[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
<blockquote rel="beta"><blockquote rel="Eltorro">Kommentek között van egy diskurzus arról, hogy roma vagy cigány a nem rasszista megnevezés...

A cigány kifejezéssel nincs semmi gond. A roma szó elterjesztése az egy Amerikából behozott módszer volt, hogy megpróbálják helyettesíteni a cigány szóra rakódott negatív értelmet. De egyrészt ez nálunk nem egészen úgy van, mint az USA-ban, másrészt ott se működik a módszer, mert egy-két évtizedenként cserélni kell a négerekre a jelzőt, mert mindig lejáratódik az aktuális. Nálunk is ugyanúgy gáz már a roma kifejezés.</blockquote>

Arról se feledkezzünk meg, hogy a roma szó használata eleve súlyosan diszkriminatív. A szó elvben embert jelöl, de ha a cigányok az emberek, akkor mi magyarok mik vagyunk?</blockquote>


Rajtuk kívül mindenki gádzsó, azaz paraszt.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
http://index.hu/belfold/2016/04/11/tranzitzona_tompa_magyar_hatar_menekulthelyzet/

Ez az ember egyre inkább D.A. nyomába akart érni, hát most sikerült.
Miért engedik be ezeket a határsávba?
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
http://www.origo.hu/gazdasag/20160412-a-cia-hoz-is-elvezetnek-az-offshore-botrany-szalai.html

Na innentől kezdve van még kérdés, hogy kitől pattant ki az ügy? :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Beteszem ide, mert a média 90 %-a totál hallgatásba burkolózik, lehet találgatni melyek azok .... Igen, igen indexorigo444 és társaik.
Ma, április 12-én van a Felvidékről erőszakkal kitelepített magyarok emléknapja.
http://felvidek.ma/2016/04/ma-van-a-felvidekrol-kitelepitett-magyarok-emleknapja/
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Európa máig nem nézett szembe az igazságtalansággal.
Csehszlovákia két utódállama pedig a mai napig jogrendje részének tekinti a Benes-dekrétumokat.
http://felvidek.ma/2016/04/a-kitelepitett-felvideki-magyarokra-emlekeztek-az-orszaggyulesben/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Kezdodik:
hirado.hu
"Pert indított a magyar állam ellen az Engie (korábbi nevén GDF Suez) az ICSID nevű washingtoni választott bíróságon a befektetővédelmi elvek megsértésére hivatkozva...
...az államtól követelt összeg megközelíti a kétszázmilliárd forintot.
..."
 

tomsinner

Well-Known Member
2015. június 13.
1 468
1 872
113
http://www.flagmagazin.hu/nagyvilag/lovas-istvan-le-a-ii-lipot-szobrokkal

Pont rá utalva írtam én is kommentet egy origós cikk alá, ami kb arról szólt hogy egy mesterséges intelligencia megnáczult az emberekkel folytatott kommunikáció során. A zindex hasonló tartalmú cikke már eleve azzal imdít, hogy ez az MI rosszul van Hitlernek már csak a nevétől is, de mindkettő tartalma kimondva-kimomdatlanul is az, hogy "Hitlah" a történelem leggonoszabb figurája. Holott volt nála rosszabb korábban is, és akadt azért egy-két kortársai is, aki bőven "überelte" őt. Csak objektíven: ha elfogadjuk a törvényileg bebetonozott 6 milliót, már pedig miért ne fogadnánk el, hiszen kötelező, sok más karakter mellett labdába sem rúg. Csak hát az ő rendszerének nem indiánok, négerek, keresztények, fehérek/reakciósok, városi értelmiségiek stb volt az elszenvedője, hanem zsidók. A liberálisok állandóan hangoztatják hogy azonos jogok, meg hasonlók, mégis állandóan kettősmércéznek. Itt a példa. Aki meg felhördül arra, amit írtam, gondolkodjon el azon, hogy miért teszi ezt? A válasz erre csak a neveltetés lehet, ami olyan ökörségeket is meghonosított a fejekben, hogy ha a III. Birodalom győz, ránk a kitelepítés stb várt volna. Ugyan már, nonszensz.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113

Épp ezt gondoltam én is. Az egyike a ritkán található normális írásoknak.
Viszont a szerző nem a zindex alkalmazottja és nem politikai motivációból tette közzé.
Ehhez képest a fekete nővéresdit játszó nő teljesen amatőr, olcsó lózungokkal tudott csak felszínen maradni, itt viszont konkrét szakmai tények vannak felsorolva.

"A hálapénz a hétköznapi korrupció, a hiánygazdaság terméke: a jobb ellátás reményének vagy illúziójának megvásárlása egy, az ellátás minőségét érdemben befolyásolni tudó ponton. Emiatt nem is különbözik a tarifától, az ellátás előtt előre elkért díjazástól. Mindkettő megvesztegetés, tehát pénzért jogosulatlan előnyhöz juttatás."

"A hálapénz-hierarchia tetején az intézetvezetők, osztályvezetők és a sztárorvosok vannak, akik úgy rendelkeznek a kórházi műtőkapacitások fölött, mintha az a sajátjuk lenne. Holott a társadalombiztosítás fizeti az eszközöket, az anyagot, az ápolónőt, de még a takarítónőt is. Marketingre sem kell költeniük, hisz teli van betegekkel a kórház. A magas és adózatlan jövedelem biztos, kockázat nincs. Ezt fejeli meg még a beszállítóktól kapott kenőpénz.

Az orvosbárók közé pár ezer orvos tartozik, az általuk megkeresett hálapénz havonta 1-8 millió forint között van, ami évi 12-100 millió forintos tiszta jövedelmet jelent fejenként. A Pareto-elv valószínűleg itt is érvényes. Ők, az orvosok 20 százaléka vihetik haza a hálapénz 80 százalékát, kb. 50 milliárd forintot. A többi orvos osztozik a maradékon, nekik fejenként és évente 1-2 millió forint jut."

"Az orvosbárók két-háromszor többet keresnek, mint nyugat-európai kollégáik, ott az átlagfizetés évi nettó 25 millió forint körül van."

<b>A NAV pedig sehol.</b>

<b>Na erről kellett volna beszélni a fekete szalagosoknak elsősorban.
</b>
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
blitzkrieg
<i>
index.hu/gazdasag/penzbeszel/2016/04/18/korhaz_orvos_egeszsegugy_betegseg_lantos_gabriella_elso_resz/</i>

Ez egy tényleg nagyon jó cikk!
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Szegény Novák Előd...

...nem volt képes megérteni, hogy Vona konzervatív moszkvai kapcsolataival

https://www.youtube.com/watch?v=H61tKT6Yr4Q

nem kompatibilis a Szovjet Emlékmű vésegetése

10232080_be2cc7b740aaa5d70803a0d27e552691_wm.jpg


https://youtu.be/2hSALy8r3hE

https://youtu.be/t2XZ3CB74F8

merthogy a konzervatív kapcsolat valójában véve Sztálinista:

https://youtu.be/7m9qTCzkLJQ

és így érthetően fáj nekik, ha a Szovjet Emlékművet vésegetik.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 825
57 731
113
haubagoi

Szerintem kicsit túlgondolod ezt a dolgot. Egyszerűen ez az Előd csávó egy idióta. És mint ilyen, egy normális pártban nem lehetne pozícióban. Úgy tűnik most már nem is lesz. Szerintem ez így van rendjén.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
haubagoi

Szerintem kicsit túlgondolod ezt a dolgot. Egyszerűen ez az Előd csávó egy idióta. És mint ilyen, egy normális pártban nem lehetne pozícióban. Úgy tűnik most már nem is lesz. Szerintem ez így van rendjén.

Szerintem meg nem gondolom túl. Novák Előd erősen anti-szovjet irányba befolyásolta volna a népet, amely egy olyan geopolitikai környezetben, amelyben a Szovjetunió visszatérőben van, nem lett volna túlságosan előnyös. Főleg úgy, hogy a Szovjetunió visszatérésén ráadásul amerikai erők munkálkodnak, akik Közép-Kelet-Európa jövőjét a "szovjet" oldalon képzelik el.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
haubagoi

Szerintem kicsit túlgondolod ezt a dolgot. Egyszerűen ez az Előd csávó egy idióta. És mint ilyen, egy normális pártban nem lehetne pozícióban. Úgy tűnik most már nem is lesz. Szerintem ez így van rendjén.

Szerintem is túlzàs azt gondolni, hogy Novàk értelmes gondolatokra képes. Ezt ez az akciója is bizonyitja.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 312
55 651
113
A politikát,meg a politikusokat meg sem próbálom megérteni,olyanok mint a színészek,azt játsszák amit a rendező kér,csak túl vannak fizetve.
 
Status
Not open for further replies.