[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 052
18 755
113
Áttörték a kerítést. Majd a Majd a Macedónok visszaverték őket. A kerítést helyreáították. Kezdhetik előlről a majmok.
 

telak

Member
2013. június 26.
367
5
18
<blockquote rel="formosa">Én utálom ovit és a focit is. De a beszéd elleni tüntetés tényleg jó volt!

Én a focit szeretem, de nem pártunk és kormányunk miatt :) Amúgy meg nincs az az Isten, hogy én magyar focit nézzek. Nem vagyok én mazochista :) </blockquote>

Magyarországon nincs foci, csak labdarúgás! Már amikor eltalálják...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="karpatalja">...
A pancelosok nem veletlenul vannak a hatarra vezenyelve, napokon belul fegyveres csoportok erkeznek.
origo.hu
"
A menekültek áttörtek a macedón kerítésen


A könnygáz sem állította meg a menekülteket, akik áttörték a macedón-görög határon álló kerítést. A művelethez vasrudat használtak faltörő kosként. Egyelőre nem tudni, hányan jutottak át Macedóniába, írja a BBC.

Cikkünk folyamatosan frissül.
"

Kezdodik.</blockquote>

Én mondtam, hogy rá kell akasztani a 220-at. Nem kerül semmibe és sokkal hatékonyabb lesz, mintha magassítanánk, vagy dupláznánk.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Egyébként ha nagyon feltorlódnak a görögöknél, főhet majd a fejük emiatt. Remélhetőleg majd ők is jobban odateszik magukat. A görögök jelentős flottával rendelkeznek, simán meg tudnák állítani a tengeren őket.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Macedónia lesz az első véd vonalunk. Ezért remélhetőleg nem lesz szükségünk semmi féle erőd rendszerre.
FB_IMG_1456749264125_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Én mondtam, hogy rá kell akasztani a 220-at. Nem kerül semmibe és sokkal hatékonyabb lesz, mintha magassítanánk, vagy dupláznánk.

Eltekintve attól az apróságtól, hogy a tömeggyilkossság nem a legszerencsésebb megoldás:

Fém oszlopok vannak leverve és a kerítés is érintkezik a földdel. Azonnal leföldelné. Paksot is ráköthetnék, akkor sem rázna a rákötéstől kicsivel arrébb. Legfeljebb a drót égne el pár méteren.

De még ha ki is húznának elé néhány elektromos drótot szigetelő tappancsokkal, azokat is pontosan ugyanolyan könnyű lenne átvágni, leszakítani, vagy rövidre zárni a fő kerítéssel.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 746
113
<blockquote rel="fip7">Szerintem is jó beszédet tartott a miniszterelnök, általában jó szövegeket írnak neki. Ráadásul mondott pár jó poént is :)
Az igazán érdekes viszont nem az amit mond hanem amit csinál, szóval várom a fejleményeket ezzel kapcsolatban.
A népszavazás is egy jó ötlet volt a részükről.

Szerintem meg marha unalmas volt (már bocsánat). Az első negyed órát bírtam, utána meg inkább néztem a Manchester United Arsenal meccset a digi sport 1-en. </blockquote>

Én is csak az interneten néztem meg, mert azèrt a focival nem tud versenyezni :)))
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Áttörték a kerítést. Majd a Majd a Macedónok visszaverték őket. A kerítést helyreáították. Kezdhetik előlről a majmok.

Azért ez is mennyire abszurd. 30 évvel ezelőtt még elképzelhetetlen lett volna, hogy ez az egész bekövetkezzen mert minden európai ország tisztában volt azzal, hogy mit is jelent egy államhatár. Ma meg az egyik ország azért háborodik fel és fúj a szomszédjára mert az nem hajlandó át, illetve beengedni a területére olyan embertömeget akiknek nincsenek érvényes papírjaik. Agyrém, hogy mennyire elcseszett irányba megy Európa......
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Jól beszél, csak csinálja is meg. Feri - Gordon ezek leszerepeltek nálam. A Gabiban bíztam sokáig, de ő el van tűnve, mint szar a fűben. Nekem lassan mindegy ki kormányoz, mindenki olyan amilyen, ha a húsosfazékhoz ér, csak ezt a migráns dolgot kezelje a helyén, mert ha nem, akkor a gyerekeinknek nem lesz jövője itthon, az fix. Ezzel a komplett baloldali - liberális pártok kihullottak. Sajnos.

Szívem szerint, olyan erőre szavaznék, aki nem akarja megtámadni azonnal a románokat Erdélyért, mert szerintem ez a hajó már elment, de simán bele halhatunk mind, nem ugat be nálunk erősebb országoknak feleslegesen, de nem is fekszik le kutyának. Itt a jobbik nagyjából számomra kihullani látszik. Sajnos.

Nagyon jobb híján nem tudok mást, konkrétan nem szívesen, mert képben vagyok a mutyikkal, földekkel, etc. de tényleg csak nagyobb rosszakat látok jelenleg...
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="blitzkrieg">
Én mondtam, hogy rá kell akasztani a 220-at. Nem kerül semmibe és sokkal hatékonyabb lesz, mintha magassítanánk, vagy dupláznánk.

Eltekintve attól az apróságtól, hogy a tömeggyilkossság nem a legszerencsésebb megoldás:

Fém oszlopok vannak leverve és a kerítés is érintkezik a földdel. Azonnal leföldelné. Paksot is ráköthetnék, akkor sem rázna a rákötéstől kicsivel arrébb. Legfeljebb a drót égne el pár méteren.

De még ha ki is húznának elé néhány elektromos drótot szigetelő tappancsokkal, azokat is pontosan ugyanolyan könnyű lenne átvágni, leszakítani, vagy rövidre zárni a fő kerítéssel.</blockquote>

Nem vagyok benne szakértő, csak a híradóban láttam, hogy így védekezett sikeresen az öreg bácsi a perui indiánok ellen.

Egyébként nem kell oda akkora áram, hogy odapörkölődjön, csak egy kicsit rángassa a kezét, ha cibálni akarja a kerítést.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Az a bajom, hogy nincs előttem, hogy azt a kerítést amit eddig átvágtak egy drótvágóval, miért ne vágnák át pont ugyan úgy egy szigetelt-gumírozott fogó résszel ellátott drótvágóval, ha 220 ról beszélgetünk...
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
"Nem vagyok benne szakértő, csak a híradóban láttam, hogy így védekezett sikeresen az öreg bácsi a perui indiánok ellen"

Kesznyéten volt, ha jól emlékszem, a bűntárs, úgy kapcsolta le az automatát, mert Gázsi, már fűstölt-:)XD
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="tomcat1"><blockquote rel="karpatalja"><blockquote rel="pela3">Tudom, hogy PR.. erre vonatkozik a Minek kérdésem.. mert ez csak "erőfitogtatás", csak kéne erő is.. :D :D

Szerintem a pilóták kaptak éjjellátókat..

Mien ejjellatokat? Most vettunk bele ipod okat, h legyen GPS a fedelzeten!

A pancelosok nem veletlenul vannak a hatarra vezenyelve, napokon belul fegyveres csoportok erkeznek.
</blockquote>
Az ipod az vicc akart lenni?
Lehet ma már olcsón kapni profi positioning systemet, ami gps/glonasst is tudja. 100ezer alatt. És a magasba is jól elvan.
</blockquote>

Azt nem lehet kiszedve másra is használni. </blockquote>

Mi másra kellhet? Facebookra? Bevetési adatokat csak nem ilyeneken tárolnak....
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Másoknak nem tetszett annyira a beszéd.

24.hu/kozelet/2016/02/28/nepszavazasok-arnyekaban-ertekel-evet-orban/

Nem találtam egy hozzászólást sem amelyiknek tetszett volna, volt viszont mini geci ciganyzás, salgótarjánozás, lassan szitok szó európában a magyar-ozás, percről percre nagyobb a nyomorozás, csak az uszításhoz értezés, csak 1200 emberről van szó-zás, elgurult a gyógyszerezés... meg a többi meg a többi.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Panzerfaust írta: "És szerinted ki legyen a miniszterelnök ?"
Tök mindegy, a jelenleginél még a rabló Mari néni is jobb. Nézz körül: Milliárdos földrablások, pénznyelő stadionok és kisvasutak, düledező kórházak és iskolák! - Ez Mo. 2016-ban!

Jó akkor legyen egy Mari néni.
Szerinted melyik az a politikus aki nem gazdagodik meg a szakmájából ?
Elég csak például Junckerre utalni ...
Az Apró-Gyurcsány klán, bilderberges Bajnai ?
Ezerszer rosszabb lenne nektek is. Megmondták, ha nem figyeltél volna.
Gyurcsányi szerint lehet helyes volna ha szolidaritási adót kéne fizetned a "menekültek" 1/30 fős pereputtyának, és miközben te adózol, ők henyélnek. Az IMF privatizációs diktátumai, mint a pufajkás idejében - mindent eladni, vagyis átadni külföldieknek. Földvagyont szintén. energiaágazat vissza az idegeneknek. Bokros ingatlanadót tervezett, amelynek az a következménye, hogy a magyarok, mivel gyenge a tőkevolumenük a zsebben, idővel kiszorulnak a házakból, földekből.
ÉS te ezt szeretnéd. Nehogy azt hidd, hogy TE megúsznád, és több pénzed lenne .. az az összeg (sőt még több) ezután külföldre vándorolna, neked pedig marad az alamizsna ...
Nyilván vannak óriási hibáik, (kisvasút, stadion, ahogy mondtad) de még így is jobb, mint a balliberálisok, akik morálisan, szellemileg és anyagilag is tönkretették már x-edik alkalommal Mo-t.
Azok a fontos tételek egy ország szempontjából amiket felsoroltam, nem pár hülye stadion. <b>Föld, energia, humánerőforrások, pénzügyi szektor</b>.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="formosa">Panzerfaust írta: "És szerinted ki legyen a miniszterelnök ?"
Tök mindegy, a jelenleginél még a rabló Mari néni is jobb. Nézz körül: Milliárdos földrablások, pénznyelő stadionok és kisvasutak, düledező kórházak és iskolák! - Ez Mo. 2016-ban!

Jó akkor legyen egy Mari néni.
Szerinted melyik az a politikus aki nem gazdagodik meg a szakmájából ?
Elég csak például Junckerre utalni ...
Az Apró-Gyurcsány klán, bilderberges Bajnai ?
Ezerszer rosszabb lenne nektek is. Megmondták, ha nem figyeltél volna.
Gyurcsányi szerint lehet helyes volna ha szolidaritási adót kéne fizetned a "menekültek" 1/30 fős pereputtyának, és miközben te adózol, ők henyélnek. Az IMF privatizációs diktátumai, mint a pufajkás idejében - mindent eladni, vagyis átadni külföldieknek. Földvagyont szintén. energiaágazat vissza az idegeneknek. Bokros ingatlanadót tervezett, amelynek az a következménye, hogy a magyarok, mivel gyenge a tőkevolumenük a zsebben, idővel kiszorulnak a házakból, földekből.
ÉS te ezt szeretnéd. Nehogy azt hidd, hogy TE megúsznád, és több pénzed lenne .. az az összeg (sőt még több) ezután külföldre vándorolna, neked pedig marad az alamizsna ...
Nyilván vannak óriási hibáik, (kisvasút, stadion, ahogy mondtad) de még így is jobb, mint a balliberálisok, akik morálisan, szellemileg és anyagilag is tönkretették már x-edik alkalommal Mo-t.
Azok a fontos tételek egy ország szempontjából amiket felsoroltam, nem pár hülye stadion. <b>Föld, energia, humánerőforrások, pénzügyi szektor</b>.</blockquote>
Erről van szó, az én olvasatomban is, pontosan. A fidesz becsületes, igazmondó juhászok gyülekezete? Hát nem éppen...
Lopnak, sikkasztanak, vissza élnek hozzájuk közel álló körök jól járnak? Előfordul... Van jelenleg jobb? Én nem látok...

Aggasztó a helyzet szerintem is ha végig néz az ember az ellenzéken, de komolyan mondom, ha táncos fletó, meg libajnai, vagy annak az új kiadásai, a karácsony úrfi/Schiffer úr, aki erőltetné a migrációt + a "szaporítás" politikáját az alanyi jogon járó alapjövedelemmel, vagy az a jobbik, akik eltűntek mint szar a fűben a kényelmesben mióta bent vannak, valamint nagyon komoly kétségeim vannak az átlag párttagságuk(nem a szimpatizánsaik!!!) minőségét tekintve az alternatívája a fidesznek, akkor hiába keresem, nem látok alternatívát. Idővel ez lehet változhat, most egyelőre nagyon kilátástalannak tűnik nekem. De alighanem sokan vannak így, mert a közvélemény kutatások szerint az emberek nagy része nem a fideszt szereti, hanem a többi hülyéről nem hiszi el, hogy jobban tudnák csinálni, mint Viktorék.
 

thomashewitt

Active Member
2015. március 21.
472
165
43
Lehet sok mindent mondani Zorbánra, de elűzte a gyarmatosítókat, amit megszereztek tőlünk űveggyönygyért, először megadóztatta, nyilvánvalóvá téve, hogy a rablásnak vége, utána visszavásárolta.
Ez szép volt, a többinél, ugyanúgy ment volna tovább, gyakori vállveregetések közepette, mint "éltanuló" korunkban, közben 1000 mrd-okkal loptak volna meg minket, az állampapírhozammal, kereskedelmi láncok-szolgáltatók-média profitjával.
 
Status
Not open for further replies.