[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Emberek olyan közeli légiharcot produkáltak pontosan a fejem felett, olyan 1100 méter és 700 méter között a Griffek, hogy remeg a kezem :D :D :D
Sajnos telefon volt csak kéznél, de olyan erős a napsütés, hogy nem látszik semmi. Most próbálok ráírni emberekre, hátha valaki felvette.
Olyan dél óta már rácsapásokat gyakoroltak, aztán egyszer csak átváltottak elfogásba.
Érdekes tanulság volt, hogy az F-35 kapcsán felvetődött (nem is nagy) sebességkülönbség mennyire a lassabb gép túlélési esélyeit növelte. De aztán hagyta magát elfogni, és elkísérni, vagy éppen a sebessége kopott el annyira, hogy aztán az üldöző "gépágyúvégre kapta", ezt nem tudtam megítélni.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Fú, gyerekek, ti ezt tudtátok ?
Az oroszok markában vagyunk :))) És nem csak a spájzban :)))
http://index.hu/belfold/2016/04/07/kozel_negyven_oldal_tolja_oroszorszag_szekeret_magyarorszagon/
A magyar közönséget célzó oldalakat a cikk szerint jellemzően:
Nem Magyarországon bejegyzett lájkvadász oldalak, sok álhírrel, gyakran migránsok által elkövetett brutális bűntényekről, erőszakról (ezekből van a legtöbb, például Aktívblog.net, Meteon.org, Titkolthírek.hu)
A világ eseményeit az orosz bel- és külpolitika szemszögéből magyarázzák (Hídfő.ru, Oroszhírek.hu, Orientalista.hu)
Kizárólag migrációval kapcsolatos (ál)híreket közölnek. (Napimigráns.com)
Jobbik-közeli szájtok (Kuruc.info, Szentkoronaradio.hu, Alfahír.hu)
Klasszikus szélsőjobboldali, „magyar sorskérdés” szájtok

Akkor mi is fizetett kommentelők vagyunk ? Bakker, ezt nem tudtam ....

Az a helyzet, hogy én 95%-ban indexet, origót és napi.hu-t olvasok, tehát nem volt hogyan megfertőzzön az orosz propaganda, mégis látom, hogyan működik az amerikai propaganda.
Persze tudom, hogy van orosz propaganda is, de az fényévekkel gyengébb, mint az amerikai.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Fú, gyerekek, ti ezt tudtátok ?
Az oroszok markában vagyunk :))) És nem csak a spájzban :)))
http://index.hu/belfold/2016/04/07/kozel_negyven_oldal_tolja_oroszorszag_szekeret_magyarorszagon/
A magyar közönséget célzó oldalakat a cikk szerint jellemzően:
Nem Magyarországon bejegyzett lájkvadász oldalak, sok álhírrel, gyakran migránsok által elkövetett brutális bűntényekről, erőszakról (ezekből van a legtöbb, például Aktívblog.net, Meteon.org, Titkolthírek.hu)
A világ eseményeit az orosz bel- és külpolitika szemszögéből magyarázzák (Hídfő.ru, Oroszhírek.hu, Orientalista.hu)
Kizárólag migrációval kapcsolatos (ál)híreket közölnek. (Napimigráns.com)
Jobbik-közeli szájtok (Kuruc.info, Szentkoronaradio.hu, Alfahír.hu)
Klasszikus szélsőjobboldali, „magyar sorskérdés” szájtok

Akkor mi is fizetett kommentelők vagyunk ? Bakker, ezt nem tudtam ....

Akkor vagy nagyon bénák az oroszok, hogy így "lelepleződtek", vagy lehet, hogy pont az index nyomja az orosz propagandát.
"A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek, épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak."
https://www.youtube.com/watch?v=YBosVmOOdxU&nohtml5=False
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ma van a nemzetközi roma nap:

http://www.origo.hu/itthon/20160408-nemzetkozi-roma-nap-roma-cigany-budapest.html

Kommentek között van egy diskurzus arról, hogy roma vagy cigány a nem rasszista megnevezés...
Nekem erről Fábry egyik mondata jut eszembe:
Ha Aranynak jó volt akkor nekem is.
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
Jól megszakértették. Kár, hogy az "orosz propaganda" által elmondottakat nem nagyon tudják tényszerűen cáfolni. Szinte soha...

Teljesen igazad van, de ha egy újságíró tényszerűen tudná cáfolni, akkor ezek a titkosszolgálati eszközök (mert hát azok...) igen rosszul működnének. :)
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Ezt most scan-eltem, szerintem elég jól mutatja mi a probléma az országgal... (Aki elsőként megtalálja mire gondoltam kap egy virtuális simogatást.).

wat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Ma van a nemzetközi roma nap:

http://www.origo.hu/itthon/20160408-nemzetkozi-roma-nap-roma-cigany-budapest.html

Kommentek között van egy diskurzus arról, hogy roma vagy cigány a nem rasszista megnevezés...
Nekem erről Fábry egyik mondata jut eszembe:
<blockquote>Ha Aranynak jó volt akkor nekem is.
</blockquote>

Mikor kicsit belemélyedtem a "romológiába", akkor olvastam, hogy nem mindegyik népcsoportjuk (talán a beások) használja önmaguk megnevezésére sem a roma kifejezést. Egyébkén nagyon heterogén "nép".
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ezt most scan-eltem, szerintem elég jól mutatja mi a probléma az országgal... (Aki elsőként megtalálja mire gondoltam kap egy virtuális simogatást.).

wat_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
az, hogy köcsög marso hirdeti a nokian gumit oszt nincs is nekik. 3 hétig igérgették aztután bevallották hogy fingjuk nincs mikor lesz de valószínűleg hónapokig nem.
de szerintem nem erre gondoltál :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Basszus, de ugyes ez a szelhamos. Pont azokat tamadja akik vedtelenek.
Otthon vedezheto munka.... 06-<b>90</b>-... Emeltdijas telefonszam.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 651
113
http://www.honvedelem.hu/cikk/56558_a_szovjetek_kivonulasa_a_fuggetlenseget_jelentette_magyarorszag_szamara


Ja,vagy mégsem?
Milyen érdekes,hogy amíg a németeket kellet felőrölni,iszonyatos veszteségek árán,majd tolni visszafelé,addig szövetségeként kezelte a nyugat az Oroszokat,aztán találkoztak Berlinben,rögtön fenyegetést láttak bennük....
Rögtön ott lehetett/kellett hagyni csillió dodót felemésztő katonai apparátust,ha ők folyton a békéért,meg a csodás jövőért "harcoltak" akkor miért nem vonultak vissza a háború után csak 5km-t a határról,és mondták a szovjeteknek,hogy ha ti is visszavonultok,akkor mi is megint 5km-t,és így tovább,és így tovább...
Miért fordult azonnal ellenségként a szovjtek felé?
Miért gondolom,hogy erre az egyetlen logikus,és ésszerű lépés az lehetett,hogy a szovjetek is fenntartották a státuszt?
Miért érzem,hogy ha nem maradnak a szovjetek,akkor itt is akkora lenne a demokrácia,meg a szabadság,meg az emberi jogok,hogy mi is varrhatnánk 60 centes órabérért x amcsi sportruházati cég pólóit,mint dél amerika,indokína,ázsia nagy része ?
Fogadnék rá,hogy a szovjet rendszert az Orosz nép legalább úgy megsínylette mint mi,meg a többi Szu ország.
Tudom,56 de mégis mit kellet volna tenniük,nyugat európa tele van rájuk állított atom fegyverekkel,ki az,aki kiengedte volna egy forradalom miatt a biztonsági zónát az ellenőrzése alól?
Valószinű,hogy mi vertük be az első szöget a szu koporsójába 56-al,sajnos iszonyú veszteségeket szenvedtünk,milyen érdekes,hogy akkor washingtonnak egy telefon hívást sem ért meg a legnagyobb ellenségükkel élet halál harcot folytató kis ország....
De hát ugye választási év volt,és ki tudja milyen lett volna a sajtója ha beavatkoznak,vagy legalább fegyvert adnak.
Megjegyzem,jobb,hogy nem lett nálunk egy full kontakt köztük.
Vagy mi lett volna,ha a saját vezetőink,na jó, "saját" vezetőink nem behívják őket,hanem leülnek a felkelőkkel is,meg a szovjetekkel is,közelíteni az álláspontokat,s nem egyből tank hadosztályokkal operálnak?
Tudom,túl sok de,meg ha,csak néha elcsattan az ember hócipőcskéje,és még pc is kell legyen,nézzétek el nekem.
Ideje lenne szerintem abba fejezni a hinta politikát,amibe évszázadok óta erodálódik az ország,a nemzet,kitalálni melyik a kevésbé kakibb,és arra tartani.
Vagy valami.
Á,jobb ha nem is folytatom.
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
Basszus, de ugyes ez a szelhamos. Pont azokat tamadja akik vedtelenek.
Otthon vedezheto munka.... 06-<b>90</b>-... Emeltdijas telefonszam.

Ráadásul itt nem írja le, de nem munkát ajánl hanem szolgáltatást! Ők csak tájékoztatnak arról, hogy most éppen van-e olyan munka...
A telefonhívás kezdeményezésével az Ügyfél elfogadja az ÁSZF-et, amit valószínűleg el se olvasott, így pernek helye nincs.

Írtam a német AudioPress-nek, hogy egy kis szutyok magyar cég a nevüket felhasználna csap be embereket, kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
...
Írtam a német AudioPress-nek, hogy egy kis szutyok magyar cég a nevüket felhasználna csap be embereket, kíváncsi vagyok mi lesz az eredménye.

Nem is a telefonszam volt gyanus eloszor, hanem a nyomi webcim. Erdemes lenne ertesiteni az ujsagot, hogy bocsi, de csalashoz asszisztaltok. Es persze a rendorseget. Kicsi az eselye, hogy bevarrjak ezert, de ha veletlenul egy lelkesebb nyomozohoz kerulne az anyag, akkor azert lehetseges.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 247
113
Kommentek között van egy diskurzus arról, hogy roma vagy cigány a nem rasszista megnevezés...

A cigány kifejezéssel nincs semmi gond. A roma szó elterjesztése az egy Amerikából behozott módszer volt, hogy megpróbálják helyettesíteni a cigány szóra rakódott negatív értelmet. De egyrészt ez nálunk nem egészen úgy van, mint az USA-ban, másrészt ott se működik a módszer, mert egy-két évtizedenként cserélni kell a négerekre a jelzőt, mert mindig lejáratódik az aktuális. Nálunk is ugyanúgy gáz már a roma kifejezés.
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
<blockquote rel="Eltorro">Kommentek között van egy diskurzus arról, hogy roma vagy cigány a nem rasszista megnevezés...

A cigány kifejezéssel nincs semmi gond. A roma szó elterjesztése az egy Amerikából behozott módszer volt, hogy megpróbálják helyettesíteni a cigány szóra rakódott negatív értelmet. De egyrészt ez nálunk nem egészen úgy van, mint az USA-ban, másrészt ott se működik a módszer, mert egy-két évtizedenként cserélni kell a négerekre a jelzőt, mert mindig lejáratódik az aktuális. Nálunk is ugyanúgy gáz már a roma kifejezés.</blockquote>

Arról se feledkezzünk meg, hogy a roma szó használata eleve súlyosan diszkriminatív. A szó elvben embert jelöl, de ha a cigányok az emberek, akkor mi magyarok mik vagyunk? És tőlünk várják el, hogy még asszisztáljunk is hozzá?
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Magyarországon közel kilencven olyan honlap és blog működhet, amelyek beleillenek az orosz információs hadviselést bemutató leírásokba. Többségükről nehéz eldönteni, hogy önszorgalomból szolgálják-e ki az orosz propagandacélokat, vagy egy nagyobb dezinformációs hálózat részei. De mit árulnak el róluk az interneten maguk után hagyott nyomaik?
http://vs.hu/kozelet/osszes/bivalybasznadi-alhirvallalkozok-es-oroszorszag-magyar-hangjai-0407

Azért ez jól megvan fogalmazva:

"Az ilyen típusú oldalak célja a hatalmi érdekek nyílt kiszolgálása mellett elsősorban a kétely felébresztése, a bizonytalanok orientálása. Sokszor azt ígérik, hogy olyasmit árulnak el az olvasók számára, amit egyes háttérérdekek a mainstream médiában el akarnak titkolni. Ez utóbbi vélekedés egyébként alapvetően is jellemző volt itthon a mérsékelt és a szélsőséges jobboldali médiára egyaránt, de hatványozottan volt igaz az internet összeesküvés-elméletekben hívő fura szerzeteire. Azokra, akiknek gondolatait, meglátásait a hazai média kritikája nem engedte át a szűrőn. Ezek az emberek az internet és a közösségi oldalak demokratikussága miatt sokkal könnyebben juttathatták el nézeteiket a közönségük felé mindenfajta szerkesztői kontroll nélkül.
A propagandaoldalak elsősorban ezt a közönséget célozzák meg, általában az ilyen emberek rendkívül aktívak és hiszékenyek, a fősodratú média híreivel kapcsolatban mindig éber receptoraik pedig azonnal kikapcsolnak, ha ellenőrizetlen forrásból olyan tartalmakkal találkoznak, amelyek megerősítik prekoncepcióikat, hiedelmeiket vagy félelmeiket."
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 323
113
Nézettségi számból való megállapítás, ami nem lehet így igaz, hiszen az érdeklődésből, kíváncsiságból történő megtekintés nem jelenti azt, hogy sikere van. Ilyet csak egy konkrétan erre a célra használható szavazási rész mutathat rá.

A kint levő katonák nevetség tárgyai, hiszen nem őrizhetnek, így kitoloncolhatnak vagy megsemmisítenek, hanem csak összegyűjtenek. Ezt bármilyen, erre a célra odaküldött szerv embere megteheti, aki ilyenre felhatalmazást kapott. Na, ők nem lennének nevetség tárgyai.
Határőrséget addig nem hozhatunk újra létre, míg a határainkat nem könyvelik el újra csak Magyarország határának, hogy így azt tehessünk vele és rajta, amit a tulajdonosi jogaink szerint, megtehetünk. Vagy akkor, ha az EU hoz erre egy törvényt, de akkor is egy olyat, hogy mindenki a saját határait védi, és csak akkor lehet ott más országbeli, ha ilyen felkérés érkezik irányába, és az azt meg is teszi. Vagy még végesetben akkor, ha kijelentik, hogy háború van, aminek szerintem, már érezzük az előszelét.


Ellenberger, elrettentő ez a megjelenés, hiába is jártatja a száját bárki is miatta. Csak képzeljük azt el, mi történne akkor, ha nem lennénk így jelen, és ez alkalmat biztosítana a ránk törők számára, hogy egy nagyobb létszámmal tolják át a szánalmasok által kerítésnek nevezett határzárépítményünket, és arra kéne reagálnia a kint levő gyalogoknak és lovasoknak és a terepjáróval kint levőknek. Milyen hatásfokkal lennének képesek ellenállni az így ért támadásnak?

Áruld már el, kérlek, hogy ezeket te honnan szeded? :D
 
Status
Not open for further replies.