Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
De a Műegyetemen legalább még mindig 30 ezer a max ösztöndíj, mint amikor 2002-ben kőbe vésték, holott már szakmunkásképzőben nagyobb ösztöndíjat kap a "jó tanuló", ha már egyáltalán megjelenik a tanteremben... Gratulálok... És megy a sírás rívás hogy a fiatalok nem csinálják végig, külföldre mennek, és nem tanulnak. Ugyan minek? Hogy 25-höz közel havi 30 költőpénze legyen, ha nem bír még dolgozni is 6 tárgy mellett? 100 milliárdból biztos nem jutott volna, támasszák inkább a lapátot.Kínai elit egyetemnek nyílik campusa Budapesten:
Az előterjesztés tanúsága szerint az építkezés a Budapest–Belgrád vasúti beruházás (700 milliárdos felújítás) mintáját veszi alapul. Ehhez a kormány 100 milliárd forintot biztosít, a maradékot, több mint 450 milliárd forintot pedig Kína hitelezné.
![]()
Kínai hitelből épít 540 milliárd forintos elit egyetemet az Orbán-kormány
Kémkedés és korrupció a láthatáron.index.hu
Ha mondjuk az első szemeszter után cégek értékelnek, és ösztöndíjat adnak a hallgatóknak + végzés után foglalkoztatják, akkor akár lehetne motiváció is, egy "ici-pici"...De a Műegyetemen legalább még mindig 30 ezer a max ösztöndíj, mint amikor 2002-ben kőbe vésték, holott már szakmunkásképzőben nagyobb ösztöndíjat kap a "jó tanuló", ha már egyáltalán megjelenik a tanteremben... Gratulálok... És megy a sírás rívás hogy a fiatalok nem csinálják végig, külföldre mennek, és nem tanulnak. Ugyan minek? Hogy 25-höz közel havi 30 költőpénze legyen, ha nem bír még dolgozni is 6 tárgy mellett? 100 milliárdból biztos nem jutott volna, támasszák inkább a lapátot.
Lehetne, ha értékelnének, és ha adnának ösztöndíjat. Az ösztöndíj, hogy hasonló, vagy végzett mérnökével megegyező munkát végzel, ötöd pénzért? Kicsit sok a ha.Ha mondjuk az első szemeszter után cégek értékelnek, és ösztöndíjat adnak a hallgatóknak + végzés után foglalkoztatják, akkor akár lehetne motiváció is, egy "ici-pici"...
A hallgatóknak lehetne egy elő-állásbörze ösztöndíjjal, ...
Van Diák-Hitel is, mondjuk az már "kockázatos", mert van felelősség, sőt, még az is lehet, hogy tanulni is kell![]()
![]()
... (...hű B+ ! )
Mondjuk az érem másik fele, hogy a legtöbb országban nem az állam fizet neked, hogy tanulj. Hanem te fizetsz qrva sokat az egyetemnek, hogy tanulhass. A magyar ösztöndíjrendszert ennek a fényében is érdemes vizsgálni. Én inkább annak nem látom az értelmét, hogy miért a magyar állam fizeti a több ezer afrikai és ázsiai hallgató tandíját, havi 40-et ösztöndÍjnak plusz ingyen kollégiumot. Nem az adott államnak kellene inkább fizetnie amelyik ideküldte a hallgatót?De a Műegyetemen legalább még mindig 30 ezer a max ösztöndíj, mint amikor 2002-ben kőbe vésték, holott már szakmunkásképzőben nagyobb ösztöndíjat kap a "jó tanuló", ha már egyáltalán megjelenik a tanteremben... Gratulálok... És megy a sírás rívás hogy a fiatalok nem csinálják végig, külföldre mennek, és nem tanulnak. Ugyan minek? Hogy 25-höz közel havi 30 költőpénze legyen, ha nem bír még dolgozni is 6 tárgy mellett? 100 milliárdból biztos nem jutott volna, támasszák inkább a lapátot.
Duális képzés, kooperatív képzés, harmad éves mérnökként már megkapod nagyrészt a kezdő mérnöki fizut ~havi 200-250+ persze szorgalom és munka, meg elköteleződés kell hozzá, de ha pénzt akarsz látni, akkor ez lenne a felsőoktatásban a jó irány és nem az ösztöndíj.Lehetne, ha értékelnének, és ha adnának ösztöndíjat. Az ösztöndíj, hogy hasonló, vagy végzett mérnökével megegyező munkát végzel, ötöd pénzért? Kicsit sok a ha.
Tanulni egyébként is kell, lehet leszarva, nem azt mondom, mert lehet. De a szakmunkásképzőben is kell tanulni a dupa-tripla ösztöndíjért? Ott van felelősség, kockázat? Vagy velük miért nem hitelt akarsz felvetetni? Egyébként számold már ki, hogy a szabadfelhasználású 500 ezerből meddig tudsz megélni... Egy albi szoba 120/hó.
Hát erre én nem vennék mérget.A 60as években a nagy Szu-rol is azt hitték,hogy lepipál mindenkit-aztán 30 év se kellett,és összeomlott.Kinának meg szinte specialitása a folytonos összeomlás.Rendre ugyanezért.A gazdasági fejlődés kikezdi a központi hatalom szilárdságát,amit a hatalom szigorral próbál ellensúlyozni.A vége szinte mindig polgárháború.A mai világban eléggé felgyorsultak a folyamatok.A KNK meg elég komoly belső feszültségekkel küzd.Már most vannak jelei a gazdasági húzóerőt jelentő kapitalista modelű szektor,és a KNK államhatalom közötti komoly feszültségeknek.Ráadásul a rohamos erősödése rákényszeriti az USAt,hogy gatyába rázza magát,és egy szövetségi rendszerben ugyanúgy megfolytsa a KNKt,mint a Szu-val tette.És mivel a kinaiak sokkal jobban függenek a világpiactol,mint anno a Szu,még gyorsabb is lehet a folyamat.Pedig a jovo a kinai nyelv es a kinai ismeretek.
Adalék a témában:Hát erre én nem vennék mérget.A 60as években a nagy Szu-rol is azt hitték,hogy lepipál mindenkit-aztán 30 év se kellett,és összeomlott.Kinának meg szinte specialitása a folytonos összeomlás.Rendre ugyanezért.A gazdasági fejlődés kikezdi a központi hatalom szilárdságát,amit a hatalom szigorral próbál ellensúlyozni.A vége szinte mindig polgárháború.A mai világban eléggé felgyorsultak a folyamatok.A KNK meg elég komoly belső feszültségekkel küzd.Már most vannak jelei a gazdasági húzóerőt jelentő kapitalista modelű szektor,és a KNK államhatalom közötti komoly feszültségeknek.Ráadásul a rohamos erősödése rákényszeriti az USAt,hogy gatyába rázza magát,és egy szövetségi rendszerben ugyanúgy megfolytsa a KNKt,mint a Szu-val tette.És mivel a kinaiak sokkal jobban függenek a világpiactol,mint anno a Szu,még gyorsabb is lehet a folyamat.
Legalább annyi esélye van annak,hogy 30 év mulva kina egy szétesett birodalom legyen,mint annak,hogy a világ vezető hatalma.
A magyar államtol viszont azt várnám el,hogy a magyar egyetemek fejlesztésére költse a pénzt.Ha a kinaiak itt egyetemet akarnak nyitni,semmi kifogásom ellene-de tegyék azt a saját pénzükön.
Oo-nak valójában a legnagyobb félnivalója Kinátol van.Az USA legfőbb vetélytársa szintén Kina.Szerintem az idiótaság csimborasszója,hogy egymást basztatják,ahelyett,hogy összefognának a közös ellenséggel szemben.Adalék a témában:
![]()
A Nyugat globális dominanciájának vége: létrejön a Moszkva-Peking Tengely?
Valóban összefoghat-e Kína és Oroszország? A globális hatalmi rendszerek átalakulása a szemünk előtt zajlik, ami a nyugati dominancia visszaszorulását jelentheti. Valóban azé a világ, akié a "Heartland"?corvinak.hu
Oo-nak valójában a legnagyobb félnivalója Kinátol van.Az USA legfőbb vetélytársa szintén Kina.Szerintem az idiótaság csimborasszója,hogy egymást basztatják,ahelyett,hogy összefognának a közös ellenséggel szemben.
Adalék a témában:
![]()
A Nyugat globális dominanciájának vége: létrejön a Moszkva-Peking Tengely?
Valóban összefoghat-e Kína és Oroszország? A globális hatalmi rendszerek átalakulása a szemünk előtt zajlik, ami a nyugati dominancia visszaszorulását jelentheti. Valóban azé a világ, akié a "Heartland"?corvinak.hu
Szerintem meg pont Moszkva és Peking együtt, összefogva lehet képes rákényszeríteni politikai és gazdasági eszközeikkel az EU-t, hogy húzza ki a fejét az USA seggéből. Ha máshogy nem, akkor úgyanúgy az erő nyelvén beszélve, mint ahogy az USA szokott.Nem lesz Moszkva-Peking tengely. USA-Oroszo. paktum van, amely a Szovjetunió visszaállítását jelenti. Természetesen az USA nem bolondult meg, ezt azért teszi, hogy Kína mellett egy erős rivális hatalom jöjjön létre.
Hogy vágta haza azt, ami nem voltEgy meglehetősen előkelő helyen szereplő intézményről van szó, ez alapján biztos hogy kell valami teljesítményt produkálni.
Egyébként meg ne is mondd, az online "oktatás" elég szépen hazavágta a színvonalat...
Szerintem meg pont Moszkva és Peking együtt, összefogva lehet képes rákényszeríteni politikai és gazdasági eszközeikkel az EU-t, hogy húzza ki a fejét az USA seggéből. Ha máshogy nem, akkor úgyanúgy az erő nyelvén beszélve, mint ahogy az USA szokott.
Hajlamos vagyok Haubagoi kollégával egyetérteni. Ha a felszínen megy is az ekézés, a mélyben valószínű, hogy le van zsírozva a leendő érdekszféra és Kína a fő ellenség. Persze, erről szó sincs és a demokrácia így meg úgy.....![]()
Így van. A gyorsan fejlődő kapitalista gazdasági berendezkedés és a kommunista államhatalom nyilvánvalóan nem fér el sokáig egymás mellett. A nagyvállalkozók eddig elnézték a kommunista hatalomgyakorlást, de már elég erősek hozzá, hogy feltegyék a kérdést, hogy miért is nem azok kezében van a politikai hatalom akiknél a gazdasági hatalom van? Vagy mi szükség van a kommunista diktatúrára/elnyomásra amikor a piacgazdaságnak előnyösebb lenne a demokrácia? Úgyhogy várható egy rendszerváltás Kínában is.Hát erre én nem vennék mérget.A 60as években a nagy Szu-rol is azt hitték,hogy lepipál mindenkit-aztán 30 év se kellett,és összeomlott.Kinának meg szinte specialitása a folytonos összeomlás.Rendre ugyanezért.A gazdasági fejlődés kikezdi a központi hatalom szilárdságát,amit a hatalom szigorral próbál ellensúlyozni.A vége szinte mindig polgárháború.A mai világban eléggé felgyorsultak a folyamatok.A KNK meg elég komoly belső feszültségekkel küzd.Már most vannak jelei a gazdasági húzóerőt jelentő kapitalista modelű szektor,és a KNK államhatalom közötti komoly feszültségeknek.Ráadásul a rohamos erősödése rákényszeriti az USAt,hogy gatyába rázza magát,és egy szövetségi rendszerben ugyanúgy megfolytsa a KNKt,mint a Szu-val tette.És mivel a kinaiak sokkal jobban függenek a világpiactol,mint anno a Szu,még gyorsabb is lehet a folyamat.
Legalább annyi esélye van annak,hogy 30 év mulva kina egy szétesett birodalom legyen,mint annak,hogy a világ vezető hatalma.
A magyar államtol viszont azt várnám el,hogy a magyar egyetemek fejlesztésére költse a pénzt.Ha a kinaiak itt egyetemet akarnak nyitni,semmi kifogásom ellene-de tegyék azt a saját pénzükön.
A működés biztosítása érdekében a fórum alapvető, illetve opcionális sütiket használ..