[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 656
55 313
113
Mondjuk az angol kilépést nem varrnám Juncker nyakába.

De a felelősséget igen.
Analógia:
Ha a egy cèg 2. legnagyobb ügyfele hosszas tàrgyalasok ellenere is elmegy, akkor az ertèkesitési vezetőnek kell vàllalni a felelősséget és a reszvenyesek valószinűleg nem tapsolnak.
És nem lehet arra hivatkozni, hogy üzletpilitikânk " alternativanelküli".
( bocs az ékezeti hibàkért...)
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
<blockquote rel="Mackensen">Mondjuk az angol kilépést nem varrnám Juncker nyakába.

De a felelősséget igen.
Analógia:
Ha a egy cèg 2. legnagyobb ügyfele hosszas tàrgyalasok ellenere is elmegy, akkor az ertèkesitési vezetőnek kell vàllalni a felelősséget és a reszvenyesek valószinűleg nem tapsolnak.
És nem lehet arra hivatkozni, hogy üzletpilitikânk " alternativanelküli".
( bocs az ékezeti hibàkért...)</blockquote>
Valamint ahogy mondtam, Ő és Schultz is, két kontraproduktív suttyóként, még a választások előtt 1 nappal is konkrétan fenyegették, meg leckéztették a BRIT-eket, hogy meg ne próbáljanak kilépni, mert ez lesz, meg az lesz, és így meg úgy meg lesznek büntetve. Olyan szoros eredménynél, kb. SIMÁN lehet, hogy az eredményben benne volt pár % aki érzelmes, és öntudatos britként azért ment el szavazni az EU kilépés mellett, mert eljutott hozzá, hogy valami félőrült leckézteti/fenyegeti. Bőven van felelőssége, felelősségük a jelenlegi EU-s vezetőknek a Brexitben, nem is kicsi, szerintem...
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Az előbb néztem meg Toroczkai László videóját,meg is osztottam,szerintem okt.2. népszavazás jelentőségére a legjobban hívja fel a figyelmet!
https://youtu.be/K0NA4yo54Gk
 

hadtap

Active Member
2015. március 25.
459
90
28
nem tudom volt e már.
Márfi Gyula érsek: “Attól, hogy szeretjük a farkasokat, hiszen ők is Isten teremtményei, még nem engedjük be őket a bárányok közé”
"A jövőbe ugyanis nem vezet más út: vagy vállunkra vesszük Krisztus keresztjét, vagy megkapjuk Mohamed vas igáját. Nincs harmadik út."
http://polusonline.blogspot.hu/2016/08/jonnek-hogy-elfoglaljak-europat.html

J%C3%B6nnek-hogy-elfoglalj%C3%A1k-Eur%C3%B3p%C3%A1t.jpg
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Tehát ha jól értem,Merkel tavaly szívességet tett nekünk..
http://www.blikk.hu/aktualis/kulfold/merkel-megmondta-miert-engedte-be-nemetroszagba-a-menekulteket/rg4nbep
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Erdogannak benyaltunk csontig.(igaz,tényleg nem jó nekünk egy török káosz..)
Szijjártó: Európa és Magyarország érdeke a stabil Törökország. http://origo.hu/nagyvilag/20160823-szijjarto-europa-es-magyarorszag-erdeke-a-stabil-torokorszag-puccskiserlet.html
Érdekelne a véleményetek,hogy milyen külpolitikát kellene választanunk a Törökökkel szembe?
 

skara

Member
2014. június 4.
38
1
8
Erdogannak benyaltunk csontig.(igaz,tényleg nem jó nekünk egy török káosz..)
Szijjártó: Európa és Magyarország érdeke a stabil Törökország. http://origo.hu/nagyvilag/20160823-szijjarto-europa-es-magyarorszag-erdeke-a-stabil-torokorszag-puccskiserlet.html
Érdekelne a véleményetek,hogy milyen külpolitikát kellene választanunk a Törökökkel szembe?

Pont ezt. Nekünk rohadtul mindegy, hogy Erdogan miféle fél-iszlamista diktatúrát épít odaát. Az meg, hogy a zozókat ráeresztik-e európára nem rajtunk múlik, mert abba a játszmába nincs beleszólásunk.

Akkor már inkább próbáljunk meg jóban lenni velük. Elég messze vannak, hogy ne érdekeljen minket mit csinálnak odaát. Az ő országuk, az ő dolguk. Abban meg igaza van a magyar külügynek, hogy a stabil Törökország jó. Nem a mi dolgunk minden "apróságba" beleszólnunk ami náluk van.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 632
113
Erdogannak benyaltunk csontig.(igaz,tényleg nem jó nekünk egy török káosz..)
Szijjártó: Európa és Magyarország érdeke a stabil Törökország. http://origo.hu/nagyvilag/20160823-szijjarto-europa-es-magyarorszag-erdeke-a-stabil-torokorszag-puccskiserlet.html
Érdekelne a véleményetek,hogy milyen külpolitikát kellene választanunk a Törökökkel szembe?

Seggnyalásban mindig is jók voltak a fiúk.

***

Azon kívül, hogy ide ne jöjjön egy sem, semmit.

Nem kell beleszólni oylan dolgokba, ahol nem számít a szavunk, és csak ellenségeket szerzünk vele.

Csak olyan dolgokba kellene beleszólni, ami minket is érint, de azokba következetesen.
 

sata

Well-Known Member
2014. július 20.
432
548
93
Közben OV is Braziliából megsimogatta a fejét Erdogannak.
Orbán Viktor: Magyarország száz százalékig megvédi a határait. http://origo.hu/itthon/20160823-orban-magyarorszag-szaz-szazalekig-megvedi-a-hatarat-menekultek.html
Lesz ennek következménye az USA-tól? Nyíltan Trump mellett letenni a voksot mint magyar miniszterelnök?
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 652
14 632
113
Közben OV is Braziliából megsimogatta a fejét Erdogannak.
Orbán Viktor: Magyarország száz százalékig megvédi a határait. http://origo.hu/itthon/20160823-orban-magyarorszag-szaz-szazalekig-megvedi-a-hatarat-menekultek.html
Lesz ennek következménye az USA-tól? Nyíltan Trump mellett letenni a voksot mint magyar miniszterelnök?

Klintonbanya az egyik legnagyobb ideológiai ellenfél. Egyenlő Sorossal. tőle semmi jóra nem számíthatunk.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113
További döbbenetes részletek derültek ki Soros György kiszivárogtatott aktáiból. A dokumentumok között egy hosszú névsort tartalmazó összeállítást is találtunk, melyen az Európai Parlamentben tevékenykedő, "megbízható szövetségeseknek" nevezett politikusok szerepelnek. Köztük két magyarral az élen.
http://888.hu/article-soros-titkok-kiszivargott-ket-magyar-szovetseges-neve
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Erdogannak benyaltunk csontig.(igaz,tényleg nem jó nekünk egy török káosz..)
Szijjártó: Európa és Magyarország érdeke a stabil Törökország. http://origo.hu/nagyvilag/20160823-szijjarto-europa-es-magyarorszag-erdeke-a-stabil-torokorszag-puccskiserlet.html
Érdekelne a véleményetek,hogy milyen külpolitikát kellene választanunk a Törökökkel szembe?

Támogatni kell Erdogán t, de nem szabad elfelejteni, h nem egy oldalon állunk. Sok az ellentétes érdekünk.
 

Pocok75

Well-Known Member
2010. április 19.
2 823
2 542
113
Azért én ezt most nemigazán értem! Eddig mindenki pokolra kívánta Erdogánt, oldalakat írtatok tele, hogy mennyire Ő az ellenség, meg .... alak, meg ki kéne irtani a szomszédait is. Aztán most meg kicsit odadörgölőzött az oroszokhoz és máris milyen fain gyerek lett. Csak én nem értem ezt??
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Azért én ezt most nemigazán értem! Eddig mindenki pokolra kívánta Erdogánt, oldalakat írtatok tele, hogy mennyire Ő az ellenség, meg .... alak, meg ki kéne irtani a szomszédait is. Aztán most meg kicsit odadörgölőzött az oroszokhoz és máris milyen fain gyerek lett. Csak én nem értem ezt??

Szerintem azt, hogy Erdogan a pokolba vagy a paradicsomba való azt döntsék el a törökök, az ő dolguk, az ő életük múlik rajta. Ha meg tárgyalunk vele, akkor amiben egyet tudunk érteni és együttműködni, akkor bólogatni kell, amiben nem tudunk egyetérteni és együttműködni arra a fejünket kell rázni és közölni: sorry, mi ezt nem így gondoljuk, tegyük el ezt a témát (sokkal) későbbre. Az meg hogy hova dörgölőzik (hol ide hol oda) az legyen az ő megbízhatósági problémája, de ennek megfelelően nekünk jól meg kell gondolni mit írunk alá vele egy papíron.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Azért én ezt most nemigazán értem! Eddig mindenki pokolra kívánta Erdogánt, oldalakat írtatok tele, hogy mennyire Ő az ellenség, meg .... alak, meg ki kéne irtani a szomszédait is. Aztán most meg kicsit odadörgölőzött az oroszokhoz és máris milyen fain gyerek lett. Csak én nem értem ezt??

Ezért írtam a minap, h ne érzelmi alapon döntsünk. Mert úgy fogunk kinézni, mint a politikusaink! :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
<blockquote rel="Pocok75">Azért én ezt most nemigazán értem! Eddig mindenki pokolra kívánta Erdogánt, oldalakat írtatok tele, hogy mennyire Ő az ellenség, meg .... alak, meg ki kéne irtani a szomszédait is. Aztán most meg kicsit odadörgölőzött az oroszokhoz és máris milyen fain gyerek lett. Csak én nem értem ezt??

Szerintem azt, hogy Erdogan a pokolba vagy a paradicsomba való azt döntsék el a törökök, az ő dolguk, az ő életük múlik rajta. Ha meg tárgyalunk vele, akkor amiben egyet tudunk érteni és együttműködni, akkor bólogatni kell, amiben nem tudunk egyetérteni és együttműködni arra a fejünket kell rázni és közölni: sorry, mi ezt nem így gondoljuk, tegyük el ezt a témát (sokkal) későbbre. Az meg hogy hova dörgölőzik (hol ide hol oda) az legyen az ő megbízhatósági problémája, de ennek megfelelően nekünk jól meg kell gondolni mit írunk alá vele egy papíron.</blockquote>

+1

Ettől függetlenül, nagyon jól látszik azért, hogy a nagypolitikában nincsenek nemes tettek, megbízható partnerek, jóban rosszban barátságok, szövetségek. Mindenki mindenki ellen a jelszó!
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="emel"><blockquote rel="Pocok75">Azért én ezt most nemigazán értem! Eddig mindenki pokolra kívánta Erdogánt, oldalakat írtatok tele, hogy mennyire Ő az ellenség, meg .... alak, meg ki kéne irtani a szomszédait is. Aztán most meg kicsit odadörgölőzött az oroszokhoz és máris milyen fain gyerek lett. Csak én nem értem ezt??

Szerintem azt, hogy Erdogan a pokolba vagy a paradicsomba való azt döntsék el a törökök, az ő dolguk, az ő életük múlik rajta. Ha meg tárgyalunk vele, akkor amiben egyet tudunk érteni és együttműködni, akkor bólogatni kell, amiben nem tudunk egyetérteni és együttműködni arra a fejünket kell rázni és közölni: sorry, mi ezt nem így gondoljuk, tegyük el ezt a témát (sokkal) későbbre. Az meg hogy hova dörgölőzik (hol ide hol oda) az legyen az ő megbízhatósági problémája, de ennek megfelelően nekünk jól meg kell gondolni mit írunk alá vele egy papíron.</blockquote>

+1

Ettől függetlenül, nagyon jól látszik azért, hogy a nagypolitikában nincsenek nemes tettek, megbízható partnerek, jóban rosszban barátságok, szövetségek. Mindenki mindenki ellen a jelszó!</blockquote>

Persze hogy nincsenek, minden politikus "abból és addig él", amíg saját országának érdekeit a köznép számára is eladhatóan jobban érvényesíteni tudja bárki ellenében (már amennyiben időnként leváltható, és nem egy bárkin átgázoló diktátor az illető, mert akkor viszont sokáig abból él). Ez viszont nem mindig sikerülhet ugyanúgy (kivételek persze legtöbbször a nagyhatalmak), ezért - főleg a kisebbek - bizonyos ügyekben kénytelenek érdek-szövetségeseket keresni, ez viszont törvényszerű hogy nem vonatkozik minden ügyre és nem is örök érvényű szövetség. Ezért ilyen húzd meg-ereszd meg stílusú a külpolitika.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
További döbbenetes részletek derültek ki Soros György kiszivárogtatott aktáiból. A dokumentumok között egy hosszú névsort tartalmazó összeállítást is találtunk, melyen az Európai Parlamentben tevékenykedő, "megbízható szövetségeseknek" nevezett politikusok szerepelnek. Köztük két magyarral az élen.
http://888.hu/article-soros-titkok-kiszivargott-ket-magyar-szovetseges-neve

Még csak meg sem lepődöm azon, hogy ezek "lefeküdtek" Sorosnak. Enélkül is kb mindenki tudta, hogy mifélék. A szomorú viszont az, hogy hiába lett ez kiszivárogtatva, kb annyi következménye lesz mint a Clinton nyanya levelezéseinek. Semmi.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 465
17 807
113
<blockquote rel="Pocok75">Azért én ezt most nemigazán értem! Eddig mindenki pokolra kívánta Erdogánt, oldalakat írtatok tele, hogy mennyire Ő az ellenség, meg .... alak, meg ki kéne irtani a szomszédait is. Aztán most meg kicsit odadörgölőzött az oroszokhoz és máris milyen fain gyerek lett. Csak én nem értem ezt??

Szerintem azt, hogy Erdogan a pokolba vagy a paradicsomba való azt döntsék el a törökök, az ő dolguk, az ő életük múlik rajta. Ha meg tárgyalunk vele, akkor amiben egyet tudunk érteni és együttműködni, akkor bólogatni kell, amiben nem tudunk egyetérteni és együttműködni arra a fejünket kell rázni és közölni: sorry, mi ezt nem így gondoljuk, tegyük el ezt a témát (sokkal) későbbre. Az meg hogy hova dörgölőzik (hol ide hol oda) az legyen az ő megbízhatósági problémája, de ennek megfelelően nekünk jól meg kell gondolni mit írunk alá vele egy papíron.</blockquote>

No igen. A politika lényege, ahhoz, hogy sikeres politikus légy felejtsd el az elveidet. Elég undorító amúgy. Egyébként meg Erdogan változatlanul egy aljas, elvtelen, szarházi szemétláda és ez tökéletesen látszik abból, ahogy most az oroszokhoz viszonyul. 180 fokos fordulatot vett. Persze ez az oroszoknak jól jön ezt én értem, de azt már kevésbé, hogy itt voltak jó páran akik eddig szidták mint a bokrot, most, hogy meg a ruszkik barátja lett már nem is annyira rohadék. Legalább mi fórumozók ne legyünk már elvtelenek ha már a világ politikusai azok.
 
Status
Not open for further replies.