[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 286
68 339
113
A csövesek is megvannak, nem is kell kérned :D Ahol lakom van egy lég nagy park, mindig van 2-3 csöves, Két hónapja az egyik olyan részeg volt, hogy lementünk megnézni vajon meghalt vagy valami más a baja (órákon keresztül arccal lefele feküdt a földön). Kiderült persze, hogy matt részeg. Szörnyen topisodik a kerület, beruházás meg (már kb egy évtizede) zéró, a kerület semmit nem fejlődik.
Jovore majd szinesedik nektek ne aggodj. Lesz egy halom langyi meg migrans, de lehet meg valami blm-et is betaraznak.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem utálom a politikust. Tudod, az, hogy valakiről véleményem van; vagy akár nem is értek vele egyet, az koránt sem azt jelenti, hogy utálom.
Nem szoktam a facebookon ismeretlenekkel levelezni, vagy kommentelni. Megteszik azt mások, pláne -sajnos- olyan stílusban, hogy olvasni sincs gusztusa az embernek.
Nézd, majd ha hülyeség, akkor kiderül, ha meg sikerül abból virágzó rétet és élettel teli teret teremteni, akkor készségesen elismerem, hogy nincs igazam. Nem gond ez, van az a német közmondás, hogy 'az ember nem nyerhet mindig.' Akkor nyernek vele a rovarok, meg az emberiség meg a Föld, meg a mittudoménmi. Nyilván készült növény és rovarkataszter, amihez majd hozzá lehet mérni, hogy mondjuk 3-5 éves távon (meg még hosszabban) milyen eredményeket lehet elérni. Azért ez elég egzakt dolog.
Igen, az ember előtt is jól megvoltak a méhek... bár akkor nem épültek emberi városok, aszfaltból nem vettek körül aprócska szigeteket, nem volt rovarokat és növényeket károsító vegyszerek. Meg persze nem mesterségesen létrehozott zöldfelületek voltak, amiket az előző években rendszeresen legyalultak a földig (lásd Google Earth). Mivel az egész egy mesterséges közeg ezért kell mesterségesen belenyúlni.
Meg lehet csinálni, és tök jó, hogy gondolnak ilyenre, csak nem így. Ezen nem értem, hogy miért kell megsértődnöd.
Van egy hétvégi kertünk. Déli hegyoldal, nyár közepén a delelő nap pont merőlegesen éri a talajt. A helyi domborzat miatt az eső gyakran elkerüli. Sokszor hallom és látom, hogy tőlem 4-500 méterre szakad, nálunk csak pitty-pötty. Víz nincs, locsolni csak a tetőröl gyüjtött esővízzel tudok. Tehát a fű locsolása kizárt.
Sok évig lelkesen vágtam a füvet, hogy a gazok majd kihalnak és a fű átveszi a helyüket. A gazok részben kipusztultak, a helyüket pedig átvették a kövirózsák, meg más pozsgás sziklakerti növények. A talaj teljesen kiszáradt, minden növény szenvedett. Elkezdtem ritkábban nyírni és magasabbra hagyni. Sokkal kevésbé szenvedtek a növények. Tavaly és idén már nem vágom a füvet csak a közlekedő útvonalon. A többit majd csak ha a füvek elszórták a magjaikat, de akkor sem túl rövidre. Most szép magas a fű egy csomó lila virágos valamivel közte amit marhára szeretnek a poszméhek. Gondolkozom, hogy valami no till dolgot is kipróbáljak a kertben.

És ekkor jött ez a főkertész, aki azt mondja, hogy ne vágjuk le feltétlenül csutkára a füvet, ha nem muszáj!
Tetszik az ötlet!
Hogy most a városban hol van az a 4 százalék ahol ezt csinálják, és hol van az amit csak simán elfelejtettek levágni, vagy kitudja kinek kellett volna vágnia az egy másik történet.
Az elv, hogy az élővilág számára szinte sivatagot jelentő nyírt gyep helyett valami természeteshez közelibb dolgot próbálnak, az tetszik.
 

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 754
5 907
113
Van egy hétvégi kertünk. Déli hegyoldal, nyár közepén a delelő nap pont merőlegesen éri a talajt. A helyi domborzat miatt az eső gyakran elkerüli. Sokszor hallom és látom, hogy tőlem 4-500 méterre szakad, nálunk csak pitty-pötty. Víz nincs, locsolni csak a tetőröl gyüjtött esővízzel tudok. Tehát a fű locsolása kizárt.
Sok évig lelkesen vágtam a füvet, hogy a gazok majd kihalnak és a fű átveszi a helyüket. A gazok részben kipusztultak, a helyüket pedig átvették a kövirózsák, meg más pozsgás sziklakerti növények. A talaj teljesen kiszáradt, minden növény szenvedett. Elkezdtem ritkábban nyírni és magasabbra hagyni. Sokkal kevésbé szenvedtek a növények. Tavaly és idén már nem vágom a füvet csak a közlekedő útvonalon. A többit majd csak ha a füvek elszórták a magjaikat, de akkor sem túl rövidre. Most szép magas a fű egy csomó lila virágos valamivel közte amit marhára szeretnek a poszméhek. Gondolkozom, hogy valami no till dolgot is kipróbáljak a kertben.

És ekkor jött ez a főkertész, aki azt mondja, hogy ne vágjuk le feltétlenül csutkára a füvet, ha nem muszáj!
Tetszik az ötlet!
Hogy most a városban hol van az a 4 százalék ahol ezt csinálják, és hol van az amit csak simán elfelejtettek levágni, vagy kitudja kinek kellett volna vágnia az egy másik történet.
Az elv, hogy az élővilág számára szinte sivatagot jelentő nyírt gyep helyett valami természeteshez közelibb dolgot próbálnak, az tetszik.
Mondjuk idén (eddig) - legalábbis mifelénk - jóval több csapadék volt, mint a megelőző években átlagosan. (Meg hűvösebb is van)
 
  • Tetszik
Reactions: enzo

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 429
33 716
113
Ha már Kari Gerin röhögünk:

Kontraproduktív dolog folyton Karigerit csúfolni, ő amúgy is csak egy bábú, semmi több. A nem kormánypárti szavazónak meg csak az jön le, hogy szegény gyámoltalan Görgőt megint báncsák milliókat elköltve erre a gonoszak, miközben az önkormányzatoktól elvontak minden pénzt, de tényleg mindent, így van mentségük, nem kell semmilyen teljesítményt felmutatniuk. "Zorbán ellopta a pénzt, ezért leszereljük a kukák felét" és hasonlók - erre is csak zorbánozni fog még hangosabban az ellenzéki közönség.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
Van egy hétvégi kertünk. Déli hegyoldal, nyár közepén a delelő nap pont merőlegesen éri a talajt. A helyi domborzat miatt az eső gyakran elkerüli. Sokszor hallom és látom, hogy tőlem 4-500 méterre szakad, nálunk csak pitty-pötty. Víz nincs, locsolni csak a tetőröl gyüjtött esővízzel tudok. Tehát a fű locsolása kizárt.
Sok évig lelkesen vágtam a füvet, hogy a gazok majd kihalnak és a fű átveszi a helyüket. A gazok részben kipusztultak, a helyüket pedig átvették a kövirózsák, meg más pozsgás sziklakerti növények. A talaj teljesen kiszáradt, minden növény szenvedett. Elkezdtem ritkábban nyírni és magasabbra hagyni. Sokkal kevésbé szenvedtek a növények. Tavaly és idén már nem vágom a füvet csak a közlekedő útvonalon. A többit majd csak ha a füvek elszórták a magjaikat, de akkor sem túl rövidre. Most szép magas a fű egy csomó lila virágos valamivel közte amit marhára szeretnek a poszméhek. Gondolkozom, hogy valami no till dolgot is kipróbáljak a kertben.

És ekkor jött ez a főkertész, aki azt mondja, hogy ne vágjuk le feltétlenül csutkára a füvet, ha nem muszáj!
Tetszik az ötlet!
Hogy most a városban hol van az a 4 százalék ahol ezt csinálják, és hol van az amit csak simán elfelejtettek levágni, vagy kitudja kinek kellett volna vágnia az egy másik történet.
Az elv, hogy az élővilág számára szinte sivatagot jelentő nyírt gyep helyett valami természeteshez közelibb dolgot próbálnak, az tetszik.
méhészkedek. a virágok se képesek magnélkül elszaporodni. nem fog virágkultúrába átcsapni mert se mag se beporzó olyan számba nincs jelen.

ha bármi virágzó növéy magját elszorták vólna az más kérdés. de hogy ne keljen pár évente ujraetni a virágzó kúltúrát a beporzókról is gondoskodni kell.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 867
35 254
113
megvannak a szakaszok tar főldön a keményszárú gaz nő (pl a parlag fű nem véletlen parlag)
a gyepesedés már egy következő fázis.
ha a beporzók száma nagy mennyiséget ér el a virágzó növények veszik át a terepet (ha nincs eelég beporzó nem)
majd megindul a bozótosodás és a fasodás
majd kialakul az erdő elsőnek a puhafa erdő
majd a puhafák helyét a félkemény fafajok veszik át
legvégül a keményfák is megjelennek ha alkalmas rá a talaj átveszik az uralmat. persze ha nem fenyvesedik de ez a mi éghajlatunkon előfordúl bár talajtítustól függően de nem jellemző. mai magyarországon a tölgyesedés lenne a végeredmény (persze nem tiszta tölgyerdők formályában és nem az ország teljes területén de tulnyomó részt) de ez több száz év haboritotlanságot igényelne.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
Van egy hétvégi kertünk. Déli hegyoldal, nyár közepén a delelő nap pont merőlegesen éri a talajt. A helyi domborzat miatt az eső gyakran elkerüli. Sokszor hallom és látom, hogy tőlem 4-500 méterre szakad, nálunk csak pitty-pötty. Víz nincs, locsolni csak a tetőröl gyüjtött esővízzel tudok. Tehát a fű locsolása kizárt.
Sok évig lelkesen vágtam a füvet, hogy a gazok majd kihalnak és a fű átveszi a helyüket. A gazok részben kipusztultak, a helyüket pedig átvették a kövirózsák, meg más pozsgás sziklakerti növények. A talaj teljesen kiszáradt, minden növény szenvedett. Elkezdtem ritkábban nyírni és magasabbra hagyni. Sokkal kevésbé szenvedtek a növények. Tavaly és idén már nem vágom a füvet csak a közlekedő útvonalon. A többit majd csak ha a füvek elszórták a magjaikat, de akkor sem túl rövidre. Most szép magas a fű egy csomó lila virágos valamivel közte amit marhára szeretnek a poszméhek. Gondolkozom, hogy valami no till dolgot is kipróbáljak a kertben.

És ekkor jött ez a főkertész, aki azt mondja, hogy ne vágjuk le feltétlenül csutkára a füvet, ha nem muszáj!
Tetszik az ötlet!
Hogy most a városban hol van az a 4 százalék ahol ezt csinálják, és hol van az amit csak simán elfelejtettek levágni, vagy kitudja kinek kellett volna vágnia az egy másik történet.
Az elv, hogy az élővilág számára szinte sivatagot jelentő nyírt gyep helyett valami természeteshez közelibb dolgot próbálnak, az tetszik.
Ebben totál egyet értünk. Nálunk is elég száraz a nyár, kiég minden. Én se szoktam vágni, és tovább is zöld. Addig most se vágom, amíg nem muszáj, de, van olyan rész, amit az egérárpa miatt lenyírok magas tarlóval. Még olyat is szoktam, hogy ha van egy nekem tetsző növénytársulás, vagy szimpatikus csomó, akkor azt meghagyom egész nyáron -ha van rá mód. Szóval nem vagyok híve a tarra vágásnak, -látod ebben maximálisan egyetértünk- de azt évtizedes távlatból látom, hogy ettől még virágosabb nem lesz önmagától és a rovaroknak is igazából az biztosít élőhelyet, ha soha nincs levágva, vagyis ott szárad meg szálán állva a fű. Kaszáltam -kézzel- olyan területeket, ahol évek óta nem volt kaszálva, meg hozzányúlva. Na ott valóban pl. a fűszálakra építettek fészket a darazsak, meg volt rovarélet. De az nem megoldás mindenre, hogy majd kihagyunk egy fűnyírást. Ettől nem lesz méhlegelő. És nekem az nem tetszik, hogy ilyen szlogennel van felcímkézve.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 217
30 266
113
megvannak a szakaszok tar főldön a keményszárú gaz nő (pl a parlag fű nem véletlen parlag)
a gyepesedés már egy következő fázis.
ha a beporzók száma nagy mennyiséget ér el a virágzó növények veszik át a terepet (ha nincs eelég beporzó nem)
majd megindul a bozótosodás és a fasodás
majd kialakul az erdő elsőnek a puhafa erdő
majd a puhafák helyét a félkemény fafajok veszik át
legvégül a keményfák is megjelennek ha alkalmas rá a talaj átveszik az uralmat. persze ha nem fenyvesedik de ez a mi éghajlatunkon előfordúl bár talajtítustól függően de nem jellemző. mai magyarországon a tölgyesedés lenne a végeredmény (persze nem tiszta tölgyerdők formályában és nem az ország teljes területén de tulnyomó részt) de ez több száz év haboritotlanságot igényelne.
Múltkor voltam egy biológussal gyepeket felmérni, mesélte, hogy több száz évvel ezelőtti bolygatás -pl. szántás- is nagyon meglátszik a növénytársulásokon. Amiről a laikus azt hinné, hogy ősgyep, vagy érintetlen terület.
 
G

Galthran

Guest
Kontraproduktív dolog folyton Karigerit csúfolni, ő amúgy is csak egy bábú, semmi több. A nem kormánypárti szavazónak meg csak az jön le, hogy szegény gyámoltalan Görgőt megint báncsák milliókat elköltve erre a gonoszak, miközben az önkormányzatoktól elvontak minden pénzt, de tényleg mindent, így van mentségük, nem kell semmilyen teljesítményt felmutatniuk. "Zorbán ellopta a pénzt, ezért leszereljük a kukák felét" és hasonlók - erre is csak zorbánozni fog még hangosabban az ellenzéki közönség.
igen, talán először saját oldalon söprögessenek

kurvára elkeserítő amúgy hogy a politikai vitakultúra kimerül ilyenekben hogy "dagatt vagy! - naa, te meg nemtucc angolul!"
emiatt szarik elmenni szavazni pl az én korosztályom. gennyes tus-redvás szendvics kategória
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 049
113
Igen. A szociológiából kreált műszó.
Ja szociológia, nem véletlenül nem csináltam meg azt a tárgyat, hála nem kötelező nálunk, lehet választani Üzleti kommunikáció és Szociológia között.
Olyan unalmas, monoton tárgyat, ami abból áll, hogy te mint az országod őshonos lakója mekkora szar vagy, a betelepült kisebbségek meg milyen jók, hát abból nem kérek. A betelepült kisebbségeknek meg ha olyan rossz lett volna, akkor mazochisták de minimum kezdő perverzek, hogy itt maradtak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
Status
Not open for further replies.