[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Kémet lebuktatni butaság! A kémet – ha már tudom, hogy kakukktojás van a fészkecskémben – "etetni" kel. tömni olyan információkkal (lehet közöttük valós is) amelyekkel a megbízóját olyan irányba tudom befolyásolni ami nekem jó. Extra jó esetben meg rajta keresztül esetleg a gazdájához is beépíthetem saját emberem. Most mondhatjátok, hogy annak idején a Tavasz 17 pillanata túl nagy befolyással volt rám, de szerintem akkor is így kell csinálni.

Már 2013-ban gyanusak lettek, szóval lehet, hogy eddig "etették" őket, de közben ők is rájöttek, hogy megbuktak, a kormány is rájött, hogy rájöttek, így pedig már haszontalanok. :)
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Sosem jó móka a hatalmasoknak nyíltan keresztbe tenni. Szerintem is lehetett volna ezt diszkréten kezelni.

Szerintem ezt ők is tudják, viszont mi nem tudhatjuk, hogy mik vannak még a háttérben. Talán segíti valaki más a kormányt.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<blockquote rel="rumcajsz">Kémet lebuktatni butaság! A kémet – ha már tudom, hogy kakukktojás van a fészkecskémben – "etetni" kel. tömni olyan információkkal (lehet közöttük valós is) amelyekkel a megbízóját olyan irányba tudom befolyásolni ami nekem jó. Extra jó esetben meg rajta keresztül esetleg a gazdájához is beépíthetem saját emberem. Most mondhatjátok, hogy annak idején a Tavasz 17 pillanata túl nagy befolyással volt rám, de szerintem akkor is így kell csinálni.

Mivel ha jól láttam, 2013 óta zajlott a nyomozás, feltehetően a felderítési művelet a végéhez ért.
Ezért a letartóztatás.
Gondolom az ellen tevékenység számunkra hasznos szakasza lezajlott.



</blockquote>

Vagy nagyobb -politikai- nyereséget látnak mos benne, mint amit más jellegű ellen-tevékenységgel el tudnának érni. Erre utalhat, hogy hírré válhatott.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 099
18 865
113
Viktor interjú a Bildben.

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/orban_beszolt_a_nemeteknek.610768.html
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 601
18 616
113
Viktor interjú a Bildben.

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/orban_beszolt_a_nemeteknek.610768.html

Szép és jó ez a népszavazás csak ezzel az baj, hogy max csak arra jó, hülyítsék vele a népet. Jogalapként nem lehet hivatkozni rá, mivel a közösségi jog (EU-s határozatok) a belső jog (magyar törvények) felett áll. Szóval lobogtathatja majd a kormány a népszavazás végeredményét Brüsszelben attól az max csak arra lehet jó, hogy kitöröljük vele a popsinkat.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 997
57 211
113
Viktor interjú a Bildben.

http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/orban_beszolt_a_nemeteknek.610768.html
Ma szinte minden németnyelvű ujsàg az első oldalon hozta ezt ( nehéz a Bild-et ignoràlni). A reakciók a szokàsosak: A Welt kommentjei lelkesek, gyakori az " ilyen kellene nekünk is", a baloldaliliberàlisDie Zeitben inkâbb nem. ( populizmus, hiànyzó szolidaritàs...).Jó húzàs volt ez az unterjú, főleg annak fényében, hogy Merkel hallgat, tekintettel a közelgő 3 vàlasztàsra.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Tegnap este a tévében egy nemzetközi jogász azt nyilatkozta, hogy a római szerződés nem egyirányú. Mondta az ide vonatkozó pontot is és az a lényeg, hogy az uniós vezetés feladata az unió védelme, ha ezt nem teszi ellene is lehet kötelezettség szegési eljárást indítani az országoknak. Itt lenne az ideje.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Ja azért kérdeztem, hogy milyen parancsuk van a határt védőknek, mert akkor tényleg felesleges a kerítés ha az átjövőket behozzák az országba és nem rugdossák vissza a lyukon őket. Ne etessünk már még több bűnözőt a táborokban, van elég a börtönben is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 898
47 668
113
Tegnap este a tévében egy nemzetközi jogász azt nyilatkozta, hogy a római szerződés nem egyirányú. Mondta az ide vonatkozó pontot is és az a lényeg, hogy az uniós vezetés feladata az unió védelme, ha ezt nem teszi ellene is lehet kötelezettség szegési eljárást indítani az országoknak. Itt lenne az ideje.

+1, gyakorlatilag az EU a legelemibb igényét az EU-s állampolgároknak nem elégíti ki több mint 1 éve, a biztonsághoz való jogot!
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 601
18 616
113
<blockquote rel="lgabo">Tegnap este a tévében egy nemzetközi jogász azt nyilatkozta, hogy a római szerződés nem egyirányú. Mondta az ide vonatkozó pontot is és az a lényeg, hogy az uniós vezetés feladata az unió védelme, ha ezt nem teszi ellene is lehet kötelezettség szegési eljárást indítani az országoknak. Itt lenne az ideje.

+1, gyakorlatilag az EU a legelemibb igényét az EU-s állampolgároknak nem elégíti ki több mint 1 éve, a biztonsághoz való jogot!</blockquote>

Erre mondom én azt, hogy teljesen erkölcstelen, hogy az EU vezetőit nem választják. A szervezet már eljutott bőven abba a fázisba ahol igenis nagyon komoly jelentősége van annak, hogy a döntés hozok milyen teljesítményt nyújtanak.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Szép és jó ez a népszavazás csak ezzel az baj, hogy max csak arra jó, hülyítsék vele a népet. Jogalapként nem lehet hivatkozni rá, mivel a közösségi jog (EU-s határozatok) a belső jog (magyar törvények) felett áll. Szóval lobogtathatja majd a kormány a népszavazás végeredményét Brüsszelben attól az max csak arra lehet jó, hogy kitöröljük vele a popsinkat.

1. elég durva jelzésértéke lesz, hogy ha az EU a teljes magyar népesség akarata ellenére meg akarja tenni
2. Szerintem a magyar alkotmány ellen még az EU sem hozhat törvényt. Alkotmányt módosítani meg még tud a fised jobbikos támogatással.
3. majd megoldják :)
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
<i> "Magyarország a kultúrák olvasztótégelye, ahol keresztények és zsidók "együtt, és nem egymás mellett élnek", nincsenek gettók vagy környékek, amelyeket tanácsos elkerülni, és nem fordulnak elő olyan jelenetek, mint szilveszterkor Kölnben. Hangsúlyozta: nem szeretné, hogy gyermekeinek olyan világban kellene felnőniük, amelyben "Köln megtörténhet"."</i>
- Azért a zsidóságnál számbelileg nagyobb kisebbséget már ő sem merte felhozni, mert ott talán nem annyira állná helyét a példája.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 898
47 668
113
Bocsánat, helyesbítek, nem közvetlenül választják.

Igen, éppen le akartam rá csapni. Mert valahol azért választva vannak, csak ugye áttételesen. Idővel mindenki megkapja majd amit érdemel. Merkel mama is ahogy látom itt ott, nem feltétlenül jó cégér a saját pártjának, MÁR most, a tartományi választások előtt sem. Ez az ő karrierjének azért sok jóval ugye nem kecsegtet. Ahogy az sem, hogy David Cameron is a saját párton belül kapja a nagy pofonokat, még az után is, hogy pár előjogot kizsarolt az EU-ból, és győztesként akarta otthon ünnepeltetni magát, azt előbújt a Londoni polgármester, a pártja második embere a zsákból, hogy Ő nem akar ám bunkózni, meg szánja bánja, de azért elkezd Cameronnal KAJAK szembe lobbyzni azért, hogy legyen Brexit. Szóval jön még ezekre a most még nagy kutyákra úthenger, sanszosan...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 898
47 668
113
<i> "Magyarország a kultúrák olvasztótégelye, ahol keresztények és zsidók "együtt, és nem egymás mellett élnek", nincsenek gettók vagy környékek, amelyeket tanácsos elkerülni, és nem fordulnak elő olyan jelenetek, mint szilveszterkor Kölnben. Hangsúlyozta: nem szeretné, hogy gyermekeinek olyan világban kellene felnőniük, amelyben "Köln megtörténhet"."</i>
- Azért a zsidóságnál számbelileg nagyobb kisebbséget már ő sem merte felhozni, mert ott talán nem annyira állná helyét a példája.

No meg végre eljött az az idő, amikor mi is tudunk velük takarózni egy kicsit! Ezt a vonalat nem hülyeség ám üssük, szerintem. Mennyivel jobban néz ki, kifelé, egy olyan üzenet, hogy MO-azért nem fogadja el a kvótát, MERT MI FÉLTJÜK A HAZAI ZSIDÓ és MELEG közösségeinket a migránsok aggressziójától :D?!!, mint egy olyan, hogy azért nem fogadjuk el őket, mert a magyarok NEM akarnak még X tíz/százezer élhetetlen tanulatlan agresszív barommal egy országban élni.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 099
18 865
113
Az a mondat, hogy a Pesten lámpavasra akasztanák, ha behozná a migránsokat, elég ütős, üzenet a Németeknek, szerintem. :)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 898
47 668
113
Magam részéről örülnék neki, ha nem adnának senkinek jogalapot ahhoz, hogy megint rájuk lehessen fogni, hogy benácultak, és a kavalkád, meg utcai erőszak miatt "felügyelet alá" kell vonni valami külföldi erőnek NO-ot. Inkább azt várom, hogy Merkel pártja ég egy szépet már most a tartományi választáson, a kis párttársai levonják a konzekvenciákat, aztán elhajtják mint a magzatvizet. Szereznek a helyére egy tökös valakit, kikúrják a védelmi miniszter asszonyt is, annak úgyis jobban állna valami kötögetős műsor a Tv-be, és felépítik magukat fejben, megint. Ehhez nagyon nem kell más, csak egy durva CDU égés...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 898
47 668
113
<blockquote rel="zsolti">Sosem jó móka a hatalmasoknak nyíltan keresztbe tenni. Szerintem is lehetett volna ezt diszkréten kezelni.

Szerintem ezt ők is tudják, viszont mi nem tudhatjuk, hogy mik vannak még a háttérben. Talán segíti valaki más a kormányt.</blockquote>

Nagyon remélem, hogy hideg fejjel, megbízható adatok alapján mérlegelve történt ez, nem csak úgy, hogy mi ezt is megtehetjük, külpolitikai visszavágásból, mondjuk a Goodfriend "szeretetért" cserében.