[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Frissítsd a cikket. Mégsem lesz az egészből semmi. A lengyelek gyakorlatilag nemet mondtak rá, így nem lesz az egészből semmi.
Frissítsd te is!!! ;)

Az van, amit fent irtam. Lesz közös frakció a Salvinivel, Kaczinskyvel, anélkül nincs értelme, de az AFD kihúzva. Beindult a dezinformáció, félnek ettől az összefogástól Brüsszelben és Washingtonban.


A konkrét hírtől függetlenül, a két konzerv euroszkeptikus(?) frakció, (az identitás meg a konzervatívok-reformisták) miért nem tud simán összebútorozni?
Lesz, csak beindult a fakenewsgyár.
 

vata

Well-Known Member
2015. december 5.
640
2 770
93
"Ilyet mintha ettem volna egy német tüzértáborban....
Sajtos volt, és valamilyen pikáns,enyhén csípős fűszerrel volt meghintve.
De lehet valami Bajor kaja volt."
Én is Bajorországban ettem ilyet ,de azon nem volt fűszer csak rengeteg pirított hagyma meg füstölt sajt.
A németek még tejfölt is tettek rá evés előtt.
Itthon is csináltam már ilyet de én tettem rá pirított szalonnát is mint a túros csuszára.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 716
113

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Szerintem ezek reszigazsagok.
Simán lezárnak a határt,ha nem kéne a munkaerő.Munkaero meg azért kell,mert eloregszik a társadalom-nincs elég gyerek.
2000es években még nem voltunk az EU sereghajtói.2008as válság meg a nyugatot is megviselte.Sereghajto helyére nagyon is 2010 után kerültünk.
Hogy mennyi magyar ment ki,az jó kérdés.Vilagvegi helyeken is találkozom már magyar melossal,szerintem inkább a700k becslés lehet közelebb a valósághoz.
Nyugat akart egy EUs beavándorlási szabályrendszer kialakítani,a mi kormányunk vétózta meg.
Mi szempontunkból egyébként nem tartom komoly problémának a déli bevándorlást.Nem vagyunk célország,csak útban vagyunk a céljuk felé.Es delspanyolt látnád.Mar a sztráda is ki van tablazva arabul is.
Különben most azért érek rá írogatni,mert a rotterdami portán kézzel rakják a 60tonnas duplapotos szerelvényt.Arab, néger és török melosok.Holland egy szál se.(ezt nem lehet géppel rakni,olyan áru.).
Szerintem ez egy nagyon összetett probléma.Miert nincs gyerek?Mert a természet törvényei itt is működnek.Ha egy populáció depresszióba van,be fog nyomulni a helyére a növekedésben lévő populáció.
Szerintem az egész tényleg Roma bukása 2.0.A felsobbseg olcsó munkaerőt akar, és nem érdeklik a hosszú távlatok.Es szerintem ez mirank is igaz.

Nem, sajnos nem azok.

Simán lezárnak a határt,ha nem kéne a munkaerő.Munkaero meg azért kell,mert eloregszik a társadalom-nincs elég gyerek.

Simán lezárni a határt? Nem tudom, néztél Te mondjuk az elmúlt évtizedben médiát? Itt most akár balosra is gondolok. Már a gondolatára is folyamatos epéthányás megy ...

Az "eloregszik a társadalom-nincs elég gyerek" dologra pedig simán megoldás, ha leállítjuk a betelepítéseket. Már rövid távon is. Amennyiben a betelepítési programok költségének a tizedét, az LMBTQ propit abbahagyva (ez sincs ingyen) meg az oktatás terén a "gendertudósokról" átraknánk a hangsúlyt máshova, akkor nemcsak a munkaerő probléma oldódna meg, hanem barokkos túlzással egy generáció múlva mi árasztanánk el Afrikát ...

2000es években még nem voltunk az EU sereghajtói.2008as válság meg a nyugatot is megviselte.Sereghajto helyére nagyon is 2010 után kerültünk.
Hogy mennyi magyar ment ki,az jó kérdés.Vilagvegi helyeken is találkozom már magyar melossal,szerintem inkább a700k becslés lehet közelebb a valósághoz.

Mindenekelőtt hagyjuk ezt a 700K -s becslést - és merjünk nagyot álmodni(/mondani) - 700 milliót pl. :)

Kicsit más. Nem véletlenül az ellenzék oldalán a nyugdíjasok (annak is a "vérkomcsi" fele) meg az első szavazók (2010 előtt maximum a csattogós lepke volt a legkomolyabb problémája) a fő célpontjai. A kettő között akik éltek már a '90 -es és 2000 -es években is gyakorlatilag senkit nem lehet megetetni ezzel a "2000 -es években konjunktúra - meg 2010 -ben sereghajtók lettünk" dologgal. Ahogy írtam a 2000 -es években volt konjunktúra - mindenhol máshol. Nálunk minden "seggreüllt" akkor. Meghamisított országjelentések, mélynyomor, eladósodottság (állam, cégek, magánszemélyek - igen, a devizahiteleket is ekkor vették fel), gazdasági mélyrepülés ... Aztán ezt az egészet jól agyoncsapta a 2008 -as recesszió. Igen, a '10 -es évek első fele nálunk ezzel ment el. Elkerülni az államcsődöt (ennyit a 2000 -es konjunktúráról ...), adósságreform - ideértve a devizahiteles magánembereket is stb. stb. Na pl. az ebben megnyomorodott emberek - az időközben liberalizálódó nyugati munkaerőpiacok mellett - kivándorlásában ez is szerepet játszott.

Egy szó mint száz - soha többé olyan konjunktúra ne legyen Magyarországon, mint amilyen volt a 2000 -es években ...

Nyugat akart egy EUs beavándorlási szabályrendszer kialakítani,a mi kormányunk vétózta meg.
Mi szempontunkból egyébként nem tartom komoly problémának a déli bevándorlást.Nem vagyunk célország,csak útban vagyunk a céljuk felé.Es delspanyolt látnád.Mar a sztráda is ki van tablazva arabul is.

Mi is volt ez a "EUs beavándorlási szabályrendszer "? Pl. a 2015 -ös 400.000 -et a magyar nyílt "hot-spot" -okba? Amikor nyár végén már a BAMF 800K -t jósolt hozzájuk? Amiből lett a végén 1,2 millió? Meg a kötelező kvóták (persze ide szigorúan csak a legalja reszli)? Egy masszív falakkal körülvett Magyarországon szerinted mennyi lett volna a vége csak 2015 végére? Na erre ment a "dupla nulla" - igen ...

A célország kérdést mi sem könnyebb megoldani. Mi is volt az akkori ötlet? Havi 2000 EUR/fő -ért - amit heti bontásban csak magyar ATM -ből lehet felvenni. Azért, ha e mellé kapod az ingyen lakás/rezsi/EÜ + 2000 EUR havonta azért el lehet karistolni Magyarországon ... Az EU állta is volna az első két évet ... Azt már mondanom sem kell, hogy Orbán azonnal bukott volna meg magyar nem nagyon maradt volna meg az országban. EU szempontból - dupla-win ...

Szerintem ez egy nagyon összetett probléma.Miert nincs gyerek?Mert a természet törvényei itt is működnek.Ha egy populáció depresszióba van,be fog nyomulni a helyére a növekedésben lévő populáció.
Szerintem az egész tényleg Roma bukása 2.0.A felsobbseg olcsó munkaerőt akar, és nem érdeklik a hosszú távlatok.Es szerintem ez mirank is igaz.

Az a vicc, hogy nem az. Mivel egy 100% mesterséges dologról van szó - így azt leállítva az meg is szűnik. Még csúnyán sem kell nézni ...

A "populáció" a betelepítések és az LMBTQ propi miatt "van depresszióban". A másik oldalról nincs "benyomulás" - betelepítés van. Munkaerő nem kell - arra ott van a jelenlegi "populáció". Vannak olyan elméletek, hogy fogyasztók kellenek ...

A másik oldalról az elmúlt évtizedben minden kicsit is mérvadó Európai politikus Ipar 4.0 -ról hadovált, mint a jövő útja. Mit is jelent ez? Automatizáció meg ember nélküli gyárak ... Hova rakjuk ezeket az amúgy képzetlen és nyelvet sem beszélő 10 milliókat (később akár 100 milliókat)?

Aztán nézzük meg mennyire jött be ez eddig? Ugye évtizedek óta megy a mutatvány. Most ott tart Európa, hogy átlagosan 14 évente elveszíti a világpiaci részesedésének egyharmadát. A folyamat gyorsuló ütemű ... Gyakorlatilag a világban már nemigen tényező. Mindezt úgy, hogy a '10 -es évek közepétől EUR ezermilliárdokat borítottak a pénzpiacokra gazdaságélénkítés címszó alatt. Úgy gondolom ennyit az "EU konjunktúráról" a '10 -es években dologról is ...

Az a szomorú rögvalóság, hogy az EU -s "felsobbseg" -ek nemhogy a hosszú távval nem foglalkoznak - hanem igazából a rövid távval sem. Mi igazából ilyen "aki időt nyer - életet nyer" alapon megyünk. Sajnos vagy nem sajnos - nem mi szabályozzuk Európát. Hanem inkább ennek fordítottjára vannak törekvések ...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 094
33 179
113
Nem, sajnos nem azok.



Simán lezárni a határt? Nem tudom, néztél Te mondjuk az elmúlt évtizedben médiát? Itt most akár balosra is gondolok. Már a gondolatára is folyamatos epéthányás megy ...

Az "eloregszik a társadalom-nincs elég gyerek" dologra pedig simán megoldás, ha leállítjuk a betelepítéseket. Már rövid távon is. Amennyiben a betelepítési programok költségének a tizedét, az LMBTQ propit abbahagyva (ez sincs ingyen) meg az oktatás terén a "gendertudósokról" átraknánk a hangsúlyt máshova, akkor nemcsak a munkaerő probléma oldódna meg, hanem barokkos túlzással egy generáció múlva mi árasztanánk el Afrikát ...



Mindenekelőtt hagyjuk ezt a 700K -s becslést - és merjünk nagyot álmodni(/mondani) - 700 milliót pl. :)

Kicsit más. Nem véletlenül az ellenzék oldalán a nyugdíjasok (annak is a "vérkomcsi" fele) meg az első szavazók (2010 előtt maximum a csattogós lepke volt a legkomolyabb problémája) a fő célpontjai. A kettő között akik éltek már a '90 -es és 2000 -es években is gyakorlatilag senkit nem lehet megetetni ezzel a "2000 -es években konjunktúra - meg 2010 -ben sereghajtók lettünk" dologgal. Ahogy írtam a 2000 -es években volt konjunktúra - mindenhol máshol. Nálunk minden "seggreüllt" akkor. Meghamisított országjelentések, mélynyomor, eladósodottság (állam, cégek, magánszemélyek - igen, a devizahiteleket is ekkor vették fel), gazdasági mélyrepülés ... Aztán ezt az egészet jól agyoncsapta a 2008 -as recesszió. Igen, a '10 -es évek első fele nálunk ezzel ment el. Elkerülni az államcsődöt (ennyit a 2000 -es konjunktúráról ...), adósságreform - ideértve a devizahiteles magánembereket is stb. stb. Na pl. az ebben megnyomorodott emberek - az időközben liberalizálódó nyugati munkaerőpiacok mellett - kivándorlásában ez is szerepet játszott.

Egy szó mint száz - soha többé olyan konjunktúra ne legyen Magyarországon, mint amilyen volt a 2000 -es években ...



Mi is volt ez a "EUs beavándorlási szabályrendszer "? Pl. a 2015 -ös 400.000 -et a magyar nyílt "hot-spot" -okba? Amikor nyár végén már a BAMF 800K -t jósolt hozzájuk? Amiből lett a végén 1,2 millió? Meg a kötelező kvóták (persze ide szigorúan csak a legalja reszli)? Egy masszív falakkal körülvett Magyarországon szerinted mennyi lett volna a vége csak 2015 végére? Na erre ment a "dupla nulla" - igen ...

A célország kérdést mi sem könnyebb megoldani. Mi is volt az akkori ötlet? Havi 2000 EUR/fő -ért - amit heti bontásban csak magyar ATM -ből lehet felvenni. Azért, ha e mellé kapod az ingyen lakás/rezsi/EÜ + 2000 EUR havonta azért el lehet karistolni Magyarországon ... Az EU állta is volna az első két évet ... Azt már mondanom sem kell, hogy Orbán azonnal bukott volna meg magyar nem nagyon maradt volna meg az országban. EU szempontból - dupla-win ...



Az a vicc, hogy nem az. Mivel egy 100% mesterséges dologról van szó - így azt leállítva az meg is szűnik. Még csúnyán sem kell nézni ...

A "populáció" a betelepítések és az LMBTQ propi miatt "van depresszióban". A másik oldalról nincs "benyomulás" - betelepítés van. Munkaerő nem kell - arra ott van a jelenlegi "populáció". Vannak olyan elméletek, hogy fogyasztók kellenek ...

A másik oldalról az elmúlt évtizedben minden kicsit is mérvadó Európai politikus Ipar 4.0 -ról hadovált, mint a jövő útja. Mit is jelent ez? Automatizáció meg ember nélküli gyárak ... Hova rakjuk ezeket az amúgy képzetlen és nyelvet sem beszélő 10 milliókat (később akár 100 milliókat)?

Aztán nézzük meg mennyire jött be ez eddig? Ugye évtizedek óta megy a mutatvány. Most ott tart Európa, hogy átlagosan 14 évente elveszíti a világpiaci részesedésének egyharmadát. A folyamat gyorsuló ütemű ... Gyakorlatilag a világban már nemigen tényező. Mindezt úgy, hogy a '10 -es évek közepétől EUR ezermilliárdokat borítottak a pénzpiacokra gazdaságélénkítés címszó alatt. Úgy gondolom ennyit az "EU konjunktúráról" a '10 -es években dologról is ...

Az a szomorú rögvalóság, hogy az EU -s "felsobbseg" -ek nemhogy a hosszú távval nem foglalkoznak - hanem igazából a rövid távval sem. Mi igazából ilyen "aki időt nyer - életet nyer" alapon megyünk. Sajnos vagy nem sajnos - nem mi szabályozzuk Európát. Hanem inkább ennek fordítottjára vannak törekvések ...
Hát erre most így laptop nélkül telóról nem válaszolok .Komolyan ki kell vitatni ezeket a nemegyszeru kerdrdeket.Térjünk vissza rá a jövő hét végén.
Csak annyit,hogy szíveskedjenek már megjegyezni,hogy nem vagyok baloldali.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 716
113
 

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 113
2 952
113
Simán lezárni a határt? Nem tudom, néztél Te mondjuk az elmúlt évtizedben médiát? Itt most akár balosra is gondolok. Már a gondolatára is folyamatos epéthányás megy ...
A határőrizet nemzeti hatáskör és elég jó pénzt is fizettek a törököknek h ne engedjék tovább a migriket (a görögökkel szemben rég menni kellene a kötelezettségszegési eljárásnak ezügyben,az biztos)
Az "eloregszik a társadalom-nincs elég gyerek" dologra pedig simán megoldás, ha leállítjuk a betelepítéseket. Már rövid távon is. Amennyiben a betelepítési programok költségének a tizedét, az LMBTQ propit abbahagyva (ez sincs ingyen) meg az oktatás terén a "gendertudósokról" átraknánk a hangsúlyt máshova, akkor nemcsak a munkaerő probléma oldódna meg, hanem barokkos túlzással egy generáció múlva mi árasztanánk el Afrikát ...
Nálunk ugye nincs "lmbtq propi" sem "gendertudósok" mégsem látszik ahogy elárasztanánk bármit.
Mi is volt ez a "EUs beavándorlási szabályrendszer "? Pl. a 2015 -ös 400.000 -et a magyar nyílt "hot-spot" -okba? Amikor nyár végén már a BAMF 800K -t jósolt hozzájuk? Amiből lett a végén 1,2 millió?
Erre adhatnál valami forrást mert én 1200-valahányas kvótára emlékszem (úgy rémlik be is fogadtunk ennyit).
A "populáció" a betelepítések és az LMBTQ propi miatt "van depresszióban"
A magyarság konkrétan 1981 óta fogy, azóta folyamatosan ez az oka? Az orosz, japán stb adatok is ezért ilyenek?

Valszeg nem jó médiákat olvasok de erre a nagy lmbtq-propira mondhatnál példát, mert én leggyakrabban a "királyi" híradóban és az ország legnagyobb haditechnikai fórumán találkozom vele.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 316
55 695
113
A határőrizet nemzeti hatáskör és elég jó pénzt is fizettek a törököknek h ne engedjék tovább a migriket (a görögökkel szemben rég menni kellene a kötelezettségszegési eljárásnak ezügyben,az biztos)

Nálunk ugye nincs "lmbtq propi" sem "gendertudósok" mégsem látszik ahogy elárasztanánk bármit.

Erre adhatnál valami forrást mert én 1200-valahányas kvótára emlékszem (úgy rémlik be is fogadtunk ennyit).

A magyarság konkrétan 1981 óta fogy, azóta folyamatosan ez az oka? Az orosz, japán stb adatok is ezért ilyenek?

Valszeg nem jó médiákat olvasok de erre a nagy lmbtq-propira mondhatnál példát, mert én leggyakrabban a "királyi" híradóban és az ország legnagyobb haditechnikai fórumán találkozom vele.



"Meseország mindenkié" , kezdenek guglizz rá.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 388
8 957
113
Hát erre most így laptop nélkül telóról nem válaszolok .Komolyan ki kell vitatni ezeket a nemegyszeru kerdrdeket.Térjünk vissza rá a jövő hét végén.
Csak annyit,hogy szíveskedjenek már megjegyezni,hogy nem vagyok baloldali.

Igen, úgy vélem az alapvető nézetkülönbség leegyszerűsítve:

  • Szerinted: a 2000 -es években konjunktúra volt - '10 -es években süllyedtünk sereghajtóvá,
  • szerintem: 2000 -es évek nálunk "csődtömeg" amit méltóképpen meg is koronázott a végén eszkalálódó világgazdasági recesszió - '10 -es évek első fele az előbbiek miatt a kínkeserves kilábalás. A második felére meg turbófokozatba kapcsolt az "EU -s ellenszél", migránsválság stb. és a végére jött a COVID is ...

A határőrizet nemzeti hatáskör és elég jó pénzt is fizettek a törököknek h ne engedjék tovább a migriket (a görögökkel szemben rég menni kellene a kötelezettségszegési eljárásnak ezügyben,az biztos)

Nálunk ugye nincs "lmbtq propi" sem "gendertudósok" mégsem látszik ahogy elárasztanánk bármit.

Erre adhatnál valami forrást mert én 1200-valahányas kvótára emlékszem (úgy rémlik be is fogadtunk ennyit).

A magyarság konkrétan 1981 óta fogy, azóta folyamatosan ez az oka? Az orosz, japán stb adatok is ezért ilyenek?

Valszeg nem jó médiákat olvasok de erre a nagy lmbtq-propira mondhatnál példát, mert én leggyakrabban a "királyi" híradóban és az ország legnagyobb haditechnikai fórumán találkozom vele.

A "simán lezárni a határt" dolog mellett a másik pont a "nemzeti hatáskör" (különösen a vastagbetűs) lenne amitől folyamatos epét hányás megy. Kapjuk is az "EU atombombákat" is folyamatosan e miatt.

Török kérdés távirati stílusban. A szultán taktikázgatott - előnyt remélt. Aztán ráégett a körmére a dolog valamelyest. Az egyezménnyel illetve a kapott pénzzel átmenetileg "kapufára mentette" a dolgot, de nem egyértelmű a pozitív végeredmény, ha nagyon finoman akarok fogalmazni. A mi oldalunkról miről is szól a dolog? Bizonyos keretek között valamennyi illegált át tudunk nyomni a töröknek, de cserébe kapunk ugyanannyit a töröktől. Amelyik nem részese a projektnek és bekerült az EU -ba - azt meg "megnyertük". E mellett finanszírozzuk a szultánt is. Igazi "EU -s sikerprojekt" - nem igaz? E mellett a létrejötte is. Ugye a Mutti tárgyalta le az EU nevében (!!) és forrásból - úgy, hogy erre semmilyen felhatalmazása nem volt. Nesze neked - jogállamiság ... A görögök meg régóta nem a maguk urai, másfelől azt teszik amit elvárnak tőle - erre nem is fog menni kötelezettségszegési ...

Az a 1294 az csak a kötelező kvótás történet - nem érdekel senkit (ez ugye a 40K + 120K -ból ránk eső rész lett volna). Az EU sem ezért csapkodja magát a földhöz. Egyfelől, ha Orbán tízezreket nyom be évente, akkor miért lenne "feketeseggű", ha csak ennyi lenne a kívánság összesen? Apróság, de ez a kötelező kvóta később is előkerült többször. Ez az 1294 -es első adagról ugye 2015 szeptemberében határoztak és 2 év lett volna a végrehajtására. Lássuk hogyan teljesült ez - akár a "haladó-progresszívaknál":

20191205244.jpg


Hát kb. sehogy. Aztán mégis mi vagyunk meghúzkodva azóta is. Vegyük észre, hogy csak 2015 -ben milliók lettek berámolva. Na ez az igazi mennyiség ami érdekel mindenkit - nem az "1200-valahányas".

Ami kb. még érdeklődésre tarthat számot az az, hogy bár nyugaton szépen halad a projekt, de azért elég rossz példa lenne, ha Közép-Európai országoknak menne e nélkül is. Ezeket a példákat mindenképpen fel kell számolni !!

A másik, hogy sokan abban a félreértésben vannak, hogy itt Orbán mondja "meg a tutit" mindenben. Sőt a fél világ úgy táncol ahogy fütyül. Meg "JajBedöntiAzEU -t" meg ilyesmi. Egyszóval: nem. Vegyük észre Ő is a rendszer része (!!). Sőt mondok egy keményebbet: az ország is. Ez utóbbira példa az EU maga. Maga az EU illetve a tagállamok közül is jópárnak sokkal erősebb szava van. Mi nem tudjuk szabályozni Őket. Egy-két témakörben O1G -ék tudják valamennyire tematizálni a közéletet illetve egy-két topikban minimális ráhatás (ez vonatkozik itthonra is), de ennyi ... Azaz például:

  • azt nem tudjuk szabályozni, hogy ide ne rámoljanak illegált, de mondjuk azt, hogy évi 10K -s nagyságrend legyen azt valamelyest igen (és nem pl. többszázezres nagyságrend),
  • avagy pl. ukrán segédmunkás, afrikai diák nagyjából (ők ugye nem illegálok javarészt) - és mondjuk ne a reszli legalja,
  • a 3-4 éves gyerekeket legalább az óvodában ne árassza el az LMBTQ+ propi minden mennyiségben illetve ugyanezek kimiskárolása ne legyen a napi rögvalóság egyelőre ...

Ahogy írtam is - a jelszó gyakorlatilag: "aki időt nyer - életet nyer". Egyelőre többre nem futja - ez van ...


Nálunk ugye nincs "lmbtq propi" sem "gendertudósok" ...

...

Valszeg nem jó médiákat olvasok de erre a nagy lmbtq-propira mondhatnál példát, mert én leggyakrabban a "királyi" híradóban és az ország legnagyobb haditechnikai fórumán találkozom vele.

Nincs évtizedek óta CEU? Töménytelen NGO? Ésatöbbi ésatöbbi ... Nyiss meg egy random TV/rádió (reklámok), web -es hírportál, közösségi média és videómegosztók, rendezvények, könyvesboltot stb. stb.

Fogsz találni bőséggel annak ellenére is, hogy "nálunk nincs lmbtq propi sem gendertudósok". Mi lenne, ha még lennének is? No meg mindez egy "LMBTQ+ üldöző, elnyomó dittatúrában" (elírás szándékos) is van ráadásul ...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
2 145
7 608
113

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Teljesen érthetetlen ez az egész MZP-s, Fleckes eltöröljük az alkotmányt és mindenkit lecsukunk, leváltunk dolog számomra. Most tegyünk egy pillanatra félre mindenféle józan észt és játszunk el a gondolattal, hogy megcsinálják, nem lesz belőle azonnal forradalom, valahogy végig viszik azt a 60 napot, lesz új kiherélt alkotmány, lesznek új alkotmánybírók, lesz új legfőbb ügyész, MNB elnök, kúria elnök, stb. Tehát tegyük fel, hogy ez mind-mind megvan. És utána? Hogyan fogják megakadályozni, hogy a következő, vagy az azt követő választásokon ne győzzön egy jobboldali párt? Ne hívjuk Fidesznek, legyen Magyar Valóság, vagy akármi a neve. Ha ők megtehették, akkor bárki megteheti onnantól, hogy azzal kampányol, hogy új alkotmányt ír, stb. és ezt használja fel, mint jogi alapot, hogy a választás másnapján "sebészi pontossággal" eltakarítsa őket. Tényleg érdekel, hogy hogyan gondolkodnak a jövőről? A nagy forradalmi hevület le szokott ülni, s jön a rögvaló, amikor kiderül, hogy náluk sem lesz alanyi jogon milliárdos mindenki. Akkor majd jön a következő választás, és? A magyaroknak az, hogy nincs ellenzéki (akkori ellenzék...) média, hogy felszámolják a jobboldal összes felületét olyan sokat nem jelent, 40 évig nem volt más csak "állami" párt média és mégis mindenki tudott a sorok közt olvasni. Hogyan fogják kiradírozni az emberek fejéből az emlékeket?
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 442
5 184
113
Ungváry Krisztián, a modern, alkalmazkodott, magyar ellenes történelem hamisító materializációja.
Már írtam itt a nagy "tegyék nyilvánossá az aktákat" hőzöngőknek egyszer: azok az akták semmit nem oldanának meg. Egy nagy részüket megsemmisítették, egy nagy részük hamisított, és amelyik nem, abban sem lehetünk biztosak, hogy igaz. Gondoljuk már végig, arról beszélünk, hogy házmester Jóska miket írogatott az általa "megfigyeltekről". Egy olyan korban, amikor egy jól irányzott pletykával simán elintézhettél valakit aki mondjuk a karriered útjában állt. Elég volt annyit írni, hogy azt mondta egy baráti összejövetelen, hogy Kádár egy kopasz hajasbaba.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 526
93 815
113
Ungváry Krisztián, a modern, alkalmazkodott, magyar ellenes történelem hamisító materializációja.
Nagyon jó volt Mező Gábor észrevétele Ungvárryról. Egy újabb hálózati akció és ki hitelesíti azonnal? Ungváry. 10 perc alatt megállapítja, hogy a 72 és doksik hitelesek és igazak. Hááát....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 716
113
Status
Not open for further replies.