[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 521
18 176
113
Én csak annyit írnék nekik vissza, hogy magyarázzák már el legyenek szívesek, mi a gyík ez a BLM ami náluk most pörög ezerrel, és miért lett ennyire nagy társadalmi támogatottsága?


Kell rettegjünk itt a négereik miatt, vagy megoldják nélkülünk is?
Ez a 21. századi új maoizmus. Minden században kell valami politikai irányvonal ami fel akarja forgatni fenekestől a világot. Az USA most épp éli az őrület és az agyatlanság időszakát.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 700
46 331
113
Ez a 21. századi új maoizmus. Minden században kell valami politikai irányvonal ami fel akarja forgatni fenekestől a világot. Az USA most épp éli az őrület és az agyatlanság időszakát.
Csinálják csak ha ahhoz van úri kedvük, csak lehetőleg minket hagyjanak már ki belőle, illetve lehetőleg hagyjanak már élni, pusztán ennyi kérésem lenne!
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 290
67 221
113
Ez a 21. századi új maoizmus. Minden században kell valami politikai irányvonal ami fel akarja forgatni fenekestől a világot. Az USA most épp éli az őrület és az agyatlanság időszakát.

Csinálják csak ha ahhoz van úri kedvük, csak lehetőleg minket hagyjanak már ki belőle, illetve lehetőleg hagyjanak már élni, pusztán ennyi kérésem lenne!
Most még átesnek a saját Tanácsköztársasági időszakukon. Érdekes lesz ez. :rolleyes:
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 700
46 331
113
169391512_2945683589088111_4881452634743190101_n.jpg
Nem gondolnám hogy van leszerelési hullám.

Folyamatos fluktuáció annál inkább, én nem igen látok semmiféle hullámvölgyet vagy csúcsot. Illetve nagyon sokan egyik szervezettől mennek át másikhoz, ahogy én ezt eddig látom.
 

Serathis

Well-Known Member
2018. április 30.
1 134
2 479
113
Csinálják csak ha ahhoz van úri kedvük, csak lehetőleg minket hagyjanak már ki belőle, illetve lehetőleg hagyjanak már élni, pusztán ennyi kérésem lenne!
Nem fognak kihagyni. Totalitárius ideológia (szekuláris vallás), minden és mindenki be kell hogy hódoljon. Az online horgoló csoportoktól (nem vicc) kezdve, a teljes popkultúrán át (lásd Hollywood, képregények, video játékok/GamerGate) egészen a közösségi médiáig (tudjuk hogy mit és mit nem mondhatunk FB/Twitteren) A bankok, tárhely szolgáltatók és payment processorokról nem is beszélve. Ők az igazi final boss. Bónusz kör a social credit rendszer és a Covid útlevél. Ezekre mind azt mondták hogy eriggyé má a rákba a konteóiddal.
Egyenlőre Japán és K Európa kitart, kérdés meddig.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 276
20 542
113
Láttam már ezt az anyagot és szégyenteljesnek tartom. Gulyásra nézve, hogy lehozta.
Figyelek a Bige ügyre, semmi újdonság nincs ebben. Azon kívül, hogy ő a ma született fehér bárány.

Aki mozgott már kicsit magasabb körökben, az a saját tapasztalatából is tudhatja, hogy a milliárdos vagyonok szűzies, naiv emberek csodálatos tehetségéből jönnek létre, természetesen kemény munkával.

Az egyetlen érték ebben az alkotásban, hogy dokumentum. Bárhogy alakul is az ügy, elő lehet majd venni és visszanézni.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 645
122 005
113
Nem gondolnám hogy van leszerelési hullám.

Folyamatos fluktuáció annál inkább, én nem igen látok semmiféle hullámvölgyet vagy csúcsot. Illetve nagyon sokan egyik szervezettől mennek át másikhoz, ahogy én ezt eddig látom.
Mivel covid alatt nem lehet leszerelni.....
A rendőrségi leszerelési hullám nagyjából 2 éve folyamatos lejtmenetben van. (illetve egy éve lenne ha elengednék őket)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 290
67 221
113
Mivel covid alatt nem lehet leszerelni.....
A rendőrségi leszerelési hullám nagyjából 2 éve folyamatos lejtmenetben van. (illetve egy éve lenne ha elengednék őket)
Olyan szinten van a dolog, hogy akiket visszahívhatnak, annak szépen bele is vágnak az életébe és visszahívják.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 700
46 331
113
Mivel covid alatt nem lehet leszerelni.....
A rendőrségi leszerelési hullám nagyjából 2 éve folyamatos lejtmenetben van. (illetve egy éve lenne ha elengednék őket)
Ugyan arról beszélünk, folyamatosan mennek el, nincs szünet, nincs hullámzás. Cserében egyre kevesebben jönnek. Most a divat az hogy valami politikai tisztségről hoznak papírt, de játszik ideiglenesen a kígyós papír is(orvosi igazolás). Addig amíg egy csomó embernek megszűnt a versenyszférában a munkahelye és nem pattan vissza a gazdaság, lesz utánpótlás szerintem megint minden hova...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 700
46 331
113
Az a vicces, hogy elkezdtek elég nagy számban belépkedni a pártokba, hogy összeférhetetlenség miatt leszereljenek.
Jaja, megelőztél, ezt is írtam én is pont. Egyébként én úgy tudom hogy ez nem elég hogy párt tag vagy, ott valami kamu tisztség is kell. Mindegy is, biztos van aki tutira tudja ;). Meg hát ugye a "jujj a hátam" aztán ismerős háziorvos ad mindent vívő papírt...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 582
28 191
113
Ugyan arról beszélünk, folyamatosan mennek el, nincs szünet, nincs hullámzás. Cserében egyre kevesebben jönnek. Most a divat az hogy valami politikai tisztségről hoznak papírt, de játszik ideiglenesen a kígyós papír is(orvosi igazolás). Addig amíg egy csomó embernek megszűnt a versenyszférában a munkahelye és nem pattan vissza a gazdaság, lesz utánpótlás szerintem megint minden hova...
Az építőipartban továbbra is van munka dögivel. A legutolsó cigány segédmunkás és másfélszer annyit keres, mint egy rendőr, úgyhogy. Nem tudom ki az a szerencsétlen, aki ilyen feltételek mellett még felszerel. Nincs olyan kis falu, ahol ne tudnák, hogy nem szabad ilyen hülyeséget csinálni! Minden a rendőrségnél töltött hónappal megfosztod magad egy havi tisztességes fizetéstől.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 700
46 331
113
Az építőipartban továbbra is van munka dögivel. A legutolsó cigány segédmunkás és másfélszer annyit keres, mint egy rendőr, úgyhogy. Nem tudom ki az a szerencsétlen, aki ilyen feltételek mellett még felszerel. Nincs olyan kis falu, ahol ne tudnák, hogy nem szabad ilyen hülyeséget csinálni! Minden a rendőrségnél töltött hónappal megfosztod magad egy havi tisztességes fizetéstől.
Mennyit keres most egy lapáttámasztó dzsennáró?
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 700
46 331
113
Akkor az eléggé feladja a leckét valóban. Mondjuk a használható segédmunkás azért tág fogalom, önállóan bobcatezik, vagy kalapál? Mert azért a kettő nem ugyan olyan tudás, meg papír- végzettség.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ősszel kezdtem el egy villanyszerelői tanfolyamot hogy szélesítsem a repertoárt. Huszonpár emberből 5 rendőr volt vagy frissen végzett rendvédelmis a csoportban. A villanyszerelő mellett dolgozó segédmunkás amikor meghallotta hogy 180 körül lehet keresni rendőrként kijelentette hogy abból nem lehet megélni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 700
46 331
113
Atlag egy tizest naponta, jo esetben 12-t. Cserebe minden nap dolgozik kiveve vasarnap, xar idoben is, kicsit talan jobban el is farad.
Kurva jó lehet lapátolni, vésni heti hatszor napi 10 órát 200-250 ért adott esetben mélyben, magasban -15 ben, vagy +5 ben esőben, 40 fokban napon. Szerintem ettől azért lehet a kevesebb fizu rendőrautóban összességében nem rosszabb semmivel, főleg hogy kb. a rengeteg túlóra miatt többet fig kapni mint a 200-250. Persze életed ott sincs, ha gyökér a közvetlen eljáród, rossz a csapat akkor az cumi. De azért én lalátolósnak nem hinném hogy sokan elvágynak mondjuk egy gimis érettségivel a mai fiatalok!
 
Status
Not open for further replies.