[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="zsolti">Az pedig pont annyira még nem is rossz műsor szerintem. Nekem a hazai kedvencem az a Kálmán Olga, aki még a Schiffert is le akarta oltani, a sas-os emlékműves műbalhénál, mikor behívta vendégségébe, és a Schiffer azt mondta az egészre, zsidó származású emberként, hogy ez a ballib baja, hogy még mindig ezen lovagolnak, nem előre néznek, és köszönte szépen, nagyon intelligensen Ő kimaradna ebből az egész műbalhéból. A Kálmán kisasszony úgy felfújta magát, mint egy pulykakas, látszott hogy nem is érti, hogy hogy történhetett meg ilyen, ott dohogott, és kérdezgetett vissza, hogy "de hát az ön nagyszülei is érintettek voltak etc." Szakadtam a röhögéstől, ilyen ez, amikor már egy rendes izraelitában sem lehet megbízni, a jóhiszemű újságírónak, behívod gyanútlanul a műsorodba, egy kis közös hőbörgésre, aztán nem jön össze, mert intelligensebb mint te, 100X :p!!!

http://cink.hu/schiffer-andras-kalman-olga-100-0-1561004788
http://mandiner.hu/cikk/20140409_kalman_olga_vs_schiffer_andras_iszonyatosan_latom_hogy_feszult_haragszik

De persze megmagyarázzák egy "objektív" portálon ...
http://444.hu/2014/04/09/kalman-olga-direkt-engedtem-szabadon-az-erzeseimet/

xD xD xD</blockquote>
Mondom, nekem ott és akkor potyogtak a könnyeim majdnem, úgy röhögtem. Félelmetes egyébként, hogy pl. Schiffer mennyivel intelligensebb, mint az a szerencsétlen némber... HA nem lenne liberális nézetei miatt, egy csomó olyan dolga, amivel egyszerűen zsigerből nem tudok egyet érteni, pl. az ilyen alapjövedelmes, meg egyéb hülyeségek, még lehet hogy támogatnám is. Attól függetlenül, ennél a műsornál sokat nőtt a szememben :p.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
Formosa, a fityiszes bűnözők is remélem hogy idővel, aki megérdemli, mert lopott csalt hazudott, megbűnhödnek!
Azért azt viszont nem értem, hogy miért az a válasz, CSÍPŐBŐL, ha a hozzád közel álló kör disznóságaival szembesít valaki, hogy "DE BAZZ, A MÁSIK OLDAL MÉG TÖBBET LOP CSAL HAZUDIK!!!" Ez most akkor törli a ballib sumákot, vagy TE ezt hogy gondolod??!

Vedd már észre, hogy úgy "lopnak", hogy közben épülünk, szépülünk, család és adótámogatódunk, a korábbiak meg úgy, hogy magas adók, seggünk kivan, ocsmány minden, befejezni képtelenek mindent és még 22 ezer milliárd forintos hiányt is összehoztak 8 év alatt.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
<blockquote rel="fishbed">Tisztelettel kérdem az hogy a komcsik majdnem mindent elloptak, az azt jelenti hogy a keresztyén jobb oldal lophatja a maradékot?

Hamis logika, nyilván a mi átlagember szemszögünkből minden negatív, és elítélendő, csak azt szeretném kérni, hogy az időrendet tartsuk be, és nézzünk szét a közelmúltunkban és mérjük meg a tettek súlyát ... Például kezdhetnénk a Fekete-féle MNB-vel, Surányival, az MNB aranykészletével ...

A fenti linkekben van egy LMP-s ürge aki kormányon sincs mégis hatalmasakat szakít, mutyizik ugyanúgy mint mások. Most képzeld el ha kormánytag lenne.
Nem hinném, hogy Ikotity kartárs meg tudná állítani és akkor ő is csak hebegne-habogna a sajtótájékoztatóján. Az ellenzék se jobb, sőt ők is csak a saját óljukba dobnák a szénát, mint Gyurcsány cégének szóbeli tanácsadásai Pakson, és a másik két mszp-s szintén több százmilliós paksi megbízásai....</blockquote>

Jó volt az párszázmillás 6,8 milliárdnak is. :)
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
<blockquote rel="blitzkrieg"><blockquote rel="ms07">Ha nem sokkal jobb odakint, akkor miért mennek ki mégis százezrek? Mi amikor tavaly kint voltunk oktatáson németben, kérdezték mennyit keresünk itthon, elmondtuk, aztán mosolyogva mondták, hogy kint laza ezer euróval többet kapnánk ugyanazért a melóért... :D Aki kimegy, a többség fiatal, őket pont hidegen hagyja, hogy kint épp milyen az egészségügy, kimegy, tud úgy spórolni, hogy közben nem nyomorog, majd pár év múlva ha hazajön, megalapozza az életét. Itthoni fizukból mikor tudnánk lakást, autót venni, úgy, hogy ne 10-20 évre kötelezzük el magunkat?

Persze, hogy többet keres, de nézd meg mennyibe kerül ott egy lakás bérlése, esetleg elmenni vendéglőbe, kihívni a mosógéphez a szerelőt, vagy elmenni egy orvoshoz. Ha kimész, dolgozol 2-3 évet, meghúzod magad, egy lakásban élsz 6 másik emberrel, akkor biztos, hogy sok pénzzel jössz haza.
A lényeg a hazajövésen van, azon, hogy itthon fogod elkölteni a pénzed a nyugati béred. Viszont, ha már ott akarsz letelepedni, minimálbérből megélni, abból már ugyanúgy csak hitelre fogsz lakást venni, mint Magyarországon. Hiába 3-4-szer nagyobbak a fizetések, de a lakásárak is legalább annyival nagyobbak, sőt.
Rákerestem gyorsan a londoni lakásárakra, így gyorsan ránézve 400000 font alatt nem találtam. Az 530000 euró.
</blockquote>

Baden Württemberg, két nagyobb város közti falu, ipari zóna mindenütt, PESTI ÁRAK!
A lakás áll hálóból, nappaliból, konyhából, fürdőből. Kb 50m2.
300 euro hidegen, 550 euro melegen internettel (mindennel)... Média adó azthiszem 3 havonta 80 euro, de nem tudom hirtelen mert automatikus a levonás...
Ha kezdő vagy és 8,50 es bruttó minimálbéred van egy közvetítőn keresztül akkor 1030 euro netto lesz kb a béred akkor ha nem vagy házas. Ha a pároddal élsz és ő is keres ennyit akkor már van 2000 eurotok. A lidl árak magyarba, németbe kb egyeznek. Szolgáltatások drágák, de ha elromlik valamid akkor kidobod és netről fillérekért nézel egy használtat.
Átlag 1000-2000 euro között keresnek az emberek pl: segédmunkások, szakmunkások, mesteremberek alkalmazottként, betanított munkások... Minimális nyelvtudás nélkül jól készülj fel tartalékkal mert valószínű nem lesz munkád! Nyelvsuli havi 100-150 euró támogatással, de úgysem tudod összeeggyeztetni a melóddal. Német biztosítás egy katasztrófa, de sokan járnak magyar rendszámmal. Nagyobb városokban bevásárláskor mindig hallassz magyar szavakat...</blockquote>

Baden wuttenberg a legjobb hely ilyen szempontból. Ott egy gyár szereldéjében a 18€ is meg lehet idővel. De 12€ a kezdő. Kauflandban az árak szinte itteniek.
A környezet is szép. Ellentétben egy kölnnel. München határeset.
ON.

A politikához annyit, hogy nem feltétlen pártokban, hanem személyeségekben kell gondolkodni.

Story düsseldorfból:
Hotel váróban olvasok az esti sörözés elött. Egy öreg nyugdíjas bácsi beszélget a recepciós kislánnyal és arról győzködi, hogy nekik nincs szükségük a bevándorlókra egyáltalán. Jelzem a hotelban a 9főböl ránézésre kettő übermencs, a többi innen onnan jött. A környéken a boltokba is fejkendőzés.
Ezekből a németekből Európai usa lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
<blockquote rel="zsolti">Formosa, a fityiszes bűnözők is remélem hogy idővel, aki megérdemli, mert lopott csalt hazudott, megbűnhödnek!
Azért azt viszont nem értem, hogy miért az a válasz, CSÍPŐBŐL, ha a hozzád közel álló kör disznóságaival szembesít valaki, hogy "DE BAZZ, A MÁSIK OLDAL MÉG TÖBBET LOP CSAL HAZUDIK!!!" Ez most akkor törli a ballib sumákot, vagy TE ezt hogy gondolod??!

Vedd már észre, hogy úgy "lopnak", hogy közben épülünk, szépülünk, család és adótámogatódunk, a korábbiak meg úgy, hogy magas adók, seggünk kivan, ocsmány minden, befejezni képtelenek mindent és még 22 ezer milliárd forintos hiányt is összehoztak 8 év alatt.

</blockquote>
Nézd, erről sztem. nem engem kell meggyőzni, nyitott kapukat döngetsz:p. Attól függetlenül, akik a mostani rendszerben vakkomondoroznak, visszaélnek, azokra is remélem rárohad a műanyag lakat, HA megérdemlik, és nem lesznek elsumákolva a holdudvar szarságai sem. DE, ettől még, én is ezt látom, hogy a bérem megemelték, csökkent az adóm, gyerek után jól járok, mert van látható bruttóm, talán rámegyünk még a CSOK vonalra is. Kivárás van nekem jelenleg, DE én hivatásosként NEM panaszkodom... Több rendszert megéltem, 2005 óta, s eddig NEKEM ez a legjobb, ez tény. Ahogy az is tény, hogy ahogy a ballib oldal kezelné a migráns helyzetet, ott már ha lenne valami tömeges megmozdulás, ilyen magyar pegida etc., már ott lennék velük az utcán, az is fix, tehát a mostani vezetés hozzáállása ebben is jobban tetszik, lényegesen, s hálát adok az égnek, hogy jelenleg nem egy zöld-neoliberális vagy baloldali kormányunk van...
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
<blockquote rel="jurgenbauer"><blockquote rel="zsolti">Formosa, a fityiszes bűnözők is remélem hogy idővel, aki megérdemli, mert lopott csalt hazudott, megbűnhödnek!
Azért azt viszont nem értem, hogy miért az a válasz, CSÍPŐBŐL, ha a hozzád közel álló kör disznóságaival szembesít valaki, hogy "DE BAZZ, A MÁSIK OLDAL MÉG TÖBBET LOP CSAL HAZUDIK!!!" Ez most akkor törli a ballib sumákot, vagy TE ezt hogy gondolod??!

Vedd már észre, hogy úgy "lopnak", hogy közben épülünk, szépülünk, család és adótámogatódunk, a korábbiak meg úgy, hogy magas adók, seggünk kivan, ocsmány minden, befejezni képtelenek mindent és még 22 ezer milliárd forintos hiányt is összehoztak 8 év alatt.

</blockquote>
Nézd, erről sztem. nem engem kell meggyőzni, nyitott kapukat döngetsz:p. Attól függetlenül, akik a mostani rendszerben vakkomondoroznak, visszaélnek, azokra is remélem rárohad a műanyag lakat, HA megérdemlik, és nem lesznek elsumákolva a holdudvar szarságai sem. DE, ettől még, én is ezt látom, hogy a bérem megemelték, csökkent az adóm, gyerek után jól járok, mert van látható bruttóm, talán rámegyünk még a CSOK vonalra is. Kivárás van nekem jelenleg, DE én hivatásosként NEM panaszkodom... Több rendszert megéltem, 2005 óta, s eddig NEKEM ez a legjobb, ez tény. Ahogy az is tény, hogy ahogy a ballib oldal kezelné a migráns helyzetet, ott már ha lenne valami tömeges megmozdulás, ilyen magyar pegida etc., már ott lennék velük az utcán, az is fix, tehát a mostani vezetés hozzáállása ebben is jobban tetszik, lényegesen, s hálát adok az égnek, hogy jelenleg nem egy zöld-neoliberális vagy baloldali kormányunk van...</blockquote>
+1
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="Panzerfaust"><blockquote rel="fishbed">Tisztelettel kérdem az hogy a komcsik majdnem mindent elloptak, az azt jelenti hogy a keresztyén jobb oldal lophatja a maradékot?

Hamis logika, nyilván a mi átlagember szemszögünkből minden negatív, és elítélendő, csak azt szeretném kérni, hogy az időrendet tartsuk be, és nézzünk szét a közelmúltunkban és mérjük meg a tettek súlyát ... Például kezdhetnénk a Fekete-féle MNB-vel, Surányival, az MNB aranykészletével ...

A fenti linkekben van egy LMP-s ürge aki kormányon sincs mégis hatalmasakat szakít, mutyizik ugyanúgy mint mások. Most képzeld el ha kormánytag lenne.
Nem hinném, hogy Ikotity kartárs meg tudná állítani és akkor ő is csak hebegne-habogna a sajtótájékoztatóján. Az ellenzék se jobb, sőt ők is csak a saját óljukba dobnák a szénát, mint Gyurcsány cégének szóbeli tanácsadásai Pakson, és a másik két mszp-s szintén több százmilliós paksi megbízásai....</blockquote>

Jó volt az párszázmillás 6,8 milliárdnak is. :)
</blockquote>

Bocsánat, tévedtem :):)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="jurgenbauer"><blockquote rel="zsolti">Formosa, a fityiszes bűnözők is remélem hogy idővel, aki megérdemli, mert lopott csalt hazudott, megbűnhödnek!
Azért azt viszont nem értem, hogy miért az a válasz, CSÍPŐBŐL, ha a hozzád közel álló kör disznóságaival szembesít valaki, hogy "DE BAZZ, A MÁSIK OLDAL MÉG TÖBBET LOP CSAL HAZUDIK!!!" Ez most akkor törli a ballib sumákot, vagy TE ezt hogy gondolod??!

Vedd már észre, hogy úgy "lopnak", hogy közben épülünk, szépülünk, család és adótámogatódunk, a korábbiak meg úgy, hogy magas adók, seggünk kivan, ocsmány minden, befejezni képtelenek mindent és még 22 ezer milliárd forintos hiányt is összehoztak 8 év alatt.

</blockquote>
Nézd, erről sztem. nem engem kell meggyőzni, nyitott kapukat döngetsz:p. Attól függetlenül, akik a mostani rendszerben vakkomondoroznak, visszaélnek, azokra is remélem rárohad a műanyag lakat, HA megérdemlik, és nem lesznek elsumákolva a holdudvar szarságai sem. DE, ettől még, én is ezt látom, hogy a bérem megemelték, csökkent az adóm, gyerek után jól járok, mert van látható bruttóm, talán rámegyünk még a CSOK vonalra is. Kivárás van nekem jelenleg, DE én hivatásosként NEM panaszkodom... Több rendszert megéltem, 2005 óta, s eddig NEKEM ez a legjobb, ez tény. Ahogy az is tény, hogy ahogy a ballib oldal kezelné a migráns helyzetet, ott már ha lenne valami tömeges megmozdulás, ilyen magyar pegida etc., már ott lennék velük az utcán, az is fix, tehát a mostani vezetés hozzáállása ebben is jobban tetszik, lényegesen, s hálát adok az égnek, hogy jelenleg nem egy zöld-neoliberális vagy baloldali kormányunk van...</blockquote>

Plusz jel kirakva.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Háborognak a szentgotthárdiak a menekülttábor miatt
http://24.hu/belfold/2016/03/05/haborognak-a-szentgotthardiak-a-menekulttabor-miatt/
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 992
87 637
113
Háborognak a szentgotthárdiak a menekülttábor miatt
http://24.hu/belfold/2016/03/05/haborognak-a-szentgotthardiak-a-menekulttabor-miatt/

Tök mindegy mit háborognak.

Ha átjönnek a zozók, akkor ide lerakják őket, és ameddig nincs osztrák határ, addig szépen ők átmennek.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Sem Nagylaknál, sem Kübekházánál nem találkoztak migránsokkal az utóbbi időben a magyar–román határon, így egyelőre nem indokolt biztonsági határzár felhúzása – mondták lapunknak térségbeli polgármesterek. Mivel jelenleg több szakaszon járhatatlanok az utak az esőzések miatt, most akkor sem lehetne kerítést építeni, ha politikai döntést hoznának róla.
http://mno.hu/belfold/ha-akarna-sem-tudna-a-roman-hatarra-keritest-huzni-a-kormany-1331809
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Valamelyikőtök írta, hogy milyen értelmes ez a Pap Réka Kinga. Pont most beszél Havas Henrik műsorában egy másik nővel "szegény migránsokról". Éppen kinyilatkozzák, hogy alapvetően a többség rendes ember, és van közöttük, ahogy az európaiak között is, néhány problémásabb egyed. Fel sem fogják, hogy nem erről van szó. Hanem kultúrák, sőt civilizációk különbségéről. Az egyikük pedig azt is leszögezte, hogy az oroszok Szíriában direkt kórházakat és iskolálat bombáznak. Ilyen agymosott nőket én Kölnbe küldenék, élvezzék egy kicsit a "rendes migránsokat".
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 157
15 812
113
Valamelyikőtök írta, hogy milyen értelmes ez a Pap Réka Kinga. Pont most beszél Havas Henrik műsorában egy másik nővel "szegény migránsokról". Éppen kinyilatkozzák, hogy alapvetően a többség rendes ember, és van közöttük, ahogy az európaiak között is, néhány problémásabb egyed. Fel sem fogják, hogy nem erről van szó. Hanem kultúrák, sőt civilizációk különbségéről. Az egyikük pedig azt is leszögezte, hogy az oroszok Szíriában direkt kórházakat és iskolálat bombáznak. Ilyen agymosott nőket én Kölnbe küldenék, élvezzék egy kicsit a "rendes migránsokat".

Ki volt már az, aki Paprika Kingát meg az értelmet egy mondatban használta?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 824
47 200
113
Senki, téged kever, de te szidtad mint a bokrot... Kettőnk közt ment a diskurzus, én toltam be, hogy a jobbikkal az a bajom, hogy pl. egy ilyen Zagyva György Gyula kaliberű embert maguk közé ültettek a parlamentben, TE meg visszavágtál, hogy nézzük meg Pap Réka Kingát, hogy az is kritikán aluli. Erre írtam vissza, hogy az hogy Ő is ostoba, még nem vigasztal engem, a jobbik "híg" vezetése miatt.

Kb. ezt a nőt senki sem dicsérte...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 614
113
12565479_845029765608074_902367046325579_n.jpg



Képeslapok Lengyelországból, melyben köszönik a magyar rendőröknek, hogy védik Európa határait.
 
Status
Not open for further replies.