számolni azzal még nyertek is.
 
D

danielblack

Guest
<blockquote rel="joker">Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.

Fogalmam sincs, de valahogy nem tudom bánni, ha Orbán és Putyin tárgyalgat. Jól teszik. Persze amíg nem a netkorlátozásról van szó!




<blockquote rel="joker">Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.
Lehet azon, hogy Ungvár melyik végén legyen az új magyar - orosz határ ... :) (bocsánat)
</blockquote>

:D
De amúgy pont ezen filóztam pár hónapja... Hogy a ruszinok vajon mit akarnának? Magyarországhoz tartozni, Szlovákiához tartozni, vagy totál függetlenedni?

</blockquote>

Hát Nyíregyházán a lakásunkat ruszin-magyar vegyes család vette meg. Azt mondták, hogy nincsenek egyedül, sokan költöznek, vagy költöznének Magyarországra, mert elegük van ezekből az ukránokból....
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="joker">Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.
Lehet azon, hogy Ungvár melyik végén legyen az új magyar - orosz határ ... :) (bocsánat)
</blockquote>

Már elnézést de Kárpátaljának van természetes határa és az nem Ungváron húzódik. És ha rajtam múlik nem is fog :)
Elnézést, hogy ebbe a topikba írom mert hát Kárpátalja nem Mo. Erre csak az a válaszom, hogy még!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 598
18 597
113
Tarlós sem érti Orbánt
http://bekialtas.blog.hu/2016/01/15/tarlos_sem_erti_orbant

Tévutakon vezet Orbán
http://bekialtas.blog.hu/2016/01/16/tevutakon_vezet_bennunket_orban

Nem akarok sok mindent hozzátenni, de ez egy kicsit másképpen van, illetve máshogy. Ismerem Tarlóst és az egész mizériát ami most Budapest és a kormány között folyik. Egy dolgot elmondhatok. Ha valakik az üzleti életben ilyet lépnek meg mint amit a kormány, azokkal többet a büdös életben nem kötnének meg semmilyen bizniszt. A baj az, hogy miniszterelnök úr és főként a susogói gyűlölik a fővárost és ehhez képest is cselekednek, függetlenül attól, hogy ki ül a városvezetői székben. Egy miniszterelnök nem nyilatkozhat olyanokat, hogy számára Budapest irodalmi kérdés, illetve, hogy sajnálja az EU-s pénzeket a fővárostól. Egy ország vezetőjéhez nem méltók az ilyen nyilatkozatok és nem is igazán szerencsések.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 426
2 800
113
<blockquote rel="tomcat1"><blockquote rel="joker">Nem értem miről tárgyalnak, a hitelszerződés megvan hozza, a kivitelező egyértelmű, az ár kb annyi mint a hitel meg az önrész. Gondolom a részleteket már tisztázták, volt balhé és egyezkedés-sorozat is Brüsszelben. Mindenki tudja mi a dolga, már kellene ássanak Pakson és keverjék a betont.
Lehet azon, hogy Ungvár melyik végén legyen az új magyar - orosz határ ... :) (bocsánat)
</blockquote>

Már elnézést de Kárpátaljának van természetes határa és az nem Ungváron húzódik. És ha rajtam múlik nem is fog :)
Elnézést, hogy ebbe a topikba írom mert hát Kárpátalja nem Mo. Erre csak az a válaszom, hogy még! </blockquote>
Bocsánat,
hatásvadász voltam.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 233
113
Már elnézést de Kárpátaljának van természetes határa és az nem Ungváron húzódik. És ha rajtam múlik nem is fog :)
Elnézést, hogy ebbe a topikba írom mert hát Kárpátalja nem Mo. Erre csak az a válaszom, hogy még!

da450d57d4b9edfdd0afaefa3f10fc94.jpg