[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Lényegében már csak a legkeményebb fagyok idején áll a történet, évi egy-két hétre. Súlyos munkaerőhiány van, azért látsz annyi dzsipót. A fehér bőrű, nem alkoholista, kicsit dolgozni is akaró és tudó segédmunkás csak pénzt tud keresni, a szakmunkás pedig sok-sok pénzt (a szakmunkáshiány egyik okozója, hogy egyre többen vállalkozók lesznek közüllük, aztán vállalkozóként már ők is találkoznak a segédmunkáshiánnyal). Ha pedig egy dzsipó keresni akar kétszázezret, akkor elmegy Pestre lapátot támasztani. Súlyos közmunkáshiány van emiatt, kiürülnek a kis gettófalvak, mert a legtöbb cigány "dolgozni" akar, ott a semmiért is sokszorosát fizetik!
 
  • Tetszik
Reactions: Negan and krisss

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 820
47 189
113
Ősszel kezdtem el egy villanyszerelői tanfolyamot hogy szélesítsem a repertoárt. Huszonpár emberből 5 rendőr volt vagy frissen végzett rendvédelmis a csoportban. A villanyszerelő mellett dolgozó segédmunkás amikor meghallotta hogy 180 körül lehet keresni rendőrként kijelentette hogy abból nem lehet megélni.
Nem is annyit kapnak, mert olyan kurva sok a túlóra, hogy gyakorlatilag 2x annyi is megvan majdnem átlagban. Ebből volt a lázadás kb. 2 éve, mikor kitalálta a Pintér hogy mostantól nem kifizetve lesz, hanem kiadva ;). Ezt gyakorlatilag le is írták, hogy a fizetés részének tekintik.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 292
113
Kurva jó lehet lapátolni, vésni heti hatszor napi 10 órát 200-250 ért adott esetben mélyben, magasban -15 ben, vagy +5 ben esőben, 40 fokban napon. Szerintem ettől azért lehet a kevesebb fizu rendőrautóban összességében nem rosszabb semmivel, főleg hogy kb. a rengeteg túlóra miatt többet fig kapni mint a 200-250. Persze életed ott sincs, ha gyökér a közvetlen eljáród, rossz a csapat akkor az cumi. De azért én lalátolósnak nem hinném hogy sokan elvágynak mondjuk egy gimis érettségivel a mai fiatalok!
Rendor melo mellett el lehet menni maszekolni, lapatos melo mellett mar kevesebbet. Az hogy x idore ide oda vezenyelnek az plusz penz de xar dolog, viszont ha a lapatos Lakatos Paszabrol Pestre megy melozni az csak fedelet kap a feje fole, vagy azt sem.
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Ősszel kezdtem el egy villanyszerelői tanfolyamot hogy szélesítsem a repertoárt. Huszonpár emberből 5 rendőr volt vagy frissen végzett rendvédelmis a csoportban. A villanyszerelő mellett dolgozó segédmunkás amikor meghallotta hogy 180 körül lehet keresni rendőrként kijelentette hogy abból nem lehet megélni.
Ja, az ismerőseim közül az, akiknek nincs valami építőipari szakmája, beugrott ősszel valamelyik utolsó OKJ-s történetbe (van ahol egyenesen felosztották egymás közt a szakirányokat). Akinek van, azok közül is sokan egy újabba. Hatalmas pénz van az építőiparban és csak lesz is, mert a teljes utánpótlást elvágták az OKJ kinyírásával. A tanáraink mondják, hogy borzalmas, drogos, semmirekellő emberanyag van a szakmunkásképzőkban, úgyhogy mi vagyunk az utolsók. Igaz, ez nekünk jó!
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 304
113
Ja, az ismerőseim közül az, akiknek nincs valami építőipari szakmája, beugrott ősszel valamelyik utolsó OKJ-s történetbe (van ahol egyenesen felosztották egymás közt a szakirányokat). Akinek van, azok közül is sokan egy újabba. Hatalmas pénz van az építőiparban és csak lesz is, mert a teljes utánpótlást elvágták az OKJ kinyírásával. A tanáraink mondják, hogy borzalmas, drogos, semmirekellő emberanyag van a szakmunkásképzőkban, úgyhogy mi vagyunk az utolsók. Igaz, ez nekünk jó!
Kár hogy a képzés egy rakás fos, 6 elméleti oktatás, szinte semmire sem elég, gyakorlatból csak alapokat veszünk olyan hogy fázisjavítás csak meg volt említve hogy létezik a kondenzátorral együtt de hogy miként kell csinálni már nem mondták. Csillag-delta azt jó napot. Nem tudom ki fog komolyan venni ezzel a papírral.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Lényegében már csak a legkeményebb fagyok idején áll a történet, évi egy-két hétre. Súlyos munkaerőhiány van, azért látsz annyi dzsipót. A fehér bőrű, nem alkoholista, kicsit dolgozni is akaró és tudó segédmunkás csak pénzt tud keresni, a szakmunkás pedig sok-sok pénzt (a szakmunkáshiány egyik okozója, hogy egyre többen vállalkozók lesznek közüllük, aztán vállalkozóként már ők is találkoznak a segédmunkáshiánnyal). Ha pedig egy dzsipó keresni akar kétszázezret, akkor elmegy Pestre lapátot támasztani. Súlyos közmunkáshiány van emiatt, kiürülnek a kis gettófalvak, mert a legtöbb cigány "dolgozni" akar, ott a semmiért is sokszorosát fizetik!
Nálam dolgoztak segédmunkások, többségük cigány. Hááát sztem senki nem irigyli tőlük a zsét. Qrvanehéz fizikai meló, napi 8-10 óra, plusz utazási idő. És szombat-vasárnap.

Ehhez képest az átlag rendőri meló wellnestábor.
Mindjuk nálam is volt délután sörözés! :cool:
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Kurva jó lehet lapátolni, vésni heti hatszor napi 10 órát 200-250 ért adott esetben mélyben, magasban -15 ben, vagy +5 ben esőben, 40 fokban napon. Szerintem ettől azért lehet a kevesebb fizu rendőrautóban összességében nem rosszabb semmivel, főleg hogy kb. a rengeteg túlóra miatt többet fig kapni mint a 200-250. Persze életed ott sincs, ha gyökér a közvetlen eljáród, rossz a csapat akkor az cumi. De azért én lalátolósnak nem hinném hogy sokan elvágynak mondjuk egy gimis érettségivel a mai fiatalok!
Igen, csakhogy a fehér ember gyorsan fel tudja küzdeni magát háromszáz fölé. Ugyanakkor sok olyan rendőrrel találkoztam, akinek büdösebb a munka, mint az általa éppen igazoltatott dzsipónak és ez az, ami a Rendőrségben tartja. Vannak sokan olyanok is, akiknek a rendőri fizetésből fizetik a számláik egy részét (mondjuk a lakáshitelt) és a maszekból élnek igen jól. Nekik van szakmájuk is, jellemzően dettó építőipar. Bevállalnak egy-egy projektet és elvannak. Egyébként ugyanez lett a helyzet a vagyonőröknél is. A kevés helyet leszámítva, ahol megfizetik őket tízből kilencben nincs köszönet, a maradék egy meg hamarosan eltűnik onnan, az ismeretségi körömben jellemzően az építőipar szívja fel őket.

Az építőipari segédmunkából csak a legalja nem él meg jól, a kicsit is szorgalmas gyorsan felküzdi magát egy jobb csapatba, ahol az igen tisztes pénzért már megszakadni sem kell látástól mikulásig!
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and zsolti

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Nálam dolgoztak segédmunkások, többségük cigány. Hááát sztem senki nem irigyli tőlük a zsét. Qrvanehéz fizikai meló, napi 8-10 óra, plusz utazási idő. És szombat-vasárnap.

Ehhez képest az átlag rendőri meló wellnestábor.
Mindjuk nálam is volt délután sörözés! :cool:
Nem szó sincs róla, hogy irigyelném! Ha találsz használható brigádot, akkor tartsd meg őket!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Kár hogy a képzés egy rakás fos, 6 elméleti oktatás, szinte semmire sem elég, gyakorlatból csak alapokat veszünk olyan hogy fázisjavítás csak meg volt említve hogy létezik a kondenzátorral együtt de hogy miként kell csinálni már nem mondták. Csillag-delta azt jó napot. Nem tudom ki fog komolyan venni ezzel a papírral.
Nekem szerencsém van, heti egyszer mehetek be a tanműhelybe is forrasztgatni pluszba ha gyakorolni akarok, de egyelőre az elektrotechnika elméleti modulzáró számításai kötnek le, ahogy fenyegetően közeledik a lezárás vége! :D
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 882
5 217
113
Az úgy oké, csak akkor már vállalkozó. Benne van a nem kevés pénze, fel kell hajtsa a melót, oda le kell szállítsa, javítatnia, tankolnia kell. Úgy mindjárt más ám a mutatvány összképe!
Igen tudom.
Tesom vallalkozo
Apamnak is sajat cege volt (nyugdijba vonulaskor tarsa megvette a reszet)
Ugyhogy tudom hogy megy ez
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 513
93 748
113
Igen, csakhogy a fehér ember gyorsan fel tudja küzdeni magát háromszáz fölé. Ugyanakkor sok olyan rendőrrel találkoztam, akinek büdösebb a munka, mint az általa éppen igazoltatott dzsipónak és ez az, ami a Rendőrségben tartja. Vannak sokan olyanok is, akiknek a rendőri fizetésből fizetik a számláik egy részét (mondjuk a lakáshitelt) és a maszekból élnek igen jól. Nekik van szakmájuk is, jellemzően dettó építőipar. Bevállalnak egy-egy projektet és elvannak. Egyébként ugyanez lett a helyzet a vagyonőröknél is. A kevés helyet leszámítva, ahol megfizetik őket tízből kilencben nincs köszönet, a maradék egy meg hamarosan eltűnik onnan, az ismeretségi körömben jellemzően az építőipar szívja fel őket.

Az építőipari segédmunkából csak a legalja nem él meg jól, a kicsit is szorgalmas gyorsan felküzdi magát egy jobb csapatba, ahol az igen tisztes pénzért már megszakadni sem kell látástól mikulásig!
Igen ez a vagyonőr, biztonsági őr szakma nagyon megindult a lejtőn. Olyan embereket alkalmaznak..... Fél óra helyben állás kihívás volt nekik. És csak ork tájszólásban beszélt a nő. ;)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Igen ez a vagyonőr, biztonsági őr szakma nagyon megindult a lejtőn. Olyan embereket alkalmaznak..... Fél óra helyben állás kihívás volt nekik. És csak ork tájszólásban beszélt a nő. ;)
Már három éve azt mondta egy kisebb vagyonőrcéget is vivő ismerősöm, hogy bárki, aki a saját lábán bejön és megtámaszkodik valamiben ott, az fel van véve. Igaz akkor még telepőrzési és hasonló munkákra. Ma már a legfrekventáltabb bevásárlóközpontban is ezeket látod egyre nagyobb tömegben. Lényegében háromszáz alatt csak valami véletlen folytán kapsz használható vagyonőrt is Pesten és környékén! Akinek van esze meg egy kis munkabírása az megy rendes pénzt keresni.
A biztonsági szektorban nagyjából ez a sorrend a keresetek (kicsit komplexen ár/érték arányban, egyéb előnyök mentén) alapján a központi régióban személyes rálátásom szerint (bele lehet kötni, nagy átlagban néztem, ismerek rengeteg kivételt az egyes tételeknél):
  • bv
  • rendőrség
  • közterület
  • rosszabb FBŐ-k
  • vagyonőrcégek
  • honvédség
  • portázás, személyvédelem, behajtás
  • jobb FBŐ-k
  • TEK
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 467
67 824
113
Persze, saját bobcattel elhiszem... Ki ne találjátok már hogy alkalmazottként napi 80-100 at kap, mert az akkor havi 2 misi. Ezek már urban legend kategóriák gyerekek...
Általában a nehézgépkezelői fizuk azért 400 körültől mozognak. Mondjuk bobcat talán nem.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
Status
Not open for further replies.