[BIZTPOL] Magyarország

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 990
91 920
113
Ennyi:
Vmi lesz, mert a dezinformációs kampány beindult.

Tehát Varsóban lenne, de a Pis nem akar csatlakozni, ezért Salvini se megy. Elég kamuszaga van vminek. Dolgoznak a titkosszolgálatok.

Frissítés:
Az olasz Le Reppublica azt írja, hogy Matteo Salvini lemondta a formálódó jobboldal egységesítéséről szóló találkozót, mert a lengyel kormánypárt, a PiS mégsem akar csatlakozni, és továbbra is a konzervatív ECR-ben maradnának, melynek alapító tagjai. A PiS képviselőcsoportja nélkül értelmét vesztené Salviniék kezdeményezése


Eredetileg, ki is posztolta, honnan indul a mai hír?? Egy lengyel politikus, aki Kaczinskyiék riválisa. Újságírás mellett filantróp, humanitárius tevekenységet is folytatott Afrikában, Ázsiában. Kicsit Kabul rózsájára emlékeztet, a zöld progresszíó és a jogállamiság harcosa. Harmadik lett a 20as elnökválasztáson.

 
K

kamm

Guest
Félórás RT interjú Szijjártóval:

Kellene mellé egy angol kommunikációs tréner, mert időnként nagyon nehézkes-körülményes módon tudja csak elmagyarázni amit akar (meg a szóhasználata is elég göröngyös.)
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Halfdan

Well-Known Member
2019. január 9.
2 063
2 771
113
Vmi lesz, mert a dezinformációs kampány beindult.

Tehát Varsóban lenne, de a Pis nem akar csatlakozni, ezért Salvini se megy. Elég kamuszaga van vminek. Dolgoznak a titkosszolgálatok.

Frissítés:
Az olasz Le Reppublica azt írja, hogy Matteo Salvini lemondta a formálódó jobboldal egységesítéséről szóló találkozót, mert a lengyel kormánypárt, a PiS mégsem akar csatlakozni, és továbbra is a konzervatív ECR-ben maradnának, melynek alapító tagjai. A PiS képviselőcsoportja nélkül értelmét vesztené Salviniék kezdeményezése


Eredetileg, ki is posztolta, honnan indul a mai hír?? Egy lengyel politikus, aki Kaczinskyiék riválisa. Újságírás mellett filantróp, humanitárius tevekenységet is folytatott Afrikában, Ázsiában. Kicsit Kabul rózsájára emlékeztet, a zöld progresszíó és a jogállamiság harcosa. Harmadik lett a 20as elnökválasztáson.

A konkrét hírtől függetlenül, a két konzerv euroszkeptikus(?) frakció, (az identitás meg a konzervatívok-reformisták) miért nem tud simán összebútorozni?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 386
8 932
113
Igen.Azert kell a vendégmunkás,mert a jobb magyar melost egy nyugatra.Es igen, ezzel közben lenttatzjak a melós bérét.Es igen,az ukimelos addig marad,míg tovabb nem is menni.Es igen,a keletiek meg a német melós beret nyomja le.
És ebben mégis mi a jó a Nemzetnek?A magyar elmegy, és nem is próbálják visszatartani.Inkabb hozzanak migancsot.A tobbi csak propi.
Különben a covidig egy masszív EU konjunktura volt,amiből a magyar melos részesült messze a legkevésbé.Mert minden viszonylagos.Igen,volt javulás,de közben a viszonylagos joletunk lecsúszott a EU szint legaljara.Es a legnagyobb baj,hogy a vajda nem csak ezt lopta el,hanem az oktatás és egyebektol elvett forrásokkal a jovot is.Nemzetgyilkos kormány ez a vajda kormány.Hazaarulo hazug gazemberek

Az megvan, hogy a 2004 -es EU csatlakozással ezt (is) az "istenadta nép" szavazta meg? Igen, a munkaerő szabad áramlása is része volt a deal -nek. Igaz a nyugatiak kaptak majd egy évtizedes moratóriumot ezzel kapcsolatban - így ez a része a dolognak a 2010 -es évek első felében tudott beindulni. Az ukrán vendégmunkások megjelenéséhez pedig volt némi köze a 2014 és az utáni ottani sajnálatos eseményekhez is ...

Az is megvan, hogy a népességarányos kivándorlás egész Közép- és Kelet-Európát is (+ Balkán és Baltikum továbbá beleértve Oroszországot is pl.) Magyarországon a legkisebb? Egyedül a németek tudnak kicsit kisebb számokat produkálni. Ugyanakkor pl. Ausztria és Svájc, ahol markánsan sokkal több, mint nálunk onnan is az "Óbánpatás" üldözi a helyieket külföldre?

Ugye említetted a "c típusú problémát". Erre lenne megoldás, ha berámolnánk pl. milliós nagyságrendű "negerekkel meg arabbal" (ahogy írod)? Ráadásul ebből is a legalja "reszli" -vel, meg a saját nyelvén is analfabétákkal? Aztán jól körülépítenének masszív- és erős falakkal (nem csirkehálóval, mint ami most délen van nekünk)? Mégis mit oldana meg?

Vannak súlyos problémák,de szerintem a migráció az alapprobléma tünete, és nem oka.Az alap ok,hogy a fehér embernek zsenan már a fizikai munka, és zsenan a gyerekvállalás.Es amíg ez van,addig akármit csinálsz,ki fog cserélődnek a lakosság.

Amennyiben tűpontosak akarunk lenni, akkor ez a "migráció" inkább kényszerbetelepítés. Egyébként nincs igazad - ez nem "az alapprobléma tünete" vagy éppen a demográfiai válság "megoldása", hanem konkrétan ez idézi elő a problémát. Bakker, ez olyan mint az 1x1 ...

Volt már róla szó. A "masszív EU konjunktura" 2002 és 2008 között volt. A környék kilőtt, mint a rakéta - mi meg állva maradtunk. Na ekkor volt az a "viszonylagos joletunk lecsúszott a EU szint legaljara" dolog ... Aztán részben ennek is köszönhetően nyöghettük a gazdasági recesszió hatásait még a '10 -es évek első felében is. Azért kérdezz meg egy a '10 -es évek első felében bedőlt devizahitelest mennyire érezte magán a konjunktúra hatásait akkor. Államháztartás szintjén meg kb. az államcsőd elkerülése volt a fő prioritás akkoriban ...
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 442
10 252
113
Igen.Azert kell a vendégmunkás,mert a jobb magyar melost egy nyugatra.Es igen, ezzel közben lenttatzjak a melós bérét.Es igen,az ukimelos addig marad,míg tovabb nem is menni.Es igen,a keletiek meg a német melós beret nyomja le.
És ebben mégis mi a jó a Nemzetnek?A magyar elmegy, és nem is próbálják visszatartani.Inkabb hozzanak migancsot.A tobbi csak propi.
Különben a covidig egy masszív EU konjunktura volt,amiből a magyar melos részesült messze a legkevésbé.Mert minden viszonylagos.Igen,volt javulás,de közben a viszonylagos joletunk lecsúszott a EU szint legaljara.Es a legnagyobb baj,hogy a vajda nem csak ezt lopta el,hanem az oktatás és egyebektol elvett forrásokkal a jovot is.Nemzetgyilkos kormány ez a vajda kormány.Hazaarulo hazug gazemberek
Nem tartják lent, illetve ez nem általános. Van az az összeg ami alatt egyszerűen nem éri meg nekik ide jönni, és ha ide is jön nem azért jön hogy csak dolgozzon egyen és aludjon hanem szeretne félre tenni vagy hazaküldeni, ebben nagy segítség neki a munkásszálló és hogy az is része a juttatásnak. Viszont ételt meg kell vennie,és az egyéb kiadások, na most ha szerinted kap nettó 150 et és ezzel lenyomja a béreket, akkor tényleg ki az a hülye aki itt akar dolgozni, mikor még romániában is többet kapna? Egyébként is azért is panaszkodnak hogy többet kapnak mint a magyar munkás, na most akkor hol az igazság? Hát ott hogy van ilyen is meg olyan is, mint ahogy az emberek a saját maguk helyzetét így is meg úgy is eltudják mesélni, de nem feltétlenül az az igazság.
És egyébként főleg építőipar és gyártás, szalagmunka, mezőgazdaság az ahová jönnek. Már elfogyott a cigány munkaerő tartalék is, meg ők sem hülyék hogy kevesebbért dolgozzanak mint más, lehet hogy te látod mi van nyugaton, de én meg látom mi van keleten. Az elmúlt munkabőséggel teli években és segélyezés átalakulásának köszönhetően cigány tömegek emelkedtek ki a nyomorból és abból az egészségtelen szociális környezetből amivel azonosítjuk őket. Személyesen látom a sikereiket, az ismerőseimnek is, és ezt nem a porpaganda mondja hanem látom és ők is mondják.
Szóval vagy bezárjuk ezeket a munkahelyeket magyar munkás hiányában ami rossz a nemzetgazdaságnak,vagy így erősödünk tovább, hogy ezzel párhuzamosan a magyar emberek pedig jobban fizető pozíciókba kerülnek. Ez egy lassú folyamat, nem lehet erőltetetten bérnövekedést elérni fen tarthatóan.
Nem tagadom,hogy nyugaton ne lennének problémák.Sot, én rendszeresen szembesülok vele.Es valójában nem holland vagy német a lég kudarcosabb,hanem az olasz meg spanyol.Eszakon ezek városi gettó problémák,délen meg általános.Aachen belvárosát már 10 éve kisafrikanak hívták,tele volt negerekkel meg arabbal.Es ott jártam hónapokon át gyalog meg busszal melóba éjjelente, és kamionnal kifelé.Es soha nem volt bajom.
Az,hogy megírom a tapasztalataimat, és degradalo lenéző beszólásokat kapok,az meg sértő.
Szóval nem csak járok folyamatosan nyugaton,de laktam is,több helyen is.Fiam oviban amcsi katonakolkoktol tanulta el az angolt.
Vannak súlyos problémák,de szerintem a migráció az alapprobléma tünete, és nem oka.Az alap ok,hogy a fehér embernek zsenan már a fizikai munka, és zsenan a gyerekvállalás.Es amíg ez van,addig akármit csinálsz,ki fog cserélődnek a lakosság.
Római birodalom bukása 2.0
Azt hiszem értem már miért nem tudlak meggyőzni arról hogy gazdaságilag nekünk miért nagyon jó a sok vendégmunkás és a több munkahely mint munkaképes ember. Ez pedig ideológiai meggyőződésedből ered hogy a vendégmunkásokkal csak elodázzuk a fehér ember elkényelemsedése okozta problémákat. Bizonyos szintig egyet is értek vele, illetve nem is. Szerintem van jó bevándorlás is, illetve a tisztán vendégmunka egy nagyon jó dolog a gazdaság számára, ezáltal a nemzet egésze számára is. A jó bevándorlás pedig ebből származhat, tegyük fel probléma nélkül ledolgozik itt valaki éveket, megtanulja a nyelvet, és szeretne itt élni, azt hamarabb eltudom fogadni mint hogy ingyenélők tömegét zúdítják ránk akik vagy dolgoznak vagy nem. Ha pedig a vendégmunkással nem vagyunk elégedettek és ő sem szeret minket a szerződése végén hazamegy. Ezáltal lenen minimális bevándorlás tehát vérfrissülés, de nem tömeges, így asszimilálunk és növekszünk a riválisainkkal szemben. Ami a véleményem ezzel kapcsolatban ami hozzád hasonlóan ideológiai tehát nem megváltoztatható, hogy a vendégmunkásokat nem szabad muszlim országokból erőltetni. A legproblémásabb a teljes asszimilációjuk.

Vajdás reakciót nem kérek, én se politizálós választ írtam, gazdasági és ideológiai részéről szívesen beszélgetek.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 133
83 664
113
:D

Gurmai Zita: A bukásra készülő Fidesz szegényes kiskarácsonnyal bünteti a magyar népet​


Mellé:

 
  • Vicces
Reactions: hete

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 474
17 944
113
Ennyi:
Frissítsd a cikket. Mégsem lesz az egészből semmi. A lengyelek gyakorlatilag nemet mondtak rá, így nem lesz az egészből semmi.
 
  • Szomorú
Reactions: LMzek 2.0

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 133
83 664
113
Frissítsd a cikket. Mégsem lesz az egészből semmi. A lengyelek gyakorlatilag nemet mondtak rá, így nem lesz az egészből semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 774
113
Az megvan, hogy a 2004 -es EU csatlakozással ezt (is) az "istenadta nép" szavazta meg? Igen, a munkaerő szabad áramlása is része volt a deal -nek. Igaz a nyugatiak kaptak majd egy évtizedes moratóriumot ezzel kapcsolatban - így ez a része a dolognak a 2010 -es évek első felében tudott beindulni. Az ukrán vendégmunkások megjelenéséhez pedig volt némi köze a 2014 és az utáni ottani sajnálatos eseményekhez is ...

Az is megvan, hogy a népességarányos kivándorlás egész Közép- és Kelet-Európát is (+ Balkán és Baltikum továbbá beleértve Oroszországot is pl.) Magyarországon a legkisebb? Egyedül a németek tudnak kicsit kisebb számokat produkálni. Ugyanakkor pl. Ausztria és Svájc, ahol markánsan sokkal több, mint nálunk onnan is az "Óbánpatás" üldözi a helyieket külföldre?

Ugye említetted a "c típusú problémát". Erre lenne megoldás, ha berámolnánk pl. milliós nagyságrendű "negerekkel meg arabbal" (ahogy írod)? Ráadásul ebből is a legalja "reszli" -vel, meg a saját nyelvén is analfabétákkal? Aztán jól körülépítenének masszív- és erős falakkal (nem csirkehálóval, mint ami most délen van nekünk)? Mégis mit oldana meg?



Amennyiben tűpontosak akarunk lenni, akkor ez a "migráció" inkább kényszerbetelepítés. Egyébként nincs igazad - ez nem "az alapprobléma tünete" vagy éppen a demográfiai válság "megoldása", hanem konkrétan ez idézi elő a problémát. Bakker, ez olyan mint az 1x1 ...

Volt már róla szó. A "masszív EU konjunktura" 2002 és 2008 között volt. A környék kilőtt, mint a rakéta - mi meg állva maradtunk. Na ekkor volt az a "viszonylagos joletunk lecsúszott a EU szint legaljara" dolog ... Aztán részben ennek is köszönhetően nyöghettük a gazdasági recesszió hatásait még a '10 -es évek első felében is. Azért kérdezz meg egy a '10 -es évek első felében bedőlt devizahitelest mennyire érezte magán a konjunktúra hatásait akkor. Államháztartás szintjén meg kb. az államcsőd elkerülése volt a fő prioritás akkoriban ...
Szerintem ezek reszigazsagok.
Simán lezárnak a határt,ha nem kéne a munkaerő.Munkaero meg azért kell,mert eloregszik a társadalom-nincs elég gyerek.
2000es években még nem voltunk az EU sereghajtói.2008as válság meg a nyugatot is megviselte.Sereghajto helyére nagyon is 2010 után kerültünk.
Hogy mennyi magyar ment ki,az jó kérdés.Vilagvegi helyeken is találkozom már magyar melossal,szerintem inkább a700k becslés lehet közelebb a valósághoz.
Nyugat akart egy EUs beavándorlási szabályrendszer kialakítani,a mi kormányunk vétózta meg.
Mi szempontunkból egyébként nem tartom komoly problémának a déli bevándorlást.Nem vagyunk célország,csak útban vagyunk a céljuk felé.Es delspanyolt látnád.Mar a sztráda is ki van tablazva arabul is.
Különben most azért érek rá írogatni,mert a rotterdami portán kézzel rakják a 60tonnas duplapotos szerelvényt.Arab, néger és török melosok.Holland egy szál se.(ezt nem lehet géppel rakni,olyan áru.).
Szerintem ez egy nagyon összetett probléma.Miert nincs gyerek?Mert a természet törvényei itt is működnek.Ha egy populáció depresszióba van,be fog nyomulni a helyére a növekedésben lévő populáció.
Szerintem az egész tényleg Roma bukása 2.0.A felsobbseg olcsó munkaerőt akar, és nem érdeklik a hosszú távlatok.Es szerintem ez mirank is igaz.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 048
54 171
113
És mondtam én olyat,hogy nincs?Mondtam én olyat,hogy nyugaton nincs probléma?Ja,nem mondtam.Ezt az agitpropos belemahyarazast a másik szövegébe is be lehetne már fejezni.Ez csak sima trollkodás így,nem építő vita.Ja, és én is éltem nyugaton.Laktam ott, és rokonaim jelenleg is laknak.
Még valami.Aki nem imádja vakon ezt a tolvaj bandat,az nem feltétlen gyurcsányista.Hofival szólva.Nem,nem akarjuk őket vissza.De titeket se....
MZP előválasztási győzelme pont ezt jelzi,hogy sokan vannak így.



Nem akarom degradálni mzp érdemeit, de azt a karalábé kupát sem tudta megnyerni amit maguknak, maguk között szerveztek, x-mas srácot vissza kellett léptetni, 5000,azaz ötezer szavazót képtelen kivinni a baloldal az utcára, elso héten többen szavaztak a stop fletó, stop x-mas sztorira, mint összesen az elovasztásra.....
No, ennyire akarnak váltást a népek.
;)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Nem akarom degradálni mzp érdemeit, de azt a karalábé kupát sem tudta megnyerni amit maguknak, maguk között szerveztek, x-mas srácot vissza kellett léptetni, 5000,azaz ötezer szavazót képtelen kivinni a baloldal az utcára, elso héten többen szavaztak a stop fletó, stop x-mas sztorira, mint összesen az elovasztásra.....
No, ennyire akarnak váltást a népek.
;)
Akkor mi ez a pánik a fideszes oldalon? Hisz simán 100%al nyernek, nem?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 976
66 183
113
Ilyet mintha ettem volna egy német tüzértáborban....
Sajtos volt, és valamilyen pikáns,enyhén csípős fűszerrel volt meghintve.
De lehet valami Bajor kaja volt.
Az volt, egy darabig szerettem de megcsomorlottem tole, eleg laktato a nokedli a rengeteg sajttal meg azzal a fura fuszerezessel.
Ettem naluk csaszarmorzsat, majdnem rosszul lettek mikor porcukrot raktam ra... Ehh nincs ezeknek sajat konyhajuk, mindent a volt birodalombol szedtek ossze, szegeny hegyi nepek voltak mit is ettek volna.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 774
113
Nem tartják lent, illetve ez nem általános. Van az az összeg ami alatt egyszerűen nem éri meg nekik ide jönni, és ha ide is jön nem azért jön hogy csak dolgozzon egyen és aludjon hanem szeretne félre tenni vagy hazaküldeni, ebben nagy segítség neki a munkásszálló és hogy az is része a juttatásnak. Viszont ételt meg kell vennie,és az egyéb kiadások, na most ha szerinted kap nettó 150 et és ezzel lenyomja a béreket, akkor tényleg ki az a hülye aki itt akar dolgozni, mikor még romániában is többet kapna? Egyébként is azért is panaszkodnak hogy többet kapnak mint a magyar munkás, na most akkor hol az igazság? Hát ott hogy van ilyen is meg olyan is, mint ahogy az emberek a saját maguk helyzetét így is meg úgy is eltudják mesélni, de nem feltétlenül az az igazság.
És egyébként főleg építőipar és gyártás, szalagmunka, mezőgazdaság az ahová jönnek. Már elfogyott a cigány munkaerő tartalék is, meg ők sem hülyék hogy kevesebbért dolgozzanak mint más, lehet hogy te látod mi van nyugaton, de én meg látom mi van keleten. Az elmúlt munkabőséggel teli években és segélyezés átalakulásának köszönhetően cigány tömegek emelkedtek ki a nyomorból és abból az egészségtelen szociális környezetből amivel azonosítjuk őket. Személyesen látom a sikereiket, az ismerőseimnek is, és ezt nem a porpaganda mondja hanem látom és ők is mondják.
Szóval vagy bezárjuk ezeket a munkahelyeket magyar munkás hiányában ami rossz a nemzetgazdaságnak,vagy így erősödünk tovább, hogy ezzel párhuzamosan a magyar emberek pedig jobban fizető pozíciókba kerülnek. Ez egy lassú folyamat, nem lehet erőltetetten bérnövekedést elérni fen tarthatóan.

Azt hiszem értem már miért nem tudlak meggyőzni arról hogy gazdaságilag nekünk miért nagyon jó a sok vendégmunkás és a több munkahely mint munkaképes ember. Ez pedig ideológiai meggyőződésedből ered hogy a vendégmunkásokkal csak elodázzuk a fehér ember elkényelemsedése okozta problémákat. Bizonyos szintig egyet is értek vele, illetve nem is. Szerintem van jó bevándorlás is, illetve a tisztán vendégmunka egy nagyon jó dolog a gazdaság számára, ezáltal a nemzet egésze számára is. A jó bevándorlás pedig ebből származhat, tegyük fel probléma nélkül ledolgozik itt valaki éveket, megtanulja a nyelvet, és szeretne itt élni, azt hamarabb eltudom fogadni mint hogy ingyenélők tömegét zúdítják ránk akik vagy dolgoznak vagy nem. Ha pedig a vendégmunkással nem vagyunk elégedettek és ő sem szeret minket a szerződése végén hazamegy. Ezáltal lenen minimális bevándorlás tehát vérfrissülés, de nem tömeges, így asszimilálunk és növekszünk a riválisainkkal szemben. Ami a véleményem ezzel kapcsolatban ami hozzád hasonlóan ideológiai tehát nem megváltoztatható, hogy a vendégmunkásokat nem szabad muszlim országokból erőltetni. A legproblémásabb a teljes asszimilációjuk.

Vajdás reakciót nem kérek, én se politizálós választ írtam, gazdasági és ideológiai részéről szívesen beszélgetek.
Tulajdonképpen nagyjából egyet is értünk.Csak szerintem a fehér ember fogyása nem ideologia,hanem sima tény.
Ami azt illeti,alighanem jobban tudom mi van itt nyugaton,mint otthon.De azért a családom otthon van folyamatosan.Toluk és a barátoktól,meg azért a saját szemtől ertesulok hazai állapotokról is.
Nem véletlen az EUn kívüli vendégmunkás keretet emelték.De az uki melós is csak ugródeszkanak tekint minket nyugat felé.Addig marad,míg muszaly.
Berlinben meg oroszul vannak kint utcanevek,mert rengeteg orosz el ott.Nemet át fog alakulni,ezt megállítani már simán nem lehet.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 415
31 774
113
Nem akarom degradálni mzp érdemeit, de azt a karalábé kupát sem tudta megnyerni amit maguknak, maguk között szerveztek, x-mas srácot vissza kellett léptetni, 5000,azaz ötezer szavazót képtelen kivinni a baloldal az utcára, elso héten többen szavaztak a stop fletó, stop x-mas sztorira, mint összesen az elovasztásra.....
No, ennyire akarnak váltást a népek.
;)
Erre írtam 56 példáját.
2012ben a fikusz alaptörvény behozatala után mondta valaki,hogy ezzel a fidesz bebetonozta magát,megcsinálta a fikusz pártállamot.Megdonteni ezt majd a saját hatalomittas bekepzeltsege és gátlástalansaga fogja-es szerintem igaza volt az ürgenek.
 
  • Vicces
Reactions: OhioNurse
Status
Not open for further replies.