[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Már régebben leírták a crnagoracokat. Nem tekintik őket tesóknak és kárörvendve figyelik vagyis várják a fejleményeket.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szépen leírtam, hogy ugyan olyan megélhetési, lepusztult hadseregük van mint nekünk. Kizárólag páncél vonalon erősebbek tőlünk. Mondjuk az nem teljesítmény...
Lehet lepusztult, bár általánosságban nem mondanám (jártam Szerbiában mostanság és civil szemmel is észrevehetően több eszközük van) emellett mégis képesek előállítani pár dolgot. Nyilván nem a jugoszláv időket hozom példának, hanem hozzánk képest.
https://rs.sputniknews.com/naoruzanje/201702211110105112-Sajamnaoruzanja-srpskaindustrija-uspeh/
Bumbar.
Nora.
Zastava kézifegyverek.

Mi mit gyártunk ?
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 364
11 325
113
Amióta a suliba is a vasutépitő szakmérnökök igy tanitják:) és mivel vasuttal foglalkozok hidd el tusom mit jelent hogy mérsékelt sebesegü pálya

Az azért érdekes, mert
Az imázs fontos dolog... Ha külföldi lennék én is azt mondanám, hogy milyen fasza gyerek ez az Orbán. Csak aki itt él az látja, hogy mennyi minden hazugság és máz.
UI: Az én helyesírásom egyenesen pocsék :( Sokszor annyi hibát vétek... Szégyellem is magam miatta :(

Orbán helyében én indulnék vagy Szlovákiában, vagy Szerbiában. mekkora poén lenne, ha megnyerné.
 

balkáni

Well-Known Member
2016. szeptember 26.
572
780
93
Lehet lepusztult, bár általánosságban nem mondanám (jártam Szerbiában mostanság és civil szemmel is észrevehetően több eszközük van) emellett mégis képesek előállítani pár dolgot. Nyilván nem a jugoszláv időket hozom példának, hanem hozzánk képest.
https://rs.sputniknews.com/naoruzanje/201702211110105112-Sajamnaoruzanja-srpskaindustrija-uspeh/
Bumbar.
Nora.
Zastava kézifegyverek.

Mi mit gyártunk ?

Ebben igazad van. Mo letolta a gatyáját és bedőlt. Mo sorsát és törvényeit annak ellenségei szabják ...
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Lehet lepusztult, bár általánosságban nem mondanám (jártam Szerbiában mostanság és civil szemmel is észrevehetően több eszközük van) emellett mégis képesek előállítani pár dolgot. Nyilván nem a jugoszláv időket hozom példának, hanem hozzánk képest.
https://rs.sputniknews.com/naoruzanje/201702211110105112-Sajamnaoruzanja-srpskaindustrija-uspeh/
Bumbar.
Nora.
Zastava kézifegyverek.

Mi mit gyártunk ?

Konzultacios kerdoiveket. Elborithatjuk oket papirral, a burokracia legyozhetetlen:)
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
12 163
15 831
113
Jó cikk:

Horn Gyula, azaz „Harcos” és a mágnesszalagok
Ungváry Krisztián
2017.05.02. 09:43

Elvileg 2018. június 30. után megtudhatjuk, kik voltak a rendszerváltás előtt az állambiztonság segítői. De már a választások utáni határidő is gyanús, az pedig végképp, hogy alapvető adattárak maradnak ki a vizsgálatból. A nyilvánosság szinte biztosan nem kapja meg ügynökkérdésben azt a lezárást, amit érdemelne, és jó eséllyel marad erős zsarolási potenciál a továbbra is titkosított adatokban. Ungváry Krisztián írása.

http://index.hu/tudomany/tortenelem/2017/05/02/horn_gyula_azaz_harcos_es_a_magnesszalagok/

egy figyelemre méltó részlet:


"(...)Van az ügynek egy másik, elsőre talán nem feltűnő aspektusa, nevezetesen a zsarolhatóság. Magyarországon az állambiztonsági múlt kapcsán történt átvilágítási kísérletek csúfosan megbuktak. Amennyiben a lusztrációs törvény rendelkezéseiből indulunk ki, akkor a pártállami diktatúrának nem volt egyetlen tettese sem: egyetlen esetben sem alkalmazták ugyanis azt az egyébként nevetségesen enyhe szankciót, hogy az érintett nevét és állambiztonsági vonatkozásait megjelentetik a Rendeleti Közlönyben.

Mindez nem véletlen. Miközben a nyilvános lusztráció elmaradt, a beszervezéssel kapcsolatban legalább két esetben ismert a politikai zsarolás. Csurka Istvánt és Torgyán Józsefet Antall József egyaránt ezzel presszionálta – mint tudjuk, eredménytelenül. Esetük azért is különösen tanulságos, mert valós ügynöki tevékenységet egyikük sem végzett. Torgyán iratai szerencsére teljes terjedelemben fennmaradtak, és ebből az is látható, hogy ő kifejezetten karakán módon rázta le a belügyeseket. Először összetépte a már aláírt beszervezési nyilatkozatot, és annak ellenére sem volt hajlandó újat aláírni, hogy közben a tartótisztek osztályvezetője is bekapcsolódott a beszélgetésbe. Végül 1956. november 4-én aláírás nélkül elengedték, azzal az ígérettel, hogy segíteni fog.

Torgyán azonban nem állta a szavát. Amikor a tartótisztek 1958. január 27-én végre el tudták érni, nyíltan ellenszegült. Az erről készült jelentés szerint „állandóan zaklatja őt az a gondolat, hogy részünkre emberekről kell jelentéseket adnia. [...] Amikor felhívtam figyelmét arra, hogy nem tartotta be a megállapodást, [...] engem nem értesített, kijelentette, hogy azt szándékosan tette. És ha most elválunk, ezután sem fog engem hívni soha.“

Torgyán már ezzel a nyíltságával is kockázatot vállalt, a beszélgetés során azonban ennél is tovább ment. DISZ-tagsága és esetleges párttagsága kapcsán azt mondta: „Nem akarta becstelenül ugródeszkának használni a pártot, mint sokan tették. Elmondotta, hogy különösen az egypárt rendszerrel nem ért egyet. Véleménye szerint úgy kellene lennie nálunk is, mint Lengyelországban, hogy legalább még egy Parasztpártnak kellene lennie. [...] Azt is kijelentette, hogy igen sokra becsül bennünket, a Vári alezredes elvtársat és engem különösen, amiért olyan udvariasak és türelmesek voltunk vele szemben, de ne számítsunk arra, hogy ő a részünkre dolgozni fog.”

Torgyán magatartása kifejezett bátorságra vall, hiszen amikor ideológiai vitákba bocsátkozott a többpártrendszerről, és megtagadta a munkát, még javában akasztottak az országban.
Nem tudhatta, hogy ellenállása nem töri-e derékba életét (éppen házasság előtt állt). Csurka esete is hasonló lehetett, de erre csak egy kisatírozott szövegből következtethetünk. Saját dossziéi nem maradtak meg, azonban egy másik iratban valaki a rendszerváltás idejében fekete tussal láthatatlanná tett egy mondatot, ami Csurkára vonatkozott, és azt tartalmazta, hogy 1957 és 1964 között ugyan beszervezett hálózati személyként szerepelt, de semmilyen munkát nem volt hajlandó elvégezni.(...)"
 

Telak2

Well-Known Member
2016. október 28.
1 101
1 221
113
Meg kanálgépet is.
Nemrég vettem egyet. Túrákhoz kiváló.

Azt a kanálgépet hagyjuk. Nekem is van, jól működik, viszont páromnak megtetszett, é vennem kellett neki is. 2014-es darab, és miután először szétszede, nagy nehezen, soha többé összerakni nem lehet. Képesek mára 4 (!) egyszerű vasdarabot is elcseszni. Kiváló magyar termék, gratulálok.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ne nagyképűsködj légy szíves! Nyílván fiatalabb vagy tőlem és nem valószínű hogy annyit láttál.
Egyébként, nekem is eszembe jutott az agymenésed :)
És most mi a szom a MSZÁSZ? Hungaroslaviát megjegyeztem.

Nem nagyképűsködöm, csak emlékeztettelek. És egyébként ne aggódj, nem vagyok már annyira fiatal, hogy ezt annyira zokon kellene venned tőlem :)
MSZÁSZ = Magyar-Szláv ÁllamSzövetség,
angolul HSF: Hungarian-Slavic Federation,
oroszul ВСФ: Венгерско-Славянская Федерация.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 304
113
Azt a kanálgépet hagyjuk. Nekem is van, jól működik, viszont páromnak megtetszett, é vennem kellett neki is. 2014-es darab, és miután először szétszede, nagy nehezen, soha többé összerakni nem lehet. Képesek mára 4 (!) egyszerű vasdarabot is elcseszni. Kiváló magyar termék, gratulálok.
Az enyém 1965-ös, úgy 20 éve van nálam. A konzervnyitóját még a seregben kicseréltem egy 1973-as újabb típusú nyitójára. :)
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Azt a kanálgépet hagyjuk. Nekem is van, jól működik, viszont páromnak megtetszett, é vennem kellett neki is. 2014-es darab, és miután először szétszede, nagy nehezen, soha többé összerakni nem lehet. Képesek mára 4 (!) egyszerű vasdarabot is elcseszni. Kiváló magyar termék, gratulálok.
Nekem semmi bajom velük, volt/van régi néphadsereges és új MH-s is.
Eddig kiválóan funkcionálnak, a páncélbontó is.
Kipróbáltam a BW-ből JNA-ból valót is, de nem tapasztaltam nagy difit.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Egy új koszovó lenne, ami 100% bűnözésből élne.
Ha ez megtörténik:
1. Deportálni kell oda az összes romát. Ti akartátok, megkaptátok.
2. Elvenni a magyar állampolgárságukat
3. Dupla fal, automata őrtornyok. Se ki, se be. Oldják meg.
4. Természetesen megszakítani minden diplomáciai kapcsolatot.

Sok sikert nekik.

Mellesleg Magyarország hirtelen egy szép élhető hely lenne. :)
 
Status
Not open for further replies.