[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
Olyan példákat hozol fel, amelyekről én sohasem beszéltem (Spanyolország jelentősége a Brexit-nél, Brazília megtámadja Uruguay-t... stb.).
Szerintem ne off-oljuk szét a topikot, de ha tudnál idézni olyan példát, amelyek tényleg tőlem származnak és szerinted alaptalanok, akkor légyszíves írd meg privátban.

"Kedvencem" amikor azzal jössz hogy a kb 5milliós Szlovákia (4-500ezernyi magyar lakossal) majd elcsatolja É-Mo.-ot....Gondolom hiányzik még nekik 2-3 milla magyar... /facepalm
 

kaktusz

Well-Known Member
2010. december 7.
2 401
8 663
113
"Kedvencem" amikor azzal jössz hogy a kb 5milliós Szlovákia (4-500ezernyi magyar lakossal) majd elcsatolja É-Mo.-ot....Gondolom hiányzik még nekik 2-3 milla magyar... /facepalm

ne aggódj, tudnak ők megoldást mindenre... Max szépen kitoloncolnak mindenkit s vagyonelkobzás. Volt már ilyenre példa. Nem kell annyira facepalmozni...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
"Kedvencem" amikor azzal jössz hogy a kb 5milliós Szlovákia (4-500ezernyi magyar lakossal) majd elcsatolja É-Mo.-ot....Gondolom hiányzik még nekik 2-3 milla magyar... /facepalm

Már folyamatban van! Folyamatos a palóc (=magyar-szláv) propaganda Észak-Magyarországon, amelynek célja egy magyar-szláv identitás kialakítása, előkészítendő a leválást Mo-ról.
Ha kitör a háború a NATO és Oroszo. között, akkor Szerbia délről, Románia keletről támadja majd Magyarországot, és ekkor Észak-Magyarország ajándékként hull majd Szlovákia ölébe.
Szóval nem olyan elképzelhetetlen ez. Vagy te úgy gondolod, hogy amikor a magyar "hadsereg" keleten a Tiszántúlért harcol Romániával, délen a Duna-Tisza-közéért Szerbiával. akkor még Magyarországnak arra is lesz ereje, hogy megtartsa Észak-Magyarországot?
Szlovákiának csak annyit kell mondania, hogy az összeomló magyar állam területére békefenntartóként kíván bevonulni a rend helyreállítása céljából, és tudod mit, még örülni is fogunk nekik, mert ha Szlovákia bevonul, az legalább azt fogja jelenteni, hogy mégsem Romániához fogunk kerülni. (Egy fokkal jobb.)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
ne aggódj, tudnak ők megoldást mindenre... Max szépen kitoloncolnak mindenkit s vagyonelkobzás. Volt már ilyenre példa. Nem kell annyira facepalmozni...

Ráadásul Csehország még vissza egyesülhet Szlovákiával (+Kárpátalja is jó eséllyel hozzájuk fog csatlakozni). Így már mindjárt nem olyanok lesznek az etnikai arányok, mint ahogy tindalos leírta.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
image004.jpg

Kéretik észrevenni az 1920-as évszámot a bal oldalt...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
image004.jpg

Kéretik észrevenni az 1920-as évszámot a bal oldalt...


Ez a kép egy balassagyarmati konferencián bemutatott zászló digitális verziója, és a konferencia nem annyira a szláv relációkról, mintsem a felvidéki magyarság túléléséről szólt, az itthoni palóc tudattal egyetemben.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez a kép egy balassagyarmati konferencián bemutatott zászló digitális verziója, és a konferencia nem annyira a szláv relációkról, mintsem a felvidéki magyarság túléléséről szólt, az itthoni palóc tudattal egyetemben.

Pontosan tudom miről van szó. A felvidéki magyarság nem egyenlő a Palócfölddel. Egyébiránt a felvidéki magyarság NEM KÉR más zászlót/címert, CSAK A MAGYART.
Minden regionális zászló/címer létrehozása a Magyar Állam egységes identitását rombolja!

http://parameter.sk/blog/csehszlova...minden-problemad-megoldodik-atombombat-az-mkp
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Facepalm. Van felvidéki párja is:
palocfoldcimer.jpg

Palócföld kettészakítására utal az évszám.

Miért is facepalm?

Ez a két entitás, Palócföld és Felvidék, külön (de hasonló) címerrel, 1920-tól, Trianontól eredezteti magát, mint UTÓDÁLLAM. Hát gratulálok.
Ezek szerint az 1920-as utódállamok: Magyarország, Palócföld, Felvidék... remélem érzi mindenki, hogy mi ezzel a probléma. Az, hogy Magyarország, mint Magyar Állam, csak az egyik ezek közül, ráadásul Palócföld részben Magyarország része.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Pontosan tudom miről van szó. A felvidéki magyarság nem egyenlő a Palócfölddel. Egyébiránt a felvidéki magyarság NEM KÉR más zászlót/címert, CSAK A MAGYART.
Minden regionális zászló/címer létrehozása a Magyar Állam egységes identitását rombolja!

http://parameter.sk/blog/csehszlova...minden-problemad-megoldodik-atombombat-az-mkp

Van logika abban amit mondasz. Esetleg az elszakadt részeken nem új, de a régi területi heraldikai elemek felélesztésében lehet fantázia, hogy az Egységes Szloták Állam-Morvaland Gmbh. identitását erodálja.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Pontosan tudom miről van szó. A felvidéki magyarság nem egyenlő a Palócfölddel. Egyébiránt a felvidéki magyarság NEM KÉR más zászlót/címert, CSAK A MAGYART.
Minden regionális zászló/címer létrehozása a Magyar Állam egységes identitását rombolja!

http://parameter.sk/blog/csehszlova...minden-problemad-megoldodik-atombombat-az-mkp

Engem pedig nem érdekel a magyar nacionalizmus, mert magam is negyedrészt palóc származású vagyok. Pokolba a centralizációval! A regionális identitások értékesebbek, mint bármilyen összmagyar katyvasz. Az igazi magyar kötődik valamihez, ami magyar és nem csak úgy lebeg a levegőben valami nagymagyar szaron hintázva, hanem konkrét magyar föld szülötte, magyar táj nevelte.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
És most ne jöjjön nekem senki azzal, hogy ezek csak címerek, meg nem azt jelentik, hogy utódállam, mert azt elég nehéz megmondani, hogy mi állam és mi nem.
Pl. Donyecki Népköztársaság az külön állam, vagy Ukrajna? Attól függ ugye, hogy kitől kérdezzük.
Szóval ez egy elég veszélyes játék, mármint külön identitás (ország-címer, zászló) adogatása régióknak.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Miért is facepalm?

Ez a két entitás, Palócföld és Felvidék, külön (de hasonló) címerrel, 1920-tól, Trianontól eredezteti magát, mint UTÓDÁLLAM. Hát gratulálok.
Ezek szerint az 1920-as utódállamok: Magyarország, Palócföld, Felvidék... remélem érzi mindenki, hogy mi ezzel a probléma. Az, hogy Magyarország, mint Magyar Állam, csak az egyik ezek közül, ráadásul Palócföld részben Magyarország része.

Trianon szakította el őket egymástól. És semmi probléma nincs ennek a megjelenítésével az újraegyesítésig.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Engem pedig nem érdekel a magyar nacionalizmus, mert magam is negyedrészt palóc származású vagyok. Pokolba a centralizációval! A regionális identitások értékesebbek, mint bármilyen összmagyar katyvasz. Az igazi magyar kötődik valamihez, ami magyar és nem csak úgy lebeg a levegőben valami nagymagyar szaron hintázva, hanem konkrét magyar föld szülötte, magyar táj nevelte.

Látjátok, így gyűlnek a támogatói Magyarország decentralizációjának...
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
És most ne jöjjön nekem senki azzal, hogy ezek csak címerek, meg nem azt jelentik, hogy utódállam, mert azt elég nehéz megmondani, hogy mi állam és mi nem.
Pl. Donyecki Népköztársaság az külön állam, vagy Ukrajna? Attól függ ugye, hogy kitől kérdezzük.
Szóval ez egy elég veszélyes játék, mármint külön identitás (ország-címer, zászló) adogatása régióknak.

Ezeknek a régióknak már évszázadokkal azelőtt külön identitása volt, hogy kitalálták volna a magyarságot mint olyat. Már akkor azt a saját tájszólásunkat beszéltük, ami az én beszédemből is kiérezhető, amielőtt bármi beszélte volna a nyelvújítással kreált irodalmi magyar nyelvet, ami mára sajnos köznyelvvé vált, kiszorítva az igazi magyar beszédet. Ebből a szempontból egyenesen undorodok attól, ami magyar és nem palóc, székely, matyó, vagy őrségi.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Van logika abban amit mondasz. Esetleg az elszakadt részeken nem új, de a régi területi heraldikai elemek felélesztésében lehet fantázia, hogy az Egységes Szloták Állam-Morvaland Gmbh. identitását erodálja.

Igen, de a Palócföld (mivel részben Szlovákia, részben Magyarország területén terül el), Magyarország identitását is erodálja. Ráadásul megfigyelhető, hogy Szlovákia heraldikai elemeket vesz át a magyarságtól, szóval attól, hogy régi területi heraldikai elemek kerülnek felélesztésre, én még nem leszek nagyon nyugodt, mivel ez 2 dolgot jelenthet: 1. mi erodáljuk a Szlovák államot 2. a Szlovák állam importál tőlünk heraldikai elemeket (identitást), aztán majd csak lesünk, amikor Palócföld is Szlovákia része lesz, és viszi magával a régi heraldikai elemeket is, mint "szlovák" örökséget.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ezeknek a régióknak már évszázadokkal azelőtt külön identitása volt, hogy kitalálták volna a magyarságot mint olyat. Már akkor azt a saját tájszólásunkat beszéltük, ami az én beszédemből is kiérezhető, amielőtt bármi beszélte volna a nyelvújítással kreált irodalmi magyar nyelvet, ami mára sajnos köznyelvvé vált, kiszorítva az igazi magyar beszédet. Ebből a szempontból egyenesen undorodok attól, ami magyar és nem palóc, székely, matyó, vagy őrségi.

Tökéletesen megértelek és igazad van, de mégis ennek a felélesztése a gyakorlatban Magyarország ízekre szedését jelenti. És most hadd kanyarodjak vissza miért indult el ez a téma: mert tindalos elképzelhetetlennek tartja, hogy Szlovákia magához csatolja Észak-Magyarországot. Lám, Pedig Magyarország decentralizációja már - jelképek szintjén minimum - folyamatban is van.

Üdv.:
egy 100%-ig palóc származású magyar.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Trianon szakította el őket egymástól. És semmi probléma nincs ennek a megjelenítésével az újraegyesítésig.

Értem, de Palócföld zászlaját Magyarországon is használják, amire semmi szükség, mert Palócföld magyarországi részét nem kell újraegyesíteni Magyarországgal. Sőt, éppen ellenkezőleg hat, Palócföldet választja le a jelenlegi Magyarországból.
 
Status
Not open for further replies.