[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Hát te is megírtad a lényeget: "Ha... " és "lett volna... ", (tudod, ha a nagyinak vaskereke lett volna akkor ő lett volna a villamos Dunavecsén :)). Ráadásul ezt a "győzelmet" se Magyarország érte el önállóan hanem a Monarchia+Németország+orosz kommunista mozgalom együttesen, bármelyik hiányzott volna a pakliból nem ez lett volna a vége.

Ez a "ha" nem érinti az Oroszország fölött aratott győzelmet. Kipicsáztuk őket a német szövetségesünkkel együtt. Ennyi.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 682
113
Szerintem aki magyarnak vallja magát az magyar. Elvégre sok törzs szovetsegebol jöttünk létre ami már jóval szent istván előtt kezdődött.
Azt se mondanám hogy a nyelv tesz magyarra a csángók jó része nem beszél magyarul de mégis vállalja a magyarságát bárkivel szemben (a cigányok jó része csak magyarul beszél cigányul nem de ciganynak vallja magát.akkor ő nem cigány... ugye ugye...)
Nem lehet senkitől levenni a nemzetiséget arról csakis ő maga mondhat le...
Mindenki olyan nemzetiségű válaszol ideologiatol genetikatol kultúrától függetlenül aminek vallja magát...
Hisz egységes magyar kultúra sincs (ez nem is baj ez a jó az emberbe be van kódolva a tömeggel való viselkedés. Ha mindenki zöld akkor pár magát erősnek érző ember genetikai behatas miatt azt módja hogy ő piros lessz (akik gyengék védelemre szorulnak vagy nem elég nagy az onbizalmuk vagy jó státuszt töltenek be a zoldeknel marad zold néhány erossel akik védelmezni akarják a zoldeket) a pirosakon megbatorodva akiknek nem jó zoldnek lenni vagy nem tölt be olyan szerepet amit kivanna de a pirosak túl radikalisak vagy ekenszenvesek lilava vallnak. Majd megjelennek a kisuorulok a megoszlott tanárokból akik sargak lesznek és így tovább... a lényeg hogy genetikailag be can kodolva a valtozatossagra való törekvés mert az jelenti a túlélést így tud egy csoport könnyebben alkalmazkodni és ezáltal túlélni...
Mert ez továbbra is egy csoport a színes emberek csoportja és nem betűvel megjelölt emberek csoportjára válnak szét...
A változatosság jó csak az irány is legyen egy és ne beture számra váltsák a szint... kicsit elvont kicsit magasroptu de ez a tömeg pszichológia a közösség viselkedestan egy része


Ha van rá igény,picit kibontom nektek ki,miért/mitől Magyar.
Pár szót ejthetek a szakralitásról is,valójában csak úgy értelmezhető az egyik,ha tudod mi a másik.
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Mai tapasztalás a Főszerkesztők klubja című rémregényből... Vitatkoznak az iskola rendszerről, azt mondja a jobboldali, hogy az a lényeg, hogy jó embert neveljenek a gyerekekből erre a Népszava főszerkesztője az ostoba azt mondja, hogy valaki mondja már el neki, hogy mi az hogy jó ember mert ő nem tudja
na ez a baj a baloldallal és tuti nincs egyedül

szégyen, hogy ezek a véleményformálók
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Nem, nem azok. Ellenségei a magyarságnak gyakorlati politikájuk alapján egy nemzetközi balos csürhe. A magyar az nem egy elméleti halmaz. Ha szembefordulsz velünk, ha nem osztod a legalapvetőbb kulturális jellemzőinket, nézeteinket, alapérdekeinket, akkor kikerülsz közüllünk.

Szerintem nem; ilyen alapon a magyarsag mar reg megszunt volna letezni. A tarsadalmi/kulturalis evolucio, alkalmazkodas meghatarozza egy nep sorsat, ertekrendjet. Pl. nagy tores pl. a keresztenyseg felvetele, a kommunizmus idoszaka. Ilyen alapon mi mar reg nem magyarok vagyunk.

A nezetkulonbsegek nepen belul (csoporton) belul hasznosak is lehetnek, akkor, ha ugy tortennek, ahogyan szerintem irtad is (talan): megvan a kozos alaperdek.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Mai tapasztalás a Főszerkesztők klubja című rémregényből... Vitatkoznak az iskola rendszerről, azt mondja a jobboldali, hogy az a lényeg, hogy jó embert neveljenek a gyerekekből erre a Népszava főszerkesztője az ostoba azt mondja, hogy valaki mondja már el neki, hogy mi az hogy jó ember mert ő nem tudja
na ez a baj a baloldallal és tuti nincs egyedül

szégyen, hogy ezek a véleményformálók

En nem lattam/hallottam, de szerintem szarkazmus volt a dolog, bar azt is el tudom kepzelni, hogy nem (sajnos).
A "jo ember" definicioja altalaban minden eletkepes kulturaban kozos ertekrendet kepvisel: a csoport segiteset.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and lgabo

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Szerintem nem; ilyen alapon a magyarsag mar reg megszunt volna letezni. A tarsadalmi/kulturalis evolucio, alkalmazkodas meghatarozza egy nep sorsat, ertekrendjet. Pl. nagy tores pl. a keresztenyseg felvetele, a kommunizmus idoszaka. Ilyen alapon mi mar reg nem magyarok vagyunk.

A nezetkulonbsegek nepen belul (csoporton) belul hasznosak is lehetnek, akkor, ha ugy tortennek, ahogyan szerintem irtad is (talan): megvan a kozos alaperdek.

A változás ezen belül meg van, de a patologikusan teljes tagadása magának a népi/nemzeti létezésnek is, ami a magyar baloldaliság alapvetése nem fér bele, mert ők maguk nyilatkoznak minden adandó alkalommal arról, hogy köszönik, de nem kérnek belőle. Jó, akkor nem is kapnak.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
A változás ezen belül meg van, de a patologikusan teljes tagadása magának a népi/nemzeti létezésnek is, ami a magyar baloldaliság alapvetése nem fér bele, mert ők maguk nyilatkoznak minden adandó alkalommal arról, hogy köszönik, de nem kérnek belőle. Jó, akkor nem is kapnak.

Ezzel egyetertek, azonban a kozbeszedben ez nem elozmeny nelkuli, ahogyan mas fogalmak, elvek, "hittetelek" is jelentesvaltozason mentek at a napi politikaban.
Szoval szerintem nagyon mas a "magyarsag" kontextus nelkuli, altalanos elvetese (ami furdovizzel a gyereket hozzaallas) es nagyon mas, amikor a vilagpolgarsagot vagy nepi/nemzeti letezest mondjuk mondjuk szelsoseges, mas nepeket racionalis ok nelkul megveto nemzetieskedessel allitja szembe valaki (utobbira en sem vagyok vevo).

Ugyanez a gondom azzal, ami itthon baloldalisag/liberalizmus cimen folyik; mar reg nem altalanos, racionalisan megfogalmazhato ertekekrol van szo, hanem hitvilagokrol, a masik demonizalasarol es sajnos ugyanez megy a masik oldalon is. Ez az egyik dolog, ami miatt borzasztoan haragszom a napi politika szimbolumrendszeret alakitokra.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Magyarországon aki baloldali érzelmű az nem magyar? Aki nem a fidesz szekerét tolja az nem magyar? Ezek szerint Magyarország lakosainak száma nem 10 millió? A politikának ez a legnagyobb bűne, a ketté osztottság. Jó magyar- rossz magyar.:(

Szóval szerinted aki Magyarországon él, az magyar, aki nem az nem? :D
 
  • Tetszik
Reactions: lgabo

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Össze szedtem a gondolataimat és elég sok pontban le írtam, h mi/ki a Magyar. Aztán visszaolvastam és rájöttem, h tételesen meg tudom mindet cáfolni ha akarom. Így inkább nem írok semmit. Szerintem nem mi és nem itt fogjuk eldönteni, h ki az.
Ha egy mondatban mégis leírnám, azt mondom: Magyarnak lenni egy vallás (vállalás)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Alapvetöen a kommunizmus mag a szocializmus is egy nemes eszme.
A baj az "alapvetöen" szòcskàn van, mint a liberalizmusnàl is.:)

Az alapvető szó a lényeg. Pont azt fejezi ki, hogy magával az eszmével nincs semmi gond. A gond ott van, hogy mint minden eszmét, elgondolást, a liberalizmust is lehet szélsőséges módon értelmezni. Nálunk az SZDSZ épp a liberalizmus egyik szélsőséges vagy épp torz értelmezését mutatta meg. Én ezért is neveztem őket inkább szélsőliberálisoknak, mintsem liberálisoknak. closed society meg a liberalizmust a másik irányból értelmezte szélsőségesen. Helyén kéne kezelni a fogalmakat.

Amúgy a kommunizmus se rossz elgondolás, sőt! Sajnos persze a gyakorlatba primitív proletárok diktatúrája lett az egészből, ami hullahegyeket és tömegnyomort hagyott maga után.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
De nagyon úgy néz ki jól jöttünk ki belőle. Ma már lehet Koppány győzne, aztán legyalulnának minket.

Speciel Istvánt is le akarták gyalulni és klasszikus nomád taktikával (felperzselt föld) verte Konrádot 1030-ban. Ez a szintén keresztény Koppánynak is ment volna.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ezt nem tudjuk. Az biztos, hogy Koppány nem szorult rá a nyugati szerencselovagok támogatására, akiket István tömegével fogadott zsoldjába. Ugyanakkor Koppány inkább egy bizáncias orientációt jelenített volna meg. Ez pedig nem lett volna szerencsés, mivel akkor legfejlettebb világ hiába volt Bizánc, az mégiscsak egy fáradt, dekadens világ volt, mint a mai nyugat. Ha ma kellene választani, akkor a szentistváni választás a liberalizmus helyett az iszlám lenne. Egy primitív, a törzsiségből éppen kiemelkedő, vallásilag fanatikus, barbár, de életerős, fiatal világhoz csatlakozás a legfejlettebb, de dekadens és gyenge helyett.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Status
Not open for further replies.