[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 687
113
Ezt nem tudjuk. Az biztos, hogy Koppány nem szorult rá a nyugati szerencselovagok támogatására, akiket István tömegével fogadott zsoldjába. Ugyanakkor Koppány inkább egy bizáncias orientációt jelenített volna meg. Ez pedig nem lett volna szerencsés, mivel akkor legfejlettebb világ hiába volt Bizánc, az mégiscsak egy fáradt, dekadens világ volt, mint a mai nyugat. Ha ma kellene választani, akkor a szentistváni választás a liberalizmus helyett az iszlám lenne. Egy primitív, a törzsiségből éppen kiemelkedő, vallásilag fanatikus, barbár, de életerős, fiatal világhoz csatlakozás a legfejlettebb, de dekadens és gyenge helyett.



Koppány nem orientálódoot sehová,főleg nem bizánc felé,felvette a keresztséget,mert volt olyan szinten beavatva,hogy nem fogott rajta az átok,amit kereszteléskor ad a pap elvtárs,és,mert nem ért annyit a kerszténység,hogy az emberei harcoljanak ellene,vagy miatta.
István nem választott semmit,őt választotta ki a faterja,odaadta a vatikánnak taníttatni,egy egyszerű bartell keretében,hogy az ő családja maradhasson a hatalomban sokáig,valójában erre sem volt szükség,mert nem lett volna ellenfél,csak miután a jó pityunk kitanulta a szakmát,és rátámadt a saját népére,jellemző a vatikáni hatalomra,hogy úgy betartották az alkukat,már akkor is,hogy még életében pityunk ellen fordultak,természetesen.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 687
113
Szerintem aki magyarnak vallja magát az magyar. Elvégre sok törzs szovetsegebol jöttünk létre ami már jóval szent istván előtt kezdődött.
Azt se mondanám hogy a nyelv tesz magyarra a csángók jó része nem beszél magyarul de mégis vállalja a magyarságát bárkivel szemben (a cigányok jó része csak magyarul beszél cigányul nem de ciganynak vallja magát.akkor ő nem cigány... ugye ugye...)
Nem lehet senkitől levenni a nemzetiséget arról csakis ő maga mondhat le...
Mindenki olyan nemzetiségű válaszol ideologiatol genetikatol kultúrától függetlenül aminek vallja magát...
Hisz egységes magyar kultúra sincs (ez nem is baj ez a jó az emberbe be van kódolva a tömeggel való viselkedés. Ha mindenki zöld akkor pár magát erősnek érző ember genetikai behatas miatt azt módja hogy ő piros lessz (akik gyengék védelemre szorulnak vagy nem elég nagy az onbizalmuk vagy jó státuszt töltenek be a zoldeknel marad zold néhány erossel akik védelmezni akarják a zoldeket) a pirosakon megbatorodva akiknek nem jó zoldnek lenni vagy nem tölt be olyan szerepet amit kivanna de a pirosak túl radikalisak vagy ekenszenvesek lilava vallnak. Majd megjelennek a kisuorulok a megoszlott tanárokból akik sargak lesznek és így tovább... a lényeg hogy genetikailag be can kodolva a valtozatossagra való törekvés mert az jelenti a túlélést így tud egy csoport könnyebben alkalmazkodni és ezáltal túlélni...
Mert ez továbbra is egy csoport a színes emberek csoportja és nem betűvel megjelölt emberek csoportjára válnak szét...
A változatosság jó csak az irány is legyen egy és ne beture számra váltsák a szint... kicsit elvont kicsit magasroptu de ez a tömeg pszichológia a közösség viselkedestan egy része


Akkor csak röviden,szakrális,az ami Isteni,mint egy másik topikban említettem volt,24 (ember) teremtési projekt indult el a földön egyszerre,mind a 24 projekt,nevezhetjük nemzeteknek is őket,24 féle programot,feladatot kapott,ehhez megfelelő genetikai állományt,fizikai testet,rasszt.
Mára ebből 6 nevezhető még szakrálisnak,a többi feloldódott,kiirtódott,feladta szakralitását a történelem viharaiban.Messze a legszakrálisabb nép a zsidók jelenleg,3 még aki úgy néz ki kibírják a radírozást,mi,és még egy a határon ingadozunk jelenleg,talán 2 évünk lehet még,hogy visszataláljunk az útra,visszatérjünk az ősiségünkhöz,ősi Isteneinkhez,Istennőinkhez,csak velük élhetjük túl,ami most ránk vár,vagy mi is eltűnünk a süllyesztőben.
A nagyfőnök minden csapatnak adott saját kisfőnököket,akik gondoskodnak a csapatjukról,hogy bejárja az utat,végrehajtsa a programot,amit kapott,amit elvállaltunk,mikor lejöttünk ide.
Próbálok rövid,de érthető lenni,a lényeg,hogy minden csapatnak "a vérében van" a programja,ezért is lett az utóbbi évszázadokban összenyitva a sárteke,hogy keveredjenek a népek, programok,csesződjenek el a feladatok.Tudni illik minden népnek,hogy ki az utazó,honnan jött,és hová tart,mint említettem,az ember hármassága a test,a lélek(a tudomány morfogenetikus mezőnek hívja),és a szellem.Mindenki közel 26 000 évig játszhat itt a porban,mindannyiónknak van egy teljes,26 000 évre szóló életterve,és mindannyiónknak van 1-1 életre szóló terve is,amit minden születéskor elindít,és él.Nem meglepő módon,igen erős ellenszélben játszunk végig,hiszen vannak itt ellenérdekelt erők is abban,hogy mindenki követhesse az élettervét,mert akkor egyszer csak nem lenne már szükség rájuk,ezért ők komolyan tesznek is azért,hogy ne unatkozzunkk itt,féljünk,aggódjunk,rettegjünk,gyilkolásszunk eleget.Azonban,amíg tartod a kapcsolatot a kisfőnökeiddel,nem bírnak veled,amíg tudod,hogy ez csak játék,nem halhatsz meg,csak a tested,meg az agyad múlik,nincs fogás rajtad.Amíg tudod,hogy az életed nem véges,hanem azért vagy itt,hogy fenntartható módon,folyamatosan fejlődj,amikor meg letudtad az idődet,hazamehetsz,és mi vár,akkor sosem adod fel,sosem kísérted a kis,vagy a nagyfőnököt.Nem ítélsz,hogy ne ítéltess,elfogadsz mindent,amit elédtesz az élet,hiszen tudod,hogy azt te tetted oda magadnak,csak sokkal magasabb tudat szinten,Tudod,hogy nincs bűn,és nincs büntetés,nem kell félned a haláltól,mert nem vár ott a nagyfőnök,a 10 hülye parancsolatával,hogy na,kisfiam,milyen volt ott lent,majd megmér,és mész a pokolba,mert nincs ember aki be tudná tartani,amit kappan pápák kitaláltak neked.Saját magaddal fogsz találkozni,és te döntöd majd el,hogy sikerült e mindent megélned,amiért lementél,vagy nem,és ahhoz képest állítod össze a következő életed.Todod,hogy én vagyok,vagyis mindennek ami történik veled az életben én vagy ok,az én előző tetteimnek a következménye,akár ebből,akár a régebbi életeimből következik,és meg is tudod oldani.Sosem a szomszéd,vagy az asszony,vagy a főnököd,vagy a politika hibás azért,ami éppen nem tetszik neked,hanem te magad,te döntöttél úgy,hogy ezt most,itt megtapasztalod.Sosem az orvos,vagy a gyógyszer gyógyít meg,hanem te magad,mikor azzal jöttél le,hogy x betegséget ilyen,vagy,olyan végeredménnyel megtapasztalsz.Tudod,hogy tartsd karban a tested,hogy kiszolgáljon téged,de nem ragaszkodsz hozzá,mert csak egy eszköz,ami azért van,hogy az érzékszerveivel meg tudd tapasztalni,az anyagi világban mindent,örömöt,bánatot,fájdalmat,kéjt,éhséget,lakomát,hideget,meleget,egészséget,betegséget,stb.
Nagy téma ez,ha van rá igény,meg felület,válaszolok bővebben.
Talán nem meglepő,a mi programunk az,hogy ezt a tudást megtartsuk,továbbadjuk,de csak azoknak,akik kérik,körbehordozzuk a földbolygón,minden földrészen ott vannak a nyomaink,sok,sok ezer évvel ezelőttről.Természetesen közben feladatunk lenne,hogy magunkra is vigyázzunk,sokasodjunk,szaporodjunk,befogadjuk akik így szeretnének élni,gyógyítsunk fűvel,fával,síppal,dobbal,nádihegedűvel,megtanítsuk ezt bárkinek,aki kéri.Amíg követjük a programunkat,nem érhet minket baj,nem halnak meg a csecsemők,nem betegszünk meg,szépek a lányaink,és termékenyek,és a fiaink is:D ,és természetesen ha kezet emelnek ránk akkor kis leckét kapnak abból,hogy mi is a jelentése az "áldott napfénytől is könnyes lesz a szemed" kifejezésünknek,ha esetleg nem menne nekünk akkor a kisfőnökünk beavatkozhat,és be is avatkozott párszor,akár közvetlenül is,akkor picit ráolvadnak a csontokra a fém fegyverek,városállamok tűnnek el egy óra alatt,vagy 6-10 szeres túlerőt vágunk le karcolásokkal magunkon.Ez az opció most is áll,csak vissza kéne fordulni az útra,és fel/ rá kellene ébrednünk,hogy kik is vagyunk.Nem véletlenül boldogtalan a Magyarok nagy része,mert nem a saját programját éli,a képünkbe nyomnak hülyénél is hülyébb programokat,legyél sikeres,szép,vegyél még egy műanyag szt@rt,dolgozz többet,keress többet,stb,és megyünk utána,mint légy a sz@rra,ez alól magam sem vagyok kivétel,több,igen okos döntéseimet egyengetek ki,bő 1 évtizede,szóval megfutottam én is köreimet ügyesen.:)
Természetesen a mi programunk nem jobb,vagy több mint bármelyik másik népé,vagy fontosabb,nem vagyunk különbek senkinél.
Épp csak mindent tudtunk,és mindenkinek tudtunk segíteni,ha ránk szorult.Kozmikus tudásunk volt,kozmikus jelrendszerünk(rovásírás),és abból,a kozmikus,legősibb nyelvből,amit az egész világegyetem minden értelmes lénye megért-még ha nem is hanghullámok formájában kommunikál- a nyelvünk,tartalmaz még részleteket.
Szóval van,lenne mihez nyúlni.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Akkor csak röviden,szakrális,az ami Isteni,mint egy másik topikban említettem volt,24 (ember) teremtési projekt indult el a földön egyszerre,mind a 24 projekt,nevezhetjük nemzeteknek is őket,24 féle programot,feladatot kapott,ehhez megfelelő genetikai állományt,fizikai testet,rasszt.
Mára ebből 6 nevezhető még szakrálisnak,a többi feloldódott,kiirtódott,feladta szakralitását a történelem viharaiban.Messze a legszakrálisabb nép a zsidók jelenleg,3 még aki úgy néz ki kibírják a radírozást,mi,és még egy a határon ingadozunk jelenleg,talán 2 évünk lehet még,hogy visszataláljunk az útra,visszatérjünk az ősiségünkhöz,ősi Isteneinkhez,Istennőinkhez,csak velük élhetjük túl,ami most ránk vár,vagy mi is eltűnünk a süllyesztőben.
A nagyfőnök minden csapatnak adott saját kisfőnököket,akik gondoskodnak a csapatjukról,hogy bejárja az utat,végrehajtsa a programot,amit kapott,amit elvállaltunk,mikor lejöttünk ide.
Próbálok rövid,de érthető lenni,a lényeg,hogy minden csapatnak "a vérében van" a programja,ezért is lett az utóbbi évszázadokban összenyitva a sárteke,hogy keveredjenek a népek, programok,csesződjenek el a feladatok.Tudni illik minden népnek,hogy ki az utazó,honnan jött,és hová tart,mint említettem,az ember hármassága a test,a lélek(a tudomány morfogenetikus mezőnek hívja),és a szellem.Mindenki közel 26 000 évig játszhat itt a porban,mindannyiónknak van egy teljes,26 000 évre szóló életterve,és mindannyiónknak van 1-1 életre szóló terve is,amit minden születéskor elindít,és él.Nem meglepő módon,igen erős ellenszélben játszunk végig,hiszen vannak itt ellenérdekelt erők is abban,hogy mindenki követhesse az élettervét,mert akkor egyszer csak nem lenne már szükség rájuk,ezért ők komolyan tesznek is azért,hogy ne unatkozzunkk itt,féljünk,aggódjunk,rettegjünk,gyilkolásszunk eleget.Azonban,amíg tartod a kapcsolatot a kisfőnökeiddel,nem bírnak veled,amíg tudod,hogy ez csak játék,nem halhatsz meg,csak a tested,meg az agyad múlik,nincs fogás rajtad.Amíg tudod,hogy az életed nem véges,hanem azért vagy itt,hogy fenntartható módon,folyamatosan fejlődj,amikor meg letudtad az idődet,hazamehetsz,és mi vár,akkor sosem adod fel,sosem kísérted a kis,vagy a nagyfőnököt.Nem ítélsz,hogy ne ítéltess,elfogadsz mindent,amit elédtesz az élet,hiszen tudod,hogy azt te tetted oda magadnak,csak sokkal magasabb tudat szinten,Tudod,hogy nincs bűn,és nincs büntetés,nem kell félned a haláltól,mert nem vár ott a nagyfőnök,a 10 hülye parancsolatával,hogy na,kisfiam,milyen volt ott lent,majd megmér,és mész a pokolba,mert nincs ember aki be tudná tartani,amit kappan pápák kitaláltak neked.Saját magaddal fogsz találkozni,és te döntöd majd el,hogy sikerült e mindent megélned,amiért lementél,vagy nem,és ahhoz képest állítod össze a következő életed.Todod,hogy én vagyok,vagyis mindennek ami történik veled az életben én vagy ok,az én előző tetteimnek a következménye,akár ebből,akár a régebbi életeimből következik,és meg is tudod oldani.Sosem a szomszéd,vagy az asszony,vagy a főnököd,vagy a politika hibás azért,ami éppen nem tetszik neked,hanem te magad,te döntöttél úgy,hogy ezt most,itt megtapasztalod.Sosem az orvos,vagy a gyógyszer gyógyít meg,hanem te magad,mikor azzal jöttél le,hogy x betegséget ilyen,vagy,olyan végeredménnyel megtapasztalsz.Tudod,hogy tartsd karban a tested,hogy kiszolgáljon téged,de nem ragaszkodsz hozzá,mert csak egy eszköz,ami azért van,hogy az érzékszerveivel meg tudd tapasztalni,az anyagi világban mindent,örömöt,bánatot,fájdalmat,kéjt,éhséget,lakomát,hideget,meleget,egészséget,betegséget,stb.
Nagy téma ez,ha van rá igény,meg felület,válaszolok bővebben.
Talán nem meglepő,a mi programunk az,hogy ezt a tudást megtartsuk,továbbadjuk,de csak azoknak,akik kérik,körbehordozzuk a földbolygón,minden földrészen ott vannak a nyomaink,sok,sok ezer évvel ezelőttről.Természetesen közben feladatunk lenne,hogy magunkra is vigyázzunk,sokasodjunk,szaporodjunk,befogadjuk akik így szeretnének élni,gyógyítsunk fűvel,fával,síppal,dobbal,nádihegedűvel,megtanítsuk ezt bárkinek,aki kéri.Amíg követjük a programunkat,nem érhet minket baj,nem halnak meg a csecsemők,nem betegszünk meg,szépek a lányaink,és termékenyek,és a fiaink is:D ,és természetesen ha kezet emelnek ránk akkor kis leckét kapnak abból,hogy mi is a jelentése az "áldott napfénytől is könnyes lesz a szemed" kifejezésünknek,ha esetleg nem menne nekünk akkor a kisfőnökünk beavatkozhat,és be is avatkozott párszor,akár közvetlenül is,akkor picit ráolvadnak a csontokra a fém fegyverek,városállamok tűnnek el egy óra alatt,vagy 6-10 szeres túlerőt vágunk le karcolásokkal magunkon.Ez az opció most is áll,csak vissza kéne fordulni az útra,és fel/ rá kellene ébrednünk,hogy kik is vagyunk.Nem véletlenül boldogtalan a Magyarok nagy része,mert nem a saját programját éli,a képünkbe nyomnak hülyénél is hülyébb programokat,legyél sikeres,szép,vegyél még egy műanyag szt@rt,dolgozz többet,keress többet,stb,és megyünk utána,mint légy a sz@rra,ez alól magam sem vagyok kivétel,több,igen okos döntéseimet egyengetek ki,bő 1 évtizede,szóval megfutottam én is köreimet ügyesen.:)
Természetesen a mi programunk nem jobb,vagy több mint bármelyik másik népé,vagy fontosabb,nem vagyunk különbek senkinél.
Épp csak mindent tudtunk,és mindenkinek tudtunk segíteni,ha ránk szorult.Kozmikus tudásunk volt,kozmikus jelrendszerünk(rovásírás),és abból,a kozmikus,legősibb nyelvből,amit az egész világegyetem minden értelmes lénye megért-még ha nem is hanghullámok formájában kommunikál- a nyelvünk,tartalmaz még részleteket.
Szóval van,lenne mihez nyúlni.
Örülök hogy erre rajottel. Sok sikert kivanok az utadhoz.remélem termékeny utad lessz.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 687
113
Még leírom,mert ide tartozik,majd a modik át teszik a beszélgetőbe,vagy valahová,hogy aki nem érzi magáénak a kerszténységet,annak ünnepeit,szokásait,az nem hülye,egyszerűen még mocorog benne a sok évezredes tudásból valami,az ne állítson fát,ne álljon be a zászlójuk alá,ne menjen a kőből épített templomaikba,ne hallgassa a zöldségeiket,nem miattam,mag a miatt.Ami ránk tartozik a karácsonyból az a nagy semmi.Ha számít még valamit őstened,akkor 22-én este gyújts egy gyertyát a Magyarok istene nevében,ha van rá igény megmondom a nevét,süss,vagy vegyél egy árpa cipót,rajzolj rá hüvelykujjal egy egyenlő szárú keresztet,egy-egy falatot egyen a család minden tagja minimum,igyon hozzá 1 korty vörösbort minimum.Mielőtt megtöröd a kenyeret,mond ki hangos szóval,amit szeretnél elérni,köszönd meg neki a segítségét hozzá,mindenképpen gondolj arra amit mondasz,ha tudsz,tegyél hozzá képi információt(tartsd fenn a képét a fejedben annak amiről beszélsz),majd a végén tedd hozzá:legyen így most.
És ahol a szükség,ott a segítség.
Nem láttam még elhagyatva igazat,kenyeret koldulni magvát.
Főzd meg a kedvenc kajád,egyél,igyál,ami jólesik,ez 3 napos ünnep volt már nekünk is,a téli napforduló,mulass,légy felszabadult,és boldog.:)
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Valakiket a határ másik oldalán karóba kell húzni.
Muszaj lesz valamit csinalni. Szerintem fel kell vasarolni az ottani viz- es csatornamuveket. Nonprofit magyar vallalkozasok is megtennek. Abba nem tudnanak belekotni az ukik sem. Cserebe viszont kotelezove kell tenni mindenhol a csatornazast. Szennyviztisztoto telepeket pedig mar ugyis jol tudunk epiteni. (Adert ra kell allitani az ugyre. O odavan a tiszta viz temaert. Hat, itt a nagy alkalom.) Esetleg az eu-nak is el lehetne adni a projektet. Persze csak otletelek, de valamit csinalni kell, mert az ukik ...szarnak bele.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Muszaj lesz valamit csinalni. Szerintem fel kell vasarolni az ottani viz- es csatornamuveket. Nonprofit magyar vallalkozasok is megtennek. Abba nem tudnanak belekotni az ukik sem. Cserebe viszont kotelezove kell tenni mindenhol a csatornazast. Szennyviztisztoto telepeket pedig mar ugyis jol tudunk epiteni. (Adert ra kell allitani az ugyre. O odavan a tiszta viz temaert. Hat, itt a nagy alkalom.) Esetleg az eu-nak is el lehetne adni a projektet. Persze csak otletelek, de valamit csinalni kell, mert az ukik ...szarnak bele.

HTKA nyílt, vagy közösség nevében írt felkérés? Így amúgy egész jó helyeken is meg lehet mutatni az oldalt :D :D
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
HTKA nyílt, vagy közösség nevében írt felkérés?
Akkor azert jobban osszeszednem magam. Meg megkernem rumcajszt, hogy ontse formaba, mert o legalabb szepen beszel. En meg csak valasztekosan karomkodom. Az azert nem ugyanaz. :)
Így amúgy egész jó helyeken is meg lehet mutatni az oldalt :D :D
Azert szolj mielott eljut a htka a brusszeli magassagokba, mert akkor surgosen le kell cserelnem Natalia kepet. :D
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Akkor azert jobban osszeszednem magam. Meg megkernem rumcajszt, hogy ontse formaba, mert o legalabb szepen beszel. En meg csak valasztekosan karomkodom. Az azert nem ugyanaz. :)

Azert szolj mielott eljut a htka a brusszeli magassagokba, mert akkor surgosen le kell cserelnem Natalia kepet. :D

"A csomorkányi sánta ördög rúgja meg Elnök Úr, úszik a szar a Tiszán!" :D
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Muszaj lesz valamit csinalni. Szerintem fel kell vasarolni az ottani viz- es csatornamuveket. Nonprofit magyar vallalkozasok is megtennek. Abba nem tudnanak belekotni az ukik sem. Cserebe viszont kotelezove kell tenni mindenhol a csatornazast. Szennyviztisztoto telepeket pedig mar ugyis jol tudunk epiteni. (Adert ra kell allitani az ugyre. O odavan a tiszta viz temaert. Hat, itt a nagy alkalom.) Esetleg az eu-nak is el lehetne adni a projektet. Persze csak otletelek, de valamit csinalni kell, mert az ukik ...szarnak bele.
Szerintem meg pont a csatornázás miatt úszik a fekália a Tiszán. Amíg falun voltak potyantós vc k sőt sok helyen városban is, addig nem volt gond.
Nem gondolod, h az emberek a Tiszába járnak sz@rni?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and lgabo

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Eddig úgy tudtam, hogy a patás zördög. Döntsétek már el. :)

Amúgy láttál már élőben nácit? Mármint náci nácit, nem olyat, akit az NBH rakott oda, vagy soros gyuresz fizette a Martensét meg a bomber dzsekijét.

Te azt hiszem túl sok ballib médiát nézel... Bár egyre nehezebb, mert már lassan alig van. Amúgy a példabeli Dolfi az aki a mi mostani esetünkben Orbán. Bár ezt nem tudom miért kell külön magyaráznom. Jah, a PISA teszt... :)
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Szerintem meg pont a csatornázás miatt úszik a fekália a Tiszán. Amíg falun voltak potyantós vc k sőt sok helyen városban is, addig nem volt gond.
Gond az volt akkor is, csak calicivirus- es hepa A teszt nem volt.

Nem gondolod, h az emberek a Tiszába járnak sz@rni?
Nem. De nem veletlen, hogy az eu-ban kotelezo a teljes csatornahalozat kiepitese. Talan valami hirmusorban (? hirado.hu vagy egy itteni linken) lattam par karpataljai szennyviztisztitonal dolgozot panaszkodni a minap. A korabbi szennyviztisztitok sem voltak igazi tisztitok. Az ulepites + klormesz az meg keves hozza. Ma meg mar klormesz sincs. Az lenne a minimum magyar reszrol, hogy legalabb par potossal vihetnenek. Tuzoltasnak egyenlore megtenne.
Ha csak ezeket a telepeket kellene modernilazni akkor meguszhatnank kisebb osszegbol is. Nem akarok senkit riogatni, de igy csak ido kerdese a jarvany. Aztan az a nyomorult hepa A is evekig ott marad pl. a kagylokban. Jo lenne ha nem sullyednenk india vagy pl Egyiptom higieniai szintjere.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and 2ndt

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 211
2 703
113
Akkor csak röviden,szakrális,az ami Isteni,mint egy másik topikban említettem volt,24 (ember) teremtési projekt indult el ...l,amit az egész világegyetem minden értelmes lénye megért-még ha nem is hanghullámok formájában kommunikál- a nyelvünk,tartalmaz még részleteket.
Szóval van,lenne mihez nyúlni.

Csak roviden szolnek hozza:

- a tobbi nemzethez kepest nalunk sajnos a sirankozas, negativizmus nemzeti sajatossagga (hungarikumma?) valt. Fuggetlenul a tarsadalmi anyagi helyzettol. Pl. us-ben ha faj a fogad ha kerdezik akkor is azt mondjak koszi minden ok + 1 mosoly. Nalunk ha megkerdezel egy vallalkozot aki epp kiszal az uj BMW-jebol az is rogton elkezd sopankodni,h. ez is sz.r az is sz.r... Mas nepek is kemeny utakon mentek vegig, meg most is rosszabb helyzetben vannak nalunk is(!), de osszeszoritjak a fogukat es elore tekintenek, mi meg csak sodrodunk a "panaszspiralban" s erre tanitjuk a gyerekeinket. Ez meg egy hiresebb viselkedeskutatonak, Zimbardonak is feltunt es elkezdte tanulmanyozni a magyarokat :p Legalabbis olvastam rola hirt. Nem tudom meddig jutott, idegileg kikeszult-e kozben vagy sem :D

- azt is megfigyeltek, hogy a hit ("barmiben" a palettarol) kepes olyan lelki tamaszt nyujtani aminek fizikai eredmenyei is vannak. Itt azt a tanacsot olvastam,h. mindegy mibe de higyjunk (sarkalatosan fogalmazva) :p
 
  • Tetszik
Reactions: bat77

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Akkor csak röviden,szakrális,az ami Isteni,mint egy másik topikban említettem volt,24 (ember) teremtési projekt indult el a földön egyszerre,mind a 24 projekt,nevezhetjük nemzeteknek is őket,24 féle programot,feladatot kapott,ehhez megfelelő genetikai állományt,fizikai testet,rasszt.
Mára ebből 6 nevezhető még szakrálisnak,a többi feloldódott,kiirtódott,feladta szakralitását a történelem viharaiban.Messze a legszakrálisabb nép a zsidók jelenleg,3 még aki úgy néz ki kibírják a radírozást,mi,és még egy a határon ingadozunk jelenleg,talán 2 évünk lehet még,hogy visszataláljunk az útra,visszatérjünk az ősiségünkhöz,ősi Isteneinkhez,Istennőinkhez,csak velük élhetjük túl,ami most ránk vár,vagy mi is eltűnünk a süllyesztőben.
A nagyfőnök minden csapatnak adott saját kisfőnököket,akik gondoskodnak a csapatjukról,hogy bejárja az utat,végrehajtsa a programot,amit kapott,amit elvállaltunk,mikor lejöttünk ide.
Próbálok rövid,de érthető lenni,a lényeg,hogy minden csapatnak "a vérében van" a programja,ezért is lett az utóbbi évszázadokban összenyitva a sárteke,hogy keveredjenek a népek, programok,csesződjenek el a feladatok.Tudni illik minden népnek,hogy ki az utazó,honnan jött,és hová tart,mint említettem,az ember hármassága a test,a lélek(a tudomány morfogenetikus mezőnek hívja),és a szellem.Mindenki közel 26 000 évig játszhat itt a porban,mindannyiónknak van egy teljes,26 000 évre szóló életterve,és mindannyiónknak van 1-1 életre szóló terve is,amit minden születéskor elindít,és él.Nem meglepő módon,igen erős ellenszélben játszunk végig,hiszen vannak itt ellenérdekelt erők is abban,hogy mindenki követhesse az élettervét,mert akkor egyszer csak nem lenne már szükség rájuk,ezért ők komolyan tesznek is azért,hogy ne unatkozzunkk itt,féljünk,aggódjunk,rettegjünk,gyilkolásszunk eleget.Azonban,amíg tartod a kapcsolatot a kisfőnökeiddel,nem bírnak veled,amíg tudod,hogy ez csak játék,nem halhatsz meg,csak a tested,meg az agyad múlik,nincs fogás rajtad.Amíg tudod,hogy az életed nem véges,hanem azért vagy itt,hogy fenntartható módon,folyamatosan fejlődj,amikor meg letudtad az idődet,hazamehetsz,és mi vár,akkor sosem adod fel,sosem kísérted a kis,vagy a nagyfőnököt.Nem ítélsz,hogy ne ítéltess,elfogadsz mindent,amit elédtesz az élet,hiszen tudod,hogy azt te tetted oda magadnak,csak sokkal magasabb tudat szinten,Tudod,hogy nincs bűn,és nincs büntetés,nem kell félned a haláltól,mert nem vár ott a nagyfőnök,a 10 hülye parancsolatával,hogy na,kisfiam,milyen volt ott lent,majd megmér,és mész a pokolba,mert nincs ember aki be tudná tartani,amit kappan pápák kitaláltak neked.Saját magaddal fogsz találkozni,és te döntöd majd el,hogy sikerült e mindent megélned,amiért lementél,vagy nem,és ahhoz képest állítod össze a következő életed.Todod,hogy én vagyok,vagyis mindennek ami történik veled az életben én vagy ok,az én előző tetteimnek a következménye,akár ebből,akár a régebbi életeimből következik,és meg is tudod oldani.Sosem a szomszéd,vagy az asszony,vagy a főnököd,vagy a politika hibás azért,ami éppen nem tetszik neked,hanem te magad,te döntöttél úgy,hogy ezt most,itt megtapasztalod.Sosem az orvos,vagy a gyógyszer gyógyít meg,hanem te magad,mikor azzal jöttél le,hogy x betegséget ilyen,vagy,olyan végeredménnyel megtapasztalsz.Tudod,hogy tartsd karban a tested,hogy kiszolgáljon téged,de nem ragaszkodsz hozzá,mert csak egy eszköz,ami azért van,hogy az érzékszerveivel meg tudd tapasztalni,az anyagi világban mindent,örömöt,bánatot,fájdalmat,kéjt,éhséget,lakomát,hideget,meleget,egészséget,betegséget,stb.
Nagy téma ez,ha van rá igény,meg felület,válaszolok bővebben.
Talán nem meglepő,a mi programunk az,hogy ezt a tudást megtartsuk,továbbadjuk,de csak azoknak,akik kérik,körbehordozzuk a földbolygón,minden földrészen ott vannak a nyomaink,sok,sok ezer évvel ezelőttről.Természetesen közben feladatunk lenne,hogy magunkra is vigyázzunk,sokasodjunk,szaporodjunk,befogadjuk akik így szeretnének élni,gyógyítsunk fűvel,fával,síppal,dobbal,nádihegedűvel,megtanítsuk ezt bárkinek,aki kéri.Amíg követjük a programunkat,nem érhet minket baj,nem halnak meg a csecsemők,nem betegszünk meg,szépek a lányaink,és termékenyek,és a fiaink is:D ,és természetesen ha kezet emelnek ránk akkor kis leckét kapnak abból,hogy mi is a jelentése az "áldott napfénytől is könnyes lesz a szemed" kifejezésünknek,ha esetleg nem menne nekünk akkor a kisfőnökünk beavatkozhat,és be is avatkozott párszor,akár közvetlenül is,akkor picit ráolvadnak a csontokra a fém fegyverek,városállamok tűnnek el egy óra alatt,vagy 6-10 szeres túlerőt vágunk le karcolásokkal magunkon.Ez az opció most is áll,csak vissza kéne fordulni az útra,és fel/ rá kellene ébrednünk,hogy kik is vagyunk.Nem véletlenül boldogtalan a Magyarok nagy része,mert nem a saját programját éli,a képünkbe nyomnak hülyénél is hülyébb programokat,legyél sikeres,szép,vegyél még egy műanyag szt@rt,dolgozz többet,keress többet,stb,és megyünk utána,mint légy a sz@rra,ez alól magam sem vagyok kivétel,több,igen okos döntéseimet egyengetek ki,bő 1 évtizede,szóval megfutottam én is köreimet ügyesen.:)
Természetesen a mi programunk nem jobb,vagy több mint bármelyik másik népé,vagy fontosabb,nem vagyunk különbek senkinél.
Épp csak mindent tudtunk,és mindenkinek tudtunk segíteni,ha ránk szorult.Kozmikus tudásunk volt,kozmikus jelrendszerünk(rovásírás),és abból,a kozmikus,legősibb nyelvből,amit az egész világegyetem minden értelmes lénye megért-még ha nem is hanghullámok formájában kommunikál- a nyelvünk,tartalmaz még részleteket.
Szóval van,lenne mihez nyúlni.
köszönöm
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Gond az volt akkor is, csak calicivirus- es hepa A teszt nem volt.


Nem. De nem veletlen, hogy az eu-ban kotelezo a teljes csatornahalozat kiepitese. Talan valami hirmusorban (? hirado.hu vagy egy itteni linken) lattam par karpataljai szennyviztisztitonal dolgozot panaszkodni a minap. A korabbi szennyviztisztitok sem voltak igazi tisztitok. Az ulepites + klormesz az meg keves hozza. Ma meg mar klormesz sincs. Az lenne a minimum magyar reszrol, hogy legalabb par potossal vihetnenek. Tuzoltasnak egyenlore megtenne.
Ha csak ezeket a telepeket kellene modernilazni akkor meguszhatnank kisebb osszegbol is. Nem akarok senkit riogatni, de igy csak ido kerdese a jarvany. Aztan az a nyomorult hepa A is evekig ott marad pl. a kagylokban. Jo lenne ha nem sullyednenk india vagy pl Egyiptom higieniai szintjere.
Még mindig potyantós WC a megoldás, nincs betegség és a környezetre gyakorolt hatás is 0. Nem kell bonyolítani azt amit a természet egyszerűen meg tud oldani.
 
Status
Not open for further replies.