[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 865
113
Mármint Antwerpen, gondolom.

A bécsi kongresszuson létrehozták a Németalföldi (vagy Holland?) Egyesült Királyságot, ami belső ellentétek miatt nem volt hosszú életű. A katolikus flamandok úgy tűnik szintén rühellték a protestáns "nemzettársaikat" és a francia nyelvű vallonokkal tartottak.

Jaja. Azt akartam írni.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
A stróman jobb szó. Belső infókkal legális ingyen pénzhez jutattják amikkel utána az előírt célokat kell elérnie.

"Szavaimmal szólottál"


:cool:








Ha megszünteted a tagállamok érdekeit képviselő tanácsot a kisebb európai országok hogy fognak érvényesülni az eu-ban?

Ahogy most, Sehogy.

Ahogy most(is szinte alig), (akkor majd viszont majd valóban) Sehogy.
Kicsit igazítva a nekünk szánt reális mozgástérhez! :mad: :mad: :mad:


A mi "mozgásterünkhöz" képest "Perezident" Biden szinte Usain Bolt.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 976
14 038
113
Ha az EU vezetését össz-EU szintű szavazáson választanák, akkor a vezetőknek figyelembe kellene venniük a déli perifériákon és határvidéken élők szavazatait is, hiszen még az összes német szavazat sem lenne elegendő a kormányzáshoz (és persze olyan nincs, hogy minden német ugyanarra szavazzon). Jelenleg Merkelnek hatalmas befolyása van az EU-ra, sokkal nagyobb, mint amit a szavazatai száma indokolnának, így rá tudja kényszeríteni az akaratát olyanokra is, akik nem szólhattak bele az ő megválasztásába. A migránsokat nem a magyar határőrség és a kerítés tartja vissza, hanem az EU megállapodások Törökországgal, Líbiával. Ezek nélkül építhetne Orbán olyan kerítést amilyet csak akar, elsöpörnék.

Nincs semmi gond az ellenvéleményeddel, érvelünk, és elfogadjunk!
...úgy érzem!


...és:
Javaslok egy "demokrácia-tesztet", csak a "játék" kedvéért: póbálj ki egy normális, határozott ellenvéleményt valamelyik "népszerű" és "elfogadott" állásponttal szemben!

...a Youtube-on!
...vagy "dobd be" a Twitter-re!
:hadonaszos:




...azért javasolok valami jó álnevet, John Doe, Jimmy Up to Ear, vagy Lord Trebich! :cool:

Ha nem tudod miért, sokan meg tudjuk íri neked privátban, hogy miért!


U.I.: Érdeklődve várjuk a tapasztalataidat! Szeretnénk tévedni!
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Ha egy népnek lehet tekinteni a skótokat és az angolokat, vagy a vallonokat és a flamandokat, vagy egy szicíliait és egy lombardiait, akkor ezzel az erővel az egész EU-t is lehet. Mégis közös szuverén országban élnek. Olaszország nem olyan régen még nem is létezett, önálló királyságok voltak. Változnak az országhatárok, Európa 100-200 évvel ezelőtti országtérképére rá sem lehetne ismerni. Ne tekintsük a mai határokat se kőbevésettnek.
A skótokat és az angolokat nem lehet egy népnek tekinteni. Senki nem tartja őket egy népnek. Ahogy a flamandokat és a vallonokat sem.
Úgy látszik, nem érted mi a különbség az állam és az etnikum között.
Az a baj a hozzád hasonló hívőkkel és hittérítőkkel, hogy ott is a saját hitetek igazolását látjátok, ahol nem az van
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Táncolsz körbe a témán de nem mondasz semmit amivel alátámasztanád vagy megcáfolnád ami mondasz-mondok.
Jössz először a plakátokkal aztán bicskén fenyegetőző migránssal, győriekkel, olaszokkal, a kerítés hosszával de egyikkel sem cáfolod meg azt amiről szó van.Hogy az intézkedések következtében jelentősen csökkent az országba irányuló migráció és hogy a nemzeti szuverenitás hasznos és fontos. Valamiért neked a szuverenitás és az hogy nincs összedolgozás ugyan azt jelenti. Hogy miért azt nem értem.
Szerinted egy nemzetnek nincs szüksége önrendelkezésre? Vagy olyan országok lakossága jobban tudja megítélni a minket érintő kérdéseket akik nem is élnek a közelünkben? Ha eltünteted az országokat attól nem tűnnek el a nemzetiségek. Az ami számunkra fontos, mondjuk a magyar


nyelv például vajon meddig fog fennmaradni egy olyan országban ahol a lakosság 2% magyar? A szuverenitás leépítése az első lépés lenne az ország asszimilációjában. Idő kérdése lenne hogy az EEÁ saját hivatalos nyelvet válaszon vagy németet vagy franciát, idő kérdése lenne hogy kisajátítsa a történelmet és a kultúrát. Mivel ezek a lépések nyilván nem lennének túl népszerűek ezért intézkedéseket hoznának a nemzetiségek elnyomására. Ismerjük a narratívát már most is látjuk hogy mindenki fasiszta náci akinek nem egyezik a nézőpontja a fősodratú EU értékekkel. Nemzeti önrendelkezés nélkül könnyen beletudnának nyúlni a demográfiába ahogy a szovjetek csinálták hogy felhígítsák azokat a választó körleteket ahol nem az ő véleményük a mérvadó. Ha valaki olyan kerül rivalda fénybe vagy politikai hatalomba aki nem szimpatikus a kialakult elitnek mi fogja őket visszatartani hogy tönkre tegyék és bemocskolják?
Elvennéd a hatalmat az országoktól és odaadnád egy olyan nemzetek fölött lévő társaság számára akiket a büdös életben nem fogsz tudni felelősségre vonni semmiért. Az USA-ban ugyanez megy pedig ők nem igazán voltak mások mint mi itt az eu-ban. Van egy begyepesedett politikai elit két párttal akik egymásnak adják a staféta botot és az oszd meg és uralkodj elvén politizálnak.Van rá esély hogy ne egy republikánus vagy egy demokrata legyen hatalmon? Nincs, nincs harmadik választás. Ugyan ez lenne az EEÁ-ban. Lenne néhány párt ami egy idő után le lenne desztillálva A-ra és B-re. Mind két párt egymás ellenében működne látszólag, a kérdésekbe ahol A a-t mond ott B b-t fog. Ezzel a választók többségét lefedik. Hogy C a helyes válasz az tökmindegy mert nem fog senki pénzt adni annak aki a C-ről beszél. Mert a döntéshozásban nem az lesz a lényeg hogy a lakosság döntsön. Hiszen a lakosság végtelenül megosztott lesz nemzeti alapon, földrajzi alapon, gazdasági alapon. A döntéshozásban az lesz a lényeg hogy ne tudjanak beleszólni. Mert hiába lesznek megosztottak, nem lesz önrendelkezésük hogy érvényesítsék az érdekeiket.
Nekem ez az egyik legrosszabb lehetőség ami történhet. Valami amit nem lehet józan ésszel eltávolítani, márpedig ha egyszer ebbe belekerülünk onnan nincs kiút.

A migránsokat te hoztad elő, azt az elképzelést hogy szíriától elsétál röszkèig, ahol aztán csak bámul maga elé, se jobbra se balra, ikább hanyagoljuk.
Az usa pártrendszert sem tudom mit keres itt, az eu parlamentben van 7 frakció, most szervezzük a nyolcadikat.
A közös nyelv mostis megvan, (angolnak hívják), amire totál semmi ráhatásunk nincs, (eseleg tízszerc eírjuk hogyc szuverenitás biztosan változik).
A nemzetek felszámolása nyilván marhaság, de ha a szuverenitás jelentős részét önként és dalolva átruháztuk az unióra, akkor valami értelmes adminisztrációt és döntéshozatalt érdemes lenne kialakítani hozzá.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 656
55 313
113
Én tiszteletben tartom a véleményedet ,de én ezen a sorosozáson csak nevetni tudok.
Szia Wilson,
Nyugodtan nevethetsz tovább a sorosozáson természetesen. :)
De közben vedd a fáradtságot és olvasd el a következő angol cikket, amelyik nagyon részletesen dokumentálja, hogyan alakitják a gazdag " filantrópok" ( Soros, Gates, Koch testverek stb) a politikai életet, a közvéleményt az általukl finanszirozott NGOk sürű, átláthatatlan hálozatán keresztül. Hogyan mûködik a lobbizàs, a politika befolyàsolâsa, a saját maga idézése által letrehozott bizonyitékok stb. Pierre Omidyar milliàrdos, az e-bay alapitójának hálozatának a peldáján. Azt hiszem, ha elolvastad ezt, arcodra fog fagyni a mosoly.
www.spiked-online.com
"The billionaire takeover of civil society" by Fuller Roslin, The Spiked, 29. Jan.2021.
sajnos buta vagyok és nem vagyok képes linket közôlni a tabletemről, de szerintem igy is meg lehet talàlni a cikket.
Jó olvasàst! :cool:
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 544
113
11 ezer jenki katona 3-4 hónaponát minden helyzetben sok.
Faxa celpont leszunk raadasul ha valtozik a helyzet. Mindezt azert kapjuk majd mert ezek itt hederelnek. A gond a mienk lesz, csatater lesz az orszagbol mint 44-45-ben. Mas meg ismet megussza filleres karokkal.
Nem tudom miert taglaljak hogy ez egy fuggetlen szabad orszag, amig egyetlen idegen katona csizmaja is itt tapossa a foldet addig nem vagyunk szabadok. Minek ide ennyi jenki katona, ki eteti majd oket?
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 050
2 753
113
Gondolod???
Hát azért csak tudod, hogy mire is értetted, nem?

Arra, hogy nem lesz a bal oladal örökké nyugati befolyás alatt?

Nem olvastam elég figyelmesen.
Magyarország két alakalommal is (nato, eu csatlakozás) nyugatot választotta, (ez persze idővel simán változhat, de talán még nem járunk itt), ezzel nem kellene tartósan szembemenni.
 

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 730
3 831
113
L
Faxa celpont leszunk raadasul ha valtozik a helyzet. Mindezt azert kapjuk majd mert ezek itt hederelnek. A gond a mienk lesz, csatater lesz az orszagbol mint 44-45-ben. Mas meg ismet megussza filleres karokkal.
Nem tudom miert taglaljak hogy ez egy fuggetlen szabad orszag, amig egyetlen idegen katona csizmaja is itt tapossa a foldet addig nem vagyunk szabadok. Minek ide ennyi jenki katona, ki eteti majd oket?
Lásd úgy, hogy baráti tűz nem nagyon fog fenyegetni. :) Pajzs a résen!:D
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz
W

Wilson

Guest
Szia Wilson,
Nyugodtan nevethetsz tovább a sorosozáson természetesen. :)
De közben vedd a fáradtságot és olvasd el a következő angol cikket, amelyik nagyon részletesen dokumentálja, hogyan alakitják a gazdag " filantrópok" ( Soros, Gates, Koch testverek stb) a politikai életet, a közvéleményt az általukl finanszirozott NGOk sürű, átláthatatlan hálozatán keresztül. Hogyan mûködik a lobbizàs, a politika befolyàsolâsa, a saját maga idézése által letrehozott bizonyitékok stb. Pierre Omidyar milliàrdos, az e-bay alapitójának hálozatának a peldáján. Azt hiszem, ha elolvastad ezt, arcodra fog fagyni a mosoly.
www.spiked-online.com
"The billionaire takeover of civil society" by Fuller Roslin, The Spiked, 29. Jan.2021.
sajnos buta vagyok és nem vagyok képes linket közôlni a tabletemről, de szerintem igy is meg lehet talàlni a cikket.
Jó olvasàst! :cool:
Köszönöm,hogy felhívtad a figyelmemet a cikkre, elolvastam volt benne a számomra új információ, de nem változtatta meg a véleményemet a sorosozással kapcsolatban.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
A migránsokat te hoztad elő, azt az elképzelést hogy szíriától elsétál röszkèig, ahol aztán csak bámul maga elé, se jobbra se balra, ikább hanyagoljuk.
Az usa pártrendszert sem tudom mit keres itt, az eu parlamentben van 7 frakció, most szervezzük a nyolcadikat.
A közös nyelv mostis megvan, (angolnak hívják), amire totál semmi ráhatásunk nincs, (eseleg tízszerc eírjuk hogyc szuverenitás biztosan változik).
A nemzetek felszámolása nyilván marhaság, de ha a szuverenitás jelentős részét önként és dalolva átruháztuk az unióra, akkor valami értelmes adminisztrációt és döntéshozatalt érdemes lenne kialakítani hozzá.
Ja én hoztam elő de már leírtam hogy miért persze arról nem igazán beszéltél csak minden másról. A kormány intézkedéseket hozott és ez lecsökkentette az országban áramló migránsok számát. Ennyi. Felesleges jönni plakátokkal meg a többivel mert részlet kérdés. Az egésznek a lényege ennyi.
A feltételezéseimbe nem megyek bele mert nyilván nem lehet bizonyítani csak ha megtörténik. Kár is volt felhozni.
De a lényeg egyszerűen ennyi. Volt egy probléma és erre tudott országos szinten választ adnia kormány EU-s ellenszélben is mert az országnak van szuverenitása. Ennyi nem tudom ennél egyszerűbben leírni. Ezt nem tudja megtenni ha ez nincs.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány
Status
Not open for further replies.