[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Látva az itt folyó diskurzust, mindenféle pátosz és szócséplés nélkül, az a véleményem hogy...

1. Orbán Viktornak 2018-ban sem lesz alternatívája. Az októberi népszavazás, amennyiben érvényes lesz, el is dönti a következő választás kimenetelét. Mert 2017., a hangulatjavító intézkedések éve lesz, amire minden anyagi fedezet megvan.

2. Határaink védelme szempontjából, még nem tudjuk pontosan mit takar a miniszterelnök mai kijelentése a további megerősítésről. Azonban a gumilövedékes fegyverek használatát, már rég engedélyezni kellett volna.
Ugyanis, aki többszöri felszólításra sem hajlandó abbahagyni a kerítésen történő áthatolást illegálisan, annak bizony kijár egy gumilövedék. Pontosabban, ez a minimum.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
"Aki latja es erti a nagy sakk jatszmat, az tudja , hogy szep partyt játszanak oda fent."

És jól megszedik magukat, miközben a kisember éhen hal, vagy Londonig szalad a megélhetésért.
De a legszomorúbb ezt az egészet szépnek nevezni!

Bocsi, de nem így látom. Az itthoni emberek többsége is megél a 120000 Ft-ból, ha annyi jut neki. Még kevesebből is élnek itt emberek. Nem dőzsölnek, de valahogy megélnek. Egy élő példa Kína. Ott mi volt a 80-90-es években. Nem a kormányt pártolom, de ha Kiss Pista 400k hufot keresne, akkor is létminimumozna, és éhen halna, ráadásul kellene neki az 500k huf.
A fiatalokról, orvosokról pedig, akik kimennek ugyan rossz véleményem nincs, de.....
A fiatal kalandot lát, világot lát, megismer mást is, az itthoni kis világon kívül.
Az orvos más kérdés. Egy orvos, akit itthon ingyen kitaníttatott az állam, ne akarjon kimenni. Egy orvos itthoni fizetése is 200k fölött van. Igaz, ebből nem lehet Hawain nyaralni, de bőven meg lehet élni.
Összességében, az Angliában élő haverom, pont annyit keres, hogy ne legyen gondja. (37 éves), de annyit nem, hogy itthon most ha hazajönne, 3 hónapnál tovább ne kelljen melóznia. Tehát nagyjából semmit nem spórol. Itthon meg melóst keres tescó, lidl, aldi , 250k fizut rebesget egy pénztárosnak (bruttó) mert annyira nincs ember.
Az igényekkel van itt a baj. Azok túl nagyok.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 352
10 748
113
Orbán Viktornak szerintem sem lesz vetélytársa.
Ennek számos oka van, amit kár részletezni, mert csak a vita lesz belőle, s láttuk a Tu-22-es fórumon, hogy mi lehet belőle:)

Így csak kettőt emelnék ki.
1, Nincs jelenleg hozzámérhető személy, aki hatalompolitikai vetélytársa lehetne.
Ez nem feltétlen dicséret részemről, de ehhez a pozícióhoz mese nincs, ez kell - szerte a világban.
2, Nagy "szerencséje" van a menekültválsággal; terel a problémákról, a kedvezőtlen tendenciákról - mert azok is vannak. Ez a probléma ráadásul beleillik a folyamatos ellenségképre épülő politikájába, s hab a tortán, hogy még helyes válaszokat is ad rá...
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Sokan akarnak belepofázni a magyar ügyekbe. /Soros csak 1 a sok közül./
A nyomor kapcsán meg nézz szét a keleti megyékben. Ott találsz olyanokat, akik képzettség hiányában még Londonig sem tudnak szaladni.

Ugyan már. Vedd már ki a romákat a dolgok mögül. Na azok vannak akik képzetlenek. A most középkorú felnőttek nagy többsége még a kommunizmusban tanult, amikor ingyen volt. Nagyjából mindenkinek szakmája volt minimum. Egy komcsi esztergályost pedig nem ördöngösség átképezni Cnc-re, mert ő a szutyok technikával is elfogadható minőséget csinált, és érti a fémet.
A mostani fiatalok meg 30 éves korukig tanulnak, hol itt a képzetlenség. A képzetlenség max az akarat hiánya miatt van, azon meg nem segít semmi.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="formosa">"Aki latja es erti a nagy sakk jatszmat, az tudja , hogy szep partyt játszanak oda fent."

És jól megszedik magukat, miközben a kisember éhen hal, vagy Londonig szalad a megélhetésért.
De a legszomorúbb ezt az egészet szépnek nevezni!

Szerencsére nyugaton nincs korrupció, csak nálunk, ezért kellene valami jó nyugatos miniszter. A Clinton alapítvány egyből fizethetné a bérüket, valamint pár NGO adhatna tanácsokat nekik, az úgyis ingyen lenne, hisz Soros György fizetné a bérüket. Ha megerőltetném magam, még a svéd Systembolaget korrupciós botrányt is elő tudom ásni, az átláthatóság hazájából.

Ez az éhenhalós dolog is nagyon relatív, itt sokan mantrázzák, de én például nem látom a tágabb környezetemben (család, család ismerősei az országban szétszórva) azt a nyomort, nem rosszabb mint a 90-es évek közepén volt, ami a mélypont volt.

Be kell látni, hogy a hatalom gyakorlói mindig a saját hasznukra is használják a hatalmukat, az a kérdés, hogy emellett a köz számára mi történik? Az ország a csőd felé robog, vagy kifele onnan? </blockquote>
+1

Ahogy mondtam már itt többször is, nekem pl. anyagilag pont +35% al több a bérem, és kisebb az adóterhem, olcsóbban veszem a húst, tojást, tejet, és gondolkozom a 3 gyerekes modellen úgy, hogy tisztában vagyok mellette a kisvasút+futballstadion hasznosságával Felcsúton, csak engem amíg engem is hagynak normálisan élni, NEM érdekel!

Az előző banda az nem stadionozott/kisvasutazott, hanem nokiás dobozozott, meg ingatlanpanamázott, sukorózott, etc. csak akkor lényegesen szarabbul élt minden hivatásos.

Mellette a jelenlegi külpolitikai irányvonal is sokkal jobban tetszik, pl. ahogy hozzáállunk a migrációs kérdéshez, 1000 x inkább ez, mint amit a brüsszelt szolgamód és józan ész nélkül kiszolgáló bal-liberális oldal művelt.

</blockquote>

Nagyon +1
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
Az orvos más kérdés. Egy orvos, akit itthon ingyen kitaníttatott az állam, ne akarjon kimenni. Egy orvos itthoni fizetése is 200k fölött van. Igaz, ebből nem lehet Hawain nyaralni, de bőven meg lehet élni.
...
Az igényekkel van itt a baj. Azok túl nagyok.
Kezdik rendezni az anyagiakat, de ez csak az utobbi egy-ket evben indult. Ne felejtsd el, hogy egy orvos rezidenskent indul. Mire szakorvoskent dolgozhat az mas egyetemi vegzettseget igenylo szakmakhoz kepest atlag plusz 5 ev! Addig meg csak tengodik. Se penz, se gyerek(!), se lakas. Es mindezt rengeteg ejszakazassal - ami elhiheted nekem, nem egy leanyalom. A munkahelyi korulmenyekrol pedig meg nem is beszeltunk, pedig megerne par sort. Esetukben nem az irrealis igenyekrol van szo.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="formosa">Sokan akarnak belepofázni a magyar ügyekbe. /Soros csak 1 a sok közül./
A nyomor kapcsán meg nézz szét a keleti megyékben. Ott találsz olyanokat, akik képzettség hiányában még Londonig sem tudnak szaladni.

Ha ott sok olyan ember van, aki
a) az országon belül sem mobilis,
b) az országon kívül sem mobilis
c) se itt-se ott nincs piacképes tudása

Akkor ha jól értem, akkor szar a közmunka, és Orbán a hibás? (a közmunkát nem emlegetted, de ilyenkor kötelezően szokták azt is szidni, holott az egy olyan segély, ami közben legalább nincs ideje a segélyezettnek kárt tenni, esetleg hasznosat is csinál)

Komolyan, én nem vagyok a jelenlegi kormány pártján, senki nincs itthon a politikai palettán akire szavazni tudnék, de az ellenzékből csak a Jobbik egyes tagjai illetve a Schiffer voltak képesek arra, hogy ha valami jó, arra legalább azt mondják, ez tényleg jó, vagy hogy tévedtem. Miért kell zsigerből ellenállni mindig? Mehetne sokminden jobban, de ezeknél rosszabb kormányt sose adjon az ég, mert ezek a hibáikkal együtt egy felüdülés az eddigiekhez képest.

Azért remélem, hogy az olimpiát nem nyerjük meg semmiképp 2024-re, mert az szerintem is taccsra tenné a gazdaságot, de én ebben a témában laikus vagyok.
</blockquote>

+1
Az olimpiánál van csak nézetkülönbség. Igazából nagyon sok minden megvan hozzá, ha nem Budapesti olimpiáról beszélünk, hanem magyar olimpiáról. Pl.:
Kajak: Szeged
Kézi: Szeged,Veszprém, Fradi pálya, Győr, Érd
Foci: Van már 1-2 20k-es stadion. 1-2 még kellene.
Vívás: 1-2 hely már van Pesten, amennyiben kevés nem nagy pénz még 1-2
Torna: Szintén nem óriási beruházás.
Atlétika: Ehhez nem értek, talán az új Puskásban már beletervezték.
Hosszútávúszás, Vitorlázás: Gyönyörű Balatonunk
Kerékpár: Adott
Lövészet, íjászat: olcsón megoldható
Most nem jut eszembe több sport. Szokták kérdezni, hol lenne az olimpiai falu? Én azt mondanám Zánka jó hely lenne. Persze felújítva. És, hogy ne vesszen kárba a pénz, amit beleölünk, utánna mehetne a régi szerepében tovább, gyermektáborozás, esetleg betenni az Erzsébet programba.
Én is sokáig elleneztem, de így belegondolva.
Sokan mondták sok lenne az utazás. Hát, Pest-Szeged, Pest-Balaton, Pest-Győr autópályán 1-1,5 óra. Pest-Debrecen legyen 2 óra. Szerintem kibírható.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="formosa">Az olimpia kapcsán egyetértünk, kormányból rosszabbat viszont nehéz kitalálni!
Közmunka helyett inkább a szakképzést kéne erőltetni. Több értelme lenne, mint a stadionoknak, kisvasutaknak vagy az olimpiai álmoknak.
Pontosabban a jelenlegi "csak mi gazdagodjunk, mindenki más filléreket kapjon" hozzáállással annak sincs értelme, mert a friss szakmunkások meg sem állnának Londonig.

Mint látod, a fejétől bűzlik a hal, miként a közmunkások és a mi fizetésünk is.

De oké, akkor szakképezzük őket londonba, ugye? Hiszen lopafidesz... A stadion építése az építőipari dekonjunktúra ellen jó, étmeneti megoldás, és csak bele kell tenni a pénzt. A képzésbe tehetsz pénzt, de ott a fogadó félnek is kell hozzáadnia akaratot, az eredmény nem garantált. Lopni azon is lehet, csak nem építőiparban van a cégjegyzékben tevékenységi körként, hanem felnőttképzés, szóval ez az érved értelmetlen.

Milyen szakképzést akarsz te az írástudatlan, 8 általánossal sem rendelkezőnek adni? Tudjuk, hog melyik néprétegről van szó, tudjuk, hogy sokan vannak ebben a problémakörben. A közmunka nevelő oktató hatása az első lépcső afelé, hogy legyen értelme a képzés felé terelni ezeket a tömegeket. Voltak annó az indexen a közmunkás szintfelmérő vizsga, olyan kérdéssel, hog rajzolja le a napot, rajzoljon egy házat, és ment az ájvék, hogy jajj egy óvodában komolyabb feladatok, nevetséges, ezt csináltatják a 4 diplomás munanélküli bölcsász-szociológus-genderfilozófus-bélyeggyűjtő csodalénnyel. Akkor már nem volt mosoly az arcokon, amikor kiderült, hogy ezt a szintet se közmunka igazi célcsoportjának jelentős része megugrani... Ott hogy erőlteted a szakképzést? Még ha akarné is, és azt gondolom, hogy jelentős részük talán a megváltozott környezetben akarja is már, nem nagoyn képes rá. Másfelől hogy képzel át egy 4diplomás semmi ami piacképes azt nem vagyok haljandó tanulni béke blacklifesmatter worldwithoutborders csodalényt plazmahegesztővé? Ő képes lenne rá technikailag, de nem akarja.

</blockquote>

+1
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Látva az itt folyó diskurzust, mindenféle pátosz és szócséplés nélkül, az a véleményem hogy...

1. Orbán Viktornak 2018-ban sem lesz alternatívája. Az októberi népszavazás, amennyiben érvényes lesz, el is dönti a következő választás kimenetelét. Mert 2017., a hangulatjavító intézkedések éve lesz, amire minden anyagi fedezet megvan.

2. Határaink védelme szempontjából, még nem tudjuk pontosan mit takar a miniszterelnök mai kijelentése a további megerősítésről. Azonban a gumilövedékes fegyverek használatát, már rég engedélyezni kellett volna.
Ugyanis, aki többszöri felszólításra sem hajlandó abbahagyni a kerítésen történő áthatolást illegálisan, annak bizony kijár egy gumilövedék. Pontosabban, ez a minimum.

A kerítés megerősítés tudtommal egy dupla kerítést jelent, a két kerítés között egy "szervízút", a kerítés és a környéke pedig sűrűn telepített mozgásérzékelőkkel, hőkamerákkal lesz megspékelve. Eddigi infók szerint. Mondjuk most, hogy a törökök ránk engedhetnek több millió migránst, lehet változott a helyzet.
A gumilövedékkel teljessen egyet értek.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Off
... Egy orvos, akit itthon ingyen kitaníttatott az állam, ne akarjon kimenni. ...
Elnezest, de ezt kulon kiemelem.

Nem gondolod, hogy bicskanyitogato az ilyen ervelesed?
- Az allam a sajat egyetemeinek fizeti ki a magas kepzesi koltsegeket, akik ezt az osszeget szepen beteszik a nagy kalapba. Nem a diakokra megy el a penz. (Orvosi egyetem = betegellatas, kutatas, oktatas)
- A fizetos diakok is tulfinanszirozzak a kepzesuket. A sok kulfoldinek ez nem jelent problemat, de itthon jo ha 50 diakot ra tudnak venni a fizetos szakra, pedig meg a ponthatar is alacsonyabb. Ezt a reszt nem kellene eroltetni.
- Szerinted normalis dolog rajuk kiabalni a "kepzesi koltseguket", ha utana nem fizetik meg oket? Ne mar!
- Tudod te milyen draga egy ingyenes orvosi egyetem? Csak a tankonyvek tobbe vannak, mint mashol az egesz kepzes.
- Az ilyen odaszolasokbol nekem annyira elegem lett idovel, hogy (tobbek kozt ezert is) abbahagytam az egeszet. 10 ev alatt minden ismerosomtol csak ilyen beszolasokat hallgattam. (Egyetlen kivetel volt - aki egyebkent az altalam leginkabb csodalt intellektusu ember, bar ez a maradashoz nem volt eleg.).
- Evtizedek ota szivatjak oket a politikusok es rug rajtuk meg egyet tarsadalom is... Kinek hianyzik ez?
On
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
<blockquote rel="galland">...
Az orvos más kérdés. Egy orvos, akit itthon ingyen kitaníttatott az állam, ne akarjon kimenni. Egy orvos itthoni fizetése is 200k fölött van. Igaz, ebből nem lehet Hawain nyaralni, de bőven meg lehet élni.
...
Az igényekkel van itt a baj. Azok túl nagyok.
Kezdik rendezni az anyagiakat, de ez csak az utobbi egy-ket evben indult. Ne felejtsd el, hogy egy orvos rezidenskent indul. Mire szakorvoskent dolgozhat az mas egyetemi vegzettseget igenylo szakmakhoz kepest atlag plusz 5 ev! Addig meg csak tengodik. Se penz, se gyerek(!), se lakas. Es mindezt rengeteg ejszakazassal - ami elhiheted nekem, nem egy leanyalom. A munkahelyi korulmenyekrol pedig meg nem is beszeltunk, pedig megerne par sort. Esetukben nem az irrealis igenyekrol van szo.</blockquote>

Igazat adok sok dologban, de ha rezidensként is kezd, 30 éves korára, simán doktor. A mostani szülési statisztikák alapján pedig, nem igazán sokan szülnek 30 alatt.
3 kórház van a közelemben (vidéken élek) mind három épül, új sürgősségi, új labor, felújított kórtermek. Nem csinálhat senki fekáliából várat egy nap alatt.
A rengeteg éjszakáról: szerintem van itt egy csomó rendőr, fegyőr, tűzoltó, katona, stb akik tudják mivel jár az éjszaka. Ment már rá erre pár család. Tudja ezt mindenki.
A orvosok bérezése: pár napja beszéltem egy ( nem jut eszembe a szó, orvos fölötti fokozat, talán docens) hölgyel. 40 körüli kedves nő, férjezett, van gyerek ha jól tudom. 270 órát dolgozott az előző hónapjában, és elmondása szerint alig jött ki valamivel 1000 huf fölé az órabére. Elismerem, elég karcsú. Ezen tényleg emelgetni kellene. Egy ápolónő, 38 év munkaviszonnyal nem éri el a 140k-et. Igen, emelni kell, de nem lehet gyorsan. Annyira még nem stabil az ország, és bármikor belepiszkálhat a nyugat is, ha nem tetszik neki az itt végbemenő folyamat.
Szépen idővel talán helyre jövünk majd.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
Off
<blockquote rel="galland">... Egy orvos, akit itthon ingyen kitaníttatott az állam, ne akarjon kimenni. ...
Elnezest, de ezt kulon kiemelem.

Nem gondolod, hogy bicskanyitogato az ilyen ervelesed?
- Az allam a sajat egyetemeinek fizeti ki a magas kepzesi koltsegeket, akik ezt az osszeget szepen beteszik a nagy kalapba. Nem a diakokra megy el a penz. (Orvosi egyetem = betegellatas, kutatas, oktatas)
- A fizetos diakok is tulfinanszirozzak a kepzesuket. A sok kulfoldinek ez nem jelent problemat, de itthon jo ha 50 diakot ra tudnak venni a fizetos szakra, pedig meg a ponthatar is alacsonyabb. Ezt a reszt nem kellene eroltetni.
- Szerinted normalis dolog rajuk kiabalni a "kepzesi koltseguket", ha utana nem fizetik meg oket? Ne mar!
- Tudod te milyen draga egy ingyenes orvosi egyetem? Csak a tankonyvek tobbe vannak, mint mashol az egesz kepzes.
- Az ilyen odaszolasokbol nekem annyira elegem lett idovel, hogy (tobbek kozt ezert is) abbahagytam az egeszet. 10 ev alatt minden ismerosomtol csak ilyen beszolasokat hallgattam. (Egyetlen kivetel volt - aki egyebkent az altalam leginkabb csodalt intellektusu ember, bar ez a maradashoz nem volt eleg.).
- Evtizedek ota szivatjak oket a politikusok es rug rajtuk meg egyet tarsadalom is... Kinek hianyzik ez?
On</blockquote>

Nem megsérteni akartalak. Az előzőekben írtam a 270 órát dolgozó doktornéniről. Ő nyíltan megmondta, hogy nem hagyhat senkit betegen, nincs orvos, már ápolónő se, és neki azért kell ennyit dolgoznia, mert sok orvos elment pénzt keresni.
Ő lehet nem tehette meg, hogy ki menjen, de ezért igen nagy árat fizet. Az, hogy kinek mennyi a tankönyv, ne haragudj, nem érzem ideillőnek. Az oktatás maga volt ingyenes mint mondtam. Sehol nincs túljelentkezés a fizetős szakokra szerintem.
Sajnálom, hogy ezzel kell jönnöm, de az átkosban is volt orvosképzés. És ott se keresett 10-szer annyit egy orvos, mint mondjuk egy boltos. Mégsem volt ennyi agyalás.
 

galland

Well-Known Member
2012. szeptember 21.
354
344
63
És persze hozzátenném, igazad van abban, hogy, bérfejlesztésre van szükség az EÜ-ben. El kell kezdeni, ha nem késő még.
Azt pedig a kimentek se várhatják, hogy annyit keres majd itthon, mint kinn, mert az igen durva bérfeszültséget okozna.
Nálunk hivatásosoknál 2008-2009 táján rebesgették az 1000€ alapot. Vezéreink ugyanerre hivatkozva nem engedték. Szerintem helyesen.
Tényleg nem megbántani akartalak.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="Veér István"><blockquote rel="formosa">Sokan akarnak belepofázni a magyar ügyekbe. /Soros csak 1 a sok közül./
A nyomor kapcsán meg nézz szét a keleti megyékben. Ott találsz olyanokat, akik képzettség hiányában még Londonig sem tudnak szaladni.

Ha ott sok olyan ember van, aki
a) az országon belül sem mobilis,
b) az országon kívül sem mobilis
c) se itt-se ott nincs piacképes tudása

Akkor ha jól értem, akkor szar a közmunka, és Orbán a hibás? (a közmunkát nem emlegetted, de ilyenkor kötelezően szokták azt is szidni, holott az egy olyan segély, ami közben legalább nincs ideje a segélyezettnek kárt tenni, esetleg hasznosat is csinál)

Komolyan, én nem vagyok a jelenlegi kormány pártján, senki nincs itthon a politikai palettán akire szavazni tudnék, de az ellenzékből csak a Jobbik egyes tagjai illetve a Schiffer voltak képesek arra, hogy ha valami jó, arra legalább azt mondják, ez tényleg jó, vagy hogy tévedtem. Miért kell zsigerből ellenállni mindig? Mehetne sokminden jobban, de ezeknél rosszabb kormányt sose adjon az ég, mert ezek a hibáikkal együtt egy felüdülés az eddigiekhez képest.

Azért remélem, hogy az olimpiát nem nyerjük meg semmiképp 2024-re, mert az szerintem is taccsra tenné a gazdaságot, de én ebben a témában laikus vagyok.
</blockquote>

Sokan mondták sok lenne az utazás. Hát, Pest-Szeged, Pest-Balaton, Pest-Győr autópályán 1-1,5 óra. Pest-Debrecen legyen 2 óra. Szerintem kibírható.</blockquote>

Bp.-Zánka személygépkocsival min 130-140km/ó tempót próbálva tartani kb. 1 óra 50 perc/2 óra, csak az M7/71 kihajtóig min 55-60 perc (sokszori személyes mérés), gyanítom hogy autóbusz-konvojjal sokkal több lenne. A Fűzfő-Zánka távolságnak kb. 60-70%-án lakott területen át vezet az út, úgyhogy nemigen gyorsítható a tempó.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...A mostani szülési statisztikák alapján pedig, nem igazán sokan szülnek 30 alatt.
Ezt meg se hallottam, de kezdunk kozos nevezore jutni. :)

A korhazak epitese meg megint nem segit az altalam felsorolt problemakon. Nem attol foz jol valaki, mert elotte felujitotta a konyhat. :) Persze, jo az epitesi vallalkozoknak, meg idovel mindenkep szukseg lenne ra stb, stb. (Mondjuk nem ilyenekre. Kb. a 90-es evek elvarasait tudjak ma hozni, de az egy masik tema.)
A fizeteseket kellett volna elobb rendezni, mert igy most mar nincs aki dolgozzon a kozepszeruen megvalositott uj szarnyakban.
...
A rengeteg éjszakáról: szerintem van itt egy csomó rendőr, fegyőr, tűzoltó, katona, stb akik tudják mivel jár az éjszaka. Ment már rá erre pár család. Tudja ezt mindenki. ...
Nem. Fogalmad sincs. Van a csaladban mas egeszsegugyes es pl. rendor is. Csak az egeszsegugyes erti meg azt, hogy milyen ott egy-egy ejszaka. Koze nincs egy kemeny rendori estenek egy durvabb eu-s ejszakahoz. Az maga a pokol. Ha eldurvul az ejszaka... minden erodet elszivja. Sokszor mondtak nekem a betegek az intenziven, hogy ok nem tudtak, itt ilyen kemenyen kell dolgozni. En sem -mondtam is nekik -mielott idejottem, en sem. :(
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Az is baj, h a legtöbb ember nincs is tisztában néhány dologgal. Például kíváncsi vagyok, h ki tudja azt, h a lakás kassza mellet mien más kassza létezik még? És azt hogyan lehet igénybe venni?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
...
Sajnálom, hogy ezzel kell jönnöm, de az átkosban is volt orvosképzés. És ott se keresett 10-szer annyit egy orvos, mint mondjuk egy boltos. Mégsem volt ennyi agyalás.
De a boltos/orvos/rezidens/apoloi berbol is meg lehetett elni. Ez nagy kulonbseg. Egyebkent pedig orulok, hogy felhoztad az "atkost", mert bizony akkor siklott ki ez az egesz. :/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Az is baj, h a legtöbb ember nincs is tisztában néhány dologgal. Például kíváncsi vagyok, h ki tudja azt, h a lakás kassza mellet mien más kassza létezik még? És azt hogyan lehet igénybe venni?
Az ilyen dolgok eseteben jellemzo, hogy hianyzik a korrekt tajekoztatas. Mindig csak ugy valahonnan megtudja az ember. :/ Ha tudsz egy olyan linket dobni ahol az ilyenek rendesen ossze vannak szedve, akkor azt szerintem sokan orommel fogadnak. :)
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
A béremeléseket, minden állami szférában, kikényszerítik a körülmények. Elsősorban bizonyos környező és más EU-s országok bérszínvonala, az ország elhagyók mennyisége valamint a versenyszférában beindult bérspirál miatt. Minden, mindennel összefügg.

<i>"Nálunk hivatásosoknál 2008-2009 táján rebesgették az 1000€ alapot. Vezéreink ugyanerre hivatkozva nem engedték. Szerintem helyesen. "</i>

Szerintem helytelenül tették, bár inkább úgy gondolom, a politika nem akart többet adni rá. Drasztikus béremelés nélkül, az egészségügy, illetve a rend és honvédelmi szervezetek is, brutális emberhiánnyal fognak szembenézni, talán már "holnap". Meg kell lépnie a politikának, pláne úgy hogy lenne rá pénz ma már, ez biztos. Versenyszférában egyszerűbb a helyzet, ott a piaci folyamatok gyorsabban kikényszerítik az ilyen irányú lépéseket a munkáltatók részéről. Nem lepődnék meg egyébként, ha januártól pld., igen jelentős minimálbér emelés történne meg. Sőt, a választások éve előtt, biztos vagyok benne, hogy lesznek ilyen jellegű lépések.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Aki átkost emlegetí ott született meg az a szlogen hogy "aki árat mond mondjon bért is"

De még alap stratégai kérdésekbe sincs állás foglalás.
PL milyen jellegű ország akarunk lenni.
Lehetünk pl mexikó ahol az ember éhbérélt robotolnak az össze szerelő üzemekbe
Vagy lehetünk Szingapúr amely egy innovációs és tudományos központ. Ahol az ország innovációból akar megélni.
Tömegtermelés rábízza kínára.
 
Status
Not open for further replies.