[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
?????????????
http://abcug.hu/terroristakent-uzik-el-a-kurd-giroszost-magyarorszagrol/

A Terrorelhárítási Központ a magyar társadalomra veszélyesnek minősített egy 13 éve itt élő kurd családot. Hiába születtek itt a gyerekek, beszélnek magyarul, vissza kell menniük Irakba. A meglepő a történetben, hogy se a család, se az ügyvédjük nem tudhatja meg, hogy mivel vádolják őket, mert az iratot nemzetbiztonsági okokból nem ismerhették meg, az ügyükben eljáró bíró pedig bele sem nézett, csak elutasította keresetüket.
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Nagykövetekről egy érdekesebb helyzetre
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/odacsapnak_az_oroszok_a_legjobb_baratjuknak.595315.html
Jelek szerint bizonyos szerb üzleti csoportok nagyot akartak nyerészkedni. Ezzel sikeresen árnyékot vetettek az orosz szerb gazdasági kapcsolatokra.
Ebből hazánk még profitálhat.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 612
113
Nagykövetekről egy érdekesebb helyzetre
http://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/odacsapnak_az_oroszok_a_legjobb_baratjuknak.595315.html
Jelek szerint bizonyos szerb üzleti csoportok nagyot akartak nyerészkedni. Ezzel sikeresen árnyékot vetettek az orosz szerb gazdasági kapcsolatokra.
Ebből hazánk még profitálhat.


Úgy legyen!
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Töprengő liberálisok :)

Mi_a_fasz_van_www.kepfeltoltes.hu_.png


http://444.hu/2015/03/24/magyar-siker-mindjart-belepunk-a-kgst-bankba/
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Töprengő liberálisok :)

Mi_a_fasz_van_www.kepfeltoltes.hu_.png


http://444.hu/2015/03/24/magyar-siker-mindjart-belepunk-a-kgst-bankba/

Ezen modjuk én is filóztam, hogy kamatvágás mellett miért erősödik a forint, miért esett a dollár két egymást követő munkanapon 1,5-1,5%-ot a lejhez képest, miért erősödik a rubel ha az olaj egyre jobban esik. A dollárlufi kipukkadni látszik, vagy valaki benyomott egy rakás dollárt a piacra, akár az amerikaiak, hogy megmentsék az exportjukat, akár a kínaiak vagy az oroszok, hogy szabaduljanak a dollártól.
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
<blockquote rel="laudarage">Töprengő liberálisok :)

Mi_a_fasz_van_www.kepfeltoltes.hu_.png


http://444.hu/2015/03/24/magyar-siker-mindjart-belepunk-a-kgst-bankba/

Ezen modjuk én is filóztam, hogy kamatvágás mellett miért erősödik a forint, miért esett a dollár két egymást követő munkanapon 1,5-1,5%-ot a lejhez képest, miért erősödik a rubel ha az olaj egyre jobban esik. A dollárlufi kipukkadni látszik, vagy valaki benyomott egy rakás dollárt a piacra, akár az amerikaiak, hogy megmentsék az exportjukat, akár a kínaiak vagy az oroszok, hogy szabaduljanak a dollártól.</blockquote>

https://www.youtube.com/watch?v=_KTrs73j0Xc
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Nem a kamatvágás miatt erősödik a forint. Pont fordítva történt: a forint erősödése miatt vágták a kamatot. Az inflációs cél ugyan a 3% alatti sávban maradni, de deflációt sem akarnak.
 

czulu

Well-Known Member
2014. február 1.
2 274
95
48
Egy kis offtopik:

<i>"Az első szabad" – kereken huszonöt éve annak, hogy a szocializmus bukását követően többpárti, szabad választást rendeztek Magyarországon. Az utcákon is láthatóvá vált az, amire évtizedekig nem volt példa: a nyílt politikai verseny. Az évforduló alkalmából sétára, plakát- és szórólaptúrára visszük a negyedszázaddal ezelőtti Magyarországra.</i>

öjjön vissza 1990-be: ma kit választana? – plakáttúra 25 év után
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
Zeal :D :D Te melyik világba éltél ? Tisztázzuk a forint kamat csökkentésére általában gyengül a forint mivel MNB kevesebb kamatot add a Forintba tárolt vagyonért ezért nem éri meg benne tárolni a nagy bankoknak.( nem a mi kis bankszámlákra gondolok) Példának okáért amikor mint UKRAJNÁ-ban is esett hrivnya ára ezért kamatot emeletek ( ha jól emlékszek 4% ) hogy stabilizálják az esést és ebből adódik hogy ha kamatot csökkentesz általában a piac kivonja az adott eszközből a tökét, de mint MNB egy egyszerű trükkel a sokat kicsit csökkentek eszközzel , ezt a hirtelen piacokat megrengető hatást kiküszöbölte , a fenntartható célra.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://444.hu/2015/03/25/orban-viktor-belekeverte-magat-a-quaestor-ugybe/
A<i> miniszterelnök Sopronban tartott sajtótájékoztatót, ahol újságírói kérdésre azt válaszolta, nem tartja furcsának, hogy a Külügyminisztérium pont a Quaestor-csőd előtt vette ki a pénzét a brókercégből. Orbán szerint:

Nem! Én rendeltem el, akkor, amikor láttuk, hogy a Buda-Cash bedőlt, és a befektetett pénz nincs biztonságban, hogy minden minisztérium nézze meg, van-e közpénz a brókercégeknél. Amennyiben igen, akkor intézkedjenek. Félő volt ugyanis, hogy elindul egy lavina hatás, és úgy járnak mint az a 67 önkormányzat, amely jelentős összeget helyezett el egy másik ilyen cégben.
Arról sajnos nem beszélt Orbán, hogy mit szól ahhoz, hogy egy minisztérium közpénzt tartott egy kétes hírű brókercégnél.

FRISSÍTÉS: A cikk előző verziójában a Kisalföld helyszíni tudósítása alapján az ”…amikor láttuk, hogy a Quaestor bedőlt, és a befektetett pénz nincs biztonságban…” szöveg szerepelt. Az MTI tudósítása már a Buda-Cashről szólt.</i>
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
És ha kivette előtte mielőtt bedölt az min változtat ? ? ? Mesélj nekem Hiryu ? Te ha tudnád hogy gebasz van az OTP-nél akkor benthagynád hogy míg a vizsgálat egyéb dolgok le nem zárulnak addig egy minisztériumot megbéníts ? ? Mert ha igen , akkor TE nem véletlenül nem vagy vezető pozicióban. :D :D :D
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Zeal :D :D Te melyik világba éltél ? Tisztázzuk a forint kamat csökkentésére általában gyengül a forint ...
Igen. Ez nem is volt kérdés. Csak annyit mondtam, hogy a mostani kamatdöntés előzménye(!) volt a forint erősödése aminek a következménye lehetett volna a defláció és ezt elkerülendő történt meg a forint gyengítése azaz a kamatvágás. Sőt, mivel kamatvágásoknak már alig van tere a jövőben ezért az a tippem, hogy a következő időkben az olcsó hitelek kihelyezésének volumene fog megnőni.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
És ha kivette előtte mielőtt bedölt az min változtat ? ? ? Mesélj nekem Hiryu ? Te ha tudnád hogy gebasz van az OTP-nél akkor benthagynád hogy míg a vizsgálat egyéb dolgok le nem zárulnak addig egy minisztériumot megbéníts ? ? Mert ha igen , akkor TE nem véletlenül nem vagy vezető pozicióban. :D :D :D

http://444.hu/2015/03/23/5-nagyon-sulyos-dolog-amit-megtudtunk-ma-az-allami-vagyonrol/
pontokba szedve.
"<b><i>5. Emberek! Az ország történetének legnagyobb pénzügyi csalását finanszírozta az állam!! Az isten szerelmére!"
</i></b>
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
<blockquote rel="desertfox">Zeal :D :D Te melyik világba éltél ? Tisztázzuk a forint kamat csökkentésére általában gyengül a forint ...
Igen. Ez nem is volt kérdés. Csak annyit mondtam, hogy a mostani kamatdöntés előzménye(!) volt a forint erősödése aminek a következménye lehetett volna a defláció és ezt elkerülendő történt meg a forint gyengítése azaz a kamatvágás. Sőt, mivel kamatvágásoknak már alig van tere a jövőben ezért az a tippem, hogy a következő időkben az olcsó hitelek kihelyezésének volumene fog megnőni.</blockquote>

A forintgyengites nagyon nem akar osszejonni a jegybanknak, hisz nem csak az euroval szemben erosodik, de pl. a lejjel szemben is. Bizonyara valamennyit lassit a forint erosodesen a jegybank beavatkozasa, de megallitani nem tudja.
 

desertfox

Active Member
2012. szeptember 18.
1 966
10
38
@ fishbed nem mondom elég érdekes :D :D de ha nem balhézik érte az ellenzék , akkor bevált szokásnak tűnik. Rég verné a dobokat a DK ha ez nem bevett gyakorlat lenne.
Egyébként elég fura, hogy egy minisztérium tőzsdézik , számomra tőzsde olyan mint a fogadás , szóval szerencsejátékot játszanak, de igazából egész kormányzás egy szerencsejáték.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 276
68 243
113
<blockquote rel="desertfox">És ha kivette előtte mielőtt bedölt az min változtat ? ? ? Mesélj nekem Hiryu ? Te ha tudnád hogy gebasz van az OTP-nél akkor benthagynád hogy míg a vizsgálat egyéb dolgok le nem zárulnak addig egy minisztériumot megbéníts ? ? Mert ha igen , akkor TE nem véletlenül nem vagy vezető pozicióban. :D :D :D

http://444.hu/2015/03/23/5-nagyon-sulyos-dolog-amit-megtudtunk-ma-az-allami-vagyonrol/
pontokba szedve.
"<b><i>5. Emberek! Az ország történetének legnagyobb pénzügyi csalását finanszírozta az állam!! Az isten szerelmére!"
</i></b></blockquote>

Hiryu, ha hagyták volna veszni az állam pénzét ma arról szólna minden cikk hogy Orbán meg Tarsoly haverja lenyúlták a külügy milliárdjait. De nem így történt, ez sem jött be. A kispénzűek , pár milliót betevő nyugdíjasok kárpótolva lesznek. Hol itt a gond? Akinek meg annyi esze van hogy több millió forintját ilyen helyekre meg bankokra bízza az egy kretén, és egyáltalán nem tudom sajnálni. Soha nem tartottam bankban pénzt és az ilyen himbilimbi befektetési lehetőségeket is kerültem. Számtalan más módon lehet forgatni a pénzt, és az utóbbi 15 évben ez mindig többet hozott nekem mintha bankba tettem volna. Ezután talán több magyar pénzintézetek, meg tőzsdézés helyett az adok-veszek világba rakja a millióit és így több pénz kerül napi forgalomba.
 
Status
Not open for further replies.