[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
Ez so se rossz ha valaki ott van a tűznél és rólunk nem csak aljas dolgokat beszél.
Lsd. Wass Albert is megírta hazánk feldarabolása akkor indult meg mikor 1890- Angolszász hatlak egyetemit megjelentek a csehek és románok!
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Azt sugalltad, mintha kamu lenne az egész, amit a Hídfő állít. Én meg belinkeltem azt az oldalt, amire a Hídfő hivatkozik. Nem tudom, mi nem világos.

Az nem világos, hogy egy prekoncepcióhoz ragaszkodsz-e, vagy ennyire rövidlátó vagy-e.
Akármilyen furcsa neked, már olvastam a cikket, és korábban megnéztem a hivatkozást is.
Rohadtul semmit nem bizonyít.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Orbán Viktor beszéde a Lámfalussy-konferencián /2017.01.23./


A legelejét és legvégét leszámítva nagyjából elmondja, hogyan látja a világ helyzetét.
Ami szerintem az egyik legfontosabb megállapítása, hogy a multilaterális egyezmények korszakát felváltja a bilaterális egyezmények korszaka.

Úgyhogy amennyiben így van, nagyon is lényeges, hogy kik kerülnek kormányra 2018-ban. Hogy kik kötik meg ezeket az ország sorsát évtizedekre meghatározó kétoldalú megállapodásokat, és milyen logika, törekvés mentén. Amennyiben Orbánék nem maradnak hatalmon, nekünk csengettek, mert a balliberálisok kötik meg ezeket az egyezményeket. Szándékosan balliberálisokról írok, mert amennyiben nem Orbánék nyernek, a balliberálisoknak komoly befolyása lesz a kormányra. Hogy úgy, hogy egyedül kormányoznak, esetleg a szintén balliberálisodó ( http://pestisracok.hu/vona-mar-ballibekkel-keszittetne-jobbik-programjat/ ) Jobbikkal koalícióban, esetleg a balliberálisok által megszállt Jobbikon keresztül, az lényegében mindegy is. Kezd letisztulni a kép, két oldal maradt, miután a Jobbik a saját, eredeti pozícióját feladta.

Lehet választani, hogy milyen jövőt akartok.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Most ez létszámhiány feltöltés lesz, vagy bővítés ?

http://nepszava.hu/cikk/1118869-kaderhiany-a-tek-nel/
Onnét is mennek vissza rendes rendőrnek és a rendőrségből is mennének fel a TEK-be ez természetes dolog. Ha van elég létszám akkor stop van volt mindig, ha kellett utánpótlás megnyitották és felvételizhettek a jelentkezők. Nekem csak helyi megyei szinten vannak emlékeim ilyesmiről. Nálunk is volt az Igazgatóságon egy kis létszámú ún "bevetési csoport" akik voltak kb 5-10-en. Ők végezhettek olyan feladatokat mint a TEK. Megkapták az olyan információkat amiket mi nem, de végeztek felderítést is mindenféle módon, valamint elfogásokat célzottan információ alapján, minket csak felhasználtak elterelésre ilyenkor,és semmit se kötöttek az orrunkra,vagy épp le kellett mennünk a térképről ilyenkor. A tőlünk járőröktől beáramló információt is összegyűjtötték és ez alapján rakták ki a kirakósokat, ők meg bementek,vagy autókból kiszedtek,esetleg 2-3 napig figyeltek egy civil autóból egy helyben, ilyenek. Mobil cella infókkal rendelkeztek ,így követtek le csempészeket,stb. Be lehetett jutni,de csak ha volt hely, megpályáztad,megnézték mit csináltál addig, jellemzések rólad a korábbi parancsnokoktól, emelt szintű fittségi,gyanítom komolyabb pszichologiai kórlap, gondolom még jobban lekádereztek mert ugye még otthon se nagyon beszélhetsz róla hol voltál mit csináltál 2 napig,stb. Nem családosoknak való, elhivatottaknak csak. Mehettem volna, a kondícióm fellépésem megvolt hozzá,a pénz is több lett volna a pótlékok miatt, de én nem voltam soha olyan szemellenzős típus,na meg este 9-kor ha tehettem lehúztam a Níván a redőnyt.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
Onnét is mennek vissza rendes rendőrnek és a rendőrségből is mennének fel a TEK-be ez természetes dolog. Ha van elég létszám akkor stop van volt mindig, ha kellett utánpótlás megnyitották és felvételizhettek a jelentkezők. Nekem csak helyi megyei szinten vannak emlékeim ilyesmiről. Nálunk is volt az Igazgatóságon egy kis létszámú ún "bevetési csoport" akik voltak kb 5-10-en. Ők végezhettek olyan feladatokat mint a TEK. Megkapták az olyan információkat amiket mi nem, de végeztek felderítést is mindenféle módon, valamint elfogásokat célzottan információ alapján, minket csak felhasználtak elterelésre ilyenkor,és semmit se kötöttek az orrunkra,vagy épp le kellett mennünk a térképről ilyenkor. A tőlünk járőröktől beáramló információt is összegyűjtötték és ez alapján rakták ki a kirakósokat, ők meg bementek,vagy autókból kiszedtek,esetleg 2-3 napig figyeltek egy civil autóból egy helyben, ilyenek. Mobil cella infókkal rendelkeztek ,így követtek le csempészeket,stb. Be lehetett jutni,de csak ha volt hely, megpályáztad,megnézték mit csináltál addig, jellemzések rólad a korábbi parancsnokoktól, emelt szintű fittségi,gyanítom komolyabb pszichologiai kórlap, gondolom még jobban lekádereztek mert ugye még otthon se nagyon beszélhetsz róla hol voltál mit csináltál 2 napig,stb. Nem családosoknak való, elhivatottaknak csak. Mehettem volna, a kondícióm fellépésem megvolt hozzá,a pénz is több lett volna a pótlékok miatt, de én nem voltam soha olyan szemellenzős típus,na meg este 9-kor ha tehettem lehúztam a Níván a redőnyt.
Ja és szerintem ez csak a szokásos január eleji jövés menéssel függ össze.
 
  • Tetszik
Reactions: honved

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 055
18 762
113
Orbán Viktor beszéde a Lámfalussy-konferencián /2017.01.23./


A legelejét és legvégét leszámítva nagyjából elmondja, hogyan látja a világ helyzetét.
Ami szerintem az egyik legfontosabb megállapítása, hogy a multilaterális egyezmények korszakát felváltja a bilaterális egyezmények korszaka.

Úgyhogy amennyiben így van, nagyon is lényeges, hogy kik kerülnek kormányra 2018-ban. Hogy kik kötik meg ezeket az ország sorsát évtizedekre meghatározó kétoldalú megállapodásokat, és milyen logika, törekvés mentén. Amennyiben Orbánék nem maradnak hatalmon, nekünk csengettek, mert a balliberálisok kötik meg ezeket az egyezményeket. Szándékosan balliberálisokról írok, mert amennyiben nem Orbánék nyernek, a balliberálisoknak komoly befolyása lesz a kormányra. Hogy úgy, hogy egyedül kormányoznak, esetleg a szintén balliberálisodó ( http://pestisracok.hu/vona-mar-ballibekkel-keszittetne-jobbik-programjat/ ) Jobbikkal koalícióban, esetleg a balliberálisok által megszállt Jobbikon keresztül, az lényegében mindegy is. Kezd letisztulni a kép, két oldal maradt, miután a Jobbik a saját, eredeti pozícióját feladta.

Lehet választani, hogy milyen jövőt akartok.

Azzal a megállapításoddal teljes mértékben egyetértek, hogy két pólus marad hosszú távon a hazai politikai palettán. A Jobbik a jobboldalt feladta, vagy feladatták vele. A baloldal gazda nélküli, mint a jobb oldal volt 1994-ben. Oda akkor a Fidesz lavírozott be, teljes sikerrel. Most mintha a Jobbik tenné ezt balra, ahol minden romokban, 2010 óta. A választói csoportok letisztulnak és majd eldöntik hogy Orbán Viktor tovább, vagy valami más, előre nem tudható. Úgy gondolom, 2018-ban még nem lesz kormányváltás, ahhoz túl erősek a Fidesz pozíciói. Előbbre jósolni meg nem érdemes szerintem. Mert a helyzet, a világ, nagyon sokat fog változni addig.
 
  • Tetszik
Reactions: rappali_

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 315
55 681
113
Nem tök mindegy ki lesz a miniszter elnök?
Úgy vitáztok itt,pártokról,mintha lenne jelentőségük,nem ők döntenek,csak nekünk tartják fenn ezt a cirkuszt,amit demokráciának hívnak,és olyan,mintha lenne választásunk.Le adminisztrálják,amit a döntéshozók döntenek,ezért kapnak közpénzt,amit elcupfolhatnak,azt csókolom,mi a brének mentek el választani?
Megígérnek valamit,és azt csinálnak,ami nekik többet hoz.Mutassatok már 1 db politikust,államtitkár helyettestől felfelé,akit bármikor,bármiért felelősségre vontak volna,csak egyet...
Akárhogy kilóg a lóláb,vagy egyszerűen nem ért ahhoz amit csinál,de akkor is mi fizetjük a számlát,ő(k) meg eltüntetik a pénzünket,majd giga nyugdíjakkal mennek nyugdíjba,milliárdos vállalkozóként.
Mindenki fogva van.
A kisvárosi osztályvezetőtől,az ügyészig,a bíróig,mind az ő emberük,az ő klientúrájukkal.Tegye fel a kezét,aki nem tudja,hogy a városában melyik vállalkozó melyik politikussal,közép/fő rendőrrel,jár vadászni,piálni,qrvázni,stb.
Azért kaptuk a demokráciát,hogy ez sose változzon,ha nem lenne demokrácia,hanem valami királyság(bármilyen államforma,hol 1 ember dönt,és nem több száz képviselő,akik 25 helyre el vannak kötelezve),ahol a királyé a döntés,és csak olyan emberek dolgozhatnának az államigazgatásban,akik értenek is ahhoz,amit csinálnak,és nem a zsére hajtanak,akkor lehetne ilyen nyílt rablást csinálni az állami pénzek körül?Miért kerülhet minden 3x annyiba,ha az államnak lesz,mintha magán szektornak lenne?
Mitől lett dőlt betű?:confused:

Na,kiegyenesedtek a betűk is.
+ mellékhatás,hogy nagyszerűen össze lehet ugrasztani a népet,egymás ellen is,mert mindenki azt hiszi,hogy az ő pártja x okból jobb,mint a másik,pedig egy kis gógyival 2 perc alatt látható,hogy 1 kézben van az egész,az összes párt,bolhacirkusz nekünk,semmi több.
Ugyanúgy megy tovább minden kormányok alatt a lopás,korrupció,hozzá nem értés,klientúra építés,minden eltusolása,és a hurrá optimizmus.
Lózungok,semmitmondó szlogenek,sör,virsli,csak szavazz x pártra,utána vízözön.
Naponta jönnek elő otrombábbnál otrombább,ügyek,100%-ig belterjes a dolog,nincs felelőse semminek,csak épp a pénz,ingatlan,kötvény,akármi eltűnt,se pénz,se posztó.
Mi meg dolgozhatunk 150 rongyért,ne,demokrácia....
:)
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Kiemelést tőlem:
...Naponta jönnek elő otrombábbnál otrombább,ügyek,100%-ig belterjes a dolog,nincs felelőse semminek,csak épp a pénz,ingatlan,kötvény,akármi eltűnt,se pénz,se posztó.
Mi meg dolgozhatunk 150 rongyért,ne,demokrácia....
:)

Vagy ahogy apám mondta alkohol befolyásoltsága alatt Gyurcsány országlása idején, amikor a híradóban mutattak valami rossz hírt, amihez tényleg nem volt köze az alkalmatlannak (közúti baleset egy veszélyes kereszteződésben, stb.) :

NNEE; Gyúúrcsány!

Azóta baráti, kollegiális körben ez a mondás, ha valami gikszer beüt :)
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 309
113
http://index.hu/belfold/2017/01/30/orosz_propaganda_magyarorszagon/

Itt hányan vannak feliratkozva ehhez a Kiállunk Oroszországhoz?
Ha jól emlékszem nekem megvan a Fbookon. Még az rumli mikor elkezdődött akkor jelöltem meg őket hogy minél több információt kapjak. Mára már kb oda jutott a dolog hogy saccra egy éve nem olvastam, pláne mivel nem Fbookozom, max évi 5-6 fellépés igazából a 0 kategória. Viszont Dezső Andriskát rendszeresen olvasok,bármennyire is blikk színvonal a munkássága és maga az Index is, átlag heti 2 alkalommal átfutom az oldalukat a " hallgattassék meg a másik oldal is" szellemében. Igazából Dezső Andris+Index és a Kiállunk Oroszország mellett kb ugyan az szint és ugyanúgy propaganda tevékenység külföldi finanszírozásból, csak a finanszírozók mások.
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Ha jól emlékszem nekem megvan a Fbookon. Még az rumli mikor elkezdődött akkor jelöltem meg őket hogy minél több információt kapjak. Mára már kb oda jutott a dolog hogy saccra egy éve nem olvastam, pláne mivel nem Fbookozom, max évi 5-6 fellépés igazából a 0 kategória. Viszont Dezső Andriskát rendszeresen olvasok,bármennyire is blikk színvonal a munkássága és maga az Index is, átlag heti 2 alkalommal átfutom az oldalukat a " hallgattassék meg a másik oldal is" szellemében. Igazából Dezső Andris+Index és a Kiállunk Oroszország mellett kb ugyan az szint és ugyanúgy propaganda tevékenység külföldi finanszírozásból, csak a finanszírozók mások.

Én azért érzek különbséget Dezsőék és a "Kiállunk..." mellett. Dezsőék rendkívül sunyik és pofátlanok, és veszik a bátorságot ahhoz, hogy maguk, a jól fizetett valódi ügynökök mások tevékenységét minősítsék propagandának. Az abszurd jelző sem fejezi ki igazán megfelelően ezeknek az amorális liberális, atlantista korcsoknak a természetét.
Akiknek ilyen vastag bőr van a pofáján, azokkal vigyázni kell.
 
Status
Not open for further replies.