[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
cinikus 10:10

Én belegondoltam, és hálát adtam, hogy nem őt választották elnökjelöltnek. Azért ez is elárul valamit.
Az más dolog, hogy a partvonalról mindig könnyebb "focizni". De benn a pályán, már korántsem ilyen egyszerű!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Csak,mert nem éppen az a kormány van,akinek hinnék. Király,köszi a linket.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://mno.hu/belfold/orban-viktor-elmondta-mi-a-magyar-erdek-1261791

A Déli Áramlat gázvezeték-dossziéja bezárult, a magyar érdek azonban továbbra is az, hogy „legyen olyan gázvezeték, amely Magyarországra jön, és elkerüli Ukrajnát” – közölte Orbán Viktor miniszterelnök
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Egy fórumozó véleménye:
"Miért kellene megkerülni Ukajnát?...ha Ukrajna eu tag akar lenni mi érdeke lopni másoktól?...ha meg lop nem, hogy az unióba nem való de Magyarországnak sem kell kiállnia mellette."

Ukrajnát kézi vezérléssel irányítják az amerikaiak, ha eddig nem vetted volna észre. Ezt olvashattuk nem is olyan régen:
"Csak másodszorra sikerült jóváhagyni az új ukrán kormányt a kijevi parlamentben. Az új vezetésnek három külföldi tagja is van: a pénzügyminiszter amerikai"

A világ nem látott még ilyet, hogy egy nemzeti kormányba ilyen pozícióba egy idegen nemzet adja a tisztségviselőt. Az USA tehát közvetlen irányítása alá vonta Ukrajnát. Bármikor megtörténhet, hogy lezárják Ukrajnában a gázvezetéket, vagy konfliktust gerjesztenek, csak azért, hogy hátrányos helyzetbe hozzák Oroszországot. Tévedés lenne azt hinni, hogy a amik tekintettel lesznek majd a Közép-Európai országokra, köztük Magyarországra. Akkor majd méreg drágán vehetjük meg az USA-tól a palagázt. Nem maradna más alternatívánk. Ezért lenne szükség a Déli Áramlatra, de ha már az nem jön össze, akkor bármi más megoldásra, mert ha ezen nem dolgozna a kormányzat, akkor bűnt követne el az egész magyar nemzettel szemben. Ezért van szükség Magyarország energiaellátása terén diverzifikációra. Én nem vagyok ellene az amerikai palagáznak sem, versenyezzenek az orosz földgázzal, legyen választási lehetőségünk, hogy a kedvezőbbet válasszuk. A sok ostoba, aki most ujjong, hogy nem épül meg a Déli Áramlat, majd ha a méregdrága amerikai palagázt kell megfizetnie ott fogja jártatni a lepcses p.ofáját, hogy miért ilyen drága a gáz. Eszük annyi sincs, mint egy búgócsigának, mindenből pártpolitikai kérdést csinálnak és Zorbánoznak nyakra főre. Még saját önös érdekeiket sem képesek felismerni.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Egy jó vicc, igaz, ez off!

Nevessünk legalább jó vicceken: a rabbi mérgelődik, hogy sokan kippa nélkül lépnek be a zsinagógába, és kitesz egy táblát a következő szöveggel: "Belépés fejfedő nélkül a házasságtörés vétségével egyenlő." Másnap ez áll a figyelmeztetés alatt: "Kipróbáltam. Nem lehet egy napon említeni."
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
czulu: remélem átment a szarkazmus és hogy az ukrán kormányra gondoltam
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Kínai nagykövet: Magyarország keleti nyitás politikája találkozik Kína nyugati nyitás politikájával

Kína magyarországi nagykövete szerint országa nyugati nyitás politikájának és Magyarország keleti nyitás politikájának találkozása számtalan új lehetőséget biztosít a két ország számára. Erről a nagykövet a Lakiteleki Népfőiskolán, a Keleti Nyitás Kollégium, a Kerkai Jenő Kollégium és az Ibero-Amerikai Kollégium hallgatói előtt tartott előadásában beszélt vasárnap.

http://hunhir.info/index.php?pid=hirek&id=80476
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Putyin a Déli Áramlat miatt felhívta Orbánt
http://www.napigazdasag.hu/cikk/30432/

Vlagyimir Putyin telefonon beszélt a magyar kormányfővel és a szerb államfővel a Déli Áramlat projekt lezárása utáni energetikai együttműködés lehetőségeiről - közölte a Kreml sajtószolgálata vasárnap.

Tud erről valaki közelebbit?
 
T

torsen

Guest
ecso

Tévedés lenne azt hinni, hogy a amik tekintettel lesznek majd a Közép-Európai országokra, köztük Magyarországra. Akkor majd méreg drágán vehetjük meg az USA-tól a palagázt. Nem maradna más alternatívánk. Ezért lenne szükség a Déli Áramlatra, de ha már az nem jön össze, akkor bármi más megoldásra, mert ha ezen nem dolgozna a kormányzat, akkor bűnt követne el az egész magyar nemzettel szemben. Ezért van szükség Magyarország energiaellátása terén diverzifikációra. Én nem vagyok ellene az amerikai palagáznak sem, versenyezzenek az orosz földgázzal, legyen választási lehetőségünk, hogy a kedvezőbbet válasszuk. A sok ostoba, aki most ujjong, hogy nem épül meg a Déli Áramlat, majd ha a méregdrága amerikai palagázt kell megfizetnie ott fogja jártatni a lepcses p.ofáját, hogy miért ilyen drága a gáz. Eszük annyi sincs, mint egy búgócsigának, mindenből pártpolitikai kérdést csinálnak és Zorbánoznak nyakra főre. Még saját önös érdekeiket sem képesek felismerni.

az amik/USA = oroszok/Oroszország =kínaiak/Kína? Vagy az egyik sokkal különb a másik kettőnél?

A TV távkapcsolódon van másik gomb is, vagy csak az M1-t tudod fogni? Ha van más is, akkor hallgass meg még néhány másik véleményt is, és próbálj <b>önálló</b> véleményt alkotni. Amit leírtál az egy kormány PR brossúrából vett idézet...Amúgy az internet is segít! Most még ingyenes...

Tisztelettel: egy ostoba (ja, azérta pofámat nem fogom be!)
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
torsen 18:02

Tévézési szokásaim: Az M1-et nem szoktam nézni. A magyar csatornák közül háromat nézek: ATV, Hír TV, Echo TV. Láthatod, hogy többoldalúan tájékozódom. Egyébként még a tudományos csatornákra szoktam klikkelni.
Rendszeresen internetezem: itt is sokféle lapot olvasok el. Tehát sokféle véleményt meghallgatok. Ezen a fórumon egyébként számos okos észrevételt, véleményt olvastam és olvasok.

Az általad kimásolt fenti idézet pedig pont azt próbálja neked is közvetíteni, hogy egy ilyen kis ország, hogyan mozogjon jól a jelenlegi geopolitikai helyzetben. Azaz a gáz diverzifikálása lehetőséget teremt a versenyre, s a számunkra kedvezőbb ár elérésére. És ez lehet orosz vagy amerikai gáz is. A lényeg a mi érdekeink érvényesítése.
Egyébként: mélyen egyetértek, nem szabadna pártpolitikai kérdést csinálni az energetikából. Vannak olyan kérdések, amelyek össznemzeti jellegűek, és bármelyik oldal csinál belőle pártpolitikát, nem tudok egyetérteni.
Lévén magyarszakos középiskolai tanár a végzettségem, jól ismerem Brecht Kurázsi mama című darabját, és mélyen egyetértek Brechttel: a háborús ideológiaként megfogalmazott "örök" emberi értékek legtöbbször arra szolgálnak, hogy "piszkos" érdekeket palástoljanak vele.
A kultúrák nem rendezhetők hierarchiában, mindegyik sajátos történelmi képződmény, azaz nem lehet demokráciát exportálni. Ezt, szerintem, azok is tudják, akik a demokrácia exportjának ideológiai köntösét akarják ráhúzni saját önös érdekeikre.
Ez most még egy magas tudományos-technikai fejlettség birtokában sikeres lehet a világ fejletlenebb régióival szemben, a kérdés az, hogy ez a fejlettség hová vezet? E téren nem vagyok optimista.
Egyébként kultúrák keletkeznek, virágoznak és elhalnak: nem a mi szimpátiánk vagy ellenszenvünk dönti el a sorsukat. Tehát, aki az USA hatalmának leáldozására fogad, bizonyára igaza van. A kérdés az, hogy mikor?
Igazad van: véleményt ritkán szoktam megfogalmazni: olyan sok okos férfi van itt a fórumon, akik logikusan levezetik álláspontjukat.
Ugyanakkor, ha nézed a különböző tv-csatornákat, szintén nagyon képzett és okos emberek egészen különböző nézeteket adnak elő ugyanarról a kérdéskörről. Politológusok, közgazdászok, jogászok stb. Ezért, szerintem, kár valakit kormány PR-osnak minősíteni. Engem nem fizet senki ezért!

Tisztelettel: egy hölgy, aki átengedi a terepet okos férfiaknak

Utóirat: természetesen ne fogja be a száját! És én nem gondolom azt, hogy maga ostoba.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/08/az-aramlat-terv-szerint-halad-uj-nyomvonalon

Az alternatíva lényege, röviden-tömören: Törökország-Görögország-Macedónia-Szerbia nyomvonalon felvezetik az orosz gázt Magyarországra, ahonnan hazánknak jó lehetősége lesz azt - tranzitországként - továbbítani az Európai Unióba.

A nagy kérdés: megvalósul-e?
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/amerikai_portal_orban_mellett.590626.html

A szenátornak teljesen igaza van abba, hogy a Magyarországra jelölt amerikai nagykövet - egy szappanopera-producer, aki azzal érdemelte ki Barack Obama elnök bizalmát, hogy jelentős összeget gyűjtött az elnökválasztási kampányára - szánalmas amatőr a diplomáciában. Ugyanakkor a profi politikus McCain túl keményre sikerült megjegyzésével többet ártott az USA és Magyarország kapcsolatainak, mint amennyit egy alkalmatlan nagykövet valaha ártani tud budapesti tevékenysége alatt - vélik a The American Conservative szerkesztői.
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://mno.hu/lanchidradiobelfold/lomnici-goodfriend-vedettseget-feloldhatja-a-kulugyer-1262200

Na, erre kíváncsi vagyok!
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
http://hvg.hu/itthon/20141208_Szijjarto_uj_vilagviszonyok_kozepette_uj#rss

Az ülésen részt vevő Szelényi Zsuzsanna (Együtt) független országgyűlési képviselő azt mondta: a keleti nyitás elhibázott politika, ez abból is látszik, hogy a kormány nem tudott korábban arról, hogy a Déli Áramlat nem épül meg. Szijjártó Péter kijelentette: valóban nem volt információjuk a vezetékkel kapcsolatos orosz döntésről, miként a többi országnak sem. E döntés is témája volt a Vlagyimir Putyin orosz elnök és Orbán Viktor kormányfő közötti megbeszélésnek - közölte.

Na, ezt nem hiszem el!
 
Status
Not open for further replies.