[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113

Hát most nagyot csalódtam Káncs Csabában, eddig jobbakat írt.
Mi a franc ez a magyarázkodás: nem ellenünk van a törvény, hanem az oroszok ellen, mi csak járulékos vesztesség vagyunk? Értsük meg, Ukrajnában választás lesz, ezért kampányolnak többek között ellenünk.
Ők meg értsék már meg, hogy minket meg a kárpátaljai magyarok érdekelnek.
Ha valóban csak az oroszok ellen van a törvény, akkor miért nem csak az orosz nyelvhasználatot tiltják?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Magyar Idők: Elhárító szemével rovatból:

"Ahogy a katonai, úgy a titkosszolgálati konfliktus is állandósult.
[Oroszország és Ukrajna között.]

Hogy jön ebbe a képbe Magyarország? Az ukrán vezetésnek és titkosszolgálatnak túl nagy falat Oroszország. Ellenben a nyugati határainál fekvő Magyarország és a kárpátaljai magyar kisebbség megfelelőnek tűnt számukra egy konfliktus generálására, majd – reményeik szerint – sikeres megoldására a jövő évi ukrajnai választások előtt.

A nacionalista kártya lapjait egy 150 ezres kisebbség és egy náluk kisebb ország ellen keverik a belpolitikai, gazdasági problémák elfedésére. Ebben a játszmában a politikusok mellett jelentős szerepet kapott az ukrán titkosszolgálat, amelyre szintén ráfér a vélt vagy valós sikerek felmutatása."


https://magyaridok.hu/velemeny/feszultseg-karpataljan-3538094/
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Hát most nagyot csalódtam Káncs Csabában, eddig jobbakat írt.
Mi a franc ez a magyarázkodás: nem ellenünk van a törvény, hanem az oroszok ellen, mi csak járulékos vesztesség vagyunk? Értsük meg, Ukrajnában választás lesz, ezért kampányolnak többek között ellenünk.
Ők meg értsék már meg, hogy minket meg a kárpátaljai magyarok érdekelnek.
Ha valóban csak az oroszok ellen van a törvény, akkor miért nem csak az orosz nyelvhasználatot tiltják?
Nem olyan rossz cikk ez. Bár a járulékos veszteség, nem biztos, hogy a legjobb szó. A szlovákok, románok, lengyelek szintén járulékos veszteség? Lehet, hogy tényleg ukránosítani akarnak a további elcsatolásokat elkerülendő. Itt viszont kijön az, hogy jelenleg Viktorka van Putyin seggében, nem a lengyelek, románok, szlovákok. Ráadásul a magyar diplomácia akasztja meg jelenleg Ukrajna csatlakozását, nem az előbbiek. Ezek együttesen meg kiteszik, hogy jelenleg mi lettünk az elsődleges célpont odaát.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Nem olyan rossz cikk ez. Bár a járulékos veszteség, nem biztos, hogy a legjobb szó. A szlovákok, románok, lengyelek szintén járulékos veszteség? Lehet, hogy tényleg ukránosítani akarnak a további elcsatolásokat elkerülendő. Itt viszont kijön az, hogy jelenleg Viktorka van Putyin seggében, nem a lengyelek, románok, szlovákok. Ráadásul a magyar diplomácia akasztja meg jelenleg Ukrajna csatlakozását, nem az előbbiek. Ezek együttesen meg kiteszik, hogy jelenleg mi lettünk az elsődleges célpont odaát.

Te fihyelj mar angy arc! Mit nyertek a romanok azzal higy az amcsik seggeben vannak?

Ugy ertem azon kivul hohy az amugy is homlokig eladosodott orszaggal megvetettek pl. Egy olyna patriot rendsuert amire swmmi szukseguk nincs.

A nagy hatalmak nemakarnak nekunk jot! Mar mehtanulhattuk volna.
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 607
16 330
113
Ez az odamondogatunk szajkózás...bezzeg ferkó éra alatt példás megfelelés mennyi jót hozott. Akkor a Lengyelek odáig mentek, h felemlegették a németeknek, h ha nincsenek, akkor 80 milliós lenne Lo. Hány képviselőt is kaptak plusszban az Eu-ban? Bólogató országok közül, kinél fut a szekér? Ukrán? oláh? szaud a? Az érdekképviselet konfliktussal jár. Végre van aktív külpolitikánk. Inkább haragudjanak ránk (így is-úgy is), mint röhögjenek rajtunk. Amúgy az amcsiknak mennyire lenne érdeke megtolni egy nem nato tagot a nato ellenében? Mert ha igen, akkor lesz egy VSZ2...
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ez a balhé mind az ukrán mind a magyar kormánynak jó! Mind a két eseteben belső bajokról tereli el a figyelmet egy külső fenyegetés irányába. Ukrajna szinte formálisan évek óta állam csődben van az emberek élet körülményeik folyamatosan romlanak a fiataljaik elmenekülnek.
Hazánkban ezzel a balhéval a hadsereg fejlesztése még könnyebb eladható.
Nagy hatalmak is jó !
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
Nekem továbbra is az a véleményem, hogy ez a balhé mind az ukrán mind a magyar kormánynak jó! Mind a két eseteben belső bajokról tereli el a figyelmet egy külső fenyegetés irányába. Ukrajna szinte formálisan évek óta állam csődben van az emberek élet körülményeik folyamatosan romlanak a fiataljaik elmenekülnek.
Hazánkban ezzel a balhéval a hadsereg fejlesztése még könnyebb eladható.
Nagy hatalmak is jó !
Ukrajna evek óta a csőd szélen? De meg mindig létezik pedig már egy jóideje mindenki a széteséset varja. De nem.
 

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 306
113
Te fihyelj mar angy arc! Mit nyertek a romanok azzal higy az amcsik seggeben vannak?

Ugy ertem azon kivul hohy az amugy is homlokig eladosodott orszaggal megvetettek pl. Egy olyna patriot rendsuert amire swmmi szukseguk nincs.

A nagy hatalmak nemakarnak nekunk jot! Mar mehtanulhattuk volna.
Nem igazán értem, hogy ezt miért erre a hozzászólásra írtad. Meg mintha egy kicsit zavaros lenne.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezt a firkaszt ki fizeti?

Ráadásul ez már nem is az első ilyen cikke:

Mi lett a keleti nyitásból? Feudalizmus, oligarchák és szilovikik
https://privatbankar.hu/makro/mi-lett-a-keleti-nyitasbol-feudalizmus-oligarchak-es-szilovikik-321841

Nem tudom mi lett a cikk írójával. Előtte kifejezetten orosz propagandát tolt, majd kb. ettől a cikkétől kezdve totál beleállt Orbánba meg a magyar kormányba.
Mi lehet a motivációja?
1. Megijedt volna, most, hogy a helyzet kezd komolyodni, és le akarja mosni magáról az oroszbarátság vádját?
2. Vagy "fixálni" szeretné Orbánékat egy oroszbarát szerepbe, jobban oroszbarátnak mutatva a magyar kormányt, mint amilyenek valójában, hogy ezzel elvágja a nyugati kapcsolataikat?
3. ?
4. ?
...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 442
10 270
113
vaaagy eseeetleeeg egy clickbait sz*r volt már régen is meg most is :D a címek, a tartalom, az önellentmondások cikkenként, ennyi erővel a hídfőről is lehetne idézni, bár nem tudom az megvan e még de abból is valaki jól elvan . Látod látod bagoi mondom én neked de nem hallgatsz rám :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
vaaagy eseeetleeeg egy clickbait sz*r volt már régen is meg most is :D a címek, a tartalom, az önellentmondások cikkenként, ennyi erővel a hídfőről is lehetne idézni, bár nem tudom az megvan e még de abból is valaki jól elvan . Látod látod bagoi mondom én neked de nem hallgatsz rám :)

Szerintem K. Csaba engem olvasott, de mostanra már azt hitte megbolondultam, ígyhát megpróbált saját kútfőből összehozni néhány cikket, éshát ez lett belőle... :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Ukrajna evek óta a csőd szélen? De meg mindig létezik pedig már egy jóideje mindenki a széteséset varja. De nem.
Argentína szintén ilyen helyzetben van ! Ha mi lennék ilyen helyzetben úgy járnák mint a görögök ! Ukránok mint front ország a jelenlegi politikai elittel nem dőlhet be! Ismétlem ön magam a jelenlegi Ukrán állapot a legalkalmasabb arra, hogy onnan a képzett munkaképes lakosságot elüldözzék. Ez a németek érdeke!
USA érdeke legyen egy front ország de olyan amely nem NATO tag így nem kell totális háborútól tartani ! Proxi háború tankönyvi példája.
Mi magyarok eljátsszuk a szerepünket ami hivatalosan az ukrán EU-s, és NATO tagság akadályozása !
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 789
30 573
113
Röviden összefoglalva. Felső parancsra vagy önerőből összegyűjtött hülyeségből a félkegyelmű tanűgyminiszter előállt ezzel a törvénnyel, hogy csak szakos tanárok taníthassák románul a kicsiket. Kitört a balhé emiatt, azóta leváltották a tanűgyminisztert. Személyes véleményem szerint arra volt jó az egész, hogy valamivel a magyar politikusokat rá tudják venni, hogy támogassák a most hétvégi buziházasságos népszavazást, cserébe leváltják a tanűgyminisztert és visszavonják a törvényt. Ezek a majmok meg itt díszelegnek, hogy "megvédték a jogainkat", miközben semmit nem haladunk előre, inkább csak vissza (kivéve őket). Közben meg tart a népszavazás, remélem elbukik, mert a gatyából lóg ki az orszás segge, de ilyenekre mindig van pénz, mert másra nem jó a hévégi (kétnapos) népszavazás, minthogy megmutassa, hogy a kormánynak van még támogatottsága, ha elég hülyét el tudnak kívni meg a papokkal küldetni szavazni.
 
  • Tetszik
Reactions: karpatalja

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 398
23 310
113

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 309
34 058
113
En meg az a generacio vagyok akik epitettek a magyar internetet .hu iskolaba informatika oran tananyagszeruen.... /nehany os weblapom meg a mai napig el.../ alyanokra kaputnk jegyeket infooran hogy mennyi adattal toltottuk az magyar netet... /ingyen ostalyzatert!!!/ ma mar tudom hogy gyerekmunka volt...
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 309
34 058
113
En meg az a generacio vagyok akik epitettek a magyar internetet .hu iskolaba informatika oran tananyagszeruen.... /nehany os weblapom meg a mai napig el.../ alyanokra kaputnk jegyeket infooran hogy mennyi adattal toltottuk az magyar netet... /ingyen ostalyzatert!!!/ ma mar tudom hogy gyerekmunka volt...
Igy volt az altalanosiskolanknak koran ingyen internete.../!mashol evekre ra se volt mimden iskolanak meg csak szamitogepe se nem hogy internete./meg az iagzgatonal se nem hogy info orakra./