[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 535
113
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Hogyan lehetne feltérképezni (ha helyileg nem is, de a számok terén) a magyarországi, uniós állampolgárok tulajdonában lévő ingatlanokat?
Azt szeretném tudni, hogy mi van német és holland kézben.
Ingatlan alatt mit értesz? Pesti bérházi lakást, vagy párszáz hektáros gazdaságokat? Bár mind nehéz, mert sokuknak (legalábbis akiket én tudok úgy sejtem, hogy) már állampolgársága van, így még statisztikailag is nehéz kimutatni.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 535
113
Index, migránssimizős cikk. Érdemes elolvasni, hogy telik a migránsok karácsonya a prérin a határ mellett. Iráni meg paki menekült, akik "a menekültek majd hazamennek a háború vagy egyéb katasztrófák sújtotta országukba," jaj istenem...

http://index.hu/belfold/2016/12/27/roszkei_tranzitzona_karacsonyi_riport_menekult_tabor/


Gondolom ez a földet seprő kabát, mert a többi stimmel.
14334348_12e04224ca6773b31462f9fbca558611_wm.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Ingatlan alatt mit értesz? Pesti bérházi lakást, vagy párszáz hektáros gazdaságokat? Bár mind nehéz, mert sokuknak (legalábbis akiket én tudok úgy sejtem, hogy) már állampolgársága van, így még statisztikailag is nehéz kimutatni.
Annyira egy témán járt az eszem mikor írtam, hogy tényleg elég tág lett.

Szóval. A Budapesten kívüli, uniós vagy angol állampolgár által birtokolt (értelemszerűen mindegy, hogy állampolgárunk lett-e közben nekünk is vagy sem) ingatlanok. Legfontosabb kategória a kisebb-nagyobb termőterületek, utána a falusi porták, lakóházas nagykertek, a városi lakások és házak érdekelnének. Holland, német, román különösen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 535
113
Milyen érdekes, hogy neki is egy zombitámadás jutott eszébe a csürhéről. Nahát-nahát.
Elolvastam, enyhén kiakadtam. A saját választásukból vannak itt, vannak segítőik is mégis csak bár eddig azt fújták hogy a gonosz kormány mindenkit elzavart. Kapnak ruhát ingyen, én nem, kapnak kaját ingyen,én nem, kapnak tüzelőt ingyen,én nem. Lehet hogy az csak egy használt ruha, de ma már a butikokban is vagy kínai ,vagy használt ruhák vannak zömmel amikért a magyar dolgozó fizet. Az a babkonzerv a CBA-ban kb 300 ft, amiben akad disznóhús is :D :D de én ezért is fizetek, a fabrikett is kb 1500 ft körül lehet amit cipel minimum de inkább több. Nem ám kuglifa, nehogy hasogatniuk kelljen a nagy elfoglaltságukban meg fagyoskodásban. És már sírnak hogy nyáron meleg lesz, akkor mit kapnak légkondit? Közben persze végig a kegyetlen,xar magyar állam, ruhaproblémás kisgyerek stb stb. A hazájukban is mindent ingyen kapnak? És ma, azok után amik történtek miután beözönlöttek közénk és amit művelnek nap nap után,még van olyan portál,újságíró aki ezeket védi. Az a nő a babkonzervvel 80% hogy iráni, mi folyik ott hogy leléptek? Kb ugyan az mint nálunk,én is felpakoljam a családot mint ők?
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and szuvorov

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 535
113

Két valami országgyűlési képviselő meg akarta nézni az ÉPÍTKEZÉST!
Bármit lefednének,lebetonoznának a munkások csak rendőri biztosítás mellett tehetik meg.
Remélem a nagy felhajtásban közrejátszott és figyelmet szentelnek rá hogy nagy testvérünk a demokrácia bajnoka , USA , mit művelt nálunk az utóbbi években. De nem csak ők hallgatnak le, szívnak ki információt. Biztosra veszem hogy a német ,orosz, eu vonal se lustálkodik ilyen téren.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Elolvastam, enyhén kiakadtam. A saját választásukból vannak itt, vannak segítőik is mégis csak bár eddig azt fújták hogy a gonosz kormány mindenkit elzavart. Kapnak ruhát ingyen, én nem, kapnak kaját ingyen,én nem, kapnak tüzelőt ingyen,én nem. Lehet hogy az csak egy használt ruha, de ma már a butikokban is vagy kínai ,vagy használt ruhák vannak zömmel amikért a magyar dolgozó fizet. Az a babkonzerv a CBA-ban kb 300 ft, amiben akad disznóhús is :D :D de én ezért is fizetek, a fabrikett is kb 1500 ft körül lehet amit cipel minimum de inkább több. Nem ám kuglifa, nehogy hasogatniuk kelljen a nagy elfoglaltságukban meg fagyoskodásban. És már sírnak hogy nyáron meleg lesz, akkor mit kapnak légkondit? Közben persze végig a kegyetlen,xar magyar állam, ruhaproblémás kisgyerek stb stb. A hazájukban is mindent ingyen kapnak? És ma, azok után amik történtek miután beözönlöttek közénk és amit művelnek nap nap után,még van olyan portál,újságíró aki ezeket védi. Az a nő a babkonzervvel 80% hogy iráni, mi folyik ott hogy leléptek? Kb ugyan az mint nálunk,én is felpakoljam a családot mint ők?

Nem olvastam el, csak azért nyitottam meg, hogy földesandrás írta-e. Naná. Most akkor lottózzak?
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
És ezzel tökön is rúgta azokat a magyarországi segélyszervezeteket, amelyek próbálnak ÉK-ban valamennyit javítani a helyzeten, és akiknek - mint volt komunista államból érkező szervezetek - voltak némi engedmények téve, hátha a tékozló fiú visszatér. Szép munka volt. És ha nem értené, hogy miért nem fogják érinteni a szankciók és a további szankciók az észak-koreai vezetést, akkor itt egy bemutató róla.
pyramid-of-shit-1.jpg
 
T

Törölt tag 008

Guest
Dél korea picit többet fektetett itt be és többet is vásárol. Ha megnezitek a v4eknek egyre jobb a kapcsolatuk dél koreaval. Le kell szarni a kis dagit. Abból nem lesz pénz.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 535
113
  • Tetszik
Reactions: laiki

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 841
113
Dél korea picit többet fektetett itt be és többet is vásárol. Ha megnezitek a v4eknek egyre jobb a kapcsolatuk dél koreaval. Le kell szarni a kis dagit. Abból nem lesz pénz.
Persze, mert otthon egyre forróbb a helyzet.. Kelet-Eu meg messze van és olcsóbb. Itt minden sarkon találni korrupt vezetést.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 140
113
Csak nem valami komolyabb dél koreai beruházás van a láthatáron?

A koreaiak praktikusan gondolkodnak. Ha a déliek esetleg be akarnak fektetni nálunk, akkor ezt azért teszik, mert megéri nekik és nem azért, mert mert az illető ország beszáll a ki szapulja jobban Észak-Koreát óvodás szintű szájkarate versenybe. Alig hiszem, hogy a déliek ezt az önmagát minősítő megnyilvánulást szabtak volna feltételül bármilyen beruházáshoz.

Dél korea picit többet fektetett itt be és többet is vásárol. Ha megnezitek a v4eknek egyre jobb a kapcsolatuk dél koreaval. Le kell szarni a kis dagit. Abból nem lesz pénz.

Ha úgy érted a "le kell szarni"-t, hogy nem kell vele foglalkozni, akkor egyetértek. Szijjártó jobban tette volna, ha csendben marad. Észak-Korea nem bántott minket, nem adott okot az ilyen megnyilvánulásra a magyar politika részéről. Semmi szükség nem volt arra, amit Szijjártó csinált.

Mert így pont azt csinálta, amit mi magyarok is, és maga Szijjártó is teljes joggal szokott sérelmezni.Beleszólt más ország, más térség belügyeibe. Valami elképzelt erkölcsi magasságból letekintve vette magának a bátorságot hogy kijelentse, ő ismeri az északi helyzetet. (Ehhez azt a nevetséges indokot fűzte, hogy a Kádár rendszerben szerzett tapasztalatokból kiindulva van ilyen nagy tudása. Ami önmagában is nevetséges kijelentés, hogy a kommunizmussal kapcsolatban szerzett pár évtizeddel ezelőtti magyar tapasztalatok a jelenlegi észak-koreai állapotok szakértőjévé tennének bárkit. Ráadásul Szijjártó a rendszerváltáskor még éppen hogy csak elérte a nagykorúságot). Úgy csinált, mintha ő ismerné az egyedül üdvözítő életformát, társadalmi, politikai, berendezkedést és joga lenne ezt számonkérni a világ bármely országán. (Ugye milyen ismerős ez a lekezelő kioktatás demokráciából?). Olyan sértő jelzőket használt, amit egy diplomata, egy külügyminiszter nem engedhet meg magának, bármit is gondoljon személy szerint. Mondott egy jó nagyot a feltételezett az északi atomfegyverekről, miközben akár ugyanolyan veszélyesnek minősíthette volna azt is, hogy Trump atomfegyvert ajánlgat Dél-Koreának és Japánnak, vagy megemlíthette volna a dél-koreai fegyverkezést, az ott lévő amerikai csapatokat. Lehet hogy azt hitte, hogy ezzel benyal az egyik oldalnak, de nem vette figyelembe a másik oldalon Kínát, akikkel még több kapcsolatunk van, még fontosabb partnerünk és akik nagyon nem örülnek a jenkik dél-koreai rakéta telepítésének.

Ki kérte meg rá, hogy szítsa a feszültséget? Mert hogy ez a nyilatkozat és jegyzék nem a békés egymás mellett élést szolgálta, az is biztos. Kb. azt csinálta, mint a gyerekek, akik bandába verődnek, a bandavezér kipécéz magának egy gyengébb gyereket és a többiek azt kiközösítik, szívatják, terrorizálják. Észak-Koreát az aktuális nagy testvér kinevezte főgonosznak, Szijjártó pedig ordenáré, minősíthetetlen stílusban beszólt, mert azt hitte, hogy ez divatos, menő dolog, hogy ezzel benyalhat valakinek, hogy az erősebb bandavezér oldaláról kiélheti az agresszióját a bandavezérhez és bandához képest gyengébben és hogy a dolognak nincs következménye a távolság és kapcsolatok minimális szintje miatt. Bezzeg, ha a szomszédunkban lenne az az 1,2 millió északi katona, akkor nem lenne ilyen nagy Szijjártó szája.

Mellesleg Szijjártót jobb külügyminiszternek tartom, mint az elődeit, de ezt most nagyon rosszul csinálta.