[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Az Európai Unió Bírósága szerint nem egyeztethetők össze az uniós joggal a SZÉP-kártya rendszer és az „Erzsébet étkezési utalvány” rendszer egyes elemei – mondta ki keddi ítéletében az Európai Unió Bírósága. <b>Addig minden rendben volt, amíg a teljes piac a franciáké volt. </b>
http://magyaridok.hu/belfold/amig-multike-volt-brusszelt-nem-zavarta-404566/

Az Orbán-kormány által 2012-ben bevezetett változtatásokat megelőzően az Étkezési Utalvány Forgalmazói Egyesületbe tömörült három francia kötődésű társaság, az Edenred (korábban Accor Services), a Le Cheque Déjeuner és a Sodexo fedte le a hazai utalványpiacot. Évente átlagosan 200-230 milliárd forintos forgalmat generáltak, <b>nyereségük pedig megközelítőleg ötvenmilliárd forintot tett ki, amely haszon jelentős része természetesen kiáramlott az országból. </b>A polgári kormány által tett változtatások nyomán az e tevékenységből származó nyereség határainkon belül marad, s a rászorulók – hátrányos helyzetű gyerekek, idős és fogyatékkal élő állampolgárok – üdültetését szolgálja.

Idézem a cikkből:

"A kedvező adózási feltételek biztosítása a munkavállalók számára megsérti a letelepedés és a szolgáltatásnyújtás szabadságát is."

Kicsit más téma, jutott ebből eszembe: az nem sért Uniós jogot, amikor egy nagyvállalat adóparadicsomba települ?
Továbbá az miért nem sem sért semmilyen jogot, amikor az olcsó vietnámi vagy indiai munkással legyártott termék versenyelőnyt szerez egy hazaival szemben?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="honved">Itt egy aljas nő.

http://nepszava.hu/cikk/1086572-jeneya-menekultugy-miatt-csakis-szegyenkezhetunk/

Ezek külföldről - de nagyon jól fizetett - mo-i ügynökök. A jó ég mentse meg az országot ettől a szélsőségesen liberális, full kretén idegen zsoldban álló bagázstól.

Máshol már hülyeség-tort ülnek a beteges hajlamaikkal:
"Mindenki rendelkezhet a saját teste felett: ha lehet dönteni arról, hogy a halálunk után tudományos célokra használják a testünket, lehessen dönteni arról is, hogy valaki szexelhessen az ember holttestével, ha akar.”
http://magyarhirlap.hu/cikk/48415/Liberalisbunozes
</blockquote>

Ha ők azt szeretnék, ha haláluk után egy perverz állat dugná őket, hát hajrá, nincs miért tiltani.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
<blockquote rel="honved">Itt egy aljas nő.

http://nepszava.hu/cikk/1086572-jeneya-menekultugy-miatt-csakis-szegyenkezhetunk/

Ezek külföldről - de nagyon jól fizetett - mo-i ügynökök. A jó ég mentse meg az országot ettől a szélsőségesen liberális, full kretén idegen zsoldban álló bagázstól.

Máshol már hülyeség-tort ülnek a beteges hajlamaikkal:
"Mindenki rendelkezhet a saját teste felett: ha lehet dönteni arról, hogy a halálunk után tudományos célokra használják a testünket, lehessen dönteni arról is, hogy valaki szexelhessen az ember holttestével, ha akar.”
http://magyarhirlap.hu/cikk/48415/Liberalisbunozes
</blockquote>

Facebookon első találat, lehet feltérképezni a kapcsolati hálót.
#allitsukmegapestimajdant
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Itt egy aljas nő.

http://nepszava.hu/cikk/1086572-jeneya-menekultugy-miatt-csakis-szegyenkezhetunk/

Atya világ! Elolvastam a linkelt anyagot és azt kell mondjam ha csak a fele fedi a valóságot, gyorsan zárják be valahová ezt a hölgyet, mert akkor ö is mi is nagyobb biztonságban leszünk. Nem tudom van e gyereke, mondjuk egy lánya akit ilyen nagy örömmel ki akar tenni a multikulti "örömeinek". Még sérelmezi, hogy egyedülálló férfiak nehézkesen jutnak be a tranzitzónákba. Holnap azt fogja nehezményezni, hogy a fejlevágós kard – persze szigorúan mint a hagyományos öltözködés kiegészítője – nem lehet az oldalukon. Agybaj ez a némber!
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Visszakotve a tegnapi temara - tenyleg csak erdekessegkent, mert jelentektelen az ugy - a kuruc is megtalalta az eszetleneket:
kuruc.info

kubatovek1622401.jpg

"...
A jobbára szolnoki kötődésű, portázásból, valamint drog- és szteroidterjesztésből élő bűnözőket most bemutatjuk olvasóinknak.
...
"
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 610
113
Nem tudom, hogy van-e politikai oka, de ha van semmi nem menti fel a testeseket. Én megértem, hogy az ellenzék béna és hozzá nemértést gyűlöletkampánnyal próbálja leplezni (O.V. a felcsúti ramszesz, viktátor, maffiaállam, rablók, stb...), de sajnos ez ilyen és ehhez hasonló akciókat szül a nem túl értelmes, de annál elhivatottabb pártszimpatizánsoknál. Nem hiszem, hogy egy állat bármiről is tehet ha a gazdája nem jó ember (vagy egyesek szerint nem jó ember). Mi volt szerencsétlen kutya bűne? Ez a megoldás? T. ellenzék, aki "demokratikus", "együtt" "párbeszéd" és hasonló?
Ha valóban diktatúra lenne, biztos őrizte volna a házát a TEK és a tettesek már nem élnének, vagy Recsken törnék a követ.

http://www.bumm.sk/bulvar/2016/02/24/felholtra-vertek-valakik-felcsuton-orban-kutyajat

"Szavazz a liberálisokra, mert ha nem agyonverjük a kutyádat!"
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 887
56 718
113
Nem tudom, hogy van-e politikai oka, de ha van semmi nem menti fel a testeseket. Én megértem, hogy az ellenzék béna és hozzá nemértést gyűlöletkampánnyal próbálja leplezni (O.V. a felcsúti ramszesz, viktátor, maffiaállam, rablók, stb...), de sajnos ez ilyen és ehhez hasonló akciókat szül a nem túl értelmes, de annál elhivatottabb pártszimpatizánsoknál. Nem hiszem, hogy egy állat bármiről is tehet ha a gazdája nem jó ember (vagy egyesek szerint nem jó ember). Mi volt szerencsétlen kutya bűne? Ez a megoldás? T. ellenzék, aki "demokratikus", "együtt" "párbeszéd" és hasonló?
Ha valóban diktatúra lenne, biztos őrizte volna a házát a TEK és a tettesek már nem élnének, vagy Recsken törnék a követ.

http://www.bumm.sk/bulvar/2016/02/24/felholtra-vertek-valakik-felcsuton-orban-kutyajat

"Szavazz a liberálisokra, mert ha nem agyonverjük a kutyádat!"

Egyetértek. Ezek barmok, egytől- egyig.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 308
113
http://jog.mandiner.hu/cikk/20160224_alapjogokert_kozpont_alaptorvenyszeru_a_kormany_nepszavazasi_kezdemenyezese
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 932
87 308
113
Vajon mekkora visszhangja lett volna, ha csak úgy, rendesen nyújtják be papirosukat? Vajon kinek jött jól a balhé és médiafigyelem?

Vajon hova lettek a pedagógusok a sajtóból? Vajon hova lettek a harcos kockásingesek? Vajon mi lett azzal a számtalan elégedetlenkedő csoporttal/szakszervezettel, akikről még pár napja összefüggő sztrájk és tüntetéssorozatot vizionált az index?

A MÁVék megegyeztek, a MKV megegyezett, a tanárokat kielégítik a jövő héten.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 183
113
Azt nem tudom, hogy ez a diplomáciai kapcsolatainkat mennyire ronthatja. Okos dolog e amerikai kémeket előzetesbe tenni? Nem lett volna jobb az, ha simán csak miután buktak, a kényes infokat nem közel engedni hozzájuk? A jó viszonyt azért velük is érdemes lenne fenntartani...
 

rumcajsz

Well-Known Member
2015. április 30.
703
1 034
93
Kémet lebuktatni butaság! A kémet – ha már tudom, hogy kakukktojás van a fészkecskémben – "etetni" kel. tömni olyan információkkal (lehet közöttük valós is) amelyekkel a megbízóját olyan irányba tudom befolyásolni ami nekem jó. Extra jó esetben meg rajta keresztül esetleg a gazdájához is beépíthetem saját emberem. Most mondhatjátok, hogy annak idején a Tavasz 17 pillanata túl nagy befolyással volt rám, de szerintem akkor is így kell csinálni.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
<blockquote rel="phaidros">Vajon mekkora visszhangja lett volna, ha csak úgy, rendesen nyújtják be papirosukat? Vajon kinek jött jól a balhé és médiafigyelem?

Vajon hova lettek a pedagógusok a sajtóból? Vajon hova lettek a harcos kockásingesek? Vajon mi lett azzal a számtalan elégedetlenkedő csoporttal/szakszervezettel, akikről még pár napja összefüggő sztrájk és tüntetéssorozatot vizionált az index?

A MÁVék megegyeztek, a MKV megegyezett, a tanárokat kielégítik a jövő héten.</blockquote>

Szóval erről volt szó, kielégítetlenek voltak!
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
A MÁVék megegyeztek, a MKV megegyezett, a tanárokat kielégítik a jövő héten.

MÁV-nál túlzás a megegyezés, a szakszervezetek gyakorlatilag elárulták a dolgozókat.

MÁV legutolsó ajánlata 2,5% + 2 * nettó 25000 ft volt, 7,5%-ért lett volna sztrájk, erre aláírták a 3%-os béremelést, ami a dolgozók 95%-a számára rosszabb mint az előző MÁV-os ajánlat (nem hivatalos források szerint 1,5 milliót kaptak a díszpintyek az aláírásukért cserébe)!

Most egy kilépési hullám kellős közepén vagyunk, én is csináltam magamnak 1% béremelést a szakszervezetből való távozással.

+eddig is munkaerőhiány volt, de a tavasz eljövetelével garantált lesz az elvándorlás.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 047
18 736
113
Kémet lebuktatni butaság! A kémet – ha már tudom, hogy kakukktojás van a fészkecskémben – "etetni" kel. tömni olyan információkkal (lehet közöttük valós is) amelyekkel a megbízóját olyan irányba tudom befolyásolni ami nekem jó. Extra jó esetben meg rajta keresztül esetleg a gazdájához is beépíthetem saját emberem. Most mondhatjátok, hogy annak idején a Tavasz 17 pillanata túl nagy befolyással volt rám, de szerintem akkor is így kell csinálni.

Mivel ha jól láttam, 2013 óta zajlott a nyomozás, feltehetően a felderítési művelet a végéhez ért.
Ezért a letartóztatás.
Gondolom az ellen tevékenység számunkra hasznos szakasza lezajlott.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ennek megisszuk a levét attól tartok. Amit a lengyelek eljátszhattak ahhoz nekünk nincs elég erőnk és befolyásunk.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 819
47 183
113
Sosem jó móka a hatalmasoknak nyíltan keresztbe tenni. Szerintem is lehetett volna ezt diszkréten kezelni.
 
Status
Not open for further replies.